Jump to content

Studio Astropsychologii, Ann Boroch „ Grzyby candida przyczyna większości chorób"


gala.tea

Recommended Posts

Studio Astropsychologii, Ann Boroch „ Grzyby Candida przyczyna większości chorób. Skuteczny program przeciwgrzybiczy”.

 

Dzięki uprzejmości Studia Astropsychologii otrzymałam do zrecenzowania poradnik, którego głównym tematem jest walka z przyrostem grzybów Candida. Autorka, Ann Boroch, na podstawie własnego doświadczenia, wieloletniej walki z różnorodnymi chorobami, min. stwardnieniem rozsianym, licznymi infekcjami zatok i uszu, grypami i przeziębieniami, wirusem Epsteina – Barr wywołującym mononukleozę, wreszcie odkryła, że przyczyną wszystkich jej problemów są grzyby. Szczęśliwym trafem wpadła jej w ręce pozycja dr Williama Crooka „The Yeast Connection” zawierająca kwestionariusz objawów wskazujących na przerost drożdżaków w organizmie. Od tego czasu zajęła się na poważnie walką z grzybami Candida. Obecnie Ann Broch jest cenioną specjalistką naturopatii i specjalistką żywieniową. Opracowała program walki z przerostem grzybów Candida. Poniższy poradnik jest zbiorem wieloletniej praktyki i studiów nad prawidłowym odżywianiem.

 

grzyby-candida-przyczyna-wiekszosci-chorob-skuteczny-program-przeciwgrzybiczy.jpg

 

EAN 9788364278136

ISBN 978-83-64278-13-6

Numer wydania1

Rok wydania 2014

Format 14,5 x 20,5 cm

Ilość stron 224

Oprawa miękka

 

Poradnik jest kompendium wiedzy na temat przyrostu grzybów Candida w organizmie. Występowanie tych drożdżaków nie jest niczym szczególnym, jednakże ich nadmierne rozprzestrzenianie powodować może już olbrzymie spustoszenie. Uporczywe dolegliwości związane z zatokami, infekcjami uszu, infekcjami górnych dróg oddechowych, zaburzenia depresyjne, lękowe, niedoczynność tarczycy, mięśniaki, czy bardziej poważne schorzenia jak toczeń, zaburzenia psychiczne, choroby autoimmunologiczne, czy nawet nowotwory mogą być spowodowane rozrostem tych drożdżaków. Mykotoksyny to produkty uboczne wydzielane przez grzyby. Uszkadzają one i niszczą komórki nerwowe, zaburzają syntezę RNA i DNA i są rakotwórcze. Okresowo wątroba jest w stanie pozbywać się toksyn, jednak jeżeli jej funkcje są upośledzone nieprawidłowym odżywianiem lub zatruciem organizmu, może dojść do odkładania się toksycznych produktów w narządach, tkankach, układzie nerwowym, mózgu, stawach i powstaje trudny do leczenia problem. Aldehyd octowy jest jednym z takich toksyn.

 

Jeżeli występuje u Ciebie:

 

- problem z koncentracją

- depresja

- stany lękowe, napady paniki

- drażliwość

- apatia

- nasilenie napięcia przedmiesiączkowego

- zmniejszenie libido

- pogorszenie pamięci

- zwiększenie łaknienia cukru i alkoholu

 

powinieneś zastanowić się nad przeprowadzeniem kuracji przeciwgrzybicznej.

 

Medycyna naturalna, często ignoruje choroby grzybicze organizmu. Jest to związane z powszechnym używaniem antybiotyków, które zabijają bakterie, będące naturalnymi konkurentami grzybów. Stosując więc terapię antybiotykową medycyna przyczynia się do rozwoju chorób związanych z przyrostem grzybów. Sam fakt, że nie stosujemy u siebie antybiotykowej terapii nie świadczy o tym, że nie spożywamy antybiotyków, którymi są karmione zwierzęta. Zasady diety polegają na eliminacji cukrów, które są pożywką dla drożdży i w całej ewolucji nie były nigdy tak nadużywane jak w chwili obecnej. Poza cukrem unikać należy drożdży, węglowodanów i grzybów oraz wysokoprzetworzonych produktów.

Książka krok po kroku wprowadza nas w problematykę epidemii grzybów Candida, zapoznaje z zasadami funkcjonowania układu pokarmowego, reakcjami zachodzącymi podczas trawienia, rolą enzymów trawiennych, wpływem diety na funkcjonowanie układu trawiennego. Autorka opisuje dokładnie kurację lekową, podaje dozwolone i zabronione produkty przy stosowaniu diety, propozycje potraw oraz przedstawia opracowany przez siebie 90 –ciodniowy program walki z grzybami.

 

Pozycję oceniam jako cenną. Chyba każdy z nas powinien ją przeczytać, a większość tych, którzy przeczytają należą do grupy osób, którym program przygotowany przez panią Boroch może bardzo się przydać. Jedynym mankamentem poradnika jest fakt, że został napisany dla Amerykanów. Przeniesienie terapii na polski grunt może sprawić sporo problemów. Wymieniane przez autorkę specyfiki, a nawet produkty spożywcze w warunkach naszego kraju mogą być trudnodostępne, jednak dla osób z problemem, podjęcie takiego wyzwania może okazać się zbawienne w skutkach.

 

Reasumując, pozycję polecam! Dobrze się czyta i daje dużo do myślenia.

Edited by gala.tea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...