Skocz do zawartości

współodczuwanie- nadwrażliwość, empatia czy coś innego?


Gość Noa20

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś czym jest/jak nazwać nadmierne współodczuwanie emocji innych ludzi? ale nie w takim zwyczajnym sensie i pustym znaczeniu tego słowa, chodzi o dogłębne odczuwanie/współczucie emocji jakie czuje inna osoba, nawet jeśli jej się nie zna a jej mowa ciała nic nie zdradza.

na przykład jeśli spotykamy osobę szczęśliwą to czujemy jej szczęście całym sobą nie wiedząc że jest szczęśliwa bo jej nie znamy.

Lub jeśli spotka się osobę znerwicowaną to drga każda cząstka w naszym wnętrzu, itp.

 

Macie coś takiego? jak to nazwać? nadwrażliwością, empatią czy może chodzi o coś innego? Może to podatność na działanie wpływu otoczenia? Czy może jakaś zdefiniowana już choroba?

Każda wypowiedź, uwaga, spostrzeżenie będzie cenne:)

Edytowane przez Noa20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, tropow jest wiele. Jezeli mowa ciala nic nie zdradza a Ty i tak czujesz emocje tej osoby, to moze to byc wtedy nadinterpretacja lub ukryty talent do absorbowania w jakis sposob cudzej aury. No i empatia rowniez, oczywiscie. Podatnosc na wplyw otoczenia rowniez mozna rozwazyc, ale wtedy musialabys sama siebie przeanalizowac, pod innymi katami takze. Na domiar mozliwe tez, ze po prostu jestes uczuciowa :P

 

Ogolnie rzecz biorac nie jest to cos niezwyklego ze inni ludzie moga nas zarazic swoimi nastrojami, jedni reaguja na to mocniej, drudzy slabiej. Tak samo interpretowanie cudzych emocji (Po jakichs sygnalach przynajmniej), praktykujac to swiadomie badz nie wchodzi nam to w nawyk, stajemy sie bardziej uzdolnieni w tym kierunku i latwiej jest nam wybadac cudzy nastroj niz innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aksasyena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aksasyena, w wolnej chwili obejrzę, zgadzam się, że zapewne tak może być, że sama mowa ciała może dużo zdradzić, jednak nie o to mi chodzi, psychologiem nie jestem, w tym przypadku wyciągam wnioski z tego co poczuję . I tak jak wspomniałam czuję ludzkie emocje/wibracje/energie- nie wiem dokładnie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się coś takiego zdarza i ja to określałam po prostu nazwą empatia. Może z niektórymi osobami jesteśmy jakoś bardziej zestrojeni i wtedy się to zdarza. Taka emocjonalna telepatia. U nie zdarzało się to bez patrzenia na daną osobę czyli wykluczenie oceny jej mowy ciała czy mimiki, ale nie z każdą osobą i bardziej spontanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby to lepiej zobrazować. Mam w sobie kulę z pewną informacją. Daję ją Tobie, żebyś mogła się temu przyjrzeć, zobaczyć co konkretnie chcę Ci przekazać i powiedzieć "aha, o to ci chodzi". Czyli nie czujesz tego samego co ja, nie przeżywasz tego co ja, a wiesz czym chcę się z Tobą podzielić. Wzięte jest to z SPAM

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...