Skocz do zawartości

pożar, pianino, znajoma, ciasto


fazadelta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, będę wdzięczna o interpretację snu.

Nie zapamiętałam jego szczegółów. Pojawiła się w nim moja znajoma, która mieszka dość daleko i przyjeżdża rzadko. Miała ze sobą dziecko w wózku i o dziwo pianino na kółkach (!). Odwiedziła mnie w domu. Była noc, a ja razem z rodzicami wybrałam się na przejażdżkę rowerową. Towarzyszyło nam to pianino (?) Nagle zobaczyliśmy piorun na niebie i ogień. Wróciliśmy, a dom się palił. Ognia nie było dużo. Miałam coś w rodzaju magicznej mocy, którą sterowałam ruch wodą i próbowałam go ugasić jednak nie udało mi się to. Pożar nagle znikł, a w domu w piekarniku było ciasto z karteczką od znajomej. Nie pamiętam jakiej treści.

 

Ten sen bardzo mnie zdziwił i kompletnie nie wiem skąd w mojej głowie takie głupoty (np. z tym pianinem lub mocą) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to sen o dorastaniu, o opuszczaniu rodzinnego gniazda. Czy Ty myślisz o założeniu własnej rodziny? To dziecko w wózku to jesteś "nowa Ty". Trochę jakbyś nie chciała opuścić rodzinnego domu (próbujesz gasić pożar), ale tego procesu (dorastania) nie da się powstrzymać - w symbolicznym, przenośnym sensie rodzinny dom musi spłonąć. To jest pozytywny sen - wszystko w końcu dobrze się ułoży, bo to ciasto w piekarniku budzi (we mnie przynajmniej) bardzo przyjemne skojarzenia - taka miła niespodzianka (także może być to element snu, który jest proroczy - możesz sprawdzić czy dzisiaj w podobny sposób Cię pozytywnie coś nie zaskoczy, budząc podobne uczucia jak we śnie - myślę, że może tak się zdarzyć). A możesz opisać trochę jaką osobą jest ta znajoma? I z czym Ci się kojarzy słowo "pianino".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta znajoma to koleżanka z dzieciństwa, która przyjeżdżała z drugiego końca kraju na wakacje do swojej babci. Trudno mi powiedzieć z czym kojarzy mi się pianino. Kiedyś uczyłam się grać na nim, więc może to ma jakiś związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianino symbolizuje tu w takim razie albo czas w Twoim życiu kiedy grałaś (i to jaką wtedy byłaś osobą) i/lub ambicje Twoich rodziców, żebyś grała (a niekoniecznie Twoje) - w drugiej części snu go już nie ma (jak płonie dom). Podtrzymuję w związku z tym, że to sen o dorastaniu, realizowaniu własnych, dorosłych planów na życie w różnych sferach, w oderwaniu od planów rodziców na naszą przyszłość. Czy taka interpretacja jest trafiona? Czy Ty nad tym obecnie pracujesz, żeby stać się taką osobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Od pewnego czasu zauważyłam, że dojrzałam bardziej emocjonalnie, przez to łatwiej i lepiej analizuję to, co dzieje się dookoła. Często z tego powodu dochodzi to spięć z moimi rodzicami, gdyż uważam, że są przewrażliwieni i traktują mnie jak dziecko. Również mają wygórowane ambicje w związku ze mną, lubią narzucać mi to, co im się w danej chwili podoba, nie zwracając uwagi na to, co ja mam do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...