Skocz do zawartości

Odcinanie się.


mozaika

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór! (mam nadzieję, że to dobry dział!)

 

Zastanawia mnie pewna rzecz - czy jest jakaś konkretna metoda, którą polecacie na odcięcie się od ludzi?

Wyjaśniam o co mi chodzi. Jestem "ofiarą" plotek, dodam nieprawdziwych, ale bardzo szkalujących moją opinię. Nie wiem co kieruje tamtymi osobami. Z jednej strony staram się nie przejmować, bo i tak z tymi ludźmi nie mam bezpośredniego kontaktu (teraz, kiedyś było inaczej), a z drugiej co jakiś czas dochodzą nowe informacje i po ludzku jest mi smutno. Prywatnie zajmuję się Reiki, jestem raczej początkująca choć po pierwszej inicjacji. Zwykle w sytuacjach kiedy chcę się od czegoś negatywnego odciąć, wizualizuję sobie "kabel" może być piękny z zewnątrz a w środku, w miarę przecinania go wielkimi "nożyczkami", taki zabrudzony. Tym razem jednak to odrobinę za mało.

 

Wiem, że to dla Was może być błahostka, ale byłabym naprawdę wdzięczna za podrzucenie Waszych wypróbowanych metod jednocześnie mnie dostępnych i możliwych do zrealizowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nikim, nie słuchaj mnie, ale przypomniała mi się taka przypowieść, którą niestety będę musiał napisać własnymi słowami, bo teraz źródła nie pamiętam:

 

Dwaj mnisi - mistrz i uczeń, udali się na wędrówkę. Na swojej drodze napotkali rzekę, a przy rzece kobietę. Kobieta chciała przejść na drugą stronę, ale nie mogła, bała się nurtu rzeki. Mistrz wziął ją więc na ręce i przeszedł przez rzekę, tak, że kobieta nie dotknęła tafli wody. Uczeń zdziwił się bardzo uczynkowi mistrza, ale nic nie mówił. W końcu po kilku godzinach odezwał się:

- Mistrzu, kodeks zabrania nam spojrzeć na kobietę, a co dopiero jej dotknąć! Jak mogłeś ją przenieść?

- Ja niosłem tę kobietę przez 5 minut, Ty nosisz ją do teraz.

 

Odcinając się, przywiązujesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadziała- nie przejmować się plotkami.. pogadają, kiedyś im się znudzi :) i zadne Reiki tu potrzebne nie jest, a pewność siebie ( bo z tego co czytam, masz niską samoocene o sobie i opinia innych dziala na ciebie jak plachta na byka- popracuj nad sobą a nie skupiaj sie na innych) bzdurami się nie warto przejmować ...

Edytowane przez bakea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mozaika!

Ja też jestem tu pierwszy raz. Zainteresował mnie twój problem. Polecam Ci skorzystanie z metody "Theta Healing".

Trzeba sprawdzić dlaczego przyciągasz takich ludzi i definitywnie zakończyć to doświadczenie.

Dla mnie ta metoda zdziałała cuda.

 

Pozdrawiam!

Anna Podgórska

Edytowane przez zoska1977
ja radziłabym zapoznać się z regulaminem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Najlepiej zadziała- nie przejmować się plotkami.. pogadają, kiedyś im się znudzi :) i zadne Reiki tu potrzebne nie jest, a pewność siebie ( bo z tego co czytam, masz niską samoocene o sobie i opinia innych dziala na ciebie jak plachta na byka- popracuj nad sobą a nie skupiaj sie na innych) bzdurami się nie warto przejmować ...

 

Wiem ,że odgrzebuję stary jak prawie świat temat. Ale może jeszcze jakaś duszyczka zajrzy.

Swoje 3 grosze dodam.

Bo też taka dawniej byłam , doprowadzało mnie to wręcz do rozpaczy jak docierały do mnie plotki i oszczerstwa na mój temat.

To co ktoś opowiada o innych(za ich plecami) o nich tylko świadczy. Cierpią na brak zajęcia i nadmiar wolnego czasu. A jak im coś nie pasuje to niech przyjdą do nas i powiedzą wprost o co chodzi.

Oczernianie za plecami ? Tak tylko robią tchórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...