Skocz do zawartości
kamii1303

Zdrowi i choroby w kartach klasycznych

Rekomendowane odpowiedzi

kamii1303

Jeśli, ktoś się na tym zna, niech pisze ;) Chodzi o to, jakie karty oznaczają jaką chorobę(np.grypa), powikłania, wyzdrowienie itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinqa123

podbijam, również chciałabym się dowiedzieć jak odczytywać zdrowie, i choroby. Może ma ktoś posczególne znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciastko08

Choroby i ogólne zdrowie w kartach klasycznych najczęściej pokazują trefle i piki. Sam treflowy o często lekarz. Jeśli np mamy Asa treflowego i waleta pikowego musimy uważać na drogi oddechowe. Jeśli do asa treflowego i waleta pikowego dojdzie nam 9 kier, to mamy do czynienia z np astmą itd

Najważniejsze są jednak trefle i piki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ismer

Sic. Tak właśnie jest: trefle i piki, bo to one pokazują zagrożenia, w tym dotyczące stanu zdrowia i wypadki. I może na tym poprzestańmy. Temat medyczny jest bardzo delikatną kwestią. Ogólnie informujemy klienta, że np. może mieć kłopoty ze zdrowiem i warto o siebie zadbać, wykonać badania, udać się na konsultację do specjalisty, zacząć leczenie albo profilaktycznie zażyć grypolin.

Nigdy nie mówię, że ktoś jest chory tylko że może mieć np. kłopoty z serduchem i w związku z tym dobrze by było, gdyby poradził się kardiologa, bo lepiej teraz zapobiec niż potem leczyć.

Jeśli widzę duże zagrożenie to krótko mówię, że moim zdaniem wizyta u lekarza jest konieczna, bo ja w kartach widzę pogorszenie się stanu zdrowia i może trzeba będzie zacząć się leczyć, to trzeba szybko sprawdzić, tym bardziej, że lekarzem nie jestem i mogę się mylić w ocenie jego stanu zdrowia. Tu jestem bardziej stanowcza, bo choć ja "swoje wiem", to nie mogę i nie chcę wypowiadać się z pozycji medycznego autorytetu, którym przecież nie jestem.

Zresztą nie czarujmy się, w rozkładzie ogólnym widać zagrożenie zdrowia (i życia także) ale taki rozkład nie służy określaniu szczegółów. Jeśli widzę, że jest z tym zdrowiem niefajnie to wtedy poświęcam temu tematowi oddzielny specjalistyczny rozkład, w którym karty są przyporządkowane do określonej grupy funkcyjnej organizmu wg swego żywiołu i każda z nich ma jakiś narząd pod opieką.

A jeśli widzę pilną potrzebę to jeszcze zaglądam do horoskopu, by upewnić się, czy nie popełniam błędu.

A to wszystko i tak nie zabezpiecza ani mnie ani nikogo przed pomyłką, więc ja dlatego przenigdy nie mówię, "że coś jest" tylko że "prawdopodobnie" lub "przypuszczam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×