Skocz do zawartości

Studio Astropsychologii: Michael Furie - Magia z supermarketu


WróżkaZębuszka

Rekomendowane odpowiedzi

Łatwa, prosta i przyjemna - taka właśnie jest sztuka magiczna w książce Michaela Furie. Dostępna dla każdego, przystępnie i jasno wyjaśniona. To ogromny plus tej książki. Nie robi z magii czegoś wielce niedostępnego, niezrozumiałego, wymagającego bóg-wie-ilu poziomów wtajemniczenia, sprawia, że podstawowe magiczne rytuały są zrozumiałe dla każdego śmiertelnika. Podoba mi się język, którego używa autor - błyskotliwy, pełen krótkich, zrozumiałych i niezawiłych zdań, niewymuszonego komizmu i dozy zabawy.

 

Książka składa się z kilku rozdziałów wprowadzenia, następnie wyjaśnia w kolejnych rozdziałach, jak spróbować osiągnąć spokój, szczęście, zdrowie, stabilizację itd. dzięki produktom dostępnym na sklepowych półkach - przechodzimy w każdym rozdziale przez rozliczne przepisy na proszki, wywary, olejki, amulety, sole do kąpieli robione z ziół, owoców, warzyw, roślin, olejów, przypraw. Teoretycznie wszystko jest proste, ale jedna rzecz mi się nie spodobała - książka nie jest przystosowana na tzw. polskie realia, nie wszystkie rzeczy są u nas powszechnie dostępne, jak na przykład bulgur czy nasiona persymony. Oczywiście, w Internecie można dostać wszystko, no ale nie jest to wtedy prosta magia z supermarketu, tylko logistyczne przedsięwzięcie wysyłkowe.

Niemniej jednak, w większości produkty, wymieniane przez autora, dostaniemy bez problemu, co czyni z jego magii rzecz ogólnie dostępną.

 

Wprowadzenie, bardzo ważne dla początkujących, traktuje o kolorach i symbolach, używanych w magii, o sztuce rzucania podstawowych zaklęć [nie zadowolą się Ci, którzy liczyli na czarnomagiczny chronometraż, i bardzo dobrze, z resztą], wiele mi, jako laikowi w tym temacie, uświadomiło. Przyznam, że jeszcze nie wypróbowałam żadnej z propozycji z książki, ale z pewnością to zrobię, bo skutecznie mnie autor do tego przekonał.

Plus dla książki za format - mieści się w każdej torbie, siatce i najbardziej wypchanej damskiej torebce, ładny papier, odpowiednio duży druk.

 

Jeśli książki o magii i kartomancji byłyby pisane zawsze w ten sposób, połykałabym wiedzę w pigułce i uczyła się dużo szybciej.

Osobiście - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej nauce dla początkujących, jest wzmianka o potrzebnym treningu do magii? Czy że można rzucać zaklęcia tak od zera, bez przygotowania? Wystarczy chwycić różdżkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych różdżek, wyjaśnione jest jak używać i tworzyć proste zaklęcia i zwraca się szczególną uwagę na to, że zaklęcia nie mogą krzywdzić i ograniczać innych, najwięcej miejsca poświęca się prostym przepisom na napary, eliksiry i tym podobne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...