Jump to content
Daga102

Choroby zakaźne WZW HCV

Recommended Posts

Daga102

Czy znacie niekonwencjonalne metody leczenia HCV. Proszę o opinie i jeśli ktoś uzyskał pozytywne wyniki też proszę o podanie metody?

Edited by Seid

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest paulinqa123

ciężko to określić "niekonwencjonalną" metodą, ale wiem że żurawina pomaga.. jakie masz dolegliwości ?

 

tutaj znalazłam jakiś artykuł, może się przyda... najwazniejsze aby zadbać o wątrobe.. ale to jest oczywiste i pewnie już wiesz... co do samych metod to niestety ale nie słyszałam o takim przykładzie... może ustabilizowanie energetyczne by coś mogło pomóc ? chętnie również przeczytam jakieś Wasze pomysły.. moja mama ma również problem z HCV

 

HCV Prometeusze

Edited by Kobalt60

Share this post


Link to post
Share on other sites
Seid

W uszkodzeniach wątroby ważne jest dostarczanie sporej ilości witamin K, C i P. Pokarmy bogate w witaminę K to między innymi warzywa zielone (szpinak, różne odmiany kapusty, brukselka, brokuły, różne odmiany sałat, pietruszka zielona), olej rybny, awokado, truskawki czy brzoskwinie. Jeżeli chodzi o witaminę C i P to poleca się przede wszystkim owoce dzikiej róży i owoce cytrusowe. Do tej grupy można też dorzucić, wspomnianą wyżej, żurawinę. Oczywiście sama dieta nie wyleczy choroby, ale zalecenia dietetyczne są istotne, bo pozwalają odciążyć chorą wątrobę.

 

Jeżeli chodzi o zioła to w tej chwili na pierwsze miejsce wybija się na pewno ostropest plamisty (dokładniej jego owoce). Ostropest jest znany od dawna, już stare książki zielarskie zwracały uwagę na jego ochronne działanie na wątrobę. Późniejsze badania potwierdziły to założenie. Okazało się, że substancje zawarte w owocach ostropestu działają stabilizująco, regenerująco i ochronnie na błony komórkowe hepatocytów przez co chroni miąższ wątroby. Poza tym działa tez przeciwzapalnie i odtruwająco. Przeprowadzano nawet próby kliniczne, w których dodawano sylimarynę do standardowego leczenia przeciwwirusowego - okazało się, że taka kombinacja zwiększa odsetek wyleczeń.

 

W handlu są dostępne gotowe preparaty, są dość znane i niezbyt drogie, więc można spróbować i zobaczyć jaki będzie efekt. Kuracja wymaga czasu, sylimarynę trzeba przyjmować co najmniej kilka tygodni, żeby "wysycić" hepatocyty.

 

Innym ziołem stosowanym w leczeniu WZW C jest rdest powojowy, ze względu na obecność kwasu kawowego i elagowego. Poza tym zawiera substancje czynne o działaniu przeciwzapalnym i przeciwwirusowym. Podobne działanie ma jeszcze rzepik. Do tego zestawu można też dorzucić nasiona kozieradki ze względu na to, że zawierają cholinę i kwasy uronowe.

 

Dawniej modny był jeszcze mniszek lekarski (w postaci przetworów, jak i liści jedzonych na surowo w postaci sałatek), ale obecnie trwają zażarte spory o to czy rzeczywiście należy go polecać w chorobach wątroby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daga102

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nie mam żadnych niepokojących objawów czuję się dobrze i przypadkowo przy drobnym zabiegu chirurgicznym miałam wykonać to badanie i okazało się, że jestem zakażona. dziękuję za wszystkie porady. Spróbuję metodą dr Volla. Zobaczę.

Edited by Seid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...