Skocz do zawartości
mikolaj.jedi knight

Napój magiczny

Rekomendowane odpowiedzi

mikolaj.jedi knight

xxxxxxxxxxxxxxxx

Edytowane przez mikolaj.jedi knight

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AoiMizu

Skąd ta wiedza i dlaczego jest to napój magiczny?

Jak dla mnie zwykły przepis na nieco inny napój, lecz nie na napój magiczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mikolaj.jedi knight

Aztekowie cenili kakao bardziej niz złoto...Uwazali, ze Kakao jest pochodzenia Boskiego i ma własciwosci magiczne. Najlepsze jest surowe ziarno kakao i surowa papryczka chilli.

A ten przepis to na poczatek połowe dawek które wyzej napisałem i pic powoli z biegiem czasu mozna zwiekszac.

Prosze poczytac o własciwosciach prozdrowotnych kakao i papryczek chilli łaczenie ich było znane wieki temu dla zdrowia i nie tylko...Mozna dodawac tez miod oraz inne naturalne skladniki...Ja bardziej podałem prosty przepis, zeby zaciekawic prawdziwym kakao i jego dzialaniem jawnym i ukrytym. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ismer

No dobra, a czy jest coś z naszych terenów? Przecież chyba nie tylko Aztekowie popijali "magiczne napoje" jak chcesz ten koktajl zwać.

Poproszę o starodawny słowiański przepis, bez kakao i papryczek, o których w owym czasie na naszych ziemiach nikt nie słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AoiMizu
Aztekowie cenili kakao bardziej niz złoto...Uwazali, ze Kakao jest pochodzenia Boskiego i ma własciwosci magiczne.

Zaciekawiłeś mnie.

Podaj mi proszę jakiś rzetelny link, lub tytuł, który tą kwestię w ujęciu historycznym lub podobnym przedstawia, z chęcią przeczytam.

To, że Aztekowie uważali kakao za napój magiczny nie oznacza, iż faktycznie nim jest.

A jeśli był dla nich napojem magiczny to wierz mi, że był napojem magiczny w odpowiednim połączeniu a nie jako jednostka samotna.

Prosze poczytac o własciwosciach prozdrowotnych kakao i papryczek chilli łaczenie ich było znane wieki temu dla zdrowia i nie tylko...Mozna dodawac tez miod oraz inne naturalne skladniki...

Brak u mnie kwestionowania kwestii leczniczych, wręcz uważam, zgadzam się z tobą, że wymienione przez Ciebie składniki takowe cechy posiadają.

Jednakże uważam, że połączenie tych składników, receptura, którą podałeś pomimo pozytywnych, (jak piszesz) skutków nie jest napojem magiczny. W mej ocenie czegoś bardzo istotnego tu brak.

A skoro już wspomniałem o napoju magicznym wydaje mi się, że właściwe byłoby gdybyś napisał nam tu czym jest dla ciebie "napój magiczny", czym się ce****e lub powinien cechować? Pytam się o to ponieważ widzę, że bez ustalenia definicji tego pojęcia może dojść do nieporozumień pomiędzy osobami udzielającymi się w tym temacie, a uważam, iż jest to istotne.

Ja bardziej podałem prosty przepis, zeby zaciekawic prawdziwym kakao i jego dzialaniem jawnym i ukrytym. Pozdrawiam.

Podtrzymuję swoją opinię co do ew. właściwości magicznych kakao, którą napisałem w poprzednim poście.

Jeśli twoim celem jest tylko zaciekawienie, zwrócenie uwagi na właściwości lecznicze kakao i jego działaniu to nie pisz proszę o właściwościach magicznych lub, że jest to napar magiczny ponieważ takie stwierdzenie spowoduje, iż pojawią się pytania, na które może lub będzie ci brak wiedzy by odpowiedzieć, a nawet stwierdzenia w sposób chamski negujący twoją tezę, pomimo twej dobrej woli i chęci dzielenia się twą wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi