Skocz do zawartości

Magia kadzideł i zapachów


arabika

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo chętnie wielu z nas korzysta z kadzidełek nawet nie wiedząc jakie zastosowanie ma dany zapach i w czym może pomóc, bądź zaszkodzić...

 

 

Poniżej znaleziony mały wykaz kadzideł wraz z ich zastosowaniem :

 

Akacja: pobudza siły psychiczne, palenie z drewnem sandałowym dodatkowo wzmacnia siły psychiczne.

 

Aloes: przyciąga powodzenie, miłość, duchowe wibracje i siły, chroni przed złem i plotkami, pomaga być wiernym.

 

Amber: oczyszcza pomieszczenia ze złej energii, wypędza nieprzyjazne duchy i fałszywych znajomych

 

Anyżek: pobudza siły psychiczne

 

Bazylia: ochrania przed złymi duchami; przyciąga miłość, wierność, szczęście, bogactwo. Pomocna w miłosnych wrózbach.

 

Bez pani się w celu wprowadza harmonii w czyjeś życie, potęguje siły psychiczne.

 

Boswellia: dlamedytacji, wywoływanie metapsychicznych wizji; przyciąga szczęście; odpędzania negatywnych zjawisk, oczyszczania magicznych miejsc, ochrony przed złem.

 

Bylica: przepędza negatywne energie i złe moce.

 

Cedr: p :alony w celu oczyszczenia, pobudzenia lub wzmocnienia sił psychicznych, przyciągania miłości, zapobiegania koszmarom nocnym oraz leczenia różnorodnych dolegliwości, w tym kataru.

 

Cynamon: przyciąganie pieniędzy; pobudzenie i wzmocnienie sił psychicznych oraz jako środek wspomagający leczenie (cynamon oraz wanilia wykorzystywane są w magii miłosnej... afrodyzjak).

 

Dracena: usuwa negatywne siły i wypędza złe moce; przyciąga miłość, odnawia męską potencję.

 

Drewno sandałowe: palone w celu wypędzenia demonów i złych duchów, zaklinania dobrych duchów oraz sprzyjania świadomości duchowej; daje harmonię psychiczną, a także przyciąga życzliwą fortunę i powodzenie w interesach.

 

Drewno goździkowca: przyciągjące szczęście i pieniądze.

 

Dymnica: wypędza złe moce , złośliwe duchy oraz złe nadprzyrodzone moce.

 

Geranium: poprawia nastrój, uczy optymizmu.

 

Goździk korzenny: rozwiewa negatywne siły, oczyszcza magiczną przestrzeń; przyciąga pieniądze; oraz dla powstrzymania lub zapobieżenia rozprzestrzenianiu się plotek.

 

Hiacynt pomaga zwalczyć smutek, sprzyja kończeniu ważnych spraw.

 

Imbir: skuteczny afrodyzjak, sprzyja koncentracji, wierze we własne siły, działa regenerująco na organizm.

 

Jałowiec: pobudza i potęguje siły psychiczne.

 

Jaśmin: przyciąga miłość, pieniędze; prorocze sny.

 

Korzeń żeń-szenia: ochrona przed złem.

 

Lawenda: przyciąga miłość,na sen i odpoczynek. Oczyszcza psychikę z negatywnych wyobrażeń, wzmaga zainteresowanie mężczyzn miłością i płcią piękną.

 

Mięta: wzmacnia organizm, wypędza złe moce, zaklinanie dobrych duchów, przyciąganie pieniędzy, dodaje sił witalnych.

 

Mirra oczyszczenie, wypędzenie złych energii, uzdrawianie, medytacja.

 

Paczula: pobudza płodność, przyciąga pieniądze, miłość.

 

Piołun: zwiększa siły psychiczne.

 

Rozmaryn: odgania koszmary senne przywołując spokojny sen, oczyszcza, pomaga przy depresji, leczeniu.

 

Róża: Zwiększa odwagę, wywołuje prorocze sny, przyciąga miłość; niezastąpiona przy magii miłosnej - dodaje odwagi w jej skutecznych poszukiwaniach oraz wzmocni siły przed upojną nocą tylko we dwoje.......

 

Sosna: oczyszcza, niszczy negatywne energie, wypędza złe siły; przyciąga pieniądze.

 

Szałwia: ochrona przed wszelkimi formami zła; oczyszcza przestrzeń, przyciąga pieniądze.

 

Truskawka przyciąga miłość.

 

Tymianek: stosuję się przy uzdrawianiu, przyciąga zdrowie; oczyszcza miejsca.

 

Wanilia: przyciąga miłość, zwiększa seksualne pragnienia, poprawia siły umysłowe.

 

Werbena: wypędza złe siły.

Edytowane przez arabika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie jednoznaczne ;)))

Osobiście wolę palić kominek z olejkami eterycznymi, bo zapachy kadzideł (szczególnie niektórych) są dla mnie za ciężkie... :)

Ostatnio osładzam sobie otoczenie Ylang-Ylang, albo makiem polnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadzidła są rewelacyjne do oczyszczania siebie, pomieszczeń, atmosfery i medytacji - to jest niepodważalne.

Istotne natomiast jest sprawa składu, pochodzenia i czystości intencji producenta takiego kadzidełka.

Często dodawane są do nich różne paskudztwa niekoniecznie sprzyjające naszemu zdrowiu. Proszę zwróćcie na to uwagę.

Wypróbowałam tradycyjne palenie ziół na węglu trybularzowym. Wiem co palę i jakiego efektu mogę oczekiwać.

Polecam bursztyn ( rewelacyjny producent z 3-miasta!!) mirrę, szałwię, gokul, jałowiec i sandałowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jakieś dwa zapachy palone na cmentarzu wywoływały duchy :P Kompletnie nie mogę sobie przypomnieć, co to było, patrząc na listę poniżej, coś mi świta, że mogła to być werbena z bazylią (a może drewnem sandałowym?), ale nie dam sobie ręki uciąć :P Jak znajdę, to powiem Wam, jakiego zestawu lepiej NIE palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyznam otwarcie, że nie bardzo sobie uświadamiałam, że kadzidełka mogą mieć jeszcze jakąś rolę poza wydzielaniem miłej dla nozdrzy woni :)

Ostatnio dużo używałam róży i wanilii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sin róża i wanilia to zapachy miłosne ;)

A czytałam gdzieś, że namaszczanie świec olejkiem waniliowym i cynamonowym wzmacja miłosne intencje (tak samo różany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sin róża i wanilia to zapachy miłosne ;)

A czytałam gdzieś, że namaszczanie świec olejkiem waniliowym i cynamonowym wzmacja miłosne intencje (tak samo różany)

 

Hm ale teraz sie zastanawiam na kogo właściwie to ma działać? :) Na mnie? Że staję się bardziej "natchniona" w dziedzinie miłości? :) Czy ma do mnie przyciągać miłość? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bardziej tutaj chodzi o palenie świec w intencji. Różową pali się w intencji przyjaźni, miłości, wzmocnienia tych uczuć. A dodatkowo jeśli świeca jest namaszczana olejami (różany, wanilia, cynamon) to wzmacnia działanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postarałam się trochę poszperać w googlach ale niewiele tego jest. Udało mi się skołować taką definicję:

OPIUM - działa pobudzająco i napotnie, łagodzi kaszel, a także szeroko pojęty ból fizyczny, pomaga się odstresować, uspokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałam perfumy opium... Kolega powiadał, że to taki zmysłowy zapach i razem z koleżanką zapragnęłyśmy pachnieć zmysłowo (cokolwiek to znaczy)... ;))) Niestety, mój zmysł powonienia nie tolerował tego zapachu. Potem już starałam się unikać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Werbena jest rośliną związaną z Cerridwen i świętą dla druidów. Wieńce z niej, noszone na głowie, są elementem rytuałów inicjacyjnych. Bywa też używana do rytualnego "zamiatania" i oczyszczania ołtarzy, a także - jak kropidło - zanurzana w wodzie używanej do błogosławieństw. Powinna być ścinana sakralnym sierpem, podczas wznoszenia się Syriusza (Psiej Gwiazdy), tuż przed kwitnieniem. Jako rekompensatę za jej zebranie należy ofiarować Ziemi miód. Używa się jej przy obchodach Letniego Przesilenia. Uważa się, że może chronić przed atakami magicznymi. Może też wspomagać oneiromancję i zwiększać kreatywność. Poleca się ją osobom nadmiernie władczym i energicznym, które wierzą, że są w stanie zmienić świat i chcą panować nad innymi. Przynosi umiarkowanie i pomaga wyciszyć zbyt wielki entuzjazm, który prowadzi do skrajności i fanatyzmu. Daje możliwość stania się wyrozumiałym i odnoszenia się z szacunkiem do poglądów innych ludzi. Niektórzy wiążą ją z Merkurym.

 

Kąpiele z werbeną są zalecane przeciwko urokom i dla spełnienia marzeń. Umycie rąk w wyciągu z tej rośliny miało powodować wzbudzenie miłości przez jedno dotknięcie wybranka/wybranki. Spryskanie wszystkich kątów domostwa ma chronić jego mieszkańców i przynosić pokój. Wiązka suszonej werbeny zaszyta w poduszce przynosi spokojny sen, a picie świeżego soku ucisza pożądanie. Jej palenie (wdychanie dymu) łagodzi ból nieodwzajemnionej miłości. Umieszczona w kołysce dziecka ma wzmacniać jego rozwój intelektualny. Słowa kluczowe to kreatywność, energia i moc.

 

Mam suszoną werbenę, która przynosi podobno również prorocze sny...

A kadzidła uwielbiam palic na co dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Szczerze nie polecam, mogą pokazać się plamy w miejscu gdzie skropisz się olejkiem. Moja była tak robiła a potem wyglądała jak dalmatyńczyk ^^

Co do kadzideł to powiem, że troszkę mnie powaliło to co tu przeczyłem. Od 4 lat zajmuję się produkcją kadzideł rytualnych. Generalnie kadzidła były stosowane przez wszystkie bardziej rozwinięte ludy, czy to do leczenia, przepędzania "zła" czy do oczyszczenia przestrzeni. Każda roślina ma swoją unikatową energię ducha, który to może nam pomóc albo olać ;-) tak jest są rośliny które się nieopierdzielają i jak im ktoś się nie spodoba to nic nie zrobią. Są natomiast takie które bardzo chętnie pomagają jak szałwia, świerk czy bylica.

Kadzidła sypkie takie do którego spalenia potrzebujemy węgielka są wg. mnie najlepszymi kadzidłami jakie człowiek może przygotować, dlaczego? A dlatego, że jako twórca masz prawo decyzji co do składu ilości odpowiedniego zioła czy żywicy. I przede wszystkim możesz samemu "zaprogramować" ową mieszankę dla specjalnego przeznaczenia. Energia ziół działa i bez tego ale idzie tak naprawdę w eter, może pomóc sąsiadowi albo człowiekowi z Konga, gdzieś ta energia znajdzie ujście ale nie koniecznie w Twoim interesie. A palenie takiego kadzidełka od Pani z bazaru na 3 zł powiem szczerze że bardziej zmieni zapach w naszym otoczeniu i ew. poprawi/pogorszy nasze samopoczucie niż jakoś magicznie wpłynie na nasze życie. Ale to tylko moje zdanie i baranie go za pewnik będzie nadużyciem :P

Jeśli ktoś faktycznie interesuję się kadzidłami jako narzędziem pracy magicznej to zachęcam do pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie polecam, mogą pokazać się plamy w miejscu gdzie skropisz się olejkiem. Moja była tak robiła a potem wyglądała jak dalmatyńczyk ^^

Co do kadzideł to powiem, że troszkę mnie powaliło to co tu przeczyłem. Od 4 lat zajmuję się produkcją kadzideł rytualnych. Generalnie kadzidła były stosowane przez wszystkie bardziej rozwinięte ludy, czy to do leczenia, przepędzania "zła" czy do oczyszczenia przestrzeni. Każda roślina ma swoją unikatową energię ducha, który to może nam pomóc albo olać ;-) tak jest są rośliny które się nieopierdzielają i jak im ktoś się nie spodoba to nic nie zrobią. Są natomiast takie które bardzo chętnie pomagają jak szałwia, świerk czy bylica.

Kadzidła sypkie takie do którego spalenia potrzebujemy węgielka są wg. mnie najlepszymi kadzidłami jakie człowiek może przygotować, dlaczego? A dlatego, że jako twórca masz prawo decyzji co do składu ilości odpowiedniego zioła czy żywicy. I przede wszystkim możesz samemu "zaprogramować" ową mieszankę dla specjalnego przeznaczenia. Energia ziół działa i bez tego ale idzie tak naprawdę w eter, może pomóc sąsiadowi albo człowiekowi z Konga, gdzieś ta energia znajdzie ujście ale nie koniecznie w Twoim interesie. A palenie takiego kadzidełka od Pani z bazaru na 3 zł powiem szczerze że bardziej zmieni zapach w naszym otoczeniu i ew. poprawi/pogorszy nasze samopoczucie niż jakoś magicznie wpłynie na nasze życie. Ale to tylko moje zdanie i baranie go za pewnik będzie nadużyciem :P

Jeśli ktoś faktycznie interesuję się kadzidłami jako narzędziem pracy magicznej to zachęcam do pisania.

 

jakiego pochodzenia zioła i żywice stosujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego pochodzenia zioła i żywice stosujesz ?

 

pochodzenia polskiego, nie lubię stosować żywic z zachodu. Prędzej ściągnę żywicę z Syberii niż z Anglii. A zioła w 98% produkcji polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żadnej, są to pogańskie rytuały, związane z kołem roku, cyklami natury. Czasem trzeba też przeprowadzić ryt oczyszczający przestrzeń lub w inny. Jest tego dużo. A czy interesuję Cię coś konkretnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie kadzideł tybeckich mam zapas na kilka lat, jakkolwiek, może bym kiedyś zamówił kadzidła dedykowane.

 

ps. co sądzisz o właściwościach wosku pszczelego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam, raz że w trakcie palenia świecy oczyszczamy przestrzeń, dwa że zapach spalanego wosku pszczelego poprawia nam nastrój. Ja używam wosku do robienia świec z ziołami, bardzo ładnie razem się komponują energetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do świec z wosku pszczelego użyj: bylicy i szałwii do oczyszczenia przestrzeni.

Pieprzu mielonego i rozmarynu do ochrony.

Pomedytuj nad odpowiednim ziołem i zobacz jak działa na Ciebie i dodaj do gorącego wosku i odlej świecę.

Ręcznie wykonane świece sa o wiele bardziej skuteczne niż cokolwiek kupionego :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...