Skocz do zawartości

Układanie kart.


Aranka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dopiero zaczynam swoją naukę z tarotem i wyczytałam że za każdym razem po każdym wróżeniu trzeba poukładać karty w/g kolejności. Czy wróżąc tylko sobie również muszę je za każdym razem tak dokładnie układać zgodnie z kolejnością jedne po drugiej i czy wszystkie muszą być ułożone np tylko do góry ( bo mam karty góra i dół - odwrócone). Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że what?

Pierwsze słyszę ;) chociaż nie powiem - też na początku po każdym stawianiu kart układałam je po kolei. Teraz robię to w momencie 'większego' oczyszczania talii. Musisz nauczyć się pracować z kartami i je wyczuwać. nie ma sensu ich cały czas oczyszczać.

Jak poczujesz, ze są 'ciężkie' lub niefajnie się z nimi współpracuje - wtedy możesz je oczyścić, przełożyć jedna po drugiej itd.

 

Rób jak podpowiada Ci intuicja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulinqa123

taa ja raz przeczytalam tego typu opinie... niezle musiałoby mnie pokręcic zebym za kazdym razem ukladala karty po kolei... nigdy tego nie robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałam, ale nawet przez myśl mi nie przeszło by za każdym razem to robić :lol:

No ale najlepiej robić jak to się czuje, jak pisze Trida :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak układałam, jak i oczyszczałam po każdym rozkładzie. Teraz to robię raz na jakiś czas przy talii, z której korzystam na co dzień, natomiast rzeczywiście talie z których nie korzystam przed schowaniem oczyszczam i układam karty w kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, też tak myślałam a czy przestrzegacie tego jeżeli karty są dwustronne góra/dół aby były zawsze przed wróżeniem ułożone, np góra do góry a dół do dołu? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzięki wielkie, też tak myślałam a czy przestrzegacie tego jeżeli karty są dwustronne góra/dół aby były zawsze przed wróżeniem ułożone, np góra do góry a dół do dołu? Pozdrawiam :)

 

Tobie chodzi o odwrócone znaczenie kart? Czy jaką dwustronność masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przyzam ze a tez o tym slyszalam...I przyznam ze to mnie zniechecalo do wyciagania kart.Poniewaz nie mam czasu na ciagle ukladanie kart,poprostu przestalam to robic.Zaczelam tak postepowac jak mnie wygodnie z kartami a nie jak napisali inni.I do taj pory tak jest.To moje karty i ze mna maja sie dogadywac a nie z kims...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi o odwrócone znaczenie kart? Czy jaką dwustronność masz na myśli?

 

 

Dokładnie tak, karty mało tego że są odwrócone to jeszcze mają odwrotne znaczenie np głowa jest do góry i ta sama karta z głową do dołu o przeciwstawnym znaczeniu, i jakoś boję się wróżyć. Czy za każdym razem mam odwracać i tasować by wszystkie były tak samo do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je trzymam proste, bo wróżę tylko prostymi, a Ty rób jak Ci wygodnie :D

 

Możesz równie dobrze mieć je proste i dwrócone, ale "byc umówiona", że odczytujesz je wyłącznie "normalnie" i to jak się ustawią nie ma znaczenia ;)

A możesz też wróżyc z prostych i z odwróconych... Albo wróżyć z prostych, ale mieć zasadę, że jak karta się przypadkiem odwróci to cztasz ją jako odwróconą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire

W przeszłości rozkładanie kart odwróconych uważałam za jedyne i słuszne. Może wynikało to z tego, że na początku prościej było na zasadzie tak/nie czytać karty. Teraz już odwróconych nie stawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suliga radzi właśnie tak to robić.

 

Ja osobiście tego nie robię,

ale może to mieć głęboki sens.

 

Dla kogoś...

 

Jaki?

 

Np. właśnie "oczyszczający".

 

Odcinający od spraw, na które

karty były kładzione.

 

To raczej rytuał dla psychiki.

 

Na początku jednak polecam...

 

:-)

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...