Jump to content
Miruku

Dalsza relacja, po traumatycznym rozstaniu, które ciągnie za sobą okropne konsekwencj

Recommended Posts

Miruku

Witam wszystkich :) Eh chciałabym was prosić o pomoc w interpretacji, bo samej coś ciężko mi wszystko ładnie do kupy zebrać. A więc:

 

Sytuacja jest następująca: miesiąc temu bardzo zraniłam ważną dla mnie osobę, odbiła mi przysłowiowa "palma". Osobnik ten wpakował się w toksyczną relację po 2 tygodniach od naszego rozstania, z dużo starszą personą. Relacja opiera się niestety na narkotykach. Jakiś czas temu odezwałam się, a teraz on odzywa się do mnie prawie codziennie, sam z siebie, chociaż po piątkowej kłótni a propos uczuć, byłam święcie przekonana, że to już definitywny koniec nawet głupich rozmów. Tak wiem, głupia jestem, zraniłaś to teraz cierp. No i cierpię, ale bardziej patrząc na to, co się dzieje z ową osobą + ten dziwny kontakt teraz, bo brakuje mu rozmów na takie "lajtowe" tematy jak zawsze ze mną można było mieć i inne takie, bo łapią go sentymenty, chociaż mówi (za przeproszeniem), że "na nie sra". No ale przechodząc do meritum.

 

Pytanie: Jaka była, jest i będzie nasza relacja? Jak to się dalej potoczy?

 

Rozkład:

1) Przeszłość - 9 buław, 10 mieczy, Pustelnik

2) Teraźniejszość - Siła, Wieża, Król Denarów

3) Przyszłość - Król mieczy, 2 kielichów, 9 denarów

4) Co będzie ostatecznie pomiędzy nami i z naszą relacją? - As kielichów, Kapłanka

 

Moja interpretacja:

 

Przeszłość:

a) 9 buław - Przestał mi ufać, ma do mnie niechęć, musiał odpocząć, wiele przeze mnie przeszedł, poczuł się tak, jakby to była tylko platoniczna miłść, był zazdrosny o to, że osoby 3 wpływają na naszą relację, nie mógł się ze mną porozumieć, co wywoływało jego straszny gniew i rozczarowanie moją osohą, to były dla niego bardzo ciężkie chwile.

B) 10 mieczy - Poczuł się, że już gorzej być nie może, ale że może to stać się począkiem czegoś nowego, to był koniec naszego związku. To był dla niego cios, którego się nie spodziewał, zniszczyłam go bardzo. Dlatego wplątał się w to bagno, by się uwolnić od bólu. Był bezradny, to był dla niego ostateczny ból i klęska.

c) Pustelnik - Pogrążył się w bólu i smutku, w zadumie. Zechciał podążyć własną drogą. Uznał, że musi pozbyć się starego przyzwyczajenia (mnie) --> stąd jego wciąganie i ta relacja z tym kimś, bo czuł się do tego samotny.

 

Reasumując: Zraniłam go tak bardzo, że zapragnął odcięcia się i bum z tego wszystkiego te problemy.

 

Teraźniejszość:

a) Siła - Pokazanie mi, że radzi sobie wspaniale beze mnie, że cieszy go obecne życie. Poznał nowych ludzi. Myśli, że znalazł remediumm na złamane serce. Ale mimo wszystko pojawiają się tu jakieś kłopoty (mam jakieś takie wrażenie, że przecenia swoje siły?)

B) Wieża - Zmienił się jego światopogląd, bo utracił stabilizację. Popada w zachowania destrukcyjne przez zachwianie jego stabilności emocjonalnej. Kłotnia (a no była kłótnia w piątek). Mimo wszystko, jego nowo budowany świat zaczyna się gdzieś delikatnke chwiać, struktury które usilnie buduje nie są stabilne(?). I może to, że nasz ponowny kontakt był dla niego czymś, czego się nie spodziewał?

c) Król Denarów - znalazł sponsora swoich dragów i nie musi nic wydawać. Ale z drugiej strony mam wrażenie, że ta karta to jest jakieś "cierpliwości, nic nachalnie i na siłę"?

 

Reasumując: Sama go paniusiu wpędzilaś w destrukcję, ale wasz nagly kontakt ciut zachiwał jego nowymi strukturami, które sobie buduje? Chociaż na siłe będzie chcial pokazać, jak sobie radzi.

 

Przyszłość:

a) Król Mieczy - Emocjonalna oschłoś i egoizm będą nim kierowały. Pokazanie, że to on ma racje.

B) 2 kielichy - Porozumienie, dojście do konsensusu? Rozwiązanie sporu i kompromis. Spotkanie. Znalezienie wspólnego języka. Intensywny powrót wspomnień.

I nie wiem, tu się gubię co dalej...

c) 9 denarów - Kojarzy mi się z jakąś nadzieją, czymś, z jakimiś dobrymi widokami na przyszłość... Zawsze kojarzy mi się to z jakimś bezpieczeństwem i obdarzeniem uczuciami...

Bo podstawy po 6 latach związku mieliśmy (blondynka musiała to zniszczyć, głupia bardzo) tak samo jak plany na przyszłość.

 

Reasumując: Nie mam pojęcia - oschłość sie w coś zmieni?? Nie wiem, bo 2 ostatnie karty nigdy mi nic negatywnego nie pokazywały...

 

Ostateczny wynik:

a) As Kielichów - Zmiany na lepsze, coś pozytywnego, odnowienie uczuć pomiędzy nami? Uczciwość. Stabilizacja uczuć, odnowa? Przebaczenie.

B) Kapłanka - Empatia. Rozwój uczuć. Dobrych uczuć.

 

I znowu nie wiem jak to podsumować.

 

Dziękuję wam z góry za pomoc, bo człowiek to jednak głupi jest. Błąd popełnia, a potem takie kwiatki są. Jejku...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest grimmoire

Nie jestem pewna czy post nie łamie regulaminu (?) więc napiszę ogólnie : Miruku, z kart wygląda mi to trochę inaczej niż opisujesz, jakby powody takiego obrotu spraw miały głębsze podłoże niż Twoja "palma", jego działania obecnie... jeśli się martwisz, może postaw inny rozkład na to, tam jest między Wami teraźniejszość, dotychczasowe przekonania legły w gruzach i oboje odnajdujecie się w nowej sytuacji. W przyszłości będą próby poskładania związku, ale nie wiem na ile się to uda, bo spodoba się jemu (lub Wam) taka niezależność. Ostatecznie relacja przyjacielska. Narkotyki są be, ale może on robi to, na co ma ochotę/brakowało mu/chciał spróbować itp.

 

Może jakiś inny rozkład, partnerski lub odnośnie osoby o którą się martwisz? Tu nie widać zniewolenia. Albo pytanie : co mogę zrobić, aby (...), tylko zerknij na regulamin. Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miruku

Fakt, faktem nie powinnam tam się była skupiać na jego odczuciach tylko o naszych ogólnie, ale tak to jest jak się po nocach pisze. Ogólnie rzecz ujmując to z tego, co widzię i z tego jak było w przeszłości faktycznie pokazuje mi się, że to jak go potraktowałam i to, że odeszłam zachwiało nim bardzo. Teraz mamy kontakt i widzę, że wczorajsza rozmowa np. chwieje maską zimnego drania (ale nie wiem czy z kart to dobrze wyczytałam). A co do przyszłości i ostatecznego kierunku tej relacji to tu jednak ciut się gubię.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czarownica

Pytasz o relacje, a interpretujesz jako jego uczucia... Sam rozkład jest ok i jako taki nie łamie regulaminu, natomiast tutaj możesz liczyć jedynie na interpretacje rozkładu pod kątem faktycznie zadanego pytania (jaka będzie relacja, czyli coś co jest możliwe do zweryfikowania, wasza wzajemna interakcja, a nie jego odczucia).

 

Inna sprawa, że przyczyny braku odpowiedzi w tym wątku raczej szukałabym w tym, że po prostu nie udzielasz się pomagając w rozkładach innych osób, więc nikt się nie kwapi, by i tu coś dać z siebie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Euterpe

As pucharów + Kapłanka - możesz zostać sama ze swoimi uczuciami. Z HB wychodzi III Cesarzowa (1+2=3), więc może być to podszyte dumą albo poczujesz siłę swojej wartości, która nie potrzebuje do tego jego osoby.

 

Król mieczy + 2 kielichy + 9 denarów - zastanawiam się czy pan się nie odetnie, a Ty się pogodzisz z tą sytuacją. W optymistycznej wersji będzie kontakt, on przejmie inicjatywę i poczujesz się dowartościowana, ale i tak skłaniam się pierwszemu spostrzeżeniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...