Skocz do zawartości

Uczucia w kartach tarota


Gość Euterpe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Euterpe

Na temat pucharów, buław i AW można znaleźć w necie kilka dobrych stron- plus to forum oczywiście :)

 

Zastanawia mnie najbardziej sytuacja, gdy wypadną miecze lub denary? Dociągacie wtedy kolejną czy interpretujecie tą jedną? Albo ciągnięcie tak długo, aż wypadnie kielich, kij lub AW?

 

Monety obrazują bardziej stałość w uczuciach czy większe skupienie na materii? Miecze o rządach rozumu? Jasne jest, że zależy to również od rodzaju znajomości.

 

Zacznę. Na dzień dzisiejszy widzę to tak

 

5 denarów jest chyba proste: bieda, bieda, bieda...

2 denarów to wahania, niepewność, wybieranie spośród kilku opcji

4 denarów może obrazować zazdrość, chęć zatrzymania tej osoby przy sobie

3 denarów - bardziej przyjaźń, partnerstwo, dobre porozumienie albo coś na wzór kumpli od piaskownicy

9 denarów - zadowolenie z tego, że ktoś nas darzy uczuciem, rozpływanie się w uwielbieniu, ale jak trafi się ktoś lepszy od nas, to ta osoba może do niej odejść, ta karta trąci dla mnie bardzo egocentryzmem - obojętnie z kim, byle było dobrze i by niczego nie brakowało

8 denarów - praca nad własnym sercem albo skupienie się na własnych obowiązkach

10 denarów - traktowanie tej osoby jako członka rodziny, kogoś pewnego

 

9 mieczy może ukazywać zadręczanie się, niepokój z różnych powodów, np. obraziliśmy kogoś i teraz odezwało się sumienie, boimy się o kogoś (np. w sytuacji, gdy ktoś zaginął)

8 mieczy - kiedyś pokazała mi zazdrość, chcę, ale nie mogę (może taka sytuacja być, gdy dwoje jest już w stałych związkach lub pochodzili z różnych klas społecznych)

2 miecze - zaślepienie, kierowanie się głównie rozsądkiem, uczucia zepchnięte na dalszy plan

4 miecze - tutaj nie widzę uczuć, raczej spokój ducha, możemy być dla tej osoby obojętni

 

 

Chętnie poczytam Wasze przemyślenia na temat dworu mieczy i denarów :)

 

 

 

I chodzi mi po głowie jeszcze jedno pytanie. Który dwór może zaliczyć się do tych silniejszych w uczuciach: denary czy puchary, czy AW, czy buławy?

 

 

 

podobny temat znajdziecie tutaj: http://www.ezoforum.pl/tarot/83907-co-ktos-o-nas-mysli.html

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung

Myślę że to jakie karty się pojawiają zależy też od tego jaki to jest etap relacji i też od tego czy nie ma tam wpływu osób trzecich. Może być przewaga pucharów lub buław, bo denary "związane są" ze stałym partnerem. Buławy i puchary, bo poszukuje się albo silnych emocji, albo seksu albo miłości, a dlatego że tego nie ma w stałym związku. Dlatego dla mnie mnie nie ma silniejszych dworów.

 

Można postarać się ułożyć dwory tak (ogólne skojarzenia), jak macie inne to proszę dopiszcie:

Buławy - impulsy z ciała, potrzeba silnych emocji, pożądanie, ogień w związku,

Puchary - uczuciowość, marzycielskość, iluzje, oszukiwanie w uczuciach, łatwowierność,

Miecze- impulsy pochodzące z umysłu - analizowanie uczuć, rozmyślanie o obiekcie uczuć, także kalkulowanie czy relacja to się opłaca

Denary - stabilizacja, zaufanie, wsparcie, ale i znudzenie, brak ognia,brak emocji. I stąd znowu powrót do buław w poszukiwaniu nowych impulsów i ognia w związku.

 

Zastanawia mnie najbardziej sytuacja, gdy wypadną miecze lub denary? Dociągacie wtedy kolejną czy interpretujecie tą jedną? Albo ciągnięcie tak długo, aż wypadnie kielich, kij lub AW?

Interpretuję tę jedną, nie dociągam. Jeśli takie karty się pojawiają to wychodzę z założenia że relacja opiera się albo na intelekcie - miecze albo na sprawach materialnych - denary. Czasami więcej się myśli i mówi o obiekcie uczuć niż odczuwa czyli może być więcej mieczy niż buław, w sytuacji gdy relacja polega na kontakcie pisemnym np. internetowym.

 

Dużo kart pucharowych pokazuje nierealność związku i marzycielskość, to że nic z tego nie będzie takie - palcem na wodzie pisane. Jak widzę puchary to się nie cieszę, bo z mojego tarotowego doświadczenia to nie jest wyznacznik trwałego uczucia.

Buławy -> w ogniu łatwo się spalić, czyli po początkowej euforii i zadowoleniu, przeważnie seksualnym następuje emocjonalne i czasem fizyczne wypalenie się jednej ze stron.

Denary -> ziemia daje stabilizację ale tez brak ruchu czyli nie poszalejemy, w seksie tez rutyna, szału nie ma, bardziej relacja koleżeńska, nawet braterska.

Miecze -> wiemy jak to z wiatrem bywa - przywieje i zaraz wywieje - szybko, ciekawie bo to i intelekt, czegoś cennego to nas na pewno nauczy, ale relacja szybko przeminie, trzeba się z tym liczyć. Często to też kłótnie, bo mieczowi mają cięte języki, więc będzie szło na noże.

 

Z mojego doświadczenia tarotowego to karty tak:

10 den - udany związek, przeważnie małżeński ale też traktowanie tej osoby jako inwestycji, związki aranżowane przez rodzinę

9 denarów - zadowolenie, obnoszenie się z uczuciami, partnerem, prezentami, ale tez często sponsoring

8 denarów - praca nad związkiem albo poznanie się w pracy, tez wszelkie zobowiązania

7 denarów - czekanie na ruch drugiej osoby, albo na to czy ta relacja wyda owoce, często też pokazuje ciąże

6 denarów - dzielenie się uczuciami, rzeczami, prezenty ale nie trzeba się za nie rewanżować, wręcz ta druga strona więcej dba, daje więcej uczuć

5 denarów - mówią na nią karta żebracza - żebranie o uczucia, zwracanie na siebie uwagi, nagabywanie

4 denary - zachowania typu Moje i nie dam - pies ogrodnika, zaborczość w związku, niby bezpieczeństwo, ale tez skąpstwo uczuciowe, brak działania, nuda w uczuciach

3 denary- według mnie najlepsza z kart denarowych na związek, bo to możliwości rozwoju, tu obydwoje mogą się realizować.

To są związki w których często wspólnie prowadzi się firmę albo buduje dom, dba się o siebie, po prostu obydwojgu się chce, zależy im na sobie :)

2 denary - lawirowanie, oszukiwanie, zdrady, nieregularne spotkanie, traktowanie drugiej osoby jako zapasowe koło u wozu, albo zachowania typu -> O teraz mam czas bo Y, czy Z nie chce się spotkać to przypominam sobie o Tobie i z Tobą chce się spotkać. Tez huśtawki uczuciowe.

As denarów - szansa na dobrą relację, ale to dopiero ziarno i nie wiemy co z tego będzie jak nie zadziałamy. Plany, prezent, zaczepienie, zagadanie do kogoś, wiadomość.

Edytowane przez SooYoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat Euterpe :)

 

Dodam kilka znaczen, z doświadczenia:

5 denarów- tęsknota,niedowartosciowanie w związku

2 denarów - kiedyś pokazała mi lawirowanie pomiędzy żoną i kochanką

4 denarów - powrót pana, ale nie do konca bezinteresowny, chciał sprawdzić czy dziewczyna nadal cos czuje, nie chcial z nia byc ale tez dowartosciowywal sie jej miloscia i co jakis czas rozbudzal jej nadzieje

w związku: zazdrość, chęć uczynienia z kobiety swojej "wlasnosci" doslownie.. "spotykasz się tylko z tymi, z którymi Ci pozwolę, pracować nie będziesz, bo masz być tylko dla mnie" itp. potworna zazdrość nawet o znajomych,cytat "dlaczego on na Ciebie spojrzal,moze mnie z nim zdradzilas, co" albo komplement od znajomego i reakcja faceta "zaraz mu naj...bie " ;)

Paź denarów - Wiele razy pokazał mi interesowność ze strony tej drugiej osoby-nawet w pozycji prostej. Przymilanie się, pochlebstwa, proba zdobycia czyjegos zaufania,uczucia w celu osiagniecia wlasnych korzysci.

 

2 mieczy - lęk przed wykonaniem kroku

3 mieczy - ból w sercu

4 mieczy - brak kontaktu,obojętność

5 mieczy - zdrada

6 mieczy - romans,krotkotrwaly związek,czesto na odleglosc

7 mieczy - inwigilacja, szpiegowanie gdzie się da:w internecie,dopytywanie wsrod ludzi o konkretną osobę,podsłuch w telefonie, a także unikanie konfrontacji

9 mieczy- zamartwianie się,rozmyślanie,czasami panika, rozpacz, niedopowiedzenia

10 mieczy - ewidentny koniec, bol, trzeba zaczac od nowa,ale z inna osobą, wyciągnąć wnioski

 

As pucharów - piękne uczucia, zakochanie bez granic. Bezinteresowna ,szczera milosc.Ale czesto jednostronna. To takze szansa na uczucie.

W karcie na miesiąc wypadł mi wlasnie As pucharow. Pojawiła się okazja, której nie wykorzystalam.

To takze silne emocje: płacz albo radość... As pucharów też pokazuje prezent :)

2 pucharów - w związkach: silna miłość, oddanie,w początkach znajomości zaangażowanie, poznawanie człowieka, otwieranie się na niego.

Miłe spotkania... dobre widoki na rozwiniecie relacji. Tez pokazuje zgodę, pojednanie z kimś.

3 pucharów - w związkach pokazuje mi lekkie podejście do relacji. Takie bycie ze sobą dla bycia,a jak trafi się ktoś inny to ta osoba odejdzie bez żalu. Bardziej zabawa niż coś poważnego.

Często pokazuje trójkąt, zdradę. Karta dobra na przyjaźnie, to wspolne spedzanie czasu,zainteresowania, zabawa.

4 pucharów - apatia, wisielczy nastrój, takie zniechęcenie.Czesto przesyt, nuda, niezdolnosc do wyrazania uczuc.Niedostrzeganie kogoś/czegoś,zycie w swoim swiecie.

8 pucharów - Powroty i rozstania (nie tylko w związku, tyczy się to każdej relacji; ze znajomym mamy taką szarpaną znajomość,

nie możemy się dogadać,ale chyba przyzwyczajenie do siebie jest zbyt mocne, zeby rozstac sie na dobre)

Odejście z bolem serca, czasami rozwód

9 pucharów - egoizm, hedonizm, spełnianie swoich zachcianek kosztem innych

 

Paź pucharów - szczera sympatia, przyjaźń, na osobę która wypada w tym paziu można liczyć, zawsze nas wysłucha. Jest wrazliwa, empatyczna, czasami trochę naiwna...

Na zwiazki slaba karta , raczej pokazuje poczatki znajomosci. Zaproszenia. Bez deklaracji.

Król pucharów - kocha kobietę na 100%, może być o nią zazdrosny. Nie zawsze okaze uczucia, moze kochac skrycie.

To też dobry materiał na ojca, spokojny, opiekunczy,rodzinny, tolerancyjny.

Królowa pucharów- emocjonalna, przeżywa strasznie,zakochana. Czesto pokazuje też kochankę,słyszalam gdzies,

ze jak wypadnie w rozkladzie na pozycji przyszłość tzn. że kobieta zostanie sama ze swoimi emocjami,porzucona.

Rycerz kielichów- na pierwszy rzut wydaje się być inny od pozostałych mężczyzn - dojrzały emocjonalnie,wrażliwy, potrafi ładnie się wysławiać czym ujmuje kobiety.

ale jego postawa ma na celu ...ułatwienie sobie życia ;) Jeżeli się angażuje to na krótko... nie jest stały w uczuciach. Może być artystą.Ma swój świat.Typ marzyciela.

O potrzeby rycerza dbają inni.

Karta pokazuje też zaproszenie.

Wiem też z doswiadczenia ze potrafi uzaleznic psychicznie, tak bardzo jest pociągający.

Edytowane przez gucio19
  • Lubię to! 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Ja dodam swoje obserwacje:

 

2 kielichów - milość

 

4 mieczy w kartach na partnera koleżanki pokazała mi spokój serca, tzn.on kocha, ale jest spokojny, czuje się bezpiecznie w tej relacji, wie, że ona go nie zdradza itp.

4 denarów - to zazdrośc, taka jak gucio pisze

 

5 buław - wewnętrzna walka z sobą, myśli : zwalczę konkurentów

5 denarów - żebranie o uczucia, tęsknota

5 mieczy - nieufność

5 kielichów - tęsknota, żal. rozczarowanie

 

 

6 kielichów - silne uczucie, nostalgia, tęsknota, myślenie : jak ja bym chciał ja teraz przytulić...

6 denarów - docenianie drugiej osoby

 

Jak sobie przypomnę, to napisze więcej:)

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

dziękuję bardzo gucio i Inez :buzki:

 

7 pucharów - jesteśmy jego marzeniem, spełniły się jego pragnienia - jest tylko jedno zastrzeżenie: znamy się z tą osobą i spędzamy z nią dużo wolnego czasu.

8 pucharów - myślami wracamy do tej osoby

9 pucharów - danego człowieka interesuje jedynie zaspokojenie własnych potrzeb

as pucharów - albo duża radość, albo dużo łez wywołane przykrym wydarzeniem

4 puchary - zniechęcenie, zobojętnienie, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że dana osoba ma nas w czterech literach

5 pucharów - ból, tęsknota, ale też zamykanie przeszłości

 

 

4 buławy - rozpiera nas energia, chcemy działać, ale wszystko dusimy w sobie z jakiś powodów; często ta karta kojarzy mi się z piecem rozpalonym do czerwoności, który lada chwila może wybuchnąć

6 buław - czujemy się jak zwycięscy

10 buław - dwie opcje:

a - jesteśmy dla tej osoby ciężarem

b - bardzo nas pożąda i już ledwo wytrzymuje brak zaspokojenia

po karcie 8 buław lubię czasami dokładać kolejną, aby zobaczyć, do czego one dążą, ale tak ogólnie to pożądanie, dodajemy tej osobie energii do działania

 

Buławy też często kojarzą mi się z zapalonymi zapałkami, które nie wiadomo kiedy mogą zgasnąć, z czymś na chwilę, ale bardzo ciepłym i intensywnym. Energia ta może być skierowana na zewnątrz (As buław, dwie/trzy buławy, 5/6/8 buław, 10 buław) lub do wnętrza (4 buławy, 7/9 buław, 10/As buław).

 

 

XVIII Księżyc - dwie opcje:

- niepewność

- lęk

XVII Gwiazda - marzenie, które jest na wyciągnięcie ręki, ale nie można z jakiś powodów po nie sięgnąć

0 Głupiec - szczęście, zauroczenie, chodzenie w "różowych okularach", czyste uczucie i bezinteresowne, np. pierwsza miłość od pierwszego wejrzenia, uczucie matki do dziecka (kochać jak głupiec)

XV Diabeł - silne pożądanie, czasami chęć ograniczenia tej osoby, zniewolenia, zaszkodzenia jej (zależy kto pyta) - jednym słowem nic dobrego

 

 

Gdy pytamy o uczucia mężczyzny do danej kobiety i wyskoczy mi karta, na której jest osoba płci żeńskiej (królowa, cesarzowa, kapłanka), to znaczy, że w jego sercu przedstawia się ona tak, a nie inaczej.

 

 

As mieczy - odcięcie się od tej osoby fizycznie albo/i na płaszczyźnie myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Denary mi pokazuje takie kalkulowanie w z zwiazku, byc z tym czy tamtym , co sie oplaca.

4Denary to trzymanie sie zwiazku , tak z przyzwyczajenia, zeby byl.

5 Denarow - domaganie sie uczucia, proszenie o zainteresowani.

9 Denarow to singielka, jesli facet to niepewny duch, jest z kims bo jest, ale jak ktos lepszy sie trafi to skorzysta.

10 Denarow to zwuazek.jako inwestycja, czase budowa domu dla rodziny, takie solidne podstawy.

 

2Puchary to u mnie wiez, wcale niekoniecznie damsko-meska, moze byc wspierajaca przyjazn, 2 osoby sobie pomagaja, dziela sie.

Reszty nie komentuje, bo dziewczyny wszystko juz powiedzialy ;)

 

Miecze mi sie kojarza z takim zimnym, nawet bezwzglednym intelektem.

3 Miecze-zawsze lzy, placz, tak doslownie tez.

9 Mieczy to obsesyjne zamartwianie sie czyms, nie mozna przestac o tym myslec.

W ogole Miecze mi strach pokazuja, i bol, walke, jak Puchary np 5 to zal, ale taki spokojniejszy, melancholijny,

to w Mieczach jest mnostwo leku, stresu, takiego zagryzania sie.

W uczuciach albo lodowata logika, albo totalny chlod.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Kolejne spostrzeżenia:

 

As kielichów miłość, albo przynajmniej głęboka sympatia, nigdy mi smutku nie pokazała

As buław pociąg seksualny

As denarów gdy uważamy, że dana osoba jest dla nas wartością, tzn. nie jest to "pierwsza lepsza", ale ktoś z kim wiążemy szanse na więcej (niekoniecznie związek, ale i np.przyjaźń)

 

O asie mieczy nie napisze, bo wciąż go rozgryzam, na pewno pokazuje mi uczciwość, wyjaśnienie, itp.

 

2 buław - przyglądanie się, obserwacja

 

 

3 buław - perspektywy rozwoju na bycie z tą osobą

3 mieczy potworny ból serca, ból duszy, rozpacz

3 kielichów - kocham, ale nie tylko ją/jego

3 monet - fajna karta na związek, zawsze pokazuje mi, gdy ktos chce pracowac nad związkiem/relacją, chce, aby było lepiej

 

4 buław -generalnie, gdy w partnerskim wychodiz mi na pozycji serca, czy głowy, to wiem, że dom, rodzina jest dla tej osoby b.ważna/y

 

5 buław - chęć walki o zwiazek, chęć pokonania konkurencji

 

6 buław - pewność, że cokolwiek by nie stanęło na drodze, on/ona będzie mój/moja

 

 

7 monet - w zalezności od innych kart, rozwój , czekanie na...miałam na pana 7 monet 4 buław - karty pokazały, ze on chce długoterminowej relacji

7 kielichów - zakochanie się (dodatkowa informacja nie związana z tym tematem, ta karta też zawsze mi pokazuje stan upojenia alkoholowego)

7 mieczy samooszukiwanie się, brak szczerości, szpiegowanie

7 buław - to tez chęc zawalczenia, ale i nerwy

 

8 kielichów - wracanie uczuciami, myślami do kogoś

 

9 kielichów - miłośc egoistyczna

 

10 kielichów - silna milośc, motylki w brzuchu, poczucie szczęścia

10 mieczy ból, straszny ból, bo ta osoba nas skrzywdziła

 

Król Kielichów - mężczyzna, który nas kocha

 

 

Rycerz Monet - mężczyzna jest nam wierny, tzn. ani mu w głowie skoki w bok

 

 

Gwiazda - gdy wyjdzie mężczyźnie mówi mi, że on albo jest zauroczony, albo juz kocha, to zalezy też od innych kart, ale i mówi o tym, że on uważa, że ta kobieta jest śliczna

Sąd - cudowna karta na uczucia, bo pokazuje głębokie przywiązanie do tej osoby

Umiarkowanie - dobra karta na uczucia w długotrwałej relacji, przy krótkim stazu mówi, że dana osoba czuje , że sie przy mnie wycisza, uspokaja, działam na nią kojąco

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi Rycerz Denarów juz kilka razy pokazal Pana ZDRADZAJĄCEGO. Faktycznie są zaradni, pracowici, grzeczni-ale to pozory (bylam w bliskich relacjach z tymi rycerzami).

Raczej trwają przy kobiecie, w sensie nie zostawiają jej dla tej która ich zauroczy (chyba,ze uczucie bedzie silniejsze od nich i dlugotrwale), ale wierność to pozory.

Trochę też zwlekają z przejęciem inicjatywy. Najpierw przyjrzą się kobiecie, zbiorą info na jej temat i dopiero działają.Są przewidywalni, nie lubią spontaniczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Euterpe

Co on do nas czuje?

 

Król mieczy - odcina się od kobiety

 

Król buław/kijów - na widok kobiety nagle ma więcej energii, chce coś zdziałać i robi to (cokolwiek by to nie było), zamienia się w opiekuna, przewodnika i kochanka

 

król denarów/monet - czuje się przy kobiecie jak pan na włościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Moderator

Ja do określenia - powiedzmy - stopnia zaawansowania związku używam takiego podziału:

 

Walet kielichów - Flirt

2 pucharów - Zauroczenie, bycie parą

Rycerz kielichów - Romans

As pucharów - Miłość

10 pucharów - Związek

 

Romans od flirtu rozróżniam tym czy jest seks czy nie. Czyli w Walecie pucharów można flirtować ze sobą, być zainteresowanym kimś, podobać się, ale nie ma tam seksu. Przy romansie jest oczywiście seks, romans to taki flirt plus seks.

2 pucharów zwykle pokazuje mi okres kiedy już sie spotykamy z kimś, jest miło, przyjemnie, jest namiętność, ale to wszystko jest jeszcze takie niewinne, to początki, zwykle 2 pucharów pokazuje mi okres taki od 1 do 6 miesięcy. 

 

As buław - pożądanie (niekoniecznie seks, ale pożądanie, ludzie po prostu mają na siebie ochotę, zresztą ów As buław wygląda jak wzwiedziony fallus.

2 buław - to jest dość problematyczna karta, bo z jednej strony może oznaczać taki związek dla seksu, czyli układ bez zobowiązań, nie ma tam uczuć, za to jest seks.... jako że są to dwie buławy może oznaczać seks homoseksualny mężczyzn (dla odmiany 2 denarów seks homoseksualny kobiet) ale też na jednym z forów wyczytałem taką o to interpretację karty 2 buław:

Cytat

Dwójka może oznaczać pozycję na żabę... on leży, jemu leży, a ona rechocze.

 

Również karta Słońca pokazuje miłość :) aczkolwiek przy tej karcie jest to taka miłość niezbyt trwała.

Gwiazda - zgadzam sie z Inez, karta oznacza że mężczyzna uważa kobietę za ŚLICZNĄ, ale także jest to też taka miłość (ale miłość wtedy gdy obok karty miłosne) zatraceńcza: dosłownie ktoś stracił głowę dla niej. 

  • Dobre! 1
  • Super 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Uczucia w kartach tarota
  • Ismer odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...