Jump to content

Studio Astropsychologii - Twoi Duchowi Przewodnicy - Ted Andrews


julenka
 Share

Recommended Posts

bfc12b03745f.jpg

 

Dzięki uprzejmości EZOFORUM oraz wydawnictwa STUDIO ASTROPSYCHOLOGII, mam przyjemność zrecenzować książkę pt. „Twoi Duchowi Przewodnicy” - Teda Andrewsa (był nauczycielem metafizyki i parapsychologii; prowadził m.in. seminaria i warsztaty na temat starożytnego mistycyzmu na terenie USA, Europy i części Azji; w swojej pracy stosował m.in. tarota, kabałę, analizę poprzednich wcieleń jak i numerologię; był jasnowidzem; posiadał certyfikat: medium, podstawowej hipnozy i akupresury; autor wielu książek i artykułów ezoterycznych; zmarł w 2009 roku).

 

W książce też możemy znaleźć informacje na takie tematy jak:

-> Obcowanie z duchami …. Przyjaźń z duchami natury.

-> Rozumienie sfery duchowej.

-> Dostrzeganie niewidzialnego.

-> Wstąpienie w sferę duchową.

-> Media i kanały.

-> Medialność, Techniki.

-> Spotkanie z aniołami stróżami.

->Współpraca z duchami natury.

-> Honorowanie duchowych totemów.

-> Zjawy, duchy i nawiedzenia.

-> Środki ostrożności.

 

W książce jest również sporo ciekawych schematów, ilustracji, tabelek i ramek np.: Proces inkarnacji, Tarcza atomowa w polu energii człowieka, Skupienie mediacyjne.

 

Autor w tej lekturze daje czytelnikowi do zrozumienia, że są istoty spoza świata fizycznego, które mogą żyć wśród nas (ludzi) i każdy ma szansę z nimi się skontaktować w każdej sprawie Nie trzeba się czegokolwiek obawiać, gdyż możemy skorzystać z kontaktu z tymi istotami: inspirują naszą kreatywność, pomagają otworzyć się na bogactwo, kształtują poglądy i wiedzę, chronią nas i służą nam jako towarzysze.

Już starożytni Grecy kontaktowali się z duchami i bogami poprzez wyrocznię, służyły im również do tego różnego rodzaju rytuały. Grecy pomocne duchy nazywali dajmonami – nie powinno się mylić ich z demonami ani też z małymi diabłami.

Największe religie świata przyjęły przekonanie, że duchy wspierają żyjących w sferze fizycznej.

Współczesna kultura masowa (m.in. kino, telewizja, książki) zrodziła błędne przekonanie dotyczące świata metafizycznego. Przez to wielu z nas sądzi, że kontakt z tym wymiarem wymaga wyróżnienia oraz magicznych i mistycznych procesów. Spora część ludzi twierdzi, iż kontakt z zaświatami jest niebezpieczny, pełen zła albowiem jest to sprzeczne z prawami natury i może tylko nastąpić po bardzo sumiennych, wnikliwych przygotowaniach i powinien być tylko i wyłącznie wykorzystany przez fachowców w sytuacjach wielkiego zagrożenia.

To jest nieprawdą!

Mistyczne doświadczenia z sferą duchową są uniwersalne – dotyczą one aniołów, świętych, kontaktów z przodkami czy nawet z demonami.

Umiejętność współpracy z duchowymi przewodnikami, którzy występują pod różnymi postaciami, są dla nas niesamowitym doświadczeniem, gdyż otwieramy się na wspaniałe barwy i cuda. Możemy eliminować pierwotne lęki przed śmiercią, ale też doświadczać pozafizycznego spotkania się z tymi, z którymi łączyła nas więź, jakieś uczucie za życia i wynieść z tego naukę w postaci zmiany żałoby w radosną uroczystość. Przez kontakty ze światem pozaziemskim mamy świadomość tego, iż tak naprawdę nigdy nie jesteśmy zupełnie sami. Ten inny świat może być dla nas otwarty zawsze kiedy tego zapragniemy. Musimy tylko zamienić ślepą wiarę na odczuwanie doświadczeń i wtedy zaczniemy namacalnie uświadamiać sobie istnienia oddziaływania boskości na nasze życie. Dzięki tym niezwykłym relacjom rozbudzamy naszą kreatywną wyobraźnię i intuicję, wypełniając nasze życie nowymi darami, cudami i błogosławieństwami. Ponadto zyskujemy miłość, wsparcie i większą energię do wykorzystywania wszystkich nawet najtrudniejszych zadań.

 

Ted uświadamia nas, że poprzez odpowiedni kontakt duchowy, jesteśmy:

# Ponownie otoczeni opiekę przez naszych bliskich z przeszłości.

# Zachęcani wsparciem niesionym przez anielską protekcję.

# Pobudzeni radością i cudownością królestw wróżek.

# Oczarowani tajemnicami nauk starożytnych mistrzów przywołanych dla nas do życia.

# Zadziwieni duchowymi siłami obecnymi w świecie zwierząt oraz ukojeniem, jakie te istoty wnoszą w nasze życie.

# Uradowani różnorodnością życia.

# Zakłopotani otwierającą się dla nas rozległą wiedzą.

# Inspirowani duchowymi muzami twórczości.

# Prowadzenie we wszystkich naszych czynnościach.

 

Przez to wszystko, możemy być tym, kim jesteśmy i w jakikolwiek sposób, w jaki chcemy.

 

We wszechświecie istnieje wiele sił, wymiarów i istot, a my ich często w ogóle nie rozumiemy ani nie rozpoznajemy. Wtedy pojawiają się w nas wahania czy spróbować wykorzystać nadarzające się nam możliwości. Należy zrozumieć, że świat fizyczny jest zaledwie małą cząstką istniejących wszystkich światów.

W każdym świecie istnieją negatywne energie. Nie musi to nas jednak powstrzymywać przed tymi kontaktami, ponieważ to my decydujemy i kontrolujemy kogo dopuścić do naszego fizycznego jak i duchowego świata. Kontrola to prawidłowa selekcja dobra i zła. W kontaktowaniu się z osobami, które odeszły ze świata fizycznego należy mieć na uwadze, że śmierć nie czyni nikogo od razu lepszym (mądrym, bardziej uduchowionym). Jeżeli ktoś źle czynił za życia istnieje duże prawdopodobieństwo, że po śmierci się nie zmieni. Z tego powodu przy kontakcie należy koniecznie zachować rozsądek jak i selekcje.

Tak długo jak jesteśmy w stanie utrzymać kontrolę i władzę nad naszym życiem, nic ze strony duchowej nie może nas skrzywdzić.

Istoty duchowe są również bardzo zainteresowane kontaktem z nami. Mogą sprawować wiele funkcji i przybierać różne formy.

Pomoc przewodników przejawia się przez całe nasze życie, często bez naszej wiedzy.

Przewodników obowiązują pewne prawa, które muszą przestrzegać, dlatego też powinniśmy to docenić (ich starania) wzmacniając nasze energie i otwierając na nie nasze serca.

 

Autor w książce opisuje m.in. takich duchowych przewodników jak:

* Lekarz fizyczny

* Lekarz nauczyciel

* Chemik

* Protektorzy

* Doręczyciele wiadomości

* Strażnicy wrót i bram

* Inni przewodnicy

* Wewnętrzne i zewnętrzne grupy

 

 

Ted nie zapomniał również wspomnieć (o moich ukochanych skrzydlatych przyjaciołach) o aniołach. Przedstawia sylwetkę aniołów jak i archaniołów, hierarchię anielską, ich funkcję oraz ich dobroć, miłość i opiekę nad nami.

Autor opisuje, w dość sporym skrócie, czterech wielkich archaniołów: Rafael, Michał, Gabriel, Uriel. Można też w danym rozdziale znaleźć informacje takie jak np. w jaki sposób określić archanioła na podstawie imienia. Można też za pomocą różnych schematów wykonać ćwiczenia dotyczące odnalezienia jednego z czterech wielkich archaniołów. Czytelnik zaczerpnie tam również informacji o innych pomocach do kontaktu z aniołami.

Dla mnie te wiadomości to nic zbytnio nowego, aczkolwiek zawsze z chęcią czytam wszelkie informacje o aniołach i bardzo mnie cieszy jakakolwiek wzmianka o nich w książkach. Jak zostało to napisane w rozdziale: „Jeśli będziesz o nich pamiętał i dążył do poznania otwartych na nie poprzez zwiększoną świadomość, poczujesz dotyk ich skrzydeł”.

 

Podsumowując, w lekturze tej autor analizuje realia i mity dotyczące sfery duchowej. Omawia bezpieczne i łatwe metody kontaktu z aniołami, przewodnikami i innymi wspaniałymi istotami, które żyją z nami i dookoła nas.

Podpisuję się pod cytatem, z ów książki, gdzie Ted pisze: „Jeśli pragniesz zbliżyć się do aniołów, uprzyjemnić swoje życie spotkaniami z duchami natury, odkryć swój totem siły zwierzęcej lub zwyczajnie zaznać pełnego uczucia dotyku tych, którzy opuścili życie fizyczne, ta książka jest właśnie dla ciebie”.

Myślę, że nic więcej nie trzeba dodawać w tej kwestii.

 

Książka od strony wizualnej jest dobra, wysoka jakość papieru, każdy temat zaznaczony większą i pogrubioną czcionką, każdy rozdział rozpoczęty od nowej strony. Okładka miękka, tytuł przez wyraźne duże litery rzuca się w oczy. Jednak ilustracja (twarz kobiety i motyle) może odpychać mężczyzn i dawać mylne przekonanie, iż ta lektura skierowana jest bardziej do kobiet. Nie jest to jednak prawdą. Po przeczytaniu z całą odpowiedzialnością jestem pewna, że ta lektura jest dla wszystkich.

 

Osobiście jestem bardzo zadowolona z tej książki. Uważam, że jest odpowiednia w stosunku do informacji jakie się w niej znajdują.

Dzięki niej mogłam przypomnieć sobie informację, jakie już znała wcześniej, ale także poszerzyć wiedzę o inne ciekawe i wartościowe wiadomości.

 

Polecam wszystkim tą lekturę.

 

Ogólne informacje o książce:

- wydawnictwo: Studio Astropsychologii

- wydanie: I

- rok: 2013

- format: 14,5 x 20,5 cm

- ilość stron: 184

- oprawa: miękka

 

Daję tej książce 8/10 punktów.

 

Dziękuję EZOFORUM oraz wydawnictwu STUDIO ASTROPSYCHOLOGII możliwość jej zrecenzowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

to znaczy ta książka jest dla osób, które mają kontakt ze zmarłymi, przewodnikami duchowymi czy aniołami... na pewno dla osób, które chcą poznać tą tematykę to również polecam... jeżeli osoby wchodzące w ezoterykę ze strony teoretycznej- to mogą jak najbardziej przeczytać lecz niektóre tematy mogą sprawiać trudność... polecam jednak wszystkim...

dobrze jest poznaeać wszelkie tematy bo niewiaomo kiedy się nam przyda dana informacja ;)

Edited by julenka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...