Jump to content
Guest Bethany

Dom II w praktyce

Recommended Posts

Guest Bethany

W domu II mam Słońce i Merkurego, są one w koniunkcji, przy czym Merkury jest spalony. Próg domu mam w Raku, około 80% mam w Raku, końcówka we Lwie, przy czym Księżyc jest w Pannie, w IV domu.

Kasa zawsze jakaś tam była, nie mam na co narzekać, choć do bogacza mi mega daleko :P. Jakoś nigdy specjalnie do rzeczy materialnych nie byłam przywiązana. Mało mam raczej ubrań i bibelotów, sporo książek oddałam znajomym i do biblioteki. Może to wpływ Saturna, który jest w kwadraturze ze Słońcem i Merkurym. Saturn lubi ascezę :P. Księżyc w Pannie i Wenus raczej też nie lubią zbędnych rzeczy.

Jak chodzi o poczucie własnej wartości, to sądzę że przez wspomnianą kwadraturę Saturna niestety mam trochę zaniżone, ale jest zdecydowanie lepiej, niż było.

Koniunkcja Merkurego i Słońca wydaje mi się, że u mnie to się przejawia szerokimi horyzontami, mam pomysły na to, co chciałabym robić dodatkowo, a co mogło by przynieść dochód, pewnie pomysłowy Merkury działa ;).

Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to napiszę ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Erza

U mnie dom II mniej więcej po połowie rozciągnęli między siebie Skorpion i Strzelec, także mam do czynienia z władcą i współwładcą tegoż domu, czyli Pluton z Jowiszem. W tym domu znajduje się Saturn oraz Uran (chociaż wg Kocha Uran jest w III).

Spójrzmy najpierw na władców. Pluton jest w domu I w Wadze, natomiast Jowisz w V w Rybach i ogólnie mam luzackie podejście do kasy i zwykle na coś mi tam brakuje, bo na coś innego wydam więcej niż planowałam :) Ogólnie tak wiele wpływów sprawia, że nie mam problemów z uczeniem się nowych rzeczy oraz z kasą. Pieniądze mam od zawsze, ale lubię wydawać na książki, kosmetyki, buty, torebki, ale też sprawiać prezenty innym i na to nigdy nie brakuje mi pieniędzy. Z domu wyniosłam bardziej wartości tradycyjne, do których mam także luźne podejście. Ze względu na obecność Saturna w tym domu dostałam nauczkę co do wartości pieniądza i szacunku do niego i o dziwo nie było to oszczędzanie, bo im więcej martwiłam się o pieniądze i sprawy bytowe i im bardziej starałam się ograniczać wydatki i je zapisywać/planować tym mniej miałam pieniędzy. Odkąd na luzie podchodzę do spraw materialnych, nie zwracam uwagi na wydatki, to pieniądze ze mną są. Mam też szczęście w dostawaniu nagród i premii. W dzieciństwie dostawałam dużo pieniędzy od cioć, wujków. Często też znajduję drobne na ulicy. Wydaje mi się, że to obecność i wpływ Urana odgrywa w tym fakcie dużą rolę. Saturn prawdopodobnie sprawi, że dom rodzinny zostanie przepisany na mnie. Obecnie wpływa na mnie trygon Jowisza z Plutonem i faktycznie więcej zarabiam i nawet też sobie dorabiam. Jestem doceniana w pracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Erza

Magnolio, kon. Słońce/Merkury to rzeczywiście szerokie horyzonty i rozległe zainteresowania. Sama mam taką koniunkcję w natawniku. I interesuje mnie wszystko poprzez projektowanie ogrodów, literaturę, sztukę, muzykę, sztuki walki, majsterkowanie, robienie wina domowego, przetworów po wyprawy w kosmos, psychologię, ezoterykę, szydełkowanie, rysowanie etc.

Wielu astrologów określa takiego Merkurego mianem "spalonego", ale on daje naprawdę dużo, właśnie m.in. dużo zainteresowań. Minusem jest to, że nie pozwala zagłębić się w jedną dziedzinę raz a porządnie, tylko ciągle poszukuje nowych bodźców. Daje trochę taki słomiany zapał. Coś pociąga na dwa, trzy dni, a potem kolejna dziedzina. Plusem jest to, że zapamiętuje się to, czego się nauczyliśmy. Oczywiście wiele też zależy od znaku w jakim ta koniunkcja ma miejsce i jak tam czuje się zarówno Słońce, jak i Merek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bethany

Oj tak, powiem Ci, że mam wiele tych dziedzin, a większość niestety jest po łebkach, nad czym ubolewam.

 

Od zawsze interesuję się historią, literaturą, geografią, trochę medycyną, ostatnio wzięłam się bardziej za astrologię i Tarot. Numerologia też mi nie obca. Tata mnie wciągnął w UFO i taką tematykę, zaginione cywilizacje, Egipt. Trochę też astronomia.

Od tak gdzieś dwóch lat interesuję się wystrojem wnętrz, trendy itd. Naprawdę dużo tego jest :).

W szkole miałam najlepsze oceny z przedmiotów humanistycznych, polski, historia, geografia, języki obce, biologia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...