Jump to content
Daria_Hexe

Uwodzenie, Związek, Rozstanie w Zodiaku

Recommended Posts

Daria_Hexe

UWODZENIE, ZWIĄZEK, ROZSTANIE

 

BARAN i miłość

Czy to kobieta, czy mężczyzna, sztuka uwodzenia Barana nie jest zbyt skomplikowana. Inicjatywa zwykle wychodzi od niego [lub od niej] i kiedy przyszła „zdobycz” okaże zgodę, dla Barana jest już wszystko jasne. Ale z okazaniem zgody należy się pospieszyć, bo Baran jest niecierpliwy i nie znosi czekać. Traci wtedy cały entuzjazm i szuka nowego obiektu westchnień.

Jednak zbyt szybka zgoda może okazać się pułapką, bo Baran uwielbia walkę i musi poczuć się zdobywcą.

Trzeba sporej dyplomacji, żeby mu dogodzić! Jeśli sam [sama] lubisz uwodzić, najpierw zwróć na siebie uwagę, a potem pozwól się zdobywać. Baran zdecydowanie woli rolę myśliwego niż zdobyczy.

Aby przekształcić tę pochodnię w trwały ogień, trzeba Baranowi okazywać uwielbienie, poddać się jego dominacji, szukać wraz z nim nowości i innowacji.

Jeśli jesteś kobietą Barana, powinnaś domagać się rady, jakbyś nie potrafiła sama rządzić swoim życiem. Ujmiesz go kobiecą naiwnością i bezradnością. Byle nie było jej za dużo!

Z mężczyzną Baranem trzeba umieć znosić jego ognisty temperament; z panią Baran nie można być ani przewidywalnym ani nudnym, należy być gotowym na ciągłe poszukiwania i zostawić jej dużą autonomię.

Z nim życie jest chyba łatwiejsze niż z nią, wystarczy mu okazywać zainteresowanie i dzielić jego pasje, choć niekoniecznie wszystkie.

Należy pozostawić mu margines wolności i dużą dawkę władzy (lub złudzenie, że ją naprawdę posiada).

 

BYK i miłość

Zanim zaangażujemy się w związek z Bykiem należy pamiętać, że kiedy ten się zakocha, jego uczucie będzie pełne zawziętości. Warto więc rozważyć jak daleko jesteśmy skłonni zaakceptować taką relację. Pani i Pan Byk gustują w prostych przyjemnościach i lubią naturę, dlatego na spotkania warto wybrać park czy ogród, a oni natychmiast docenią taki wybór.

Pana Byka pociąga kobieta łagodna, radosna, wrażliwa i klasyczna, ale kiedy szuka partnerki na życie, pragnie by jego wybranka posiadała zmysł praktyczny i dużo realizmu. Warto zaprosić go do domu na osobiście przygotowany obiad z dyskretną muzyką w tle.

Pani Byk bardzo lubi dostawać kwiaty, zwłaszcza róże. Warto dyskretnie dać jej do zrozumienia, że mamy jakieś oszczędności, dobrze płatną pracę i świetlaną przyszłość. A także, że podziwiamy kobiety piękne, ale jednocześnie z głową na karku, że lubimy spokojne, unormowane życie i założenie rodziny jest naszym marzeniem.

Jeśli taka deklaracja spotka się ze zrozumieniem, to znaczy, że większość pracy mamy już za sobą i dobrze zdaliśmy egzamin. A potem nie wolno narzekać! Należy bowiem wiedzieć, że Byk kocha „na wieczność”, żąda wyłączności i jest bardzo zazdrosny.

Pani i Pan Byk potrafią sprawić, że stają się dla swych partnerów kimś niezbędnym, są znakomitymi kochankami. Będą stali przy nas w każdej sytuacji, niezmiennie mili, pełni uwagi i uczuć, zawsze gotowi służyć wsparciem.

Pani Byk, z natury tradycjonalistka, będzie starannie opiekować się mężem, dziećmi i domem. Potrafi stworzyć ciepłą, miłą atmosferę domowego ogniska.

Pan Byk będzie ciężko pracował by zapewnić swej rodzinie jak najwięcej luksusu i będzie oczekiwał, że zostanie nagrodzony za ten wysiłek głębokim uczuciem.

Rutyna Byka jest czymś pozytywnym, ale niektórych może zmęczyć i znudzić.

Niełatwo z nim zerwać...chyba, że dojdzie do zdrady. Tego Byk nie potrafi wybaczyć, może się nawet mścić. Chyba lepiej nie stosować tej drastycznej metody.

Można go do siebie zrazić wydając rozrzutnie pieniądze na głupstwa, odmawiając dzielenia z nim łoża, namawiając na przykład do rzucenia wszystkiego i ruszenia w podróż dookoła świata lub po prostu zaniedbać dom, nie gotować i nie zajmować się partnerem.

 

BLIŹNIĘTA i miłość

Bliźnięta to znaki eklektyczne, tak więc uwodzenie, zaloty są dla nich naprawdę fascynującą grą. Uwodzą przede wszystkim słowem, którego używają z prawdziwą maestrią. Potrafią skupić na sobie uwagę szerokiego audytorium.

Bliźnięta są dumne, lubią być doceniane, pragną być w centrum uwagi.

Mają duże zdolności w sztuce uwodzenia – jeśli zarzucą przynętę, „ofiara” prędzej czy później znajdzie się w ich sieci, bo są po prostu zniewalające i nie sposób się im oprzeć. I to nie tylko dlatego, że Ona emanuje prawdziwą kobiecością, a On to stuprocentowy mężczyzna.

Bliźnięta posiadają lotny umysł i błyskotliwą inteligencję; żeby zwrócić na siebie ich uwagę trzeba znaleźć się na ich poziomie, mieć bogatą osobowość i solidny bagaż kulturowy. Bliźniak będzie zachwycony takim partnerem, czekają go interesujące rozmowy w lekkim, sympatycznym klimacie.

Bliźnięta nie są zbytnio zafascynowane seksem, nie mają natury posiadacza, a ich intymne relacje ce****e duże poczucie moralności. Seks jest dla nich jedynie częścią całości stosunków z partnerem, radosnym „dodatkiem”, dającym poczucie całkowitego spełnienia.

Niech nikt nie próbuje związać ze sobą Bliźniaka scenami zazdrości czy innymi „sztuczkami” natury sentymentalnej. Bliźniak zawsze zachowuje odpowiedni dystans i pewną dawkę ironii, dlatego nie daje się złapać w taką pułapkę. Nawet jeśli się wzrusza, to na krótko. Niełatwo wywołać u niego poczucie winy, a drobne szantaże nie robią na nim żadnego wrażenia.

Pani i Pan Bliźniak szybko dojrzewają do miłości, ale jednocześnie są wiecznymi nastolatkami co sprawia, że wręcz alergicznie reagują na hasło „odpowiedzialność”.

Będą dokładać starań by nie zaangażować się do końca, całkowicie. Nawet jeśli są bardzo zakochani, będą zwlekać najdłużej jak to możliwe z ostateczną deklaracją. Marzy im się rola „wiecznego narzeczonego [narzeczonej]”. Tak więc decyzja o spędzeniu reszty życia z tym jedynym [jedyną] jest dla nich ogromnym wyzwaniem. Szybko dopada ich rutyna i związane z nią uczucie nudy i zniechęcenia. Jeśli chcemy Bliźniaka zatrzymać przy sobie, musimy zapewnić mu klimat i nastrój pierwszych randek i uniesień na wszystkich płaszczyznach, a zwłaszcza starać się o realizowanie wspólnych interesów i innych przedsięwzięć, zawsze we dwoje.

Życie z Bliźniakiem jest zabawne, pełne barw i pełne miłych niespodzianek, ale także trudne i męczące. Zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie spokój, pragną poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa. Ten podwójny znak – co także jest oznaką wiecznej niefrasobliwości i młodzieńczości – szuka bowiem kogoś, kto zapewni mu komfort psychiczny, ciepło i całkowitą ochronę.

Jeśli to was zmęczy ten układ, nie będziecie mieli trudności z zakończeniem tego związku. Wystarczy tylko nie słuchać tego co ma do powiedzenia, nie robić niczego razem, „zaniedbać się” intelektualnie, stać się zazdrosnym, sztucznym, kontrolować każdy gest. Bliźniak nie wytrzyma długo takiej sytuacji...

 

RAK i miłość

W sztuce uwodzenia Raki nie muszą niczego zazdrościć innym znakom, choć raczej wolą być zdobywane niż zdobywać. Kiedy są zmuszone do „akcji”, robią to powoli i z wdziękiem.

Uwodząc Raka należy koniecznie pamiętać, że jest on wyjątkowo wrażliwy, dlatego nie wolno zachowywać się prowokacyjnie czy złośliwie, zwłaszcza jeśli Rak jest mężczyzną bo on nie znosi feministek i kobiet nonkonformistycznych.

Do Raka podchodzi się delikatnie, powoli i z dużą dozą czułości.

Pani Rak potrzebuje romantycznych klimatów, drobnych prezencików, a Pan oczekuje czułości i ciepła. Należy mu się zwierzyć, opowiedzieć o swoich emocjach i marzeniach, podkreślać smutek samotności, ale bez zbytniej przesady. Rak ma doskonałą intuicję i natychmiast wyczuje fałszywą nutę czy kłamstwo.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozwolić mu otwierać się w jego własnym rytmie, a także dostosować się do jego zmiennych nastrojów. Gra jest warta świeczki – kiedy Rak przekona się do dobrych intencji i czystości uczuć, zakocha się mocno i trwale. Tej miłości poświęci całą swoją energię.

Należy zdawać sobie sprawę, że zakochany Rak będzie dążył do stworzenia prawdziwego domu, pełnego dzieci. Nie ukrywa swoich pragnień, więc jeśli partner[ka] nie myśli o ślubie i założeniu rodziny, trzeba o tym szczerze powiedzieć. Wtedy związek najprawdopodobniej szybko się rozpadnie.

Jeżeli jednak jest to również marzeniem drugiej strony, można liczyć na czułego, kochającego partnera, który nie będzie się wstydził okazywać uczuć i będzie chciał dzielić z ukochaną osobą każdą chwilę życia. Pani Rak będzie bardzo opiekuńcza, emanująca uczuciami i bardzo macierzyńska.

 

LEW i miłość

Obydwoje wolą raczej się nagiąć niż przejąć inicjatywę. Nie dlatego, że nie są przedsiębiorczy czy mniej zaborczy, ale wolą najpierw obserwować i dopiero potem ruszyć do ataku. A mają w czym wybierać, bo Lew jest obdarzony niezwykłym urokiem, ciepłem i żywotnością – a te zalety są od razu widoczne.

Z natury jest autorytarny, nie lubi gdy ktoś ma zastrzeżenia do jego poglądów, zwłaszcza publicznie. Najlepszą taktyką wobec Lwa jest okazywanie mu uwielbienia, podporządkowanie się jego supremacji i życie w cieniu jego silnej osobowości.

Jednak nie należy być zbyt skromnym i uległym, bo idealny partner (partnerka) dla Lwa to osoba bogata w zalety, które jeszcze bardziej podkreślają naprawdę królewską postawę ukochanego (ukochanej).

Lew jest dosyć zarozumiały, uwielbia jak prawi mu się komplementy i choć nie bywa materialistą, to nie ma mowy by JEJ ofiarować bukiet polnych kwiatów, a JEMU jakiś bezwartościowy drobiazg.

Lew ma szlachetną duszę, darzy ukochaną osobę szacunkiem, ale nie bywa zbytnio czuły czy usłużny, zwłaszcza gdy minie pierwsze oczarowanie.

Nie robi tego z powodu obojętności lub zaniedbania lecz dlatego, że jest przekonany iż partner zna jego uczucia i darzy go bezgranicznym zaufaniem.

Miłość jest centralnym punktem jego egzystencji, dlatego traktuje ją z całą powagą: jeśli już odda komuś serce to na całe życie, dlatego nie musi ciągle pokazywać, że dokonał właściwego wyboru.

 

PANNA i miłość

Do Pani czy Pana Panny nie należy „podchodzić” frontalnie, to znaczy nie wolno składać szybko płomiennych deklaracji, zaskakiwać niespodziewanymi zaproszeniami lub innymi działaniami tego typu, bo Panna poczuje się bardzo niekomfortowo i może poczytać to za prowokację.

Akceptację Panny można pozyskać poprzez dyskrecję, drobne, czułe gesty jak wysyłanie takich SMSów czy maili, by poczuła się wyjątkowa.

Można pożyczać jej książki czy ofiarować ulubione produkty naturalne.

Najlepszą metodą jest dać jej odczuć, że się o niej nieustająco myśli i posiada wspólne cele, bo podstawą związku jest tutaj poczucie Panny, że z partnerem łączy ją wspólnota zainteresowań i głęboka przyjaźń.

Panny doskonale zdają sobie sprawę z własnych ograniczeń, często mają zaniżone poczucie wartości i bardzo boją się śmieszności. Dlatego są tak ostrożne, niełatwo zyskać ich zaufanie, stąd trzeba postępować cierpliwie, małymi kroczkami kruszyć ich pancerz, przekonać, że naprawdę się nimi interesujemy i są dla nas kimś ważnym.

Należy pokazać, że akceptujemy je takimi jakimi są, ze wszystkimi zaletami i wadami.

Kiedy Panna przekona się o szczerości uczuć i nabierze zaufania, można przejść od słów do czynów. Panny to osoby pragmatyczne, które ufają jedynie konkretom i naprawdę niełatwo je uwieść.

Szukają poważnych związków, nie są stworzone do wielkich porywów serca i rozmaitych zawirowań, nie chcą podporządkować się partnerowi, chociaż ulegają wpływom silniejszej osobowości.

 

WAGA i miłość

Te „wenusjańskie dzieci” wydają się być stworzone do uwodzenia i posiadają w tej dziedzinie naprawdę mistrzowskie zdolności, niezaprzeczalny talent przyciągania uwagi innych. Nie robią tego w sposób wyrachowany ani żadnym fortelem.

Wszystko co dotyczy miłości jest zawarte w ich osobowości: potrafią doskonale odgadnąć czego się od nich oczekuje, w sposób naturalny postępują tak, że wzbudzają natychmiastową sympatię, podziw i pożądanie. Przywiązują dużą wagę do swego wyglądu, zachowują się w sposób nienaganny i zawsze dbają o swój wizerunek. Dysponują więc naprawdę wieloma atutami by „upolować” partnera [partnerkę], choć często sprawiają wrażenie, że to nie oni decydują o tym wyborze.

Aby zdobyć Wagę, [panią lub pana] potrzeba wiele taktu, miłego sposobu bycia i odrobinę romantyzmu, bo są to zdeklarowani esteci a piękny wygląd i otoczenie bardzo tu pomaga.

Zwracają baczną uwagę na wyrafinowanie, wewnętrzną harmonię, nie interesują ich wieczni buntownicy i osoby o zbyt „frywolnym” sposobie bycia.

Ani ONA, ani ON nie będą narzucać swojej woli, są ugodowi, mało agresywni, choć na ogół reprezentują silną osobowość. To urodzeni dyplomaci, potrafią bez problemu dostosować się do różnych partnerów. Nie należy jednak sądzić, że są pasywni czy pozbawieni zmysłu krytycznego, wręcz odwrotnie, są precyzyjni i logiczni, potrafią ukryć własną surowość.

Ich idealizacja miłości skłania ich do zrobienia wszystkiego by ich związek był perfekcyjny i zawsze starają się zadowolić ukochaną osobę.

To prawda, że gdy stwierdzą, iż się pomylili, zmieniają obiekt zainteresowań, ale przedtem robią wszystko by naprawić swój związek.

Można być prawie pewnym, że życie z Wagą najczęściej toczy się w doskonałej harmonii, jednak należy pamiętać, że wszystko jest dozwolone i zbytnio ufać jej pobłażliwości.

Partner Wagi nie powinien zapominać o prawieniu jej drobnych komplementów, kupieniu jakiegoś drobiazgu czy okazaniu życzliwej uwagi.

Pan Waga bardzo sobie ceni miłosne gesty i dowody uczuć, pragnie być dla swej ukochanej prawdziwym centrum świata.

Pani Waga pragnie czuć opiekę partnera, móc na niego liczyć w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności.

Jeśli pragniemy zerwać związek z Wagą, musimy stać się wulgarni, przestać dbać o siebie i nie przestrzegać reguł dobrego wychowania.

Najlepiej robić jej publiczne awantury, sceny zazdrości bez powodu i zakwestionować ich zdolności uwodzicielskie.

Waga jest wyrafinowana, także w dziedzinie erotyki, ceni sobie tutaj pewien umiar, powolne rozpalanie się do białości; zbytni pośpiech absolutnie im nie odpowiada.

 

SKORPION i miłość

„Tradycyjne” uwodzenie nie leży w charakterze Skorpionów, uwielbiających wszystko co niezwykłe. Zazwyczaj pociągają ich osoby, które potrafią roztoczyć wokół siebie aurę tajemniczości i zaproponować coś innego niż inni.

Jeśli chcemy zainteresować sobą Skorpiona, powinniśmy raczej milczeć, bo pełne niedomówień milczenie jest dla niego niezwykle pociągające. Należy dać mu [jej] do zrozumienia, że jest tu jakiś sekret, tajemnica, którą trzeba odkryć.

Zrozumiecie, że Skorpion „zagiął na was parol”, po magnetycznych spojrzeniach, jakie na was rzuca, niby niewinnych i bez znaczenia ale sprawiających iż nagle zostajecie sami nawet w otoczeniu mnóstwa ludzi. Wysyła niezwykłą energię erotyczną, tak silną i fascynującą, że wkrótce tracimy wszelką rezerwę.

Nie można mu [jej] pokazać, że natychmiast jesteśmy gotowi paść mu [jej] do stóp, bo od razu wykorzysta to na swoją korzyść.

Jeśli macie skomplikowaną naturę – tym lepiej, bo zmierzenie się z kimś podobnym do nich jest czymś pasjonującym i okazją do pokazania się z jak najlepszej strony.

Trzeba jednak koniecznie pamiętać, że związek ze Skorpionem nigdy nie jest łatwy, lekki i przyjemny i jeśli jesteście osobami beztroskimi, powierzchownymi, o raczej umiarkowanym temperamencie i nieco leniwym – to nie jest partner dla was.

Jeżeli już dopadnie was miłość, rozpocznie się związek niezwykle intensywny, „na całość”, a przeżywane przez Skorpiona sprzeczności [jest symbolem śmierci i odrodzenia] staną się także waszym udziałem. Przy Skorpionie należy być gotowym na wszystko, bo może od was zażądać naprawdę przedziwnych rzeczy.

Nie oznacza to, że zawsze trzeba się na nie zgadzać [skorpion nawet czasem lubi gdy ktoś mu się sprzeciwia, ale musi to uzasadnić], nie ze strachu czy konformizmu, lecz dlatego, że nie ma się na coś ochoty i żąda się respektowania tej odmowy.

Skorpiony nienawidzą rutyny i kiedy wszystko układa się w harmonijnym porządku, po prostu muszą coś zburzyć, zniszczyć, wprowadzić choćby odrobinę chaosu. Doprowadzają do kłótni, niekiedy bardzo gwałtownych, a Skorpion jest prawdziwym mistrzem dramatów miłosnych i zazdrości.

To prawda, że wraz z upływem czasu te kłótnie stają się łagodniejsze i jeśli Skorpion nabierze pewności, że ukochana osoba stoi na wysokości zadania, przestaje mieć ochotę na poddawanie jej nieustannej próbie.

Ale uwaga!

Nie wolno nigdy zapominać, że negatywizm, zamiłowanie do komplikacji i destruktywne pulsacje są wpisane w jego charakter i nawet kiedy partner potrafi go nieco wyciszyć, chętnie użyje swego przepełnionego jadem ogona.

A co zrobić gdy ma się już dosyć zjadliwości i wysokich wymagań Skorpiona?

Jeśli znacie go od niedawna, wystarczy zachowywać się sztucznie, gadać głupoty, grać słodką idiotkę [lub idiotę], mizdrzyć się do innych, słowem – „rżnąć głupa”.

Jeżeli znacie go bardzo dobrze, najlepszą taktyką jest szczerość aż do bólu. Urazicie w ten sposób jego dumę, może was nawet znienawidzi, ale jednocześnie doceni waszą odwagę i prawdomówność.

 

STRZELEC i miłość

Pani i Pan Strzelec bardzo sobie cenią relacje, w których zawsze dzieje się coś ciekawego. Aby zainteresować ich sobą należy wykazać się dużą dozą dynamizmu, smakiem przygody, natomiast domatorzy, osoby lubiące święty spokój nie mają u nich większych szans.

Nie można ich również zanudzać drobiazgami ani stosować „tradycyjnych” metod uwodzenia, gdyż Strzelce są za szybkie i przyjacielskie by traktować takie zaloty poważnie, więc po prostu nie zwrócą na nie uwagi. A że lubią naturę, zwierzęta, rzeczy proste i naturalne, dobrą taktyką będzie zaproponowanie im spacerów, wycieczek, zajęć sportowych czy interesujących eskapad.

Można także zaprosić je do rustykalnej gospody, gdzie serwuje się zdrową, smaczną żywość.

Należy pogodzić się z tym, że niezbyt prędko dojdzie do pierwszego tęte a tęte, bo Strzelec uwielbia liczne towarzystwo, jeśli jednak zauważy duże zainteresowanie swoją osobą, nie będzie kazał zbyt długo na siebie czekać.

Nigdy nie ukrywa swoich uczuć, jest na to zbyt naturalny i spontaniczny, wykłada je „kawa na ławę” w sposób niezwykle szarmancki, a ponieważ jest znakiem Ognia, wciąga ukochaną osobę w żar swoich gorących uczuć.

Z nim [lub z nią] wszystko musi być proste i szczere, bo to znak, który nienawidzi wszelkich komplikacji i hipokryzji. Zawsze zdąża prosto do celu chociaż jest bardzo mobilny i zdarzają mu się „wypady” obok raz obranej drogi.

Strzelec bardzo się stara postawić sprawę jasno, od samego początku znajomości, przedstawia swój styl życia, jego umiłowanie wolności [która jest dla niego wartością zarówno fizyczną jak i duchową], dla której jest gotów poświęcić wszystko inne w życiu.

Związek ze Strzelcem jest radosny, pełen ruchu i różnorakich zainteresowań, bogaty w podróże, przyjaciół, niezwykle dynamiczny i niespokojny. Strzelec czuje nieustanną potrzebę uwolnienia ciągłego nadmiaru energii, a jeśli partner [partnerka] nie ma dość siły by mu towarzyszyć, po prostu zostawi go w domu i sam powędruje w świat i nie będzie to dla niego żadnym dramatem.

Osoba mało ruchliwa, preferująca spokojny, uregulowany tryb życia, gderliwa, zwracająca uwagę na drobiazgi jest całkowitym przeciwieństwem tego, kogo Strzelec chciałby widzieć koło swego boku.

W jego wymarzonym związku nie ma miejsca na nudę, nawet jeśli z wiekiem Strzelec staje się większym domatorem, partnerem odpowiedzialnym i czułym.

A co zrobić, by pozbyć się Strzelca?

Jeśli jest mężczyzną, zadręczajcie go zazdrością, biadolcie bez przerwy i zalewajcie się łzami.

Panią Strzelec odstraszą próby ograniczenia jej wolności, patrzenie krzywym okiem na jej samotne wyjścia. Nie znosi również partnerów banalnych, leniwych, pesymistycznych. Gdy na takiego trafi – bardzo szybko ucieknie.

 

KOZIOROŻEC i miłość

Wiadomo że wcale nie jest łatwo zbliżyć się do Koziorożca (kobiety czy mężczyzny), gdyż jest on w ciągłej defensywie, wokół niego panuje lodowata atmosfera, która nie zachęca do bliższych kontaktów.

Koziorożec nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, nie należy więc szybko i w sposób jednoznaczny zaginać na niego parol.

Aby go zdobyć potrzeba przekonania, cierpliwości i dużo dobrej woli.

Można przeżyć romans z Koziorożcem, ale wyjątkowo rzadko ma on szansę przekształcić się w coś trwałego i jeśli zdarzy się wam [na wasze nieszczęście] zakochać się w nim bez wzajemności, natychmiast wskaże wam, czasem nawet dość brutalnie, gdzie jest wasze miejsce.

Jeśli ten znak naprawdę wam odpowiada musicie nauczyć się postępować stopniowo i cierpliwie, drążyć skorupę kropla po kropli, bo jeśli nawet będzie mu pochlebiać wasze zaangażowanie, nigdy sam pierwszy nie uczyni żadnego kroku by ułatwić zadanie.

Aby zdobyć Panią Koziorożec należy okazywać jej admirację i szacunek, a całkiem bezproduktywne stają się umizgi i zapalczywość w okazywaniu uczuć. Sama musi się przekonać o szczerości waszych intencji, trzeba więc dać jej czas na obserwację i analizę, okazujcie jej swój podziw i przekonajcie, że razem możecie dzielić wspólne wartości, ofiarować jej miłość głęboką i absolutnie wierną, a także piękne, konkretne perspektywy.

Pan Koziorożec jest jeszcze bardziej twardy i nieustępliwy, rządzi się przede wszystkim rozumem, nie sercem, dopiero po długiej, drobiazgowej analizie może uznać, że właśnie ta kobieta jest naprawdę godna jego uczuć.

Należy absolutnie wykluczyć jakiekolwiek frywolne zachowanie, nieustanną paplaninę, wdzięczenie się i robienie z siebie „słodkiej idiotki”, bo natychmiast zakwalifikuje was jako kobietę niegodną nawet najmniejszej uwagi.

Należy mu pokazać, że jesteście odpowiedzialne, rozsądne, wiecie co chcecie robić w życiu, macie sprecyzowane plany, które chciałybyście dzielić właśnie z nim, ale i bez niego dacie sobie radę. Koziorożec ceni kobiety niezależne, ambitne choć niezbyt nonkonformistyczne, bo to znak milczący lecz autorytarny, który oczekuje, że zachowa swoją dominującą pozycję w przyszłym związku.

Potrafi także uważnie słuchać, bo sam odzywa się jedynie wtedy gdy ma coś ważnego do powiedzenia.

Kiedy już uda się wam zdać pozytywnie decydujący egzamin, związek natychmiast stanie na solidnych fundamentach, ale najczęściej będzie to swoisty „okres próbny” przed zawarciem małżeństwa. Koziorożec będzie poważny, niezawodny w działaniu, chociaż nieco oschły wobec partnera [partnerki].

W chwilach intymnych, kiedy pozwoli sobie na więcej luzu okaże się, że jest namiętny i wrażliwy, jest przecież znakiem Ziemi i lubi „ziemskie” przyjemności. Kiedy jednak zaspokoi swe zmysły, znów przyjmie postawę chłodną i pełną rezerwy, bo życie intymne pozostaje dla niego największym sekretem i nie ma zamiaru go w jakikolwiek sposób uzewnętrzniać.

Pani i Pan Koziorożec mają bardzo silnie rozwinięte poczucie obowiązku i czują się szczęśliwi mogąc przejąć na siebie odpowiedzialność za rodzinę.

Jeśli uznacie, że wybór Koziorożca był pomyłką i chcielibyście odejść, wystarczy zachowywać się w sposób nieodpowiedzialny i ekstrawagancki, powiedzieć że macie wszystkiego dosyć i brak wam czasu na podobne doświadczenia.

Kiedy zdecydujecie się odejść, Koziorożec nie będzie was zatrzymywał bo jest na to zbyt dumny.

 

WODNIK i miłość

W stosunku do osób tak eklektycznych i nieprzewidywalnych nie można używać tradycyjnych, wypróbowanych taktyk uwodzenia. Może dadzą się nakłonić do jakiejś ekscytującej przygody miłosnej, która wzbogaci ich doświadczenie, ale potrzeba naprawdę wymyślić coś zupełnie nadzwyczajnego, żeby skłonić je do trwałego związku.

To urodzeni indywidualiści, cenią tych, którzy wyrastają ponad przeciętność.

Mają całą rzeszę znajomych i przyjaciół, właśnie często wśród nich szukają braterskiej duszy, ale z pewnością zwrócą uwagę na osobę wyróżniającą się oryginalnością, najbardziej nowatorską, o zaskakującym sposobie życia.

Najlepiej niczego przed nimi nie udawać, bo szybko wyczują fałsz, jeśli więc jesteśmy niepoprawnymi romantykami czy zdeklarowanymi materialistami, lepiej od razu dać sobie spokój z uwodzeniem.

Ale jeśli nawet Wodnik przyjmie naszą propozycję, musicie uzbroić się w cierpliwość i zrozumieć, że jemu chodzi przede wszystkim o przyjaźń, z której czasem może wyniknąć coś więcej. W tym okresie postarajcie się być naturalnym, powinniście pokazać, że interesują was problemy świata, że potraficie interesująco dyskutować na różnorakie tematy, a przede wszystkim że posiadacie własne zdanie i opinie.

Musicie wiedzieć, że Wodnik ceni osoby wrażliwe lecz jednocześnie racjonalne, że nie znosi osób przewidywalnych, banalnych, skąpych i przesadnie dumnych.

Pan Wodnik bardzo sobie ceni kobiety autonomiczne, gotowe żyć zgodnie ze swymi ideałami, obdarzone dużą dawką wyobraźni, nieco ekstrawaganckie, zarówno w sposobie ubierania się jak i zachowaniu. Pani Wodnik lubi mężczyznę na luzie, kreatywnego, zmiennego, najchętniej zaangażowanego w jakieś sprawy społeczne lub kulturalne.

W sprawach seksualnych i Pani i Pan Wodnik lubią bardziej fantazję niż jakąś głęboką pasję i nienawidzą wahania, kłopotów i wyrzutów sumienia.

Sentymentalna przyjaźń z Wodnikiem może trwać bardzo długo, bo to dla niego [i dla niej] jest symbolem idealnego związku, w którym każdy z partnerów ma możliwość realizacji samego siebie, nie wtrącając się zbytnio w sprawy drugiej osoby.

Jeśli Wodnik zdecyduje się na małżeństwo czy konkubinat, musi mieć absolutną pewność, że jego wolność pozostanie nienaruszona, a jeśli stwierdzi, że coś mu zagraża, nie będzie zwlekał z wycofaniem się z takiego związku.

Zrobi to również wtedy, gdy partner będzie zbyt "naciskał", chciał wywierać na nim presję.

Kiedy jednak już wymówi sakramentalne "tak", będzie się starał zrobić wszystko by udowodnić, iż jego wybór był słuszny. Jeśli jednak zrobi się nudno i monotonnie, zacznie przygotowywać sobie odwrót.

 

RYBY i miłość

Ani Ona, ani On nie wykazują inicjatywy i niezbyt palą się do sztuki uwodzenia.

Ich urok polega raczej na romantycznym „puszczaniu oczka”, czułych gestach, rozmarzonych uśmiechach, którymi obdarzają tego [lub tą], kto wywołuje w nich wzruszenie.

Pociągają je osoby wrażliwe i romantyczne, nie znoszą ludzi hałaśliwych, agresywnych i nerwowych.

Aby przekonać do siebie Rybę, należy być istotą efemeryczną i słabą: Ryba jest szczęśliwa kiedy może natychmiast pospieszyć z pomocą.

Możemy więc na przykład cierpieć z powodu utraconej miłości czy też z jakichś powodów natury egzystencjalnej. Ryby nie są obojętne na potrzeby zmysłów, ale jest to zawsze konsekwencją zaangażowania uczuciowego. Są niezwykle wrażliwe, dlatego z ogromną łatwością rozumieją potrzeby innych.

Osiągniemy sukces i rozkochamy je w sobie gdy odkryją, że odpowiadamy ich wyobrażeniom o idealnym partnerze. Uwiedzenie Ryby nie jest zbyt skomplikowane, ale życie z nią na co dzień to już zupełnie inna sprawa. Oczywiście, zakochanie i fascynacja może trwać wiecznie, ale [niestety częściej] może szybko i dość gwałtownie się skończyć.

I to głównie zależy od Ryby. Bardzo często stwierdza ona, że jej wybór jest pomyłką, że patrzyła na nas przez różowe okulary, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Ryba jest osobą trudną do zrozumienia i jeśli nie uda się nam „odbierać ją na tych samych falach”, będzie głęboko nieszczęśliwa, dziwna i pragnąca czegoś, czego nie będziemy w stanie jej dać.

Jej idealizm każe jej oczekiwać, że połączy się z partnerem wiecznymi więzami, bez żadnych kompromisów. Takie więzy dodają jej skrzydeł i nawet codzienna rutyna nie jest w stanie tego zniszczyć.

Jeśli natomiast będzie jej tego brakować, w związku wyraźnie zaczyna się psuć.

Ale kiedy wszystko gra, Ryba potrafi dać partnerowi miłość bez żadnych ograniczeń, ofiarować swoją duszę i ciało ukochanej osobie i nie chce wcale dominować.

Zdecydowanie woli współpracować [i wykazuje w tej dziedzinie dużo dobrej woli], ale jednocześnie ryzykuje poważnym uzależnieniem się i pewnego rodzaju poddaniem, jeśli trafi na silniejszą osobowość. Może nawet dojść do przybraniu postawy całkowicie pasywnej a nawet do swoistego masochizmu.

Ryba kiepsko czuje się w praktycznej stronie życia, toteż potrzebuje partnera doskonale zorganizowanego, który będzie potrafił uchronić ją przed wprowadzeniem kompletnego chaosu.

Rybą targają ciągłe wątpliwości, potrzebuje ciągle poczucia pewności, atmosfery spokoju i bezpieczeństwa.

Może ewentualnie dostosować się do partnera zaborczego a nawet nieco despotycznego, ale nie będzie trwało to długo i pewnego dnia odejdzie bez żadnych skrupułów.

Ryba nie należy do najbardziej wiernych znaków zodiaku, chyba że naprawdę głęboko się zakocha.

A jeśli to my będziemy chcieli uwolnić się od Ryby? Wystarczy pokazać, że w ogóle się jej nie rozumie, że nie interesują nas jej potrzeby, że jesteśmy nieodpowiedzialni, hałaśliwi i nieco grubiańscy. Wtedy Ryba sama pokaże nam drzwi.

 

("Zodiak miłości",Astromagia)

Edited by Ismer
scalenie postów - regulamin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...