Skocz do zawartości

Jak otworzyć czakrę sakralną?


ezoteryk77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z czakrą sakralną. Znalazłem w sieci parę technik... jednka nie wiem, czy one coś mi dają.

 

Ma ktoś sprawdzone sposoby na otwarcie tej czakry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwalanie sobie na przyjemność w ciele. Nie chodzi o rozdmuchanie pragnień (jakieś kompulsywne jedzenie, inny partner co noc itp.) ale o delektowanie się życiem. Czerpanie przyjemności z badania świata zmysłami. Na poziomie czakry podbrzusza (sakralnej) jest właśnie doświadczanie zmysłowe gdy działa to harmonijnie jeszcze od wczesnego dzieciństwa, pomaga to w tworzeniu bliskich a nieuzależniających związków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to "problem" ? Pozwolę sobie juz kolejny raz zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak "otworzenie" czakry. Wszystkie główne czakry MUSZĄ pracować ( lepiej lub gorzej, ale muszą ) byśmy mogli żyć. Teraz kwestia jak pracuje... Jeżeli chcesz przywrócić ją do poprawnej pracy to wystarczy popracować w sferze życia o której napisał Witek - pragnień i potrzeb. Przeanalizuj swoje życie pod tym względem. Poszukaj i postaraj się odrzucić,wypracować negatywne pragnienia np. dotyczące nałogów. Popracuj też nad słusznymi pragnieniami, pozwól sobie je spełnić, choć w najmniejszym stopniu. Medytacje oczyszczające itp.oczywiście również mile widziane. Jeżeli czakra pracuje poprawnie a chcesz ją jedynie wzmocnić, to po oczyszczaniu energetyzuj dodatkowo tą czakrę.

 

Na koniec dodam ,wydaje mi się taką mniej znaną ciekawostkę. Otóż ta czakra w bardzo dużym stopniu odpowiada za stan naszych nóg, dlatego wzmacnianie mięśni nóg/bieganie także wzmacnia tą czakrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jaki to "problem" ? Pozwolę sobie juz kolejny raz zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak "otworzenie" czakry. Wszystkie główne czakry MUSZĄ pracować ( lepiej lub gorzej, ale muszą ) byśmy mogli żyć. Teraz kwestia jak pracuje... Jeżeli chcesz przywrócić ją do poprawnej pracy to wystarczy popracować w sferze życia o której napisał Witek - pragnień i potrzeb. Przeanalizuj swoje życie pod tym względem. Poszukaj i postaraj się odrzucić,wypracować negatywne pragnienia np. dotyczące nałogów. Popracuj też nad słusznymi pragnieniami, pozwól sobie je spełnić, choć w najmniejszym stopniu. Medytacje oczyszczające itp.oczywiście również mile widziane. Jeżeli czakra pracuje poprawnie a chcesz ją jedynie wzmocnić, to po oczyszczaniu energetyzuj dodatkowo tą czakrę.

 

Na koniec dodam ,wydaje mi się taką mniej znaną ciekawostkę. Otóż ta czakra w bardzo dużym stopniu odpowiada za stan naszych nóg, dlatego wzmacnianie mięśni nóg/bieganie także wzmacnia tą czakrę.

 

Cadaveris, wydaje mi się, że pomyliłeś czakry. Za nogi, kości, zęby odpowiada czakra podstawy. Natomiast czakra sakralna to przede wszystkim nerki i płyny (nasienie, krew, limfa, soki trawienne).

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ezoteryk77, wizualizowanie pomarańczowego koloru, jak również otaczanie się nim reguluje pracę czakry sakralnej. Żywiołem współgrającym z czakrą jest woda, także wszelkie kąpiele relaksujące, pływanie na materacu jest wskazane. Medytacja i skupienie uwagi na równoważeniu czakry także daje wymierne efekty. W necie pełno jest różnego rodzaju dłuższy lub krótszych utworów wzmacniających i regulujących przepływ energii w danej czakrze.

 

[video=youtube;qrpmm9_Bww8]https://www.youtube.com/watch?v=qrpmm9_Bww8

 

Pozdrawiam. :)

 

ps nie zapominaj o pozostałych ośrodkach energetycznych :slonko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cadaveris, wydaje mi się, że pomyliłeś czakry. Za nogi, kości, zęby odpowiada czakra podstawy. Natomiast czakra sakralna to przede wszystkim nerki i płyny (nasienie, krew, limfa, soki trawienne).

 

Pozdrawiam. :)

 

Nie pomyliłem czakr. Tak, podstawa odpowiada za kości, mięśnie itp. ale to z czakry Sakralnej płyną główne kanały energetyzujące nogi, przez co ta czakra mocno wpływa na ich stan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłem czakr. Tak, podstawa odpowiada za kości, mięśnie itp. ale to z czakry Sakralnej płyną główne kanały energetyzujące nogi, przez co ta czakra mocno wpływa na ich stan ;)

 

A to na taką informację nigdzie wcześniej nie trafiłam. :) A że uczyć się lubię i poznawać zatem zwrócę uwagę i na to, co napisałeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ezoteryku :) jeśli rozchodzi się o czakry 'dolne' to sprawa ma się tak, że mocno, na prawdę mocno na siebie oddziałują.

Zastanów się również, czy nie masz problemów z przeszłością na przykład - a przeszłość to czakra podstawy która może promieniować na sakralną. Dlatego jeśli chodzi o medytację wg mnie ważne jest, by zajmować się wszystkimi czakrami po kolei a dodatkowo - np biegać.

Żeby mentalnie skupiać się na wszystkich ale wzmacniać je jakby 'zewnętrznie'.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...