Skocz do zawartości

Rozwój duchowy wojownika, pytania.


Hipis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jest to pierwszy mój post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość ;)

Poczytałem już trochę na temat rozwoju duchowego i myślę że potrzebuję paru rad lub wskazówek,

nauczyciele sami pojawiają się w odpowiednich momentach na mojej drodze, ale jako wojownik spod znaku bliźniaka i stara dusza

(z tego co już wiem) po prostu naturalnie będę dążył do rozwoju.

Jeśli treść czy pytanie nie pasują do działu prosiłbym o przeniesienie czy coś, ale raczej o rozwój duchowy tu chodzi.

Tak wiec, od zawsze jestem mentalnie hipisem, co wiąże się z moją najbardziej charakteryzującą mnie czakrą - Anahata

No ale to za chwile, jakiś czas temu pewien z hipisów powiedział mi że jestem wojownikiem, sytuacja powtórzyła się prawie rok później w całkowicie innym miejscu, tylko za 2gim razem już powiedzieli mi że jestem wojownikiem światła.

Jako głodny informacji zacząłem szukać informacji na ten temat.

Tak przez wojownika światła, grzyby, ciąg Fibonacciego, temat czakr i świadomości nauk doszedłem do momentu w którym jestem.

Mam 20 lat, zacząłem się tym wszystkim interesować miesiąc temu, w pewnym miejscu jadłem również grzyby i brodziłem w trawie,

co później okazało uzdrowieniem dla mojej czakry, przynajmniej z tego co wnioskuję po informacjach z różnych miejsc w internecie.

Po wejściu w stan świadomości przeszedłem na weganizm rzuciłem papierosy ograniczyłem gandzie.

Daje mi to bardzo duży zasób energii, ładuję się też dobrymi uczynkami i uśmiechami innych, medytuję kiedy tylko się da, o ile dobrze rozumiem medytację, tak jakbym rozmawiał z samym sobą i sam odpowiadał na swoje pytania i to niezależnie od sytuacji czy jadę an rowerze czy zmywam naczynia czy wykonuję jakąkolwiek inną monotonną czynność.

 

Pytania:

1 wyczytałem że moim demonem jest zachłanność, czy chęć posiadania wiedzy i wykorzystania jej w pomaganiu innym i sobie to zachłanność ?

2 czy jeżeli spotykam wampiry energetyczne i emocjonalne da się jakoś przed nimi uchronić ?

3 co zrobić jeżeli widzę że wampir chce mnie wyssać ze mnie energię? kontroluje moich znajomych czy zmienia muzykę w barze tak żebym podupadł energetycznie wiem że "dobro/światło" jest 1000 razy silniejsze niż ciemność i że mam za sobą miłość przyjaźń i dobre uczynki, nie wiem nie chcę żeby ktoś wykorzystywał moja energię na swoje jakieś niewiadome rzeczy, szczególnie kiedy przez to ja podupadam.

z jednej strony niby mam kochać wszystkich a najtrudniej kochać tych którzy tego najbardziej potrzebują.

mam podejść do wampira emocjonalnego i powiedzieć "kocham Cię" ? czy może przestać o tym w ogóle myśleć? 6 czym mogę jeszcze się bronić oprócz skakania (prawie jak jumper) do dobrych sytuacji w życiu ? jeżeli nie ma przy mnie przyjaciół ?

5 chcę zacząć uprawiać jogę aby zharmonizować czakry i podnieść energię, to dobry pomysł w tym momencie ?

6 w każdym z nas jest światło i ciemność, z tego co mi wiadomo ciemność to nasze słabości ? jeżeli każdego dnia będę z nimi walczył będę cały czas szedł w stronę światła ? czy raczej zaakceptować to że gdzieś tam ona zawsze będzie ? czy może jeśli będę cały czas dążył do doskonałości będzie większe prawdopodobieństwo potknięcia się ?

7 widzenie aur będzie następstwem rozwoju duchowego ?

 

:_zmeczony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pozwól że udzielę Ci odpowiedzi na zadane pytania zgodnie z moją więdzą.

1. Zachłanność to nieumiarkowanie. Można to interpretować na wiele sposobów. Może w Twoim przypadku to ostrzeżenie, żeby nie skupiać się za nadto na zdobywaniu wiedzy, żebyś nie poświęcał na to zbyt wiele czasu, a jedynie tyle ile potrzeba, żebyś nie popadł w skrajność. Rozumiesz do czego zmierzam? Chodzi o umiarkowanie.

2.3. Oczywiście że tak. Zadajmy sobie jednak pytanie czego się tutaj bać że chcesz się przed nimi chronić? W pewnym sensie Ty także możesz być albo stać się takim wampirem. Czyż nie dodaje Ci energii kiedy pomagasz innym? Sam napisałeś że czerpiesz siłę z uśmiechów i dobrych uczynków. "Ładujesz się" pozytywną energią ;) Co by się stało, gdybyś ładował się negatywną energią? Mogłoby to Cię zmienić a być może przebiegunować prawda? Gdyby mnie zapytać, jeśli spotkasz wampiry energetyczne albo emocjonalne (chociaż to to samo), podziel się z nimi swoją energią ;) W końcu oni jej potrzebują. Prawda? Tak jak ty przyjaciół z których najprawdopodobniej czerpiesz energie. Jeśli będziesz dzielił się energią pozytywną może to odmienić kogoś naładowanego negatywnie ;) Zresztą, naucz się przetwarzać energię negatywną w pozytywną :) Bo przecież czym byłoby światło, gdyby nie istniała ciemność i na odwrót? Jeśli jesteś wojownikiem, to musisz też toczyć niektóre walki samotnie.

5. Joga to doskonały wybór, wzmacnia ciało i umysł, uczy cierpliwości. Nie znajdziesz niczego lepszego.

6.Ciemność to słabości? Słabości są światłem, gdyż to dzięki nim, poznajemy siebie, nasze ograniczenia, są powodem do rozwoju i podnoszenia poprzeczki. Nie walcz znimi, tylko je poznaj, zrouzum. Dzięki nim poznajesz swoje mocne strony, swoje zalety. Gdyby w człowieku istniały tylko zalety (tak jak ty dążysz do samej światłości) stałby się ślepcem, niezdolnym do wzrostu i rozwoju. Musisz być ostrożny, gdyż światło i ciemność, to złudzenie. Jeśli istniała by sama światłość skąd wiedziałbyś że nie jest ciemnościa? Albo na odwrót? Oczywiście że będą potknięcia i upadki także. Ważne jest żeby wstawać i iść dalej. Nigdy nie wiesz do końca co jest Ci przeznaczone. Może musisz błądzić w ciemności niosąc za sobą latarnie oświetlając drogę innym? Rób swoje ;)

7. A co Ci da widzenie aur? -_-'

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...