Jump to content

Recommended Posts

Kupowałam taką w pracy od babeczki, która rano do nas przychodzi z pieczywem, ale uznałam, że taniej mnie wyjdzie zrobienie takiej w domu. Spróbowałam, wyszło świetnie, nawet wygląda super (bardzo wiosennie!) i dzielę się na sposób zrobienia takiej :) Ilości podaję dość ogólne, uważam, że każdy powinien zrobić według własnych upodobań, tu nie ma czego zepsuć :)

Potrzebujemy:

- paczka nadziewanego tortellini, ravioli lub po prostu dość duży makaron np. muszelki czy kokardki (ok. pół paczki w przypadku makaronu)

- mała puszka kukurydzy

- świeży ogórek

- 2 jajka

- ok. 15 dag chudej wędliny do pokrojenia w kosteczkę (ale może być też w plasterkach)

- duża łyżka majonezu i łyżka ketchupu do smaku

- pieprz

- ewentualnie sól

Kluchy gotujemy zgodnie z czasem podanym na opakowaniu. Przelewamy zimną wodą, dokładnie odcedzamy.

Jajka gotujemy na twardo, kroimy na małe kawałki.

Kroimy cały w kostkę cały ogórek i szynkę.

Łączymy wszystko, dosypujemy kukurydzę, doprawiamy.

Życzę smacznego :wstydnis:

Noszę się z zamiarem zrobienia wersji "meksykańskiej" - z czerwoną fasolką, papryką, doprawioną na ostro. Jak widać można poeksperymentować.

• 3 weeks later...

ja robię sałatkę z makaronu i pieczarek jeszcze groszek zielony i sos czosnkowy tez super, mam tez wersje ananas, kurczak ,makaron albo ziemniaki jak kto woli możesz też dać brokuły i majonez oczywiście i kukurydza , kocham jedzenie i robię dużo rzeczy z resztek co zostało, gulasz z porami , makaron zapiekany z jarzynami i serem , zawsze mogę podesłać jakiś fajny przepis ,

• 1 year later...

Ja uwielbiam wszystkie sałatki! wczoraj jadłam bardzo smaczną (liscie sałaty z krewetkami, awokado, ananasem i makaronem sojowym w sosie limonkowo - mietowym vinegrette) w Orchideii w wawie:) knajpkę znalazłam przypadkiem. Jak bedziecie w pobliżu to zajrzyjcie i spróbujcie bo warto!:jezyk2: