Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w ocenie zdarzenia


Rondek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnych na forum. Jestem niewtajemniczony w arkana karcianych wróżb, dlatego o rozwiązanie mojego dylematu proszę osoby z doświadczone w oglądaniu karcianych wizji. Niedawno, po wieloletnim rozstaniu spotkałem osobę, która mnie intensywnie poszukiwała podczas swojego pobytu za oceanemPo spotkaniu, okazało się że dysponowała o mnie dużą wiedzą, również z tak osobistych sfer, że wprawiła mnie w zdumienie. Przyznała że wiedzę o mnie ma z kart a w tym ktoś dopomógł. Mógłbym w to uwierzyć, gdyby nie moje przekonania z niwy uzdrawiania na odległość. Wyznaję zasadę nie ingerowania w czyjąś sferę prywatną bez jego prośby czy zgody, nawet w trudnych sytucjach i tą zasadą kieruje się większość uzdrawiających.Oprócz strony etycznej jest jeszcze moje przekonanie, że nikomu nie można pomóc na siłę (oprócz sytuacji np. wypadek i niesienie pilnej pomocy na zasadach, na jakich działają ratownicy), czy wbrew jego woli, gdyż przekaz nie działa.

Teraz pora na moje pytanie: czy możliwym jest, by ktoś mógł bez mojej zgody odczytywać informacje o mnie i przekazywać drugiej osobie? Pytam zarówno o stronę etyczną tej praktyki, jak i

opinię, co Państwo o tym sądzą. O skuteczność nie pytam, gdyż jak napisałem, doświadczyłem jej i wystarczająco zdumiała mnie, jak i wystraszyła. Wystraszyła, bo czyż działając w złej woli, nie może być to droga do wyrządzania komuś zła?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pora na moje pytanie: czy możliwym jest, by ktoś mógł bez mojej zgody odczytywać informacje o mnie i przekazywać drugiej osobie? Pytam zarówno o stronę etyczną tej praktyki, jak i opinię, co Państwo o tym sądzą.

Jest to bardzo nieetyczne. Nawet w naszych regulaminach - prośby o wróżbę - zaznaczamy, że niedozwolone jest pytanie o osoby trzecie (ewentualnie o relacje z tą osobą).

Moim osobistym zdaniem można zapytać 'jaka ta osoba jest' ale na zasadzie - czy nie kłamie, nie kręci, czy warto się angażować co by nie zostać poranionym, okłamanym etc. Jednak wchodzenie z butami dalej jest dla mnie bardzo nie fajne.

Wystraszyła, bo czyż działając w złej woli, nie może być to droga do wyrządzania komuś zła?

Działając w złej woli można na kogoś klątwę rzucić, także no ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak nie były to karty ?

Może ktoś znajomy, wspólny znajomy, opowiedział o Tobie tyle rzeczy ,a znajoma wymyśliła karty.

Gdyby powiedziała od kogo wie, mógłbyś być zły na tę osobę gdyby nie zwaliła na karty to Ty też mógłbyś oskarżyć kogoś.

W ten sposób ona uniknęła problemu , a Ty się zastanawiasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tridą w kwestii oceny zdarzenia, ale to nie wyklucza tego, że mogło być tak jak napisała Sarah. Ale niekoniecznie ta osoba powiedziała tak, by kogoś kryć - mogła to zrobić zupełnie asekurancko - chciała wyjść na taką, przed którą nie należy mieć sekretów i trzeba grać wyłącznie fair, bo i tak się dowie, jeśli skłamiesz - ergo Pani boi się kłamców i chciałaby w taki sposób 'wymusić' uczciwość względem niej z Twojej strony;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jak najbardziej możliwe,niestety z etyką nie ma nic wspólnego,wręcz przeciwnie.Każda działalność powinna być poprzedzona pełna zgoda i akceptacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Rondek - Ty masz swoje przekonania, ale to nie znaczy, że ktokolwiek inny musi nimi się kierować. Ta osoba jak widać ma swoje przekonania i podziałała dokładnie wg. nich. To, że według mnie są one obrzydliwe to inna sprawa, ale nie sądzę, by ową panią moje i Twoje poglądy obchodziły.

Poza tym Twoje przekonania co do jakiejkolwiek rzeczy są tylko Twoimi przekonaniami i nie ma znaczenia, że Ty nie wierzysz w przekaz na odległość, jeśli to w istocie swej działa. O czym miałeś okazję się przekonać.

Oczywiście, że jest możliwe odczytywanie informacji o kimś, przejrzyj działy choćby tu na forum i zobacz na ileż sposobów można to zrobić.

Karty, astrologia, numerologia, runy itd. itp to wszystko są narzędzia, za pomocą których można wielu ciekawych rzeczy się dowiedzieć, w tym nie tylko o sobie ale i o innych. Zobacz ile osób prosi o wróżbę nt. swojego związku, chce wiedzieć, czy partner jest wierny, czy nie kłamie, nie rzuci, jak to się potoczy - tak samo można pytać o wszystko inne. A horoskop - to dopiero kopalnia wiedzy o człowieku!

Nie mówię o tym jakim kto jest specjalistą od odczytu, bo i tu, jak wszędzie jest najwięcej robotników, czyli osób, które poprawnie wykonują swoją pracę, ale do doskonałości im daleko. I teraz: jeśli owa pani otrzymała tak szczegółowe informacje o Tobie, to albo trafiła na dobrego mistrza w zawodzie albo tak jej bardzo zależało na Tobie, że rozpytywała wszystkich wokół nt. Twej osoby. A mogła połączyć jedno i drugie.

Gdyby chciała i umiała wyrządzić Ci zło, to przypuszczam, że już by to uczyniła.

Chyba jej bardzo na Tobie zależy, nie wiem z jakich powodów, ale najczęściej, w przypadku kobiet, chodzi o uczucie :) Albo - ma coś pod sufitem nie w porządku, no, jedno nie wyklucza drugiego, może być wash & go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zamieszczone opinie i pozdrawiam. Gwoli wyjaśnienia dodam że pisałem, iż była to wiedza ze zbyt osobistych sfer, by ktokolwiek mógł wiedzieć i powiedzieć. Ale stało się, jak pisze Ismer, ta gaduła była to widać mistrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...