Skocz do zawartości

Dusza - nieco dziwny pomysł :-)


sydney

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przeglądałem w necie różne filmiki o reinkarnacji, energii, hunie itd. Natrafiłem też na filmik pewnego Jegomościa, który na swoich warsztatach opowiadał i brał to za pewnik, iż jeśli o kimś pomyślimy ... może to być osoba zmarła lub żyjąca .... to widzimy obraz tego kogoś w głowie, np. wizualizujemy, że mama podaje mi szklankę herbaty (ot, taki banał) ... natomiast to wyobrażenie (obraz w głowie) jest obrazem duszy osoby, którą w myślach przywołujemy. Wg. tego Pana, przychodzi do nas dusza osoby, którą potocznie mówiąc mamy na myśli. Uprzedzając pytania z sali, ów Pan stwierdził, iż dusza potrafi być w wielu miejscach na raz ... a co za tym idzie, wiele osób może w jednym czasie wyobrażać sobie tą samą osobę (piosenkarkę, aktora, prezydenta, obojętnie :-) ). W takim układzie każdy widzi duszę przywołanej na myśl osoby.

 

Co więcej, można z taką duszą wejść w relację (logicznie myśląc - poza wiedzą właściciela duszy). No bo skoro zacznę sobie wyobrażać rozmowy, randkę a nawet gorącą miłość fizyczną z jakąś aktorką czy koleżanką ... to znaczyłoby, że mój umysł (no bo ja to wizualizuję, fantazjuję) uprawia seks z czyjąś duszą ... dziwne trochę, bo co jeśli ta dusza nie chce, a ja dalej wizualizuję :-)

 

Dziwny to pomysł, aby w ten sposób myśleć o duszy, ale z drugiej strony to oryginalna myśl, nic oklepanego.

 

Macie jakieś zdanie na ten temat? Spotkaliście się z takimi lub podobnymi poglądami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieski pomysł. Dziś mogę wyobrażać sobie że nowopoznana osoba jest wspaniała, sympatyczna etc, tworzyć w głowie taki jej obraz - a wraz z upływem czasu zmienić o niej zdanie i tym samym wyobrażenie. Wątpię żeby dusza miała tak wyglądać, o ile w ogóle zakładamy jej istnienie. Wyobraźnia jest potężna i warto z niej korzystać, niekoniecznie w ten sposób (;

Oryginalność myśli nie świadczy o jej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...