Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


Regulus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego wątku więc go zaczynam. Piszcie tutaj o tym jaki film ostatnio widzieliście, jak go odebraliście czy polecacie itd.

 

Wczoraj miałem trochę wolnego czasu więc zapuściłem wieczorem Timecrimes (2007). Film Sci-fi produkcji hiszpańskiej z motywem podróży w czasie. Film bardzo mi się spodobał, choć jak się zastanowić to nie jest do końca spójny logicznie. Polecam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pod Mocnym Aniołem. :szok:

 

Marian Dziędziel rozwalił mnie na łopatki - jak zwykle.

 

Film dość trudny. Mnie zostawił połamana na kilka dni.

Edytowane przez Ciastko08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
SZEFWILTON2448

Czy w tym temacie można pisać tylko tytuł filmu, czy mogę na przykład poprosić cię o opinię filmu, który ostatnio oglądałaś?

Przykładowo akurat chcę obejrzeć ''Melancholię'', ale nie wiem czy warto - co myślicie o tym filmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, byłem parę dni temu w kinie na filmie "Lucy ". Film jako tako mi się spodobał, chyba każdy chciałby korzystać w stu procentach ze swojego mózgu ;)) Ale to raczej podchodzi pod sci fi. Niemniej jednak polecam, skłania do refleksji filozoficzno egzystencjalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Terminal- film o turyście, który przyjechał z Europy wschodniej do nowego jorku, ale w jego kraju doszło do zamachu stanu i nie może przedostać się do legalnie na teren stanów zjednoczonych. Do zakończenia wojny w jego kraju "mieszka" w hali tranzytowej terminalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować wątku. Powyższe tyczy się filmu Melancholia:

Czy w tym temacie można pisać tylko tytuł filmu, czy mogę na przykład poprosić cię o opinię filmu, który ostatnio oglądałaś?

Przykładowo akurat chcę obejrzeć ''Melancholię'', ale nie wiem czy warto - co myślicie o tym filmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ostatnio oglądałam film Gwiazd naszych wina, film mnie bardzo wzruszył, był zupełnie inny niż filmy o podobnej tematyce, kto jeszcze go nie oglądał powinien koniecznie obejrzeć :) a może znacie jakieś podobne filmy? albo jakieś dramaty w tle z romansem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Grand Budapest Hotel – brytyjsko-niemiecki komediodramat w reżyserii Wesa Andersona. Mam nadzieję, że dostaną jakiegoś Oscara, naprawdę uważam, że się im należy. Wspaniały, piękny film z rewelacyjną obsadą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Gość Ava55

 

obejrzałam z lekkim opóźnieniem (film z 2012, a widziałąm rok czy dwa lata temu) - gorąco polecam, ściska serce, Liam Neeson w roli głównej "Przetrwanie" ("The Grey")

 

“Once more into the fray, into the last good fight I’ll ever know. Live and die on this day, live and die on this day”

Edytowane przez Ava55
wiersz z filmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja ostatnio widziałam nowe Gwiezdne Wojny, ale filmem, który jako ostatni zrobił na mnie ogromne wrażenie był Joker. Absolutnie oszałamiające aktorstwo Joaquina Phoenixa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina 3D z filmu "STAR WARS - The Rise of Skywalker" po polsku "Gwiezdne Wojny - Skywalker.Odrodzenie". Myślę że film można polecić Fanom serii :1s_z:

 

PS: Co ciekawe główna bohaterka przywoływała duchy wszystkich Rycerzy Jedi....

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lilit napisał:

filmem, który jako ostatni zrobił na mnie ogromne wrażenie był Joker.

jeszcze nie widziałam, podobno świetny...

 

a co do postaci Jokera...

nie mogę nie wspomnieć :1s_c:

w tej roli Heath Ledger z "The Dark Knight" był po prostu niesamowity, to był jeden z moich ulubionych aktorów :placze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z kina z filmu "Van Gogh U bram wieczności" .

Główną rolę gra Wille Dafoe. Jest to film biograficzny a życiu artysty.

Polecam fanom twórczości Vincenta van Gogha. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatniej nocy obejrzałam Wielkiego Szu. Dialogi z tego filmu przewijają się przez cały album Pro8l3mu "Art Brut", który znam na pamięć a pierwszy raz przesłuchałam w całości w przedostatnie lato i towarzyszył mi w tamtych czasach. Film jest bardzo przegadany i jest w nim dużo filozofowania głównego bohatera. Jeden z moich ulubionych motywów - samotny wilk. Zresztą w ogóle interesuje mnie, gdy ktoś czuje bliskość z wilkiem. Jest tam też motyw mistrza i jego ucznia. Jest oddalenie, które Szu odczuwa w stosunku do kobiet i do relacji z ogóle. Ciekawe są dla mnie postaci takie, jak on. Jego samotność nie objawia się w tym, że on fizycznie nie przebywa zbyt wiele z ludźmi czy ma niewiele aktywności. Ma bujne życie towarzyskie, ale samotność nosi w sercu. No i bardzo lubię takich eleganckich mężczyzn, jak on, jak to powiedziała jedna z bohaterek :) Postaci są bardzo klasyczne, ale ja lubię, gdy czerpie się z klasyki i się jej umiejętnie użyje. Jakoś we mnie budzi większe zainteresowanie. Może dorzucę jedną z piosenek z kwestią z tego filmu

 

Edytowane przez MeetMeInThePaleMoonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Ava55
2 godziny temu, Lianna napisał:

"Zabawa w chowanego" Mocny, polecam.

też mam zamiar obejrzeć... widziałąm poprzedni film Sekielskich - przeraża mnie ogrom kzrywdy, ile ci ludzie (dzieci!) wycierpieli cięzko to pojąć, ogarnąć

 

ostatnio widziałam (właściwie to powtórka, ale niedawno przeczytałam książkę i chciałam sobie przypomnieć film) "The Girl in The Train", taki kryminał

facetom może być ciężko przez niego przebrnąć, wydarzenia widziane oczami 3 kobiet, każda jakoś skrzywiona emocjonalnie i wszystkie trzy nie mogą się pozbierać

w sumie zapamietałam go (film) lepiej i powtórka jakoś mnie nie powaliła

Edytowane przez Ava55
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 14.06.2020 o 22:54, deus napisał:

Polecicie jakieś filmy podobne do Matrixa w stylu Mroczne miasto (1999) i Trzynaste piętro (1998) ?

może "Anon" (2018, Clive Owen w roli głównej) Ci się spodoba

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja nie tak ambitnie, bardz8ej wakacyjnie ;)

basn w stylu Braci Grimm

"Red Ridding Hood" 

 

 

f72e7605f480.jpg

 

:oczko:

 

 

(PS.muszę poszukać skąd ten mam obrazek)

edit : autorka Dorien Plaat

 

Edytowane przez Ava55
autor foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

"Francuska suita" - według mnie dobry film, taki klimatyczny, akcja toczy się w czasie wojny. Bardzo dobra gra aktorska Michelle Williams i Kristin Scott Thomas.

 

"Listy do M 3" - ciepły, fajny, akurat na przedświąteczny czas. Wzruszyłam się, jak zwykle na Listach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio oglądaliśmy Queen's Gambit, mini-serial, bardzo przyjemny się okazal, z fajną muzyka, prawie klasyczną - Venus - Shoking Blue, Fever - Peggy Lee :)

I dobrze oddanymi klimatami. Fajna, przyjemna fabuła :) Bardzo spodobała mi się główna bohaterka - charakter, determinacja, inteligencja, utalentowanie, jej los, którego była panią :) Ogólnie taki przyjemny dla mnie typ kobiecy...

Zakończenie trochę mało realistyczne, wątpię się, żeby w Związku Radzieckim klaskali amerykance ;)

Złapałam siebie na tym, że tęsknię za serialem po końcówce, polecam ;)

image.thumb.png.f7c62ba9d2a34532133f115bf9308583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Nigdy w życiu"- zawsze mi humor poprawia, uwielbiam parę Żmijewski- Stenka :)

 

"Holiday" - jako fanka Kate Winslet musiałam obejrzeć :) Ciepły, z humorem, przystojny Jude Law :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Thelma 

 

Wszystko spodobało mi się w tym filmie od fabuły, po cichą, "oszczędną" muzykę. 

Thelma zaczyna studia. Wkrótce dostaje ataku przypominającego padaczkę. Okazuje się, że ma nadprzyrodzone zdolności. 

Dobre, niezależne kino skandynawskie. Gorąco polecam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

"Małe kobietki" - jestem zachwycona :). Moje klimaty, realia epoki, początki emancypacji kobiet. Świetne gry aktorskie Emmy Watson oraz Saoirse Ronan. No i moja ulubiona Meryl Streep, czego chcieć więcej ;).

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
1 hour ago, Lianna said:

"Małe kobietki" - jestem zachwycona :). Moje klimaty, realia epoki, początki emancypacji kobiet. Świetne gry aktorskie Emmy Watson oraz Saoirse Ronan. No i moja ulubiona Meryl Streep, czego chcieć więcej ;).

Nie widziałam chyba tej wersji - a uwielbiam taką tematykę. Zwłaszcza kostiumowe :) 

 

Ja ostatnio oglądałam.. serial na Netflix „Bonded” :kara:- emotes świetnie oddaje tematykę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnio obejrzanych to... 

"Co kryją jej oczy" serial, dramat (2021). 

"Bałagan jaki zostawisz" hiszpański serial, thriller (2020). 

 

"Opowieści podręcznej" aktualnie oglądam sezon 4.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Lianna

"Nierealne" widziałam jeden odcinek, ale 4 bodajże. Ciekawa historia, no i epoka wiktoriańska plus watki fantasy. Chyba luknę na inne odcinki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
23 minuty temu, Lianna napisał:

"Nierealne" widziałam jeden odcinek, ale 4 bodajże. Ciekawa historia, no i epoka wiktoriańska plus watki fantasy. Chyba luknę na inne odcinki :)

 

Muszę zatem zobaczyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gringe napisał:

Upgrade - dość specyficzny serial - myślałam, że nikt o tym serialu nie wie ;) Mnie się podobał, dość pokręcony. 

"Upgrade" to jednoodcinkowa fabuła na cda.pl

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
1 minutę temu, Piko napisał:

"Upgrade" to jednoodcinkowa fabuła na cda.pl

Jest tez serial na Amazon Prime - pod tym samym tytułem. Niedaleka przyszłość, gdzie ludzie po śmierci przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości :) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 15.05.2021 o 09:47, Gringe napisał:

Jest tez serial na Amazon Prime - pod tym samym tytułem. Niedaleka przyszłość, gdzie ludzie po śmierci przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości :) 

Film o podobnej fabule widziałem też na cda.pl , ale nie pamiętam już tytułu, ale też taki "techniczny"... :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Właśnie skończyłem oglądanie filmu/serialu "1864". 

Przedstawia historie dwóch braci powołanych do duńskiej armii , gdy rząd bezmyślnie sprowokował Prusów, i skazał naród na rzeź.

 

Głęboko mną wstrząsnął. Chciałem filmu historycznego, typowo wojennego, jednak zostałem z powodu postaci, ich historii, i ich tragedii.

Obejrzałem go w wersji odcinkowej. Odcinek za odcinkiem. Jest wspaniały. Nigdy więcej go nie włącze.

Gorąco polecam.

  • Lubię to! 2
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...