Skocz do zawartości

Popiół


Malgorzata Kozlowska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Czytalam rozne watki na forum odnosnie magii ludowej jak to ja tu nazywamy. Babki, szeptunki, jajka, lanie wosku itd, ale nie natknelam sie na zdejmowanie cugów, bolu glowy itp przy uzyciu popiolu. Moja babcia byla szeptunka i ta metode stosowala bardzo czesto, wiele razy tez na mnie kiedy bylam jeszcze mala. Uczucie niesamowite, bardzo to lubilam. Przekazala mi swoja wiedze, a przynajmniej jej czesc, ale ja nigdy nie probowalam tego robic. Z wiekiem zaczelam sie tym interesowac i teraz zastanawiam sie czy aby nie sprobowac. Pytanie do was jest nastepujace, czy ktos spotkal sie z taka praktyka? Duzo sie slyszy o laniu wosku, paleniu lnu badz kadzeniu ziolami o popiele nie slyszalam i z tego co wiem zadna z babek mi znajomych popiolu nie uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rywka Blumenstein

Owszem, spotkałam się z taką praktyką...można tak w skrócie powiedzieć, że popiół wyciąga wiatr z organizmu :) metoda mniej popularna od jajka czy wosku, bo mniej widowiskowa...a i prawdziwych szeptuch coraz mniej, ale nadal się ją stosuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem widowiskowa, tych dziur w popiele nie zapomne nigdy, poza tym sila grawitacji zupelnie obalona, popiol nie opada. Pamietam ze babcia zawsze ogládala dokadnie szklanke i wiedziala czy jeszcze powtorzyc czy juz jest dobrze. A to prawda szeptuch coraz mniej, a szkoda. Starsze panie odchodza a mlodzi jakos nie kwapia sie do tego typu zajec.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,ze się z tym spotkałam :) Jak miałam przewiany kark to koleżanki mama wyciągała mi cug popiołem . Dobra metoda , która działa . Niestety w miastach coraz rzadziej można się spotkać z takimi metodami , tak jak piszą przedmówczynie starsze pokolenie umiera ,a młodzi przestają praktykować takie rzeczy ... Szkoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Popiół

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...