Skocz do zawartości

Księżyc w Raku u kobiety a małżeństwo


Mamba667

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. :)

Mam pytanie do doświadczonych astrologów. Kiedyś trafiłam na taki artykuł: Księżyc w elekcyjnym horoskopie małżeństwa | Astrologia wydarzeniowa

Jak widzicie dotyczy on położenia Księzyca w elekcyjnym horoskopie małżeństwa. Zauważyłam, że astrologowie wszędzie radzą mężczyznom, by absolutnie nie żenili się z kobietami, które mają Księżyc w Raku. Natomiast nigdzie nie jest wyjaśnione dlaczego.

Jakie cechy wzmacnia ten Księżyc w Raku u kobiet, że przez wieki stanowczo odradzano małżeństw z nimi? Czy jakiś doświadczony astrolog mógłby mi to wyjaśnić?

Sama mam Księżyc w Raku, do tego Słońce i Wenus w Baranie, co czyni mój charakter bardzo trudnym. Chciałabym jednak znać powody, dla których takie osoby były uznawane za "gorszą partię". ;)

Jedynym sensownym wytłumaczeniem był fakt, iż osoby z Księżycem w Raku często są bardzo egocentryczne, wrażliwe i marzycielskie, a to niekoniecznie są cechy, jakie w patriarchacie (bo z takich czasów pochodzą teksty) powinna posiadać dobra żona.

Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś wytłumaczył mi jaki jest powód przestrzegania przed małżeństwem z Księzycowymi Rakami. :)

Pozdrawiam.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :) Nie jestem jeszcze zaawansowana w dziedzinie astrologii i myślałam, że horoskop elekcyjny nie tyczy się momentu małżeństwa, a tego, jak dany znak zachowuje się w małżeństwie.

Dziękuję również za wytłumaczenie dlaczego ten Księżyc jest niekorzystny jako data ślubu... Pewnie wzmacnia pewne cechy i wpływa na całe małżeństwo. Swoją drogą, sądząc po opisie (Księżyc w Raku = wywyższona kobiecość, mocna kobieta, która zawsze wie jak postawić na swoim, choćby manipulacją) - to się idealnie zgadza, również właśnie w kwestii horoskopu natalnego. ;) Ten Księżyc skomponowany z resztą mojego horoskopu czyni ze mnie wyjątkowo dziką i trudną do autentycznego podporządkowania istotę.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

MI się zawsze wydawało, że w kosmologii domena kobiet był zawsze księżyc, to znaczy w nie z niego samego rzeba wyciągac w nioski ale z tego jak wchodzi w relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Księżyc był kiedyś ważniejszy, ponieważ małżeństwo było aranżacją przedłużenia linii rodowej. Obecnie posiadanie dziecka jest może dla większości par najważniejsze, ale nie jest kluczowe. Jeśli więc szczęście kobiety (równoznaczne ze szczęściem małżeńskim, co to za związek z nieszczęśliwą kobietą) ma być istotnie zaznaczone, to wypadałoby Księżyc wzmocnić, a najlepiej ustawić go w harmonijnym stosunku do Słońca, lub przynajmniej benefików (Wenus, Jowisz).

  • Lubię to! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziewczyny, tu jest wątek :) muszę się zapoznać ;)

 

Przykład Diany tutaj był podany, w taki razie kumam już, co co chodzi ;). Ona była nieszczęśliwa w tym związku. Z tego, co sobie przypominam, miała Słońce w Raku natalnie, a Księżyc we Wodniku.

Edytowane przez Bethany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...