Skocz do zawartości

Najpiękniejsze talie kart tarota


piesekpreriowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zachwycacie się grafikami na kartach?

Macie jakieś wymarzone, ulubione takie pod względem wyglądu?

Ja się zachwycam wieloma taliami, chętnie kupiłabym ich wiele, takie są piękne.

Kiedyś tak się zachwyciłam talią Osho Zen Tarot, że mimo, że miałam już 2 zwykłe (brzydkie) talie to zostałam szczęśliwą posiadaczną talii Osho Zen. Są przepiękne, po prostu cudowne:

 

http://www.lepalaisdutarot.com/Tarot/Zen2.jpg

 

http://www.tarotfalim.net/wp-content/uploads/2013/10/osho_zen_tarot-kartlari.gif

 

http://img116.imageshack.us/img116/982/awielkiemu3.jpg

 

http://img153.imageshack.us/img153/3449/cloudsol3.jpg

 

Przeglądając net zauważyłam wiele innych równie pięknych talii, np Alchemy Tarot:

 

 

 

Boski Tarot (Legacy of the Divine Tarot):

 

http://4.bp.blogspot.com/-IwN6X4pxyDI/T-3JyXnWdrI/AAAAAAAAAXk/fLLC6yL4zHo/s1600/Wielkie+Arkana.jpg

 

http://3.bp.blogspot.com/-o9l3Jy3_yaI/T-3J6gIu3FI/AAAAAAAAAXs/_9Ut7MP_kd8/s1600/Karty+Dworskie.jpg

 

http://2.bp.blogspot.com/-JdYNrem8iGU/T-3KbIVoCCI/AAAAAAAAAX0/DCoTDnhIx84/s1600/Ma%C5%82e+Arkana.jpg

 

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/legacy-divine/

 

Witches Tarot:

 

Witches Tarot by Ellen Dugan Illustrated by Mark Evans

Edytowane przez zoska1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne piękności wypatrzyłam - Złoty Tarot:

 

 

Zobaczcie jak piękne przedstawiono kartę Świat. Nigdy nie postrzegałam tej karty jako ciążowej, ale może faktycznie oznaczać "rozwiązanie".

Tymbardziej 8 monet tak nie postrzegałam, raczej jako kartę cierpliwości, a tu 8 monet też jest przedstawione jako kobieta w ciąży z partnerem otaczającym ją troską. Pięknie.

Edytowane przez zoska1977
link niezgodny z regulaminem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kart tarota, które by mnie zachwyciły jeszcze nie odkryłam. Dzisiaj dotarł do mnie "Boski Tarot", którego twórcą jest Ciro Marchetti. Skusiłam się na tę talię, bo "Wyrocznia wizji", którą posiadam jest naprawdę cudowna. Uwielbiam oglądać te karty. Jakby ktoś miał ochotę się im przyjrzeć, oto link do strony: https://picasaweb.google.com/112371425335607674606/OracleOfVisions?noredirect=1#5694230376390774690. A "Boski"? Sama nie wiem... Grafika świetna, ale nad jakością samego wykonania kart jeszcze bym trochę popracowała. Ogólnie to najładniejsza z talii tarota, jaką posiadam. Więc chyba warta polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Ładnę są, ale nie mój klimat. Mi przypasował Ciro Marchetti.

Szukam talii, kóra do mnie przemówi. Wierzę, że na taką trafię. Ciągle próbuję. Marchetti jest zdecydowanie najlepszym moim wyborem na dziś, chociaż w Boskim Tarocie Rycerze są do niczego. Nie przemawiają do mnie. Brak samych Rycerzy, tylko maski. Pazie już lepiej, ale też nie odczytuję jeszcze ich przesłania. Zaopatrzyłam się teraz w Maroon Tarot. Nie ma tu żadnego och i ach, ale może się zaprzyjaźnimy... Mityczny Tarot natomiast ma dość czytelną grafikę, jednak rewers kart jest tak tandetny, że zraziłam się do nich i nie mam ochoty na przygodę z mitologią. Boski jednak kusi. Codziennie odkrywam coś nowego. Lubię go tasować, oglądać. Ale najciekawsza jest talia Wyrocznia Wizji Marchetti'ego. Te karty naprawdę są piękne. Zaskakują mnie także trafnością. Żadne zdjęcia z internetu nie oddają jakości tej talii i dokładności wykonania. Tyle, że to nie tarot. Jeszcze Anielski Tarot... Podpisy pod obrazkami trochę rozleniwiają. Czekają więc na okazję, kiedy się nimi zainteresuję. A Terapię słowem Olszewskiej mam od wielu wielu lat. Do niedawna była jedyną moją talią. Wystarczała mi. Ale zaczęłam poszukiwać :-) Może znajdę kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli podobaja Wam sie talie Ciro Marchettiego ( ja bardzo lubie - mam wszystkie jego talie tarota - Gilded , Boski , Snow I piekny Gilded Royale , do tego Lenormandy) powinnyscie zerknac na Tarot Illuminati . Autorem jest Eric Dunne - sa przepiekne , pelne ruchu , emocji , swietnie sie z nich czyta. Co do Wyroczni Wizji czekam az sie pojawi na Amazon I kupuje od razu- widzialam na stronie Marchettiego I wygladaja przepieknie I naprawde ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością masz rację, pisząc że są piękne te od Marchettiego. Na Tarota Illuminati zerkam dość często. Mój niepokój budzi jednak różnica w cenach tych talii. Niektóre są znacznie droższe. Być może to jakaś ulepszona wersja. Zależy mi na jakości kart. A żadne nie są tanie. Trochę jeszcze dojrzewam do decyzji o zakupie. Tyle w nich koloru i jakby przeładowania treścią... Będzie co odkrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......Marchetti jest zdecydowanie najlepszym moim wyborem na dziś, chociaż w Boskim Tarocie Rycerze są do niczego. Nie przemawiają do mnie. Brak samych Rycerzy, tylko maski. .......

....... Mityczny Tarot natomiast ma dość czytelną grafikę.........

 

Tak, mi też te rycerze w Boskim przeszkadzają. Mam Boskiego tarota od niedawna i nie mogę się przyzwyczaić, że nie ma ludzi w tych rycerzach. Mam jeszcze inne talie i wszędzie byli ludzie.

Mityczny kupiłam właśnie ze względu na czytelną wymowę, bo same obrazki nie bardzo mi się podobają, ale jest wygodny, przejrzysty.

Jeśli zależy ci na ładnym wyglądzie i czytelnych obrazkach to polecam Osho Zen Tarot. Mam go od lat. Jest przepiękny, a obrazki oraz opisy w książce są bardzo czytelne, bardzo dobrze namalowane i opisane i dużo wnoszą. Często pokazują trochę inne podejście do danej karty. Bardzo przejrzyście się z nich czyta znaczenia oraz porady, a obrazy są naprawdę przepiękne. Np. karta Świata - tam nazwana Dopełnieniem, zawsze mi odbiera dech, w sensie wymowy. Na karcie ręka wkłada ostatni pasujący element puzla na czole człowieka. W pytaniach o miłość ta karta wzrusza:

OZT_AW_21_dopelnienie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na ładnym wyglądzie i czytelnych obrazkach to polecam Osho Zen Tarot. Mam go od lat. Jest przepiękny, a obrazki oraz opisy w książce są bardzo czytelne, bardzo dobrze namalowane i opisane i dużo wnoszą. Często pokazują trochę inne podejście do danej karty. Bardzo przejrzyście się z nich czyta znaczenia oraz porady, a obrazy są naprawdę przepiękne. Np. karta Świata - tam nazwana Dopełnieniem, zawsze mi odbiera dech, w sensie wymowy. Na karcie ręka wkłada ostatni pasujący element puzla na czole człowieka. W pytaniach o miłość ta karta wzrusza:

OZT_AW_21_dopelnienie.jpg

Mamy chyba wspólne gusta estetyczne :-). Faktycznie, musi mnie obraz inspirować. Zastanawiałam się nad Osho Zen Tarot, ale jakoś karty wydawały mi się mocno inne od tradycyjnych, których też czytać nie umiem :-). Robię dopiero pierwsze kroczki. Skoro jednak Tobie się podobają, mnie z pewnością też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drozsze talie , o ktorych piszesz to pewnie pierwsze wydanie . Ja kupilam wlasnie te - pieknie wydane , bez brzegow , tzn. tylko na dole karty czarny pasek z nazwa karty - cale karty wypelnione obrazem robia wrazenie. Z tego co pamietam to ksiazka I pudelko mialy byc skromniejsze w kolejnej edycji. Ja gdy kupilam te karty ( to juz prawie rok temu) przez bardzo dlugi czas byly moja ulubiona talia I dopiero gdy niedawno kupilam Steampunk Tarot dalam im troche odpoczac. Karty wciaz trzymaja sie dobrze , zlocenie na brzegach troche starte ale jak na dosc intensywne ich uzywanie moge potwierdzic , ze sa trwale. No I grubosc jest idealna , perfekcyjne do tasowania I nie za sliskie. Tu jest link http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3524-talie-kart-tarota-95.html#post534502 do mojego posta z opisem Tarota Illuminati na swiezo po dostawie .

Z pewnością masz rację, pisząc że są piękne te od Marchettiego. Na Tarota Illuminati zerkam dość często. Mój niepokój budzi jednak różnica w cenach tych talii. Niektóre są znacznie droższe. Być może to jakaś ulepszona wersja. Zależy mi na jakości kart. A żadne nie są tanie. Trochę jeszcze dojrzewam do decyzji o zakupie. Tyle w nich koloru i jakby przeładowania treścią... Będzie co odkrywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drozsze talie , o ktorych piszesz to pewnie pierwsze wydanie . Ja kupilam wlasnie te - pieknie wydane , bez brzegow , tzn. tylko na dole karty czarny pasek z nazwa karty - cale karty wypelnione obrazem robia wrazenie. Z tego co pamietam to ksiazka I pudelko mialy byc skromniejsze w kolejnej edycji. Ja gdy kupilam te karty ( to juz prawie rok temu) przez bardzo dlugi czas byly moja ulubiona talia I dopiero gdy niedawno kupilam Steampunk Tarot dalam im troche odpoczac. Karty wciaz trzymaja sie dobrze , zlocenie na brzegach troche starte ale jak na dosc intensywne ich uzywanie moge potwierdzic , ze sa trwale. No I grubosc jest idealna , perfekcyjne do tasowania I nie za sliskie. Tu jest link http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3524-talie-kart-tarota-95.html#post534502 do mojego posta z opisem Tarota Illuminati na swiezo po dostawie .

Masz rację. Tańsza wersja ma ramkę. Może być też jakość kart gorsza. Jak wybierać to wersję kolekcjonerską. Dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, Osho to zdecydowanie piekna talia.

 

 

Pracuje z nia regularnie. Cudna talia, bardzo gleboka jednoczesnie. Swietna do rozkladow samopoznawczych, ale nie tylko. :)

 

 

Dalej z talii, z ktorymi pracuje, fascynuje mnie Thoth. Nadal moja baza.

 

Dodatkowo Tarot of Sexual Magic. Od niedawna Book of Shadow Vol. I. Od jakichs 2. m-cy Vision Quest. Na odebranie w ksiegarni czeka moja wysniona talia Haindla i zamowilam Tarot Apokalipsy polskich tworcow, Magdaleny Walulik i Swiatoslawa Nowickiego. To tak na razie.

 

Oczywiscie talie te sa dla mnie piekne, bo nie pracuje z niczym, co piekne mi sie nie wydaje.

 

 

Talie typu Boski Tarot czy Tarot Snow... nie moja bajka niestety. Nie rozumiem zachwytow tymi taliami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Śliczna ta talia Steampunk tarot, Thoth też bardzo ładna. Ale ja mam takie pytanie, a nie chcę tworzyć nowych wątków. Czy znacie jakieś inne talie niż Osho Zen Tarot, służące głownie do samopoznania? Dzisiaj przewertowałam dużo wątków na forum z różnymi taliamii (żadnej jeszcze nie posiadam) i tak zastanawiam się czy na początek dobrym wyborem będzie Talia 78 drzwi, ewentualnie tarot mityczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cesarzowa21

Ja dopiero rozpoczynam przygodę i póki co szukam talii, która będzie mi odpowiadać (do tej pory miałam styczność tylko z Arkanami Wielkimi Cosmic Tarot, które leżały schowane w domu, a były dołączone dawno temu do jakiejś gazety).

Strasznie spodobała mi się talia Druid Craft Tarot, jest piękna i wydaje mi się, że jednocześnie ma dość prostą symbolikę.

Myślicie, że będzie dobra na pierwszą talię dla raczkującej tarocistki? :) (tarot Rider-Waite jakoś do mnie nie przemawia, zbyt jaskrawy, a Druid Craft jest subtelniejszy i bardzo powiązany z naturą)

Poza tym urzekła mnie talia Art Nouveau, ale tę zostawię sobie na później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................Na odebranie w ksiegarni czeka moja wysniona talia Haindla...........

 

Mi też się podoba.

Edytowane przez piesekpreriowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zupelnie przypadkiem znalazlam w internecine karty Shadowscapes Tarot. Piekne , malownicze I bardzo pozytywne. Nie moglam sie oprzec , no musialam je zamowic I czekam.........Stephanie Pui-Mun Law - Shadowscapes Tarot - Fantasy Art. Na tej stronie mozna dokladnie obejrzec kazda karte.

 

Też piękne... Ja bym je wszystkie chciała mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A ja ostatnio zupelnie przypadkiem znalazlam w internecine karty Shadowscapes Tarot. Piekne , malownicze I bardzo pozytywne. Nie moglam sie oprzec , no musialam je zamowic I czekam.........Stephanie Pui-Mun Law - Shadowscapes Tarot - Fantasy Art. Na tej stronie mozna dokladnie obejrzec kazda karte.

Mam ta talie, cudne sa. Na zywo jeszcze piekniejsze, kazda karta jest jak male dzielo sztuki. Problem w tym, ze szkoda mi ich uzywac, bo boje sie zniszczyc:) wiec uzywam innej talii, a te tylko podziwiam. Bardzo zlozone. Babka maluje akwarelami takie fantastyczne swiaty. Odkad je mam zauwazylam rozne nowe zdolnosci u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Piszecie często o kartach bardzo artystycznych. Mi z kolei niezwykle podoba się tarot Viscontich. Wprawdzie małe arkana nie są ładne, ale Wielkie Arkana mają swój urok. Lubię malarstwo tamtego okresu i widzę ogromne związki tej starej talii z ówczesną sztuką. Ta talia jest wyjątkowa na swój sposób i chętnie bym poznał inne talie, nawiązujące do tego tradycyjnego, klasycznego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...
  • Maestro

Myślę, że to dość subiektywne, która talia i dla kogo i dlaczego jest piękna :) Każdy ma inne poczucie estetyki i na inne rzeczy zwraca uwagę. Ważne, aby dobrze współpracowała z osobą wróżącą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam, Priestess! :)

Ale jeśli z punktu tylko i wyłącznie wizualnego, to uwielbiam talii rysowane przez Ciro i Wild Unknown Tarot :) Jeszcze była talia - widziałam, ma bardzo lakoniczne,lecz piękne obrazki na czarnym tle :) Też mi przypadła do gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to ładne co ładne, tylko to co się komu podoba. Każda potwora znajdzie swego amatora i dotyczy to wszystkiego, co istnieje, talii tarota także.

Ja nie znoszę infantylnych talii, niektórych artystycznych wizji, które są nie moje i które nie pasują do tarota, cholera mnie bierze, jak ktoś bierze się za grafikę nie mając pojęcia o symbolice tarotowych postaci - a inni (wydawcy głównie) im wtórują, spiesząc z wyjaśnieniem, że to "wizja artysty, który wprawdzie nie jest z tarotem związany, ale za to malarzem jest pierwszorzędnym".  Goofno mnie to obchodzi kim jest twórca - ważne, by tarot był tarotem i żeby jego symbolika była zgodna z jego duchem. Ale właśnie to jest to co mi się podoba i dla mnie jest najpiękniejsza prostota i umiarkowana kolorystyka. 

Chyba tytuł wątku powinien brzmieć "moja najpiękniejsza talia" ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...