Skocz do zawartości

Zagadka- jaki zawód?


Gość paulab23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Paula, Ty o bardzo intymne szczegóły pytasz, to jest niezgodne z regulaminem :8P:

Może spróbuj wrzucić kosmogram na jakąś pokazywarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 5 "zawalony" :D Merek w Pannie, a Saturn jako władca domu VI w domu V starsza młodzież, więc skojarzenie, że akademicki :) oraz że zawód stary jak świat :)

Magnolia, adwokata też rozważałam, bo gadania jest dużo w horoskopie; a może kurator sądowy? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulab23

jestem inżynierem ( dziedzina chemia, branża automotive)

mam też zacięcie audytorskie, uwielbiam doszukiwać się szczegółów ;)

Odnośnie nauczyciela akademickiego?? kilka lat udzielałam korepetycji nadal lubie przekazywać swoją wiedzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

W sumie, mogłam skojarzyć z moim chłopem, on też ma sporo w Pannie i też inżynierem jest ;) Panna dobra na ścisłe dziedziny, bo jest dokładna i pedantyczna ;)

 

No na nauczycielkę też byś się nadawała ;) z nauką raczej nie miałaś problemów, co ? :) Merkury w Pannie często widuję u kujonów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulab23

heh :)

Erza podoba mi się Twoje stwierdzenie, że może to być "zawód stary jak świat" hehe :)

pracuje głównie z mężczyznami na produkcji ustawiając process technologiczny.

Wykładowca akademicki - można powiedzieć, że ok.. w mojej pracy naprawde bardzo dużo staram się tłumaczyć ludzią jak pracować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulab23
W sumie, mogłam skojarzyć z moim chłopem, on też ma sporo w Pannie i też inżynierem jest ;) Panna dobra na ścisłe dziedziny, bo jest dokładna i pedantyczna ;)

 

No na nauczycielkę też byś się nadawała ;) z nauką raczej nie miałaś problemów, co ? :) Merkury w Pannie często widuję u kujonów :P

 

tak byłam kujonem !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulab23
Paula mogłaś nie mówić tak szybkoooo ! Ja bym wzięla udział tez.

 

oj przepraszam:) spróbuj teraz, można znajdziesz mi lepszy zawód ;) zgadzasz sie z dziewczynami ? czy znalazłabyś jeszcze coś ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No tak, kto późno przychodzi ten sam sobie szkodzi. Po herbacie już, ale się dołożę - ja bym obstawiała kogoś, kto szefuje, kierownikuje albo w jakiś sposób stoi na czele, przewodzi innym. Akademik, znaczy profesor jakiś albo coś w tym guście.

Pomyślałam też nie tyle o inżynierze co o technologu, tylko zastanawiałam się czego można być technologiem, bo dla Panny może być zarówno żywności jak i pracy i paru innych.

No i gdyby to był mężczyzna, to mógłby być zagorzałym jezuitą, a parę wieków temu inkwizytorem ;p

 

Uważam, że ćwiczenie jest świetne :ok3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulab23

Ismier byłabyś najbliżej !:) w poprzedniej pracy byłam technologiem :) robiłam to samo co teraz tylko stanowisko się inaczej nazywało :) można być Technologiem Chemicznych = inżynier procesów chemicznych

Sprawdziłabym się również jako inkwizytor !! bronie swojego stanowiska do ostatniej kropli krwi ;) jestem nieugięta jak mi się ktoś sprzeciwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hmmm, wstyd się przyznać ale ja tego nie analizowałam :icon_redface:

 

Spojrzałam na MC - Baran -> Mars w 2 domu jako pierwsza planeta, włada nim Słońce, które też jest w tym domu.

W 10 jest Jowisz i to jego aspekty są najważniejsze. Ma on dużo tych aspektów, ale z Marsem jest najważniejszy, (choć jest z innych znaków), bo Mars włada MC.

Baran, Lew, Mars i Słońce kojarzy mi się z kimś, kto w jakiś sposób kierownikuje, przewodzi, rządzi, ustala zasady, priorytety itd. (bez względu na to kim się jest, można być nawet cieciem, z którego zdaniem liczy się dyrektor firmy), Jowisz też lubi być widoczny i poza tym jest na szczycie.

Mars jest w Pannie - technologia, dłubanina, szczegóły (oczywiście + zgromadzenie planet w Pannie).

Baran jest kojarzony z techniką, Mars również.

Wenus jest drugim władcą MC, Merkury trzecim i wszystkie one znajdują się w 2 domu i mają aspekty z Jowiszem, co nasunęło mi przypuszczenie, że powinno to być coś technicznego, ale WH musi mieć w tym wszystkim coś do powiedzenia, nie jest tylko szeregowym pracownikiem "na taśmie" czy "przy biurku". Poza tym powinno to być dobrze płatne, WH za swoją pracę powinien dostać dobre wynagrodzenie.

Nie zawsze jednak bywa doceniany i/lub zadowolony z wysokości wynagrodzenia, nawet jeśli jest to tylko jego własna opinia.

Akademik: dlatego, że Jowisz lubi uczyć (wskazywać drogę), jego powiązania w Pannie wskazują, że jest to osoba, która co najmniej lubi pouczać ;p ale może to też robić zawodowo.

Ponieważ Jowisz włada 9 domem, to skojarzyło mi się z wykładami na wyższej uczelni, stąd właśnie nauczyciel akademicki. Jak widać są to tylko udzielane korepetycje, a nie zawód.

 

Na luzie ;)

Inkwizytor jezuita: bo to "służba", gorliwa w dodatku: Baran, Jowisz, Mars, Słońce, Wenus, Merkury.

Jezuici jak wiadomo byli elitą kościoła, byli to ludzie wykształceni, mający wielkie wpływy.

Inkwizycja zaś kojarzy mi się z gorliwą służbą dla chwały bożej, oczywiście w założeniu, gdyż wszyscy wiemy jak to naprawdę wyglądało, lecz tak czy inaczej miała na celu zwalczanie herezji, pilnowanie i zachowanie istniejącego porządku.

A Paula byłaby naprawdę w tym gorliwa, a poza tym to kobieta wykształcona, dobry fachowiec, siedzi w szczegółach, "drobiazgowo prowadzi śledztwo" i wszysto inne za co się chwyci.

I to skojarzyło mi się z inkwizytorskim zapałem :z_jezorem:

 

Jak widzisz dalej nie rozpatrywałam horoskopu, a wrzuciłam w posta tylko konkluzję z 10 domu, bez "procesu dedukcji". Gdybym się zagłębiła w horoskop to wcześniej czy później zapewne doszłabym do dalszych wniosków, takich bardziej szczegółowych, no ale to po pierwsze jest ćwiczenie a po drugie z czasem u mnie krucho.

Choć jest jeszcze jedna sprawa: otóż nie wiem, dlaczego pomyślałam o technologu - bo w spektrum zajęć związanych z Baranem - Marsem - Panną jest dużo więcej opcji, sam zaś Baran kojarzony jest również z zawodem inżyniera, myślę, że to wybór intuicyjny skrzyżowany z doświadczeniem.

To była szybka myśl, która pojawiła się jako pierwsza, na zasadzie opisanej powyżej, ale patrząc na horoskop nie myślę tak jak to napisałam tylko "samo się nasuwa". No nie wiem, kurde, jak Ci to wytłumaczyć.

I szybciej się myśli niż to wszystko opisuje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...