Jump to content

bagaż, pociąg, pieniądze, urzędniczka, zwrot


Lausitzer

Recommended Posts

Przed chwilą, miałem dziwny sen. Z pozoru banalny, ale napawający mnie dziwnym niepokojem. Dlatego też poderwałem się z łóżka, żeby prosić o interpretację następującego snu:

 

Jechałem pociągiem z bratem i z przyjacielem. Po przyjeździe na stację końcową oni wyszli, a ja miałem wynieść bagaż mojego przyjaciela. Niestety, zdążyłem wyjść z jego bagażem, a mój odjechał z odstawianym na bocznicę pociągiem. Szybko poszedłem do dyżurnej ruchu, żeby pozwoliła mi wejść do odstawionego na bocznicy pociągu, ale ta wysłała mnie do kobiety (wiek ok. 50 lat, kasztanowe włosy, elegancka), która zawiaduje zagubionym bagażem. Kazała mi wejść do innego pociągu i po przejściu do kabiny maszynisty powiedziała, że kolej przeleje mi pieniądze na konto za bagaż, ale do pociągu wejść nie mogę. Po usilnych prośbach, na kolanach, powiedziała mi, że pieniądze dostanę teraz, a bagaż wróci do mnie później...

 

Bardzo proszę o interpretację tego snu. Niby głupi i banalny, ale dziwny troszkę...

 

Pozdrawiam

 

Lausitzer

Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym się narzucać. Wygrzebałem sens snu o bagażu, ale nie potrafię skleić tego w jedną całość. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Lausitzer

Link to post
Share on other sites
OazaSpokoju

Pociągi we śnie są specyficznymi symbolami. Często pojawiają się jako symbol podróży, przemiany duchowej lub psychicznej. Natura pociągu jest taka, że jak się wsiądzie nie można wysiąść póki pociąg sam się nie zechce zatrzymać, a jeżeli odjedzie bez nas lub z czymś co w nim zostanie, też nie możemy go zawrócić. Pociąg jest jak zmiany w życiu, nie mamy na nie wpływu, często jest już za późno żeby zawrócić, albo żeby coś odzyskać.

We śnie wróciłeś po cudzy bagaż, a twój odjechał. Być może oznacza to jakąś decyzję, którą podjąłeś w życiu. Coś poświęciłeś, coś straciłeś kosztem czegoś innego. Pociąg już odjechał i nie możesz odzyskać bagażu. Może poświęciłeś coś dla kogoś innego i zaniedbałeś siebie?

Kobieta, która zarządza zgubionym bagażem to osoba, której potrzeba ci na jawie, żeby znaleźć oparcie życiowe. Być może to ideał matki, która kiedy byliśmy dziećmi, była w stanie rozwiązać każdy z naszych problemów. Pamiętasz taki czas, kiedy wydawało się, że dorośli mogą wszystko? Poza tym symbolizuje nasze przeświadczenie, że wszystko skończy się dobrze. Życie robi co może, żeby nam pokazać, że czasami się czegoś nie da, ale nam brakuje pokory, albo może uważamy, że jak będziemy bardzo chcieć to się uda. Stąd twoja dyskusja o tym, że koniecznie chcesz odzyskać bagaż.

Nie lubisz się zapewne poddawać, jak każdy i koniecznie chcesz postawić na swoim, ale do pociągu już nie wejdziesz. To jak rzeka, do której nie możesz wejść dwa razy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...