Skocz do zawartości

Brak zęba u najlepszego przyciela - sen


Dorat

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Pisze w sprawie interpretacji mojego snu. Ale najpierw background. Otoz jakies trzy tygodnie temu poklocilem sie z moim najlelszym przyjacielem (jestesmy bardzo blisko ze soba zwiazani i przyjaznimy sie od lat). W sumie to moj ziomek sie na mnie obrazil bardziej niz ja na niego i nie odzywa sie do mnie. Mialem zamiar w ten weekend sprobowac sie z nim spotkac lub przynajmniej zadzwonic i pogadac aby sie pogodzic i jakos rozladowac sytuacje. Ale dzis w nocy przysnil mi sie bardzo dziwny sen i nie wiem czy to dobry znak czy wrecz przeciwnie i nie wiem czy moze proby kontaktu z nim na razie odlozyc w czasie czy wlasnie teraz atakowac.

O to sen: snilo mi sie ze bylem z nim na jakiejs imprezie i ze tanczylismy jakies tance ludowe (grupa, duzo osob tanczylo). W pewnym momencie moj przyjaciel, ktory byl niedaleko mnie, sie do mnie odwrocil i usmiechnal do mnie. Jednak najwazniejsze co pamietam z tego usmiechu to ze zauwazylem ze kumpel nie mial zeba (lewej jedynki). Usmiechal sie do mnie pokazujac wszystkie zeby ale brakowalo mu lewej jedynki i to tak jakby jej nie mial juz od jakiegos czasu (nie wypadla mu przy mnie, ani nie byla zepsuta, nie bylo krwi, nikt mu jej nie wybil, wyrywal itd.). Co to oznacza ? Dzwonic czy oznacza to zebym sie jeszcze wstrzymal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata zęba, jak strata czegoś. Może chodzi o Waszą utraconą przyjaźń, której mu brakuje stąd uśmiecha się do Ciebie, a nie odsuwa.

Skoro to była duża przyjaźń ja bym na twoim miejscu wykonała jakiś ruch na ile to możliwe i dała mu szansę na kontynuację. Jeśli nie wie jak sam to zrobić może da mu to szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zęby w snach to wcale nie śmierć a po prostu jakaś strata np: finansowa ale w tym przypadku interpretacji należy szukać w tym którego zęba brakowało.

Jedynki to zęby które świadczą o naszej kondycji gdy okazujemy je w uśmiechu. Podświadomie człowieka z ubytkami w uzębieniu odbieramy jako chorego lub starego i tak trzeba spojrzeć na znaczenie snu. Pełny uśmiech świadczy o dobrym samopoczuciu i pełni zdrowia jest naszą wizytówką i dodaje nam uroku (podświadomy odbiór osoby o zdrowych zębach jako tej będącej w dobrej kondycji) zaś twój przyjaciel w twoich oczach ( bo to twój sen) stracił na atrakcyjności to jest ta strata o której pisałem wcześniej ale patrząc na ten sen inaczej że to nie śniący traci zęby zaś osoba wyśniona świadczy to o tym że to on tą stratę poniósł zaś biorąc pod uwagę że jest to lewy ząb (lewa strona jest stroną odpowiedzialną za życie uczuciowe) to ta strata zraniła go bardziej na uczuciach niż ci się wydaje. Wracając do tańców moim zdaniem pokazują jakąś przyczynę czyli twoje zachowanie względem jego osoby jakieś "ruchy" których on się nie spodziewał i to w obecności innych osób (to ta impreza - dużo osóB), tak jakbyś zakpił z niego w obecności innych.

Tyle na temat symboli - co z tym dalej zrobisz to już twoja sprawa.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzięki za interpretację. znowu miałem podobny sen, znowu siedzieliśmy w towarzystwie, ale nie odzywaliśmy się z kumplem do siebie nawzajem (traktowaliśmy się jak powietrze), w pewnym momencie ja coś powiedziałem do grupy o jakimś zdjęciu czy coś w tym rodzaju (nie pamiętam tego dobrze już czy to o zdjęcie chodziło czy o coś innego), a wtedy kumpel zaczął się do mnie odzywać coś w stylu "a kto Ci robił to zdjęcie ?" (w domyśle że on robił to zdjęcie, a jeżeli nie chodziło o zdjęcie tylko o coś innego - bo już snu dokładnie w tej kwestii nie pamiętam - to znaczy że on był wtedy ze mną w tej sytuacji o którą chodziło, lub on mi pomógł z czymś - dokładnie nie pamiętam, ale wiem że chodziło że on za to odpowiada - pomoc lub coś innego pozytywnego) i zaczął mnie zaczepiać uśmiechając się do mnie w stylu "no kto no kto Ci to załątwił ? no już powiedz że ja" itd. przekomarzać, uśmiechając się przy tym do mnie, a ja widziałem że mu znowu brakuje tej jedynki. Na początku udawałem że nie chcę rozmawiać, ale w końcu zacząłem się śmiać z nim i jakby gniew ze mnie na niego zszedł. Być może też powiedziałęm coś w stylu "chodż zrobimy coś z tym zębem" ale tego już nie jestem pewien.=, czy faktycznie mi się to przyśniło czy to teraz dodałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławomir piszesz "że to nie śniący traci zęby zaś osoba wyśniona świadczy to o tym że to on tą stratę poniósł zaś biorąc pod uwagę że jest to lewy ząb (lewa strona jest stroną odpowiedzialną za życie uczuciowe) to ta strata zraniła go bardziej na uczuciach niż ci się wydaje" tzn. pisząc że to "on stratę poniósł" masz na myśli że to ja straciłem w jego oczach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest twój wyrzut sumienia stąd ta powtarzająca się symbolika.

Zwróć uwagę że zawsze jest dużo ludzi, uśmiech i brak zęba - czyli znaczenie to samo. Twoja podświadomość daje ci znaki że powinieneś coś z tym zrobić.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...