Skocz do zawartości

Rozkład 3x8


Gość anhana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anhana

Witam :)

 

Chciałabym dowiedzieć się więcej o rozkładzie w którym w trzech rzędach rozkłada się po 8 kart. I rząd to przeszłość pytającego, II rząd to teraźniejszość, a III rząd to przyszłość.

 

Póki co znalazłam informacje, że pierwsza wyciągnięta karta mówi o pytającym , wiem też, że należy odnaleźć sygnifikator osoby której się wróży i patrzeć na karty otaczające. Co z pozycjami kart ? Słyszałam, że jeżeli dana karta znajduje się po prawej, lewej stronie, na górze lub na dole sygnifikatora to też ma znaczenie. Co jeśli sygnifokator znajduje się na końcu któregoś z rzędów ?

 

Będę wdzięczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałam z tym rozkładem, znam go jako Rozkład Cygański, ale nie szło mi to najlepiej, o dziwo, zazwyczaj sprawdzał się pierwszy rząd - karty pokazywały przeszłość, w drugim sprawdzały się maksymalnie 2 - 3 karty, w trzecim - tylko jedna lub wcale. Idąc za tym, zrobiłam swój własny rozkład, który stawiam w swoich wróżbach i sprawdzalność, z tego, co widzę, jest całkiem niezła. Jeśli chodzi o sygnifikatory, nie sądzę, żeby miejsce pojawienia się miało znaczenie - raczej karty otaczające prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Jest trudny, trzeba bardzo dobrze ogarniać karciochy, mi kiedyś ktoś wróżył z niego i byłam zaskoczona sprawdzalnością pozytywnie:) Sama też nie stawiam go bo za wiele w nim nie widzę, dlatego chciałam pozbierać opinie informacje, bo mnie kusi ten rozkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To był podstawowy rozkład mojej Babci. Obecnie pracuję nad nim, bo chcę go odtworzyć tak jak ona to robiła. Tzn. interpretację, bo to co do tej pory znalazłam jest tylko zbliżone do tamtego. A ja niestety nie wszystko pamiętam i jestem wściekła na siebie, że nie zapisywałam. To o czym piszesz Babcia stosowała, jak sygnifikator był pierwszą lub ostatnią kartą to odkładała wróżbę, bo mówiła, że to nieodpowiedni czas. Ale jeśli był w 2 rzędzie, to nie. Miejsce karty było najważniejsze: właśnie wtedy, kiedy znajdowała się w nad, pod, obok i na skos od sygnifikatora. I miała swój system odliczania od sygnifikatora, to jest właśnie to, co chcę odtworzyć, bo ona liczyła i po 7 i po 5 kart od sygnifikatora, potem leciała dalej, ale coś mi się majaczy, że tylko wtedy, gdy trzeba było dodatkowo czegoś się dowiedzieć. Ale i wtedy, gdy odliczyła ważne było to sąsiedztwo. Żyje jeszcze jedna ciotka, która może coś wiedzieć na ten temat, ale ja boję się do niej jeździć, bo ona jak wpadnie w gadkę to gada i gada do zamęczenia, więc póki co wydobywam to z zakamarów swojej pamięci. Może by pomogła :hipnoza: ... Ale wskazówki dotyczące tego rozkładu (bez tych babcinych zawirowań) można znaleźć w necie, ja też gdzieś je mam, jak chcesz to poszukam.

  • Lubię to! 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Byłoby super ;)Z chęcią przyjmę wskazówki jakiekolwiek, bo mi niestety nie udało się wiele znaleźć. :) Generalnie z tego rozkładu można bardzo wiele odczytać, tylko właśnie trzeba tę więdzę od kogoś doświadczonego zdobyć, ja niestety nie mam możliwości kontaktu z osobą, która mi wróżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Znalazłam stronę z tym układem ale to jeszcze nie to co spodziewałam się znaleźć. Taka nieco prymitywna ta wykładnia.

 

"Do tej konkretnej wróżby używamy 24 karty (od 9 do asa). Na początku wybieramy jedną kartę, która będzie reprezentować osobę, której wróżymy. Oto znaczenie poszczególnych kart.

 

panna - dama karo-"C", kawaler - walet karo-"C"

młoda mężatka - dama kier-"K", młody mąż - walet kier-"K"

starsza mężatka - dama pik-"P" starszy mąż - król pik-"P"

wdowa - dama trefl-"T" wdowiec - król trefl-"T"

Jeśli wybraliśmy już reprezentującą kartę, tasujemy je dokładnie, a następnie rozkładamy w trzy rzędy, po osiem kart w rzędzie.

Rząd pierwszy, to przeszłość.

Rząd drugi, to teraźniejszość.

Rząd trzeci, to przyszłość.

Odszukujemy kartę reprezentującą i szczególną uwagę zwracamy na karty ją okalające. Odczytujemy do trzech kart okalających kartę "reprezentacyjną". Im bliżej dana karta znajduje się karty "reprezentacyjnej" tym silniejsze oddziaływanie. Trzeba też pamiętać o miejscu położenia kart.

Jeśli znajdują się po lewej stronie karty reprezentacyjnej lub na górze wówczas to co źle wróży zakończy się pozytywnym finałem, a to co dobrze wróży może zakończyć się przykro.

Jeśli karta wróży dobrze i znajduje się po lewej stronie lub na górze, to jej pozytywne oddziaływanie jest potęgowane.

Jeżeli jednak karta niosąca złą wróżbę leży po prawej stronie lub na dole, wówczas jej negatywny skutek jest jeszcze większy.

Równie ważne jest ułożenie karty "reprezentacyjnej", która jest odpowiednikiem osoby, której wróżymy (tzn sygnifikatora).

Najlepiej jest jeśli ułożona jest najbliżej prawego dolnego rogu rozłożonych kart. Taki układ znamionuje, że wszystkie problemy i złe wróżby zostaną bardzo silnie ograniczone. Im bliżej środka, to znak, że radości i smutki będą się równoważyły. Jeżeli jednak znajduje się zdecydowanie bliżej górnego lewego rogu wtedy to co w życiu złe będzie przesłaniało dobro na tyle silnie, że trudno będzie to dobro zauważyć."

Druga strona dla tej wróżby jest nie do odnalezienia, więc nie wiem co dalej, może Tobie się uda, mnie już diabli biorą, tam jakiś straszny bałagan panuje.

 

Następna: rozkład ten sam, z dopiskiem "Odczytując znaczenie kart odpowiesz sobie na pytanie - co mnie czeka. Wszystkie figury są osobami, które mają lub będą mieć na nas jakiś wpływ"

I wykładnia:

osoby są oznaczone jak powyżej

KIER -"K"

9 - szczęście rodzinne, kochający partner.

10 - masz dobrą passę, szczególnie w miłości.

Walet - (dla kobiety) ktoś myśli o tobie, jest o ciebie zazdrosny; (dla mężczyzny) ktoś zazdrości ci osiągnięć, chce "odbić" twoją partnerkę.

Dama - (dla kobiety) ktoś zazdrości ci osiągnięć, chce "odbić" twojego partnera; (dla mężczyzny) ktoś myśli o tobie, jest o ciebie zazdrosny.

Król - (dla kobiety) gorąca miłość; (dla mężczyzny) wróg jest blisko ciebie.

As - twój partner cię kocha.

As odwrócony - będziesz brał udział w nieporozumieniach małżeńskich.

KARO - "C"

9 - jeśli leży po lewej stronie lub powyżej karty "reprezentacyjnej" osiągniesz niewielki zysk. Jeśli po prawej lub poniżej stracisz niewielką kwotę pieniędzy.

10 - jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia dużego majątku.

Walet - będziesz udziałowcem w dobrych interesach.

Dama - ktoś chce namówić cię do wzięcia udziału w niepewnym interesie.

Król - niespodziewany zysk związany ze sprawa urzędową.

As - otrzymasz ważną wiadomość.

PIK - "P"

9 - przyjęcie, raut, wesoła zabawa.

9 - odwrócona - przyjęcie, raut, zakończone nieprzyjemnym zajściem.

10 - zmartwienia i smutki.

Walet - kłopoty przez twoją lekkomyślność.

Dama - (dla kobiety) ktoś plotkuje na twój temat; (dla mężczyzny) jesteś podejrzewany o niewierność.

Król - choroba zakończona szczęśliwym wyzdrowieniem.

As - otrzymasz prezent.

As odwrócony - będziesz zaproszony na uroczystość (wesele, imieniny, urodziny itp.).

TREFL - "T"

9 - podróż.

10 - przeprowadzka związana ze zmianą miejsca zatrudnienia.

Walet - niebezpieczeństwo, wypadek.

Dama - ciężka choroba.

Król - spokojna starość.

As - bardzo dużo kłopotów, ogromne zmartwienia.

As odwrócony - śmierć w twoim najbliższym otoczeniu.

 

Nie wiem jak wkleić link do tej zwariowanej strony, wygląda to tak:

Wrby z kart. Jak wry z kart. Jak wry kartami. Wrenie kartami. Wrenie z kart. Wrby i horoskopy. Kurs wrenia kartami. Wrby od wrki. Wrby miosne. Horoskopy. Karciane wrby. Karty wrby. Wrozby z kart. Wrba. Wrenie. Wrby. Znaczenie kart. Wrby darmowe. Wrby

albo wrzuć w wyszukiwarkę: Brandt jak przeprowadzić karciane wróżby.

 

Szukam dalej, bo to nie jest nawet zbliżone do tego co myślałam że jest :)

  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Administrator

Dowiedziałam się... że ten układ można odczytywać na kilka sposobów, ten rodzinny najpierw omawia ogólnie sprawy było - jest - będzie, to te w poszczególnych rzędach. Patrzy się na całość i tą całość trzeba ułożyć w spójną opowieść.

Potem wychodzi się od Sygnifikatora, czyli jeśli pytasz o sprawy dziejące się w twoim domu, to szukasz Asa kier i czytasz karty obok, te najbliższe. Przy pytaniu o pracę ma to być As pik, o miłość - 9 kier, a jeśli pytasz o siebie to wybierasz Damę która ciebie sygnifikuje i nie musi to być kierowa, Babcia leciała według wieku najczęściej albo stanu cywilnego, to już sobie trzeba ustalić. I tak leciała z różnymi dziedzinami. Przy czym te znaczenia są z góry ustalone, bo kart jest tylko 24, stąd 10 kier nie mówi o miłości ale mówi o ślubie lub szczęściu, spełnieniu, stąd jak ustawi się przy 9 kier - to wtedy znaczy, że miłość się rozwinie i zakończy ślubem. Ale o odliczaniu dalej mało wiem, jedynie co, to że miało dopełniać temat, na zasadzie "co będzie dalej", gdyż te najbliższe karty mówią o tym co teraz i najbliżej, zaś co siódma reprezentowała rozwój wydarzeń. No i tradycyjnie: jeśli chce się poznać co kto myśli czy jakie ma zamiary to szuka się Waleta tego koloru, który ma reprezentować osobę, którą chcemy prześwietlić, czyta kary obok niego, czy te myśli wcieli w czyn - kolejna odliczanka. Zaczyna się to odliczanie w prawo, potem idzie jak droga wskazuje:) ale zawsze jest to siódma karta, licząc jako pierwszą sygnifikatora a następnie pierwszą do kolejnego liczenia jest ta,na której stanęła 7. Kończymy jak wyczerpiemy temat, albo jak kolejna 7 stanie na karcie od której zaczęło się zabawę.

 

Część z tego sobie przypomniałam sama, jednak coś z tych sklerotycznych zakamarów wylazło bez hipnozy :)))

Ciotka jeszcze dorzuciła układ na miejsca, czyli start od ogólnego, jak wyżej, ale potem układ ma swoje miejsca, jak dom, praca, zdrowie, miłość itp, wtedy nie wychodzi się już od sygnifikatora tylko czyta kartę, która się na tym miejscu znalazła i ona opisuje sytuację bieżącą. Rozwój tej sytuacji też jak wyżej: siódemkowy.

Odmianą jest czytanie: rzędy jak wyżej, kolumny: po trzy karty z góry na dół, czytane razem jako całość, przy czym te 8 kolumn odpowiada poszczególnym dziedzinom życia.

Więcej nie udało mi się wydoić, ani z siebie ani z ciotki, ale mam nadzieję, że Ci choć trochę dogodziłam :zeby_na:

 

Anhana, za moje poświęcenie (bo spotkanie z ciotką - jak wspomniałam - do łatwych nie należy) stawiasz lody Grycana, kawowe albo śmietankowe :lol_na:

  • Lubię to! 3
  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

dzięki Ismer :):k020: Nie znalazłam w emotkach lodów dlatego są kwiaty :mrgreen:

 

 

z8238531M,Lody-z-polewa-kawowa.jpg

Edytowane przez anhana
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dziękuję :)))

Ale te lody kuszą! Ale - wiesz, niedaleko od mojej chatki Grycan otworzył cukierenkę i jutro pójdę tam żerować...

Zapomniałam dodać, że te 8 kolumn odpowiada różnym dziedzinom życia, jak: dom (ten, który teraz masz, obojętnie jakiego jesteś stanu cywilnego) praca, zdrowie, potomstwo, miłość, rodzina (korzenie, to co się wyniosło z domu rodzinnego czy raczej jaki był jego wpływ na pytającego, matka /ojciec, rodzeństwo, krewni), otoczenie (przyjaciele, koledzy, znajomi, sąsiedzi), wrogowie (co zagraża, bo tu nie zawsze chodzi o osoby). Kolejności nie znam, poza tym są to hasła wywoławcze, np. "rodzina" - wyłazi co się tam działo albo czy krewni nie są wredni, czy sprzyjają czy nie itd.

To muszę wypróbować jak chodzi, bo tym systemem nie wróżyłam.

A - można też podpiąć pod niego pytania z Podkowy Babuni, który nb. jest moim ulubionym, darzę ten układ ogromnym sentymentem i szczerz mówiąc wolę go w jego pierwotnej postaci.

Ciotka dużo pasjansów zna a w tym takie, które można spokojnie uznać za układy wróżebne. Tylko nie mam czasu na rozgryzanie tego, może jak nadejdą jesienne i zimowe wieczory, to się z nimi zaprezentuję :)

 

Ciastko, jak można było mi te lody wkleić, przecież to wodzenie na pokuszenie! Jak ja wpadnę do tej cukierni to tak jak na lukullusową ucztę! A potem, eeee, zresztą, to już przesądzone, i żadne anginy mnie nie odstraszą :D

Edytowane przez Ismer
  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Mnie to by się jeszcze marzyło żeby taki przykładowy rozkładzik tu wspolnie na forum pointerpretowac. Narazie nie mam królika doświadczalnego. :( A ta kolejność tych 8 kolumn ma znaczenie ? Czy ja mogę ustalić sobie sama z kartami ? To coś zaburzy :P, czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na razie to go ułóż bez celu i popatrz, który wariant Ci najlepiej chodzi, który polubisz :)

Kolejność - nieobowiązkowa, dziedziny też nie, można dać inne. Aczkolwiek podejrzewam, że autor systemu nie skakał po dziedzinach, tylko ustalił sobie kanon i tak leciał, bo tak się kiedyś robiło, ale dziś można podpinać to, co nas akurat interesuje. O - jak 100 lat temu wróżyło się wiejskiej kobiecie, to która Cyganka nawijałaby jej o pracy zawodowej, gdzie, przy krowach czy przy żniwach? ;p

To chodzi o to, by pytać o kluczowe dziedziny życia, a nie o duperele, typu: jak potoczy się imprezka albo czy dziś pocałuje mnie Zdziś :lol:

Edytowane przez Ismer
  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...