Jump to content
Altey

Dziwny, kilkunastokrotny paraliż senny

Recommended Posts

Altey

Witam wszystkich,

dzisiaj miałem paraliż senny tak z 15-30razy, co nigdy mi się nie zdarzało. Ale zacznę od początku - miałem sen, że jeździłem gdzieś samochodem, a potem zacząłem tak prawie, że co chwilę zapadać w paraliż senny i wracałem do tego snu. Czułem ciągle, że jest koło mnie jakaś istota, ale zawsze jak przy paraliżu sennym próbowałem ruszać trochę palcem u nogi i co trochę głupie próbować odwołać zmorę niecenzuralnymi słowami :D. Później zobaczyłem jakby to coś zaczęło dziwnie machać rękami, a potem we mnie weszło, wbiło mi się w klatke/brzuch i po tym zacząłem mieć podczas paraliżu duży ucisk w klatce piersiowej czy nawet jak leżałem na brzuchu to na plecach. Aż tyle razy to miałem, że pojechałem w śnie do lekarza, żeby powiedział mi o co chodzi. Podczas jazdy też co chwile sen był przerywany przez paraliż, ale gdy już dojechałem to przepisał mi jakieś leki nie pamiętam już jak się nazywały i niedługo po tym usłyszałem jakieś głośne stuknięcie drzwi czy coś w tym stylu i się w końcu wybudziłem.

Wybaczcie, że tak się rozpisałem, ale chciałem opisać to w całości. Co to mogło być i czy może się to powtórzyć? Btw. nigdy w paraliżu sennym nie miałem jeszcze ucisku w klatce, tylko dziwny niepokój i bardzo rzadko kogoś widziałem.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trida

Primo - zmory nie odwołuje się niecenzuralnymi słowami -_- ja nie wiem, kto to w ogóle wymyślił...

 

Sytuacja jest ciekawa.

Czy niedawno zmieniałeś lokum?

Zajmujesz się jakoś ezoteryką czy nie bardzo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Altey

Nie, mieszkam ciągle w jednym domu, ale już od dawna mam tam różne lęki i koszmary powtarzające się od dzieciństwa. Kiedyś jak miałem tak z 6-8 lat widziałem duchy i słyszałem, że ktoś mnie woła, lecz nikt nie chciał mi uwierzyć. Ezoteryką nigdy się nie zajmowałem, jedynie przez jakiś czas interesowałem się świadomym śnieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Altey

Mam stwierdzoną nerwice lękową od ok. 2 lat i biorę leki. Lecz ostatnio żadnych stresów nie miałem. Jedynie w nocy czuje straszny niepokój i nie mogę zasnąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trida

To dużo wyjaśnia...

Napisz po kilku dniach jak się bd czuł i czy paraliż powrócił.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Altey

Temat raczej do zamknięcia, nie powtórzyło się to jak na razie. Ciekawiło mnie po prostu przez co coś takiego było wywołane, bo nigdy w życiu tyle paraliżów naraz nie miałem, ale pewnie to przez tą nerwice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trida

Bardzo prawdopodobne, ze nerwica się odezwała.

Gdyby się to powtórzyło to pisz, będziemy zastanawiali się dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Altey

Przez ostatnie kilka dni znowu miałem paraliż senny, ale tym razem zupełnie inny, bo to "coś" mnie dusiło, widziałem to jako czarną, rozmazaną postać. Ten paraliż trwał najdłużej ze wszystkich i co dziwne mogłem ruszać delikatnie ręką. Nie do końca pamiętam, ale miałem dziś paraliż chyba 2 razy. W tym samym dniu również miałem koszmar, śniły mi się duchy, czułem ciągle straszny niepokój i wszędzie gdzie nie poszedłem to wyskakiwały przede mną zjawy czasami szare, czasami wyglądały tak bardziej materialnie w granatowo-czarnej szacie. Zawsze jak je zobaczyłem przechodziły mnie dreszcze czy coś w tym stylu, trudno to opisać takie intensywne uczucie. Aha i jeszcze dodam, że kiedyś śniły mi się regularnie koszmary, w których zazwyczaj przebywałem w swoim domu i jak spojrzałem w jakieś "straszne miejsce", gdzie pojawia się duch, zjawa, potwór itp albo nie uciekłem do jakiejś żywej osoby to upadałem na ziemię i czułem takie uczucie, które już wcześniej opisałem, wtedy zazwyczaj też to coś do mnie podchodziło, ale wtedy zawsze się budziłem, a teraz po czymś takim popadam w paraliż senny. Wczoraj lub przedwczoraj chyba też miałem paraliż, ale wtedy tylko czułem dotykanie i mrowienie w ręce, nie jestem tego akurat pewny, bo szybko takie rzeczy zapominam. Da się coś na to zaradzić? Bo naprawdę zaczyna to być denerwujące ;/.

Share this post


Link to post
Share on other sites
OazaSpokoju

Wiem, że na pewno są poradnie oferujące badanie snu i doradztwo w tych kwestiach. Moja osobista rodzicielka dostała od nich instrukcje i teraz sypia niczym płetwonurek pod pompką z powietrzem, bo wyszło, że ma bezdechy senne. Poza tym możesz próbować wyśledzić skąd masz koszmary, bo w koszmarze adrenalina skacze i się wybudzasz, a że budzisz się szybko i niespodziewanie to paraliż może nie mieć czasu zejść. Podobnie, kiedy w koszmarach nie możesz biec, bo nogi są za ciężkie to już wybudzenie się częściowe, z odczuwanym paraliżem. Ponoć na paraliż pomaga otwieranie i zamykanie oczu i głębokie wdechy, mięśnie oczu nie są sparaliżowane, jak pomrugasz to mózg trochę odpuści paniki, bo zrozumie, że jakąś kontrolę masz. No i kontrola oddechu podobnie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...