Skocz do zawartości

Sąd 2 (ZWERYFIKOWANY)


Ismer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

To moja druga sprawa, z tego samego paragrafu co poprzednia

opis jej jest tu: http://www.ezoforum.pl/interpretacje-klasycznych/86349-s-d-cwiczenie-eksperymentalne-zweryfikowany.html

 

Specjalnie na tą okazję nie wyciągałam kart, oparłam się na kartach dnia, z intencją na okoliczność tej rozprawy: jak się potoczy / jak zakończy, tzn. jaki będzie wyrok, czy będę zadowolona z wyroku a może pogrążona, czy sędzia będzie przychylny czy nie itp.

Za to wykroczenie nie grozi więzienie, tylko grzywna lub jej zamienniki które określa sędzia albo można dobrowolnie poddać się karze.

 

wyszły takie:

odwrócony czerwony Joker, 5 pik i odwrócona 6 trefl.

Nie wymagam, żebyście interpretowały moje karty, gdyż wiem, że większość z was używa mniejszej talii, bez Jokerów i bez odwróceń, ale jeśli ktoś chce - to oczywiście jest to bardzo mile widziane :)

Ale za to proszę was o to byście wyciągnęły swoje karty, z tym że pytanie brzmi nie jak zakończy się moja sprawa tylko jak się zakończyła, bo wyrok już znam.

Dlatego jeszcze nie wrzucam tu swojej interpretacji, która zresztą zgodnie z prawdą pokazała jak to się zakończy.

Nawet sprawdziło się moje przeczucie odnośnie osoby samego sędziego - tak, przeczucie, nie karty, aczkolwiek pojawiło się ono pod wpływem tych kart.

Za tydzień będzie weryfikacja a teraz zapraszam na poligon :)

 

Wrzuciłam to w ćwiczenia, bo jak wspomniałam - ja wyrok już znam, więc byłoby to tak nie halo wobec was, gdyby poszło na interpretacje.

 

PS: grzywna zasądzona przez sąd może być taka sama jak wlepiony mi mandat, czyli 500 zł albo może być mniejsza lub większa - dodałam tą informację, gdyż uważam że jest istotna dla wróżącej :)

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 karo walet kier As trefl (o), na Asa położyłam kartę wyjaśniającą Dama pik- Korzystnie dla Ciebie, zasądzono grzywnę niższą niż mandat? No wszystko mi odwrócony as psuje, nawet wyszedł dwa razy. Może łzę uroniłaś po wszystkim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Ponieważ zupełnie się nie znam na Klasykach, to postawiłam tarota w tej "intencji" i z niecierpliwością czekam na weryfikację, żeby skonfrontować, czy dobrze mi wyszło. Częściowo pokrywa mi się z tym, co napisała Anhana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Befimaka - także karty tarota lub jakiekolwiek inne, na przykład cygańskie, też są bardzo mile widziane :) i właśnie się zastanawiałam, czy tego ćwiczenia nie wrzucić też do tarocistów... ale chyba sobie odpuszczę.

Ale proszę Cię - powiedz jakie Ci karty wyszły i co konkretnie z nich wywnioskowałaś.

I szczerze mówiąc sama jestem zaskoczona, jak zwyczajnie ciągnięte karty dnia mogły tak doprecyzować aurę i finał najważniejszego wydarzenia dzisiejszego dzionka, bo na ogół to jest raczej ogólny zarys dnia, jego atmosfera, a wydarzenia "z wynikiem" to są rzadko, no bo też i nie codziennie dzieje się coś ważnego czy bardzo emocjonującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

4 mieczy, 8 mieczy, Królowa monet

 

Wyrok zapadł (4 mieczy). Jest inny niż oczekiwałaś, ale jesteś zadowolona. Mam lekki problem z interpretacją 8 mieczy. Waham się, czy w tym układzie ona znaczy, że wyrok poprzedni został skasowany, czy też, że musisz zapłacić, ale mniej niż myślałaś. Królowa monet pokazuje, że wydasz pieniądze, ale na to, co jest zgodne z Tobą, czyli na cel społeczny. :) Może to być jednak Twoja decyzja lub taki wyrok sądu.

Pewnie ktoś biegły w interpretacji nie miałby trudności z jednoznacznym odczytaniem tych kart, ale ja dopiero raczkuję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Przepraszam oczekujące panie - trochę opóźniłam się z weryfikacją gdyż po raz kolejny przedłużył mi się wyjazd.

 

Anhana

10 karo walet kier As trefl (o), na Asa położyłam kartę wyjaśniającą Dama pik-

Korzystnie dla Ciebie, zasądzono grzywnę niższą niż mandat? No wszystko mi odwrócony as psuje, nawet wyszedł dwa razy. Może łzę uroniłaś po wszystkim ?

 

Dla mnie to by było tak: 10 karo większe pieniądze niż poprzednio, Walet kier - ale i tak dobrze się skończyło; on tu dla mnie występuje przede wszystkim jako "szczęśliwy kier" czyli atut, karta zapowiadająca zadowalające zakończenie, aczkolwiek nie do końca - bo za nim idzie As trefl, który niszczy część szczęścia i który definitywnie kończy sprawę; Walet - jeśli jako osoba to w postaci "oskarżyciela" czyli funkcjonariusza SM, który był na rozprawie i który wniósł o taką kwotę, do której w całości przychyliła się Dama pik - niewiasta występująca przeciwko mnie :D = sędzia, która już mnie przedtem sądziła i tym razem była surowsza :(

Ale nie płakałam ;p tylko rozważałam, czy na przykład nie zamienić kary grzywny na prace społeczne albo lepiej: na karę aresztu bo jeszcze nigdy nie siedziałam w pudle i jestem ciekawa, jak to jest.

A jak wyszedł Ci ten As dwa razy?

 

Befimaka

Wyrok zapadł (4 mieczy). Jest inny niż oczekiwałaś, ale jesteś zadowolona.

- wyrok jest inny niż oczekiwałam, ale i tak jestem z niego zadowolona, gdyż mam do zapłaty połowę pierwotnej ceny :D (mandat opiewał na 500 zł + 6 p. karnych, pierwszy wyrok - ten nakazowy, od którego się odwołałam i stąd ta rozprawa = 600 zł, a aktualna grzywna = 200 zł + 130 koszty sądowe.

 

Mam lekki problem z interpretacją 8 mieczy. Waham się, czy w tym układzie ona znaczy, że wyrok poprzedni został skasowany, czy też, że musisz zapłacić, ale mniej niż myślałaś.

- wyrok poprzedni jest automatycznie kasowany (nie może być dwóch wyroków w jednej sprawie) ale muszę zapłacić więcej niż myślałam. Myślę, że to właśnie pokazała Królowa monet

 

Królowa monet pokazuje, że wydasz pieniądze, ale na to, co jest zgodne z Tobą, czyli na cel społeczny. :) Może to być jednak Twoja decyzja lub taki wyrok sądu.

- i tak i nie: wydam pieniądze - grzywna została zasądzona, ale po części będzie to zgodne z moją ideą, gdyż nie pójdzie do kasy miejskiej (przeciw czemu się buntowałam) a na skarb państwa (co też mnie nie zachwyca, ale ta opcja bardziej mi pasuje).

Wydatek na cel społeczny tu nie wchodzi w rachubę, gdyż zostałam ewidentnie oszukana przez SM - ja wiem, że wjechałam na skrzyżowanie na żółtym świetle, nie na czerwonym a funkcjonariusz nie chciał mi pokazać mojej drogiej fotki. Zobaczyłam ją dopiero w sądzie - jest bardzo niewyraźna, rzekłabym, że to nie ja siedzę za kierownicą tylko jakiś muppet, no i nie widać sygnalizatora. Sąd jednak nie sądził mnie już za to "przewinienie" lecz za odmowę wskazania kierującego.

Mimo wszystko jestem częściowo zadowolona, gdyż ciąganie się po sądach by udowodnić, że nie jestem wielbłądem kosztowałoby mnie znacznie więcej i czasowo i finansowo.

A Królowa monet zasądziła mi więcej niż poprzednio, gdyż niestety była to ta sama sędzia co na poprzedniej sprawie; przy innym sędzi prawdopodobnie dostałabym mniej niż u niej, bo pytanie o karalność dotyczy tylko spraw karnych, nie wykroczeń. Ale że ta sędzia wiedziała, że to mój "drugi raz" (sądu nie obchodzi, że to nieprawda) to tym razem oberwało mi się więcej.

 

I obu wam wyszły karty bardzo dobrze obrazujące sytuację :oklasky:

 

Dziękuję bardzo za udział w ćwiczeniu i polecam się na przyszłość :):):)

 

Mój układ dnia: odwrócony czerwony joker + 5 pik + odwrócona 6 trefl.

Jokerów do wróżenia - z maleńkimi wyjątkami - nie używam, ale karty dnia ciągnę z całej talii razem z jokerami.

U mnie one zawsze znaczą fuksa - farta i są jedynie stopniowane, na zasadzie: największy fart to czerwony prosty, mniejsze zadowolenie czerwony odwrócony, fart z domieszką kwasu to czarny i zadowalający ale z większym "kosztem własnym" to odwrócony czarny.

Jak zoczyłam czerwonego odwróconego Jokera to pierwsza myśl była: cholera, będzie ta sama baba - wyrok mnie zadowoli, ale i zaboli... nie wywinę się stówką.

Do niego doszła 5 pik - u mnie oznacza powikłanie, tzn. nie takie całkowite tylko utrudnienie - wynik nie taki jak się człowiek spodziewa, odwrócona 6 trefl - poprawia daną sytuację, ale zazwyczaj na drodze kompromisu / ugody. Więc jak szłam do sądu, to byłam pewna, że trafię na tą samą sędzię, że nie mam co spodziewać się jedynie stówki i że kompromis o. 6 trefl to będzie "połowa" kwoty - no i tak wyszło - co prawda o 30 zł więcej, ale za to bez punktów karnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...