Skocz do zawartości
abba2

warsztaty Wprowadzenie do kundalini jogi - Wrocław 15 stycznia 2014

Rekomendowane odpowiedzi

abba2

Termin: 25 styczeń 2014, godz. 10.00 - 13.00

Akademia Ruchu, ul.Ruska 47-48a, Wrocław

 

 

„„Tak jak wszystkie rzeki kończą swój bieg w oceanie, tak wszystkie formy jogi kończą się podniesieniem Kundalini, twórczego potencjału istoty ludzkiej.”

 

 

Celem zajęć jest poznanie i doskonalenie podstawowych technik Kundalini Jogi, przygotowujących do samodzielnej/grupowej praktyki.

 

 

W trakcie warsztatu dowiesz się:

czym jest Kundalini Joga i jakie są efekty jej praktykowania

 

Nauczysz się jak prawidłowo:

- wykonywać bandhy

- wykonywać oddech ognia

- wykonywać pełny oddech jogiczny

 

Poznasz:

- 2 podstawowe kryie ( zestawy ćwiczeń) oraz prostą medytacje

 

 

Otrzymasz:

- Materiały z zajęć (wraz z ilustracjami) umożliwiające samodzielną praktykę w domu

 

Warsztat przeznaczony zarówno dla osób początkujących, dopiero rozpoczynających przygodę

z jogą, jak i bardziej zaawansowanych joginów, pragnących odświeżyć podstawowe jej zagadnienia.

 

Warsztat poprowadzi Stanisław Chwiszczuk-

 

Instruktor Kundalini Jogi wg systemu Yogi Bhajana (Certyfikat Kundalini Research Institute).

 

 

koszt: 60 zł, Prosimy o wcześniejsze zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie:

 

Zapisz się na zajęcia! / Akademia Ruchu

 

lub tel. 071 793 29 38

 

Czym jest Kundalini Joga??

 

Kundalini jest twórczą energią życia, uśpioną we wnętrzu każdego z nas. Poprzez praktykę Kundalini Jogi nawiązujemy z nią kontakt, by ukierunkować ją do realizacji naszych celów.

 

Kundalini Joga wywodzi się z mistycznej tradycji starożytnych Indii, będąc jedną z najbardziej tajemniczych i najdłużej skrywanych form jogi. Jest ona fizyczną, mentalną i duchową praktyką rozwijającą wewnętrzną siłę, świadomość i charakter. Kundalini joga korzysta z narzędzi takich jak: asany (pozycje ciała), medytacje, aktywne i pasywne krije (zestawy ćwiczeń), pranajamy (techniki pracy z oddechem). Praktykowanie jej pomaga doskonalić naszą istotę, poprawić zdrowie fizyczne i mentalne, zyskać energię potrzebną do twórczego, dającego spełnienie życia.

 

Korzyści z praktyki

 

Na płaszczyźnie fizycznej praktyka Kundalini Jogi pomaga utrzymać ciało w optymalnym zdrowiu, zwiększając pojemność płuc, usprawniając system nerwowy i hormonalny, równoważąc metabolizm, poprawiając pracę układu krążenia, wzmacniając system odpornościowy oraz pomagając ciału zrelaksować się. Jej działanie jest dużo bardziej holistyczne niż tradycyjnych ćwiczeń fizycznych, jak np. gimnastyki czy aerobiku, ponieważ - oprócz ciała - angażuje całą naszą istotę. Regularna praktyka pomaga osiągnąć harmonijną pracę wszystkich naszych aspektów, umożliwiając doświadczenie zdrowia, wewnętrznego spokoju oraz szczęścia.

 

Jest także kluczem do poznania i uzdrowienia siebie. Regularna praktyka Kundalini Jogi umożliwia nam wyciszenie nadmiaru myśli, zapanowanie nad umysłem i emocjami, zredukowanie napięć. Poprzez zwiększenie świadomości i siły koncentracji, pomaga także w uwalnianiu się od szkodliwych, nawykowych wzorców zachowań, które utrudniają nam przed doświadczanie w pełni „tutaj i teraz”.

 

Przykładowe ćwiczenia Kundalini Jogi

 

 

Kundalini Yoga Quick - YouTube

 

 

 

więcej o Kundalini Jodze na http://www.kundalinijoga .tk;

 

 

O prowadzącym:

 

 

Stanisław Chwiszczuk - nauczyciel Kundalini Jogi wg tradycji Yogi Bhajana (certyfikat Kundalini Research Institute). Swoją przygodę z jogą zaczął w 2001 r., od Hatha Jogi (której także naucza i ma uprawnienia do nauczania). W 2007 r. zetknął się z Kundalini Jogą. Zafascynowany nią zdecydował się na kurs nauczycielski, który ukończył w 2009 r. Od tego czasu regularnie jej naucza. W swoich poszukiwaniach zgłębiał wiele różnorodnych technik rozwoju wewnętrznego i uzdrawiania (jak m.in. sztuki walki, Qigong, Tai-Chi, Metoda Silvy, NLP, Reiki, Shiatsu) odwiedzał ośrodki medytacyjne w Indiach, by odkryć, że to Kundalini Joga jest ścieżką, która najbardziej współgra z jego osobowością i daje najlepsze rezultaty.

 

Prywatnie pasjonuje się psychologią, filozofią wschodu, medytacją, rozwojem ludzkiego potencjału. Z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×