Skocz do zawartości

Myszy czy duch?


IREFUGIA2151

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziecko, które boi się wszystkiego. Odkąd umarła prababcia, mała boi się praktycznie każdego odgłosu. Płacze histerycznie, nie można jej uspokoić. Tłumaczę jej, że babcia patrzy na nas z góry, ale ona sądzi, że babcia przychodzi do domu i chce z nami rozmawiać. Niestety pech chciał, że do naszego domu zawitały myszy i to one robią ten hałas, szczególnie w nocy to słychać. Czy znacie może jakiś odstraszacz do gryzoni, podobny do tych na krety, który by przegonił myszy z domu? Może Busia przestałaby się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstraszacze są bardzo skuteczne, zwłaszcza te na komary i na gryzonie, słyszałam też o odstraszacze na większe zwierzęta, ale moim zdaniem to nie ma racji bytu. Chodzi o to, że urządzenia wydają charakterystyczny zapach albo dźwięk, który jest bardzo nieprzyjemny dla określonych gatunków. Działają na zasadzie ogniska do którego zwierzęta boją się podchodzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziecko, które boi się wszystkiego. Odkąd umarła prababcia, mała boi się praktycznie każdego odgłosu. Płacze histerycznie, nie można jej uspokoić. Tłumaczę jej, że babcia patrzy na nas z góry, ale ona sądzi, że babcia przychodzi do domu i chce z nami rozmawiać. Niestety pech chciał, że do naszego domu zawitały myszy i to one robią ten hałas, szczególnie w nocy to słychać. Czy znacie może jakiś odstraszacz do gryzoni, podobny do tych na krety, który by przegonił myszy z domu? Może Busia przestałaby się bać.

 

 

Witaj miałam podobny problem, aczkolwiek z troche większymi zwierzetmi. Próbowalem różnych rzeczy, ale niestety nic nie przynosilo poprawy. Zainwestowalem w odstraszacz i na razie nie żałuje. Może nie jest skutezcny w 100% ale przynajmniej 95%, wiec i tak jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mam dziecko, które boi się wszystkiego. Odkąd umarła prababcia, mała boi się praktycznie każdego odgłosu. Płacze histerycznie, nie można jej uspokoić. Tłumaczę jej, że babcia patrzy na nas z góry, ale ona sądzi, że babcia przychodzi do domu i chce z nami rozmawiać. Niestety pech chciał, że do naszego domu zawitały myszy i to one robią ten hałas, szczególnie w nocy to słychać. Czy znacie może jakiś odstraszacz do gryzoni, podobny do tych na krety, który by przegonił myszy z domu? Może Busia przestałaby się bać.

 

Hałas robią myszy, dziecko boi się wszystkiego - to real. Ale powiedz czemu ona sądzi, że babcia przychodzi do domu i chce z wami rozmawiać? Może nie tylko sądzi lub wyobraża sobie że babcia przychodzi, a naprawdę ją widzi? Wtedy strach jest paniczny i koniecznie trzeba coś z tym zrobić.

Mam kuzynkę, która będąc dzieckiem widywała zmarłych, pół biedy jak z rodziny - tych się nie bała, ale były też "jakieś zjawy", których się bardzo bała, a kiedy o tym mówiła to ją wyśmiewali i tępili, więc mówić zaprzestała, ale strach za to się zwiększył. I to w niej zostało. Dziś już ich nie widuje ale nadal odczuwa ich obecność i nie jest to dla niej wrażenie przyjemne.

Z myszami można się uporać, co prawda moje myszy (na działce) wraz z wiosną wynoszą się z domku, a że tam nie zimuję to i odstraszacza nie używam lecz sąsiedzi owszem i mówią, że to działa na te paskudy. A na te niedobitki, które nie chcę się wynieść wystarcza kot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw odstraszacz powinno pomóc, zobaczysz wtedy co i jak. Myszy potrafią tak bardzo hałasować np u mnie w drewnianym domu to spać się nie dało, dramat. A jak będzie dalej to się działo to wtedy zastanów się poważnie nad tym co napsiała Ismer

Edytowane przez Ejbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Myszy czy duch?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...