Skocz do zawartości

Cmentarz, zęby i paznokcie


ZawszeWinna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję pomocy. Dawno nie miałam snu, który aż tak by mnie zaniepokoił.

 

Śnił mi się Dzień Wszystkich Świętych. Był wyjątkowo ponury i pochmurny, otaczał mnie tłum ludzi, a ja szłam powoli w stronę cmentarza i rozmyślałam o tym, że powinnam być może kupić po drodze znicze. Wydaje mi się, że przechodziłam szerokim mostem, ale nie jestem tego w stu procentach pewna, gdzieś w oddali widziałam też dym. Wtedy sen się zmienił. Siedziałam z kilkoma osobami w jakiejś sali. Niektórzy byli obcy, niektórzy byli rodziną, generalnie tworzyliśmy coś podobnego do zespołu muzycznego. Przyszedł nieznany mi mężczyzna, był podobno naszym szefem i rozpoczął przesłuchania. Zaczęło się ze mną dziać coś dziwnego. Wpatrywałam się w swoje paznokcie - były pomalowane, ale lakier zaczął znikać na moich oczach, najpierw powoli, później całkowicie, a później się znów pojawił. Powtórzyło się to kilka razy, jednocześnie poczułam coś w ustach. Okazało się, że ukruszył mi się kawałek zęba. Bardzo się przestraszyłam, uciekłam do łazienki, pojawiła się tam moja mama. Powiedziałam jej, absolutnie spanikowana, co się dzieje. Wtedy zaczęły się kruszyć kolejne zęby, w końcu wypadło mi ich kilka w całości. Co najdziwniejsze, miałam je w ustach i wyplułam, ale kiedy sprawdziłam językiem dziąsła, nie miałam w uzębieniu żadnych braków.

Najbardziej utkwiły mi w pamięci właśnie te zęby, paznokcie i cmentarz - wywołały najwięcej emocji.

 

Co to może oznaczać? Bardzo proszę o interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam gdzieś by dobrze interpretować swoje sny trzeba zadać sobie dużo pytań niekoniecznie logicznych, najpierw zastanów się co czułaś w tym śnie, co się działo i jaki to miało wpływ na twoje emocje, które z nich były najsliniejsze, czemu aż tak mocno zareagowałaś? co takiego się działo że tak mocno to poczułaś

Później zastanów się nad osobami które były w twoim śnie jaki był ich cel, po co one się tam pojawiły, w czym chciały ci pomóc, lub co chciały ci przekazać, być może chciały wzbudzić w tobie jakieś emocje.

 

Na samym końcu zadaj sobie pytanie, czemu paznokcie i zęby są tak ważne dla Ciebie,

 

poza tym polecam przeczytanie artykułu:

Interpretacja snw - cz II :: Sennik :: Symbolika, interpretacja i znaczenie snw, Senniki, Sny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Twój sen moim zdaniem jest całkiem logiczny i wcale nie wróży nic złego a raczej mówi o twoich bezpodstawnych obawach. Ale do rzeczy:

Dzień Wszystkich Świętych to symbol czasowy i wskazuje na porę roku jak w twoim opisie nieba - czyli jesień. Cmentarz a raczej droga do niego to symbol myślowego wracania do jakichś dawnych spraw zaś to że chcesz kupić znicze wskazuje na aspekt materialny tego rozmyślania. To że otaczają cię tłumy symbolizuje że czujesz się osamotniona mimo otaczających cię znajomych. Most to symbol zmian podjęłaś jakąś decyzję związaną z jakąś zmianą być może podróżą której skutków nie jesteś pewna - to symbolizuje ten dym w oddali - tak jakbyś nie wiedziała czy będąc daleko sobie poradzisz.

To że siedzisz w sali z innymi ludźmi to symbol tego że ze względu na te lęki jeszcze nic nie zrobiłaś (siedzenie jest symbolem statycznym i wskazuje na bezczynność w jakiejś sprawie) to że pojawia się jakiś szef świadczy że to działanie prawdopodobnie tyczy się pracy na co wskazują również ręce na które patrzysz. Zmiana koloru paznokci to symbol twoich obaw czy podołasz nowemu zadaniu związanym z pracą (ręce są naszym narzędziem pracy i dokładnie to znaczą w snach). Kruszące się zęby to kolejny symbol lęków bez pokrycia bo w późniejszej scenie snu wszystkie zęby są na miejscu i nie ma ubytków.

Jednym zdaniem: Boisz się nie potrzebnie a strach jest tak duży że przez niego nie możesz działać i dalej tkwisz w marazmie.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...