Skocz do zawartości

Co czytasz teraz?


Vril

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Ja aktualnie czytam Jesteś cudem

 

tym razem Regina Brett dzieli się z nami opowieściami o tym, że szczęście zależy od nas samych – naszych wyborów i decyzji, które najczęściej nie są aż tak trudne, jak się z pozoru wydają. A każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy cudów. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie.

Edytowane przez Okrokhor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dla osób, które borykają się z problemami w związkach polecam bardzo: "Bez cukru, proszę" Katarzyny Miller

oraz wywiady rzeki Zbigniewa Lwa-Starowicza, min. "O kobiecie", " O mężczyźnie", "Kocha, lubi, pragnie", "Wszystko da się naprawić" - seria książek mówiąca o doświadczeniach z Jego gabinetu oraz rożnym postrzeganiu związków kobiet i mężczyzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Teraz czytam cykl pt "nekroskop" Briana Lumley i jestem zafascynowana :) trochę horror, troche fantasy, niepowtarzalny klimat, zupelnie inne spojrzenie na wampiry niz to ktore znamy ze Zmiechrzu czy innych masowek tego typu... polecam goraco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram się na głośny w ostatnim czasie film W. Smarzowskiego „Wołyń”. Interesuje się też trochę historią więc postanowiłem się przygotować jakoś do tego filmu i postanowiłem przeczytać książkę „Wołyń. Wspomnienia ocalałych” M. A. Koprowskiego. Zawszę tak robię zanim wybiorę się na jakiś film historyczny. Lepiej się wtedy ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Gość gość5

złoty wąż - Zuzy Malinowskiej, zaraz po tym zabieram się za "zabierz mnie na księżyc" Zuzy i Beaty Matuszewskiej- przepiękny romans- polecam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel zasila mnie w książki więc czytam co mi pożycza ;P

Aktualni podrzucił mi to co poniżej ,ale ja biedna jestem już przy trzeciej więc muszę szybko poprosić o wymiankę na kolejne hihi

Darth Bane: Droga zagłady - Drew Karpyshyn

Darth Bane: Zasada Dwóch - Drew Karpyshyn

Darth Bane: Dynastia Zła - Drew Karpyshyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Ostatnio wpadła mi w ręce ciekawa książka inspirowana astrologią: Romina Russell 'Zodiak'. Teoretycznie młodzieżowa, ale nie przeszkadzało to w czytaniu. Sięgnęłam po nią ze względu na moje ostatnie zainteresowanie astrologią. Świetnie scharakteryzowane postaci przejawiające cechy każdego ze znaków zodiaku. Lekka lektura, ciekawostka astrologiczna, polecam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

"Kwantechizm, czyli klatka na ludzi" J.Dragan -popolarnonaukowe i z humorem, na szczęście nie trzeba mieć szóstki z fizyki ;) 

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Eden" S. Lema po polsku :)

Super wrażenia - dużo alegorij tam jest do cywilizacji ludzkiej, do tego, do czego dążymy - bo cywilizacja dubeltow ma w sobie pewne straszne podobieństwa do naszej - chociaż i jest oceniana nami, czytającymi przez pryzmat ludzkiego rozsądku - jeszcze nie skończyłam - może zmienię zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 13:40, Willow napisał:

Guy Gavriel Kay - Fionavar Tapestry - pierwsza książkę - The Summer Tree :)

Pisałam :) A to ma sporo alegorii chrzestianskich :)

Też na razie kończę 1 część (czytam 5-7 książek dziennie, po trochu, w różnych językach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ava55 napisał:

uwielbiam Lema, czytałam chyba wszystko... 

Zdecydowałam go poczytać po polsku :) Ogólnie uwielbiam science-fiction, szczególnie z takimi momentami antyutopii :)

 

Bardzo mi brakuje lekcji z literatury na uczelni - na poprzednich to zawsze był najlepszy moment - pogadać o tym, do czego odnosi się filozofią, schowana w tej, lub innej książce...

Brakuje mi tego aż do bólu. Czuje, że zaczynam degradować... Pragnę dyskusji!:D

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh takie pomieszanie :diabel1: ale bliżej mi umysłom ścisłym, ogólnie to ni pies ni wydra ;)

możesz wrzucić parę  tytułów swoich ulubionych s-f (oprócz Lema) ? bardzo jestem ciekawa - może znalazłabym coś dla siebie

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 14:15, Ava55 napisał:

bardzo jestem ciekawa - może znalazłabym coś dla siebie

Na pierwszym miejscu dla mnie zawsze są R. Bradbury i F. Herbert - po pierwsze - to nie tyle tekst, ile muzyka (tak to odbieram - czyste natchnienie) w obu przypadkach, zupelnie pochłaniające, bardzo klimatyczne opisy, po drugie bardzo alegorycznie piszą - sporo nawiązań do problemów i drogi ludzkości, naszego rozwoju, problemów społecznych, alegoryj mitycznych, religijnych, wzniosłej filozofii, i nawet przepowiedni - dość, powiedziałabym, logicznych przepowiedni, część z których się spełnia. Dużo ciekawych spostrzeżeń co do czasu, losy, z czego układa się nasza przyszłość - jej niepewność, odmienność, zależność od każdej decyzji, nawet najmniejszej. Jedyne co - w Diunie Herberta czasem są rzeczy dość obrzydliwe i fantasmagoryczne z tymi robalami (ale to bardziej już po trzeciej części się zaczęło), o ile Cię takie rzeczy nie brzydzą - gorąco polecam ;)

Bradbury jest czasami charakteryzowany jako zbyt naiwny i podekscytowany - ale mi to przypada do serca - też jestem podekscytowaną idealistką ;) Piszę o nim (jego utworach) pracę dyplomową :)

Co do reszty - też czytałam K. Vonneguta - i mam super wrażenia, Iain'a Banks'a - i ten dla mnie piszę odrobinę za sucho, no i standardowo - G. Orwella, Huksley'ego, z Rosyjskich autorów lubię braci Strugackich - też bardzo filozoficzne rzeczy piszą, z tą specyficzną, bliską mojemu sercu mentalnością rosyjskiej inteligencji, którą uwielbiam :). Andre Norton - ale to bardziej fantasy, powiedziałabym, ale fantasy też bardzo lubię, postmodernizm też, i romantyzm jak najbardziej, i poezje, a jeszcze Sartre'a i Mircea Illiade - nie lubię tylko memuary wojskowe, płaczę jak szalona pod czas czytania, wiem, że to historia, ale jakoś nie daję rady psychicznie

Jak byłam młodsza lubiłam też opowieści historyczne.

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda proza czy poezja ma swoją melodię, rytm - można po niej często rozpoznać autora

lubię jak sztuka jest niedopowiedziana, jak ten jednorożec z Łodzi...

podobają mi się wiersze Herberta (te bardziej zwięzłe), tak jak część poezji Harasymowicza, gdzie smutek czy żart przeplata się z absurdem :)

//oset/filozof prawdziwy/drogi życia/obserwuje/w kurzu opończy/.../gniewny i skrzydlaty/aniołów jest/nowoczesnych/najwspanialszym wzorem// (fragment z "Oset") :serce:

sf rosyjska to klasyka^^, Asimow też,  z innych - Vonnegut, Brian Aldiss, P.K.Dick (ale nie wszystko), Arthur C. Clarke, fantasy  - też lubię część,  /za robalami nie przepadam  - nawet od Herberta ;)/ jak Świat dysku, ale nie cały (film w tv - tragedia!), Eragon czy NeverEnding Story (ale do czytania); 

zazwyczaj nie wracam do książek nad którymi płaczę, choć uważam, że sa piękne - bo bym się rozsypała na drobne kawałeczki  - tak było jak czytałam Ptaśka czy Tato Whartona albo ostatnio wspomnianą Niewdzięczną pamięć Bernlefa (tę po holendersku); z czasów licealnych wspominam z sentymentem (nie z płaczem) Grę w klasy Cortazara, bo czytając byłam wtedy akurat nieszczęśliwie zakochana :D 

z kolei za sagami nie przepadam (poza sf ewentualnie),a z historią zawsze byłam na bakier -  czego teraz bardzo żałuję, bo przydaje się do zrozumienia świata ;P dawno temu trochę czytywałam różnorakich fikcji historycznych, czasem pozycje biograficzne (ale beletrystyczne) 

z przyjemnością odnajduję w utworach przeróżne aluzje i analogie, czując się jednocześnie jakbyśmy razem z autorem puszczali do siebie oczko ...

niestety, sporo mi umyka, ponieważ moje spotkanie z analizą literatury skończyło się w szkole średniej i na pewno nie pochylę się nad Białoszewskim, nawet nad Witkacym nie -ale Gombrowicza lubię np. Iwona, księżniczka Burgunda, piękny absurd  i nie podyskutuję tu z Tobą, bo byłaby to szermierka z zawiązanymi oczami i poległabym strasznie :D

pięknie jest móc czytać literaturę w oryginale, bo przekład zawsze trochę ją zmienia; niestey mnie pozostaje tylko holenderski i angielski, a ten ostatni raczej na skromniejszym poziomie niz Twój :glupio_mi: - ale lubię to, rosyjski to już wieki temu było -cud, że bukwy pamiętam :D

 z listy to chyba tylko Bradbury'ego nic nie czytałąm albo też zapomniaLam - kiedyś miałam taki czas, że czytałąm jak w amoku i wtedy wielu autorów przepadło mi w czeluści niepamięci (teraz mi za to wstyd, bo w szacunek im się należy - choby taki, zeby nazwisko zapamietać ...

dzięki za piękną korespondencję :bukiet3i: - miło pogadać :love: 

 

 

jednorozec.jpg

Edytowane przez Ava55
oset obesrywał zamiast obserwować, łobuz jeden ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Obecnie czytam (kończę juz) Alexandria Kwartet po rosyjsku - taka historia miasta przez miłość, zdrady, śmierci, gry polityczne jego mieszkańców;

Cyberiade Lema po polsku - takie bajki kosmiczne, ale dość smieszne;

Zaczęłam czytać Philipa Dicka po angielsku - na razie ciężko coś powiedzieć :)

Z tego, co czytałam ostatnio - wielkie wrażenie zrobił na mnie Solaris - pod kątem klimatów, fabuły i takich kwestii, jako - czym jest świadomość? Co rozumiemy jako życie/,cywilizacje? Czy kochamy nasza wyobraźnie/wspomnienia, czy jednak ludzi? Czym jest Bóg, bo ten żywy ocean posiadał te cechy, które czyniły go do Boga zbliżonym. Naprawdę, było super! Chyba zajmie ta książka jakieś miejsce wśród moich książek ulubionych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie czytam Tosha Silver - Bezgraniczna Otwartość i powiem, że jestem zachwycony. Zmieniło to mój pogląd i widzę, jak wszechświat potrafi nas prowadzić. Polecam dla tych, którzy nie czytali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Maestro

Naszą noblistkę, jak chyba większość osób w tym kraju ostatnio :D "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Wcześniej widziałam film i bardzo mi się podobał. Również polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obecnie po Rosyjsku czytam Diable eliksiry Hoffmana, bo coś pociągnęło mnie do gotyku literackiego (czarny romantyzm?) :) Na razie podoba :)

Po Angielsku czytam Do Androids Dream of Electric Sheep? Philipa K. Dick'a, mam mnóstwo wrażeń, ale powiem jak skończę czytać ;) Bo dusza pragnie dyskusji :)

Po polsku cały czas czytam Cyberiadę Lema :)

 

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałam niedawno "Matki i córki" Ałbena Grabowska;

"Człowiek w poszukiwaniu sensu. Głos nadziei z Otchłani Holokaustu" Viktor E. Frankl. 

 

W obecnej sytuacji chyba przeczytam sobie ponownie "Dżuma" Albert Camus :)

 

Edytowane przez Amarena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Nice

Po angielsku "The man in the high Castle" F. Dick'a, po rosyjsku czytam po raz kolejny Diune :) Po polsku Cyberiade - nie mogę w żadny sposób skończyć, zamierzam też poczytać lektury o kartach klasycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

U mnie aktualnie 2 książki na tapecie Tove Jansson "Wiadomość" zbiór opowiadań bardzo sympatycznie się czyta oraz Dave Goulson "Łąka", a w kolejce czekają: "Kości Proroka" Ałbeny Grabowskiej :wink:  i "Pedofilia. Geneza i mechanizm zaburzenia" Marii Beisert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nice

Ja obecnie wzięłam się za Michaela Newtona i jego opowiadania o regresji i na razie tak, nie wiem... Niekoniecznie wszystko ze mną harmonuje - z moim odczuciem świata, ale zobaczymy co będzie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
6 minut temu, Willow napisał:

Ja obecnie wzięłam się za Michaela Newtona i jego opowiadania o regresji i na razie tak, nie wiem... Niekoniecznie wszystko ze mną harmonuje - z moim odczuciem świata, ale zobaczymy co będzie dalej :)

 

Czytałam to :) mam podobne odczucia, ale czytaj, czytaj  ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nice

Nie brzmi to zachęcająco :P

Spoko, podzielę się z wami swoimi spostrzeżeniami na końcu :D

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam książkę Dr. Romana Pawlaka "Witamina B12 - Co powinni wiedzieć wegetarianie..."  itd.

Polecam tego wegetariańskiego specjalistę od żywienia. :)

 

1220c59731fb8f3-witamina-b12_200.jpg

Edytowane przez Piko
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Płynnie przeszłam do drugiej części chińskiej opowieści "Marzenia Joy " Lisa See. Cieszę się, że nie żyję w komunistycznych Chinach za czasów Mao.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

"A potem przyszła wiosna" Agnieszka Olejnik

Nie oceniaj książki po okładce. Nie jest to lekkie romansidło, ciekawi mnie jak pisarka ujęła psychologiczny aspekt osobowości bohaterów. Trochę ciężka emocjonalnie, ale dobrze się czyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Lianna

"Szukam właśnie Ciebie" Agnieszka Olejnik - Tytuł dość banalny, ale książka jest ciekawa, zaskakująca i trzyma w napięciu do samego końca. Pisarka porusza temat pamięci tkankowej po przeszczepach. Mam zamiar sięgnąć po dalsze pozycje tej autorki. Na pewno nie są to lekkie romansidła na popołudnie.

Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak troche na fali :

"Black like me"/Czarny jak ja  - J.H. Griffin

autor przy pomocy naświetlań i srodków medycznych przyciemnił sobie kolor skóry by przekonać sie, jak w USA, a szczególnie na południu traktują ludzi o ciemnej skórze; 

niebezpieczna wyprawa, poruszające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Lianna

"Dzikowska" Roman Warszewski - fascynująca biografia podróżniczki i dziennikarki. Nie mogę się oderwać, a książka liczy ponad 600 stron, także jest czym się zachwycać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tańcząc na rozbitym szkle".

Jestem świeżo po i nie wiem kiedy sięgnę po następną książkę, bo ta długo będzie mi siedziała w głowie. 

Niesamowity obraz miłości. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.05.2020 o 14:57, Roseanna Xavier napisał:

wzięłam się za Michaela Newtona i jego opowiadania o regresji i na razie tak, nie wiem... Niekoniecznie wszystko ze mną harmonuje - z moim odczuciem świata

Zapomniałam o tym temacie: u Michael'a Newtona jakoś tak nie zharmonizowało to, że:

1. Pisze o "podzielności duszy" - czyli, że dusza może się rozdzielić na kilka części, żeby szybciej się rozwijać - wtf?:szok_:

2. Ludzi czują Boga (absolut, źródło, itd) jak coś bardzo wycofane od nich i dalekie, i wolą gadać z guideami (aniołami, etc) - nie zrozumiałam tego, bo w pełni się czuję częścią, i jedną z wielu (kroplą w oceanie) z manifestacji absolutu, czuję bezwarunkową miłość, duchową łączność z absolutem i wszystkim co istnieje, mimo tego współpracy z aniołami, demonami i innymi istotami takiego rodzaju unikam, bo nie ufam i widzę w tym pewnego rodzaju niebezpieczeństwo:kwas:

3. No i ulubione: absolut stworzyły zaawansowane duszy - jakoś inaczej to wszytko wyobrażam, ale rzeczywiście jets to znany dylemat filozoficzny - czy to Bóg stworzył człowieka, czy człowiek Boga. M. Newton podaje taki punkt widzenia... 

Ale z rzeczy pozytywnych, jakoś mnie ta książka wsparła duchowo: zamiast "wyjść z pociąga" tu i teraz, chcę się rozwijać duchowo i spełniać to co odczuwam (może mylnie) jako swoje zadanie tu w "pociągu"  (i też wyhodowałam sobie olbrzymie ego:D Lub przez medytacji wyhodowałam - ale czy nie musiało być odwrotnie? :D )

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
W dniu 3.08.2020 o 17:30, Kostroma napisał:

"Tańcząc na rozbitym szkle".

Jestem świeżo po i nie wiem kiedy sięgnę po następną książkę, bo ta długo będzie mi siedziała w głowie. 

Niesamowity obraz miłości. 

Szkoda, ze nie mozna jej kupić, bo szukam w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam teraz :)

Po rosyjsku - Dzieci Diuny Franka Herberta - uwielbiam ten wszechświat, także czytam po raz drugi :serce:

Po polsku: Pokój na Ziemi Lema - taka fajna, ironiczna antyutopia, mózg się cieszy po Cyberiadzie :D

Po angielsku: A Scanner Darkly (Przez ciemne zwierciadło?) Philipa K. Dicka

Po niemiecku: Die Schattenschwester - tłumaczenie książki Lucindy Riley

 

Z rzeczy "ezo' zastanawiam się nad poczytaniem kogoś z polskich astrologów, bo ja cały czas rosyjską metodą się posługuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inez2503 napisał:

Szkoda, ze nie mozna jej kupić, bo szukam w sieci.

Kurczę rzeczywiście, sama właśnie popatrzyłam i nawet w moich ulubionych księgarniach niema. 

Sama mam, ale na czytniku jedynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po Rosyjsku dalej czytam (po raz kolejny :P) swoją ukochaną Diune Franka Herberta, tym razem "Bóg Imperator Diuny" :)

Z ezo/filozofii:  "The problem of Rebirth" Sri Aurobindo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie czytam książki typu thriller psychologiczny albo kryminał. 

Nie przepadam za romansidłami, bo bardzo ciężko trafić na coś ambitnego. 

Ale! 

Właśnie przeczytałam drugą książkę w moim życiu, o miłości, która zwaliła mnie z nóg. 

Niesamowita. Fascynująca. Urzekająca. Wzruszająca. 

 

"Ciche Dni" Abbie Greaves. Polecam z całego serca. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ahmed Rashid - Talibowie

 

Książka opisuje wojnę w Afganistanie od strony Talibów. ich historię oraz politykę Zachodu w stosunku do Afganistanu.

Jest to jedna z najlepszych książek omawiająca tą tematykę. Czyta się jak dobrą powieść.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Skończyłam czytać "Serotoninę" Michela  Houellebecqa. Bardzo lubię jego książki, choć bywają dołujące. Ta jest ciężka, a główny bohater niesamowicie irytujący, ale wciąga i pokazuje problemy wielu osób w dzisiejszym świecie. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Lianna

Vimla Lalvani "Podstawy jogi" :) Polecam, bardzo przejrzysta i konkretna książka z fajnym opisem pozycji, także zestawów ćwiczeń. Nie jakieś lanie wody, a konkret. Sporo ćwiczeń nie miałam w swoim zestawie, także na pewno zrobię z niej użytek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Rektyfikacja po dacie pierwszego małżeństwa! Czy?.." - I. Zurawlowa 

Albo jednego małżeństwa na cale życie :) Króciutka jest ta książka :) Zobaczymy czego się nauczę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

"Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja "  Joanna Tekieli. Na relaks idealna, przyroda, humor, akcja, ciekawe charaktery. Chyba przeczytam wszystkie cztery tomy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Hal Gold - Jednostka 731. Okrutne eksperymenty w japońskich laboratoriach wojskowych.

 

Z książki można dowiedzieć się m.in. jaki jest najlepszy i najskuteczniejszy sposób na odmrożone kończyny. 

Japońscy badacze zostali uniewinnieni po wojnie w zamian za wiedzę przekazaną Amerykanom.

 

C. Eason - Tajemnice kryształów. 500 kryształów, które leczą ciało, umysł i duszę.

Edytowane przez Yunugar
  • Lubię to! 1
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

* Monika Śliwińska "Panny z "Wesela". Siostry Mikołajczykówny i ich świat."

 

* Carole French, Jacek Sikora, Hanna Podgórska "Maroko. Przewodnik National Geographic."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Moderator
37 minut temu, Lianna napisał:

"Reiki w praktyce" Beate Blaszok, Wulfing von Rohr. 

Jak wrażenia? Ostatnio czytalam "Reiki- odkryj moc zdrowia" polecam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
1 minutę temu, Lunaria napisał:

Jak wrażenia? Ostatnio czytalam "Reiki- odkryj moc zdrowia" polecam :)

 

 

Bardzo dobre :) Próbuję na sobie. Zobaczymy, gdzie mnie to zaprowadzi ;). Dużo jest fotek i opisów. Lubię to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...