Skocz do zawartości

Ćwiczonko z 1 kartą... zagadka?


Zib

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Gringe napisał:

Druga karta to 6 Buław - mięsa nie jadłaś więc konina odpada....

Kasza manna? Jakiś rodzaj zupy mlecznej? :D

Spojrz na charakterystyczne ksztalty na kartach.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gringe napisał:

Pizza?

Dokladnie pizza. Teraz mi sie slojarzylo ze tam na 6 bulawach w klasyku jest wieniec jaki nosil cezar=rzym=wlochy=pizza

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gringe napisał:

A co w Sądzie wg Ciebie oznaczało pizzę? Ten gramofon? Bo oryginalnie to chyba tam jest trąba...zaraz spojrzę na inne talie. 

Nie mam pojecia. Chyba tylko to ze to dar niebios i tysiace ludzi stoja jak zaczarowani blagajac o kawalek :sark:  noe no nie mam pojecia ale juz na tej Twojej ze steam punka te okraglo cos zarzace sie juz cokolwiek pizze przypomina zreszta na Twojej steam punk 6 bulaw to tez jest wieniec.

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

A tak wyglądają 6 Buław w innych moich taliach: i są na dwóch 6 Buław motywy z lataniem- statek latający i dziewczynka na owadzie. Na innej jest sam dom a na house wife 6 Buław jakieś kobiety zaglądają przez okno. 
Do wyboru, do koloru. 
Fakt, na Steam Punk Tarot karta Sądu może kojarzyć się z pizzą. 
Wniosek taki, że bardziej trzeba kierować się samym obrazkiem i ci na nim jest niż potocznym znaczeniem karty. 

D8F16A09-95A6-4F8E-8DE4-ABBA4086732A.jpeg

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widac. Ale widze ze masz ten zboczony tarot. Masz taki tarot pinup girl wstylu lat 60.i ten z takimi jakby troche depresyjnymi laleczkami. Jak on soe nazywa?? A ta karta w kolorach zachodzacego slonca to z jakiej talii?

Kiedys byla taka fajnaniemoecka stronka na ktorej wystarczylo kliknac na 6 bulaw lub inna i pokazywaly sie karty ze wszystkich talii przedstawiajace wybrana karte.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Wildwood - zaciekawiłeś mnie tą stronką która pokazuje określoną kartę w wariantach innych tali. Fajna sprawa :) 

A musiałam się pochwalić moim zbiorem - w sumie to większość to prezenty. Pierwsza( i którą najczęściej używam i lubię) to Steam Punk Tarot- dostałam od znajomego mojej siostry i to było coś koło 2010 roku. Dawno temu...

Potem miałam dużą przerwę i kolejne karty wzbogaciły mój zbiór po przeprowadzce do UK. Najpierw pojawił się The housewife's Tarot( Sama kupiłam bo mi wpadł w oko), potem Decameron Tarot( ten zboczony, zamówiłam u siorki na swoje urodziny), na Gwiazdkę w zeszłym roku siostra przejęła inicjatywę i kupiła mi The Good Tarot( duże sztywne karty), potem Nicoletta Ceccoli Tarot( wypatrzyłam na blogu pana Marcina Urbana- fajny tarocista) i ostatnia talia, w sumie klasyk- Radiant Tarot Rider-Waite( prezent na ostatnią Gwiazdkę od znajomego siostry).

Ja bardziej w astrologię idę a Tarot tak pobocznie traktuję. Z chęcią bym pogłębiła wiedzę bo na razie to tak sobie - choć jest postęp bo już nie wertuje po książkach głównych znaczeń kart :laugh:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gringe napisał:

@Wildwood - zaciekawiłeś mnie tą stronką która pokazuje określoną kartę w wariantach innych tali. Fajna sprawa :) 

A musiałam się pochwalić moim zbiorem - w sumie to większość to prezenty. Pierwsza( i którą najczęściej używam i lubię) to Steam Punk Tarot- dostałam od znajomego mojej siostry i to było coś koło 2010 roku. Dawno temu...

Potem miałam dużą przerwę i kolejne karty wzbogaciły mój zbiór po przeprowadzce do UK. Najpierw pojawił się The housewife's Tarot( Sama kupiłam bo mi wpadł w oko), potem Decameron Tarot( ten zboczony, zamówiłam u siorki na swoje urodziny), na Gwiazdkę w zeszłym roku siostra przejęła inicjatywę i kupiła mi The Good Tarot( duże sztywne karty), potem Nicoletta Ceccoli Tarot( wypatrzyłam na blogu pana Marcina Urbana- fajny tarocista) i ostatnia talia, w sumie klasyk- Radiant Tarot Rider-Waite( prezent na ostatnią Gwiazdkę od znajomego siostry).

Ja bardziej w astrologię idę a Tarot tak pobocznie traktuję. Z chęcią bym pogłębiła wiedzę bo na razie to tak sobie - choć jest postęp bo już nie wertuje po książkach głównych znaczeń kart :laugh:

Fajny zbior. Znam te talie wlasnie z tej stronki. Tez przykuly moja iuwage. To byla hakas niemiecka stronka na A. Ja sie niestety nie.moge pochwalic takim zbiorem. Mam klasycznego Rw (ale z opisem karty na kazdej blotce -taki do nauki), Rw odwrocony i Pagan tarot. No i tyle. Ale mam oko na 78 doors, wildwood, dream enchantress, 78 doors no i kilka innych.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z astrologii tto fajnie jak ktos zinterpretuje znam tylko podstawy podstaw. Tarota ucze sie znow po dlugiej przerwie. Wtedy jak zeaczynalam to nie byl ten czas dla mnie. Ale tamten czas to byl czas fajnych blogow ( ktos pamieta kataryne? , osob z niesamowita tarowiedza i kreatywnymi cwiczeniami 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Wildwood zrób wish list i na pewno ktoś się znajdzie by podarować Ci kolejną talię przy okazji jednego ze świąt :)

Jeśli chcesz mogę popatrzeć na Twój horoskop- potrzebuję daty i godziny z miejscem urodzenia.  No i co najbardziej Cię interesuje? :)
Czemu Ty jeszcze nie śpisz, co? ;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gringe napisał:

@Wildwood zrób wish list i na pewno ktoś się znajdzie by podarować Ci kolejną talię przy okazji jednego ze świąt :)

Jeśli chcesz mogę popatrzeć na Twój horoskop- potrzebuję daty i godziny z miejscem urodzenia.  No i co najbardziej Cię interesuje? :)
Czemu Ty jeszcze nie śpisz, co? ;)

Przestawilam sie totalnie. Ok wysle ci date ale juz zerkalas na moj horo przy okazji solara. Nie woem co moze mnie interesowac. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...