Jump to content
Sign in to follow this  
Ismer

Związki panów Wodników

Recommended Posts

Ismer

Dobór partnerów według przynależności do znaków zodiaku jest tylko i wyłącznie wstępną selekcją.

Poniższe opisy nie powinny być traktowane jako wyrocznia przy wyborze kandydatów na małżonków, ale mogą być wskazówką co do charakteru i preferencji partnerów.

Szczęśliwe małżeństwo musi być połączone więzami uczuciowymi, ogólną harmonią psychiczną i atrakcyjnością zmysłową i pod tym kątem opracowane są połączenia znaków zodiaku.

Autor, czyli Leszek Szuman twierdził, że opisy te są zgodne z faktycznym stanem rzeczy w ok. 75 - 80 %.

W opracowaniu tym uwzględnione są wszystkie możliwe kombinacje między znakami zodiaku. Oparte są one na własnych wieloletnich obserwacjach Autora oraz C. G. Junga.

 

Wodnik

Czułość, uczuciowość. Mimo to myśli głową, a nie sercem. Brak uprzedzeń i przesądów. Do zdobycia na stałe tylko przez intelekt. Dopiero po trzydziestce szansę na znalezienie odpowiedniego, stałego partnera(ki). Typ nie dla każdego. Błyskotliwa inteligencja. Wymagane podejście kulturalne. Często umysły nieprzeciętne, w każdym, razie oryginalne. Zaufanie do ludzi i do partnera(ki). Podejście do Wodnika(czki) niełatwe. Szablonowe, pospolite próby zdobycia Wodniczki wywołują śmiech. Nawet zdobytą łatwo stracić, okazując jej bezpodstawną zazdrość, także przez kołtuństwo, chamstwo, brak postępowości. Ważne cechy: intuicja, często zdolność przeczuwania zdarzeń. Towarzyskość, bystrość, cięty język. Oto kolejność zainteresowań Wodniczki: intelekt, uczuciowość, seksualizm, sprawy finansowe.

Co grozi Wodnikom? Traktując konwenanse i zwyczaje jako przesądy, nieraz Wodniki wybierają partnera, z którym później trudno im wytrzymać.

 

Pan Wodnik i Pani Baran

Wodnika dość trudno zdobyć na męża. Klasyfikuje on piękne panie według własnych, oryginalnych kryteriów.

Często widzi w kobiecie przede wszystkim przyjaciela, towarzysza od intelektualnych rozmów. W lot przejrzy kulisy i granice kokieterii. W postępowaniu zdecydowany.

Oba typy: Wodnik i Baran niespokojne, przedsiębiorcze, ruchliwe.

Panna Baran bywa dla Wodnika trochę za uparta. Ale i on bywa nie całkiem łatwy. Wymaga właściwego podejścia. Czy każda egocentryczna panna Baran to potrafi?

Harmonia seksualna między nimi niezła. Oboje życiowi optymiści, romantyczni i niemałostkowi, o związek harmonijny i stały więc nietrudno.

Aż 4 punkty od Junga.

 

Pan Wodnik i Pani Byk

Tym dwom znakom rzadko kiedy udaje się utworzyć harmonijny związek.

Trzeźwej, rzeczowej, oszczędnej pani Byk niełatwo pogodzić się ze swobodnym. sposobem bycia Wodnika, który kpi sobie z konwenansów i przesądów życia towarzyskiego oraz innych wymyślonych przez ludzi trudności ku ich własnemu utrapieniu.

Bardzo możliwe, że pani Byk początkowo będzie spoglądała na Wodnika z podziwem. Jednak niebawem okaże się, że jej zaborczość oraz duże różnice poglądów obojga doprowadzą do różnicy zdań.

Tylko 1 punkt daje tej parze Jung.

 

Pan Wodnik i Pani Bliźnięta

Pan Wodnik i Bliźniaczka odpowiadają sobie nawzajem całkiem dobrze.

Urozmaicenie, wycieczki, towarzystwo, szerokie i wszechstronne zainteresowania. Bez wszelkich nieistotnych przesądów, utrudniających ludziom życie. Oboje nie przejmują się byle czym. Przy tym delikatność i uprzejmość. Oto cechy, które tę parę ze sobą łączą.

U obojga podobne problemy seksualne i harmonijna pobudliwość.

Jung przyznaje im tylko 4 punkty. Dlaczego? Bo kiedy wystąpią dysharmonie tu nieuchwytne, żadne nie będzie cierpiało, lecz... do widzenia!

 

Pan Wodnik i Pani Rak

Pani Rak to typ trochę boleściwy, ofiarny, łagodny, całkowicie oddany rodzinie.

Chętnie matkuje mężowi i dzieciom. Będzie odpowiednią żoną dla większości męskich, zodiakalnych typów.

Na nerwowego i często psychicznie niespokojnego Wodnika działa pani Rak kojąco.

Lecz uwaga! Nadmiar uczuciowego matkowania może pana Wodnika zdenerwować.

Do oryginalnych niespodzianek i wystąpień Wodnika może się dobroduszna pani Rak łatwo przyzwyczaić. Wiadomo to z licznych przykładów.

Jung przyznaje tej parze tylko 3 punkty. Może obawia się, czy aby nadmiar zalet pani Rak Wodnikowi z czasem się nie znudzi?

 

Pan Wodnik i Pani Lew

W tym doborze astrologicznym spotyka się zwiększoną pobudliwość seksualną obojga partnerów do siebie.

Drobne dysharmonie nie mają większego znaczenia i w pewnym sensie urozmaicają życie. Oboje nie są małostkowi. Niespokojny duch pana Wodnika pod wpływem bardziej realnie nastawionej pani Lew ulega pewnemu wyrównaniu. Inne cechy charakteru uzupełniają się.

4 punkty daje tej parze Jung. Chyba słusznie.

 

Pan Wodnik i Pani Panna

Spokojna, chłodna i powściągliwa Panna łatwo może speszyć Wodnika, który ma poglądy, zwyczaje oraz stosunek do świata i ludzi znacznie swobodniejszy niż Panna.

Jego nieskrępowane kontakty mogą Pannie wydawać się podejrzane, choć się za tym nic nie kryje.

Rzeczowość i pewne wyrachowanie Panny, znów mogą nie podobać się Wodnikowi, postępującemu w stosunku do ludzi najchętniej bezinteresownie.

Jung przypuszczając, że pewien procent takich związków jakoś będzie mógł ze sobą wytrzymać, przyznał tej parze 2 punkty.

 

Pan Wodnik i Pani Waga

Oboje mogą żyć ze sobą w bardzo dobrych stosunkach.

Przemawia za tym łącząca ich harmonia psychiczna, lekkość i lotność umysłu obojga, umiejętność dostosowania się pani Wagi, która nie potrafi z byle czego robić kwestii stanu, przede wszystkim zaś dość duża harmonia seksualna.

W tym zestawieniu spotyka się nieraz miłość od pierwszego wejrzenia, co jest u pana Wodnika wypadkiem rzadkim. Tu taką możliwość może spowodować atrakcyjność seksualna.

Jung bez wahania przyznał tej parze aż 5 punktów.

 

Pan Wodnik i Pani Skorpion

Wodnikowi niełatwo współżyć z panią Skorpion.

Niewiele ich ze sobą łączy. Natomiast dzielą ich liczne przeciwności charakterologiczne.

Oczywiście, może wystąpić między nimi pewne uczucie przyjaźni i szacunku na skutek wspólnych zainteresowań i częstych dowodów gorącej miłości. Na większość swych problemów panna Skorpion spogląda z uczuciowo -seksualnego punktu widzenia.

Nieco despotyczna i samowolna, łatwo może pana Wodnika zirytować.

Z czystym sumieniem możemy więc obojgu odradzać bliższych związków.

Tego samego zdania jest Jung. Daje on im tylko 1 punkt.

 

Pan Wodnik i Pani Strzelec

Między Wodnikiem a panną Łucznik łatwo o porozumienie i o wzajemne zrozumienie.

Ich ruchliwe umysły łatwo się do siebie dostosowują.

Lecz oboje są wrażliwi na punkcie wzajemnego nieskrępowania i nie lubią życia jednostajnego. Typy niespokojne i ruchliwe.

Nieporozumienia między nimi mało ważne. Łagodzi je harmonia seksualna.

Takie jest zdanie speców od tych zagadnień. Te tendencje potwierdza Jung, dając im aż 5 punktów.

 

Pan Wodnik i Pani Koziorożec

U pana Wodnika dość łatwo o wystąpienie pobudliwe, ale jest to niegroźne, tym bardziej, że pani Koziorożec to osoba spokojna i zrównoważona. Współpraca i współżycie między nimi mogą układać się dobrze.

Harmonia seksualna jest raczej słaba, a czynnik ten jest w małżeństwie ważny.

Jung jest w rozterce i nie jest zdecydowany ile im przyznać punktów - 1 czy 5?

Szansę na dłuższe szczęście byłyby może większe, gdyby pan Wodnik był dużo starszy niż małżonka.

 

Pan Wodnik i Pani Wodnik

Jak przewidują charakterystyki obojga, Wodniczka i w tym wypadku musi być zdobyta na drodze intelektu.

Dopiero kiedy partnerka zacznie zachwycać się dowcipem, inteligencją i błyskotliwym umysłem towarzysza, wtedy oświadczyny będą miały u Wodniczki właściwy oddźwięk, będą traktowane poważnie.

Ponieważ oboje są całkowicie pozbawieni wszelkiego rodzaju przesądów religijnych, towarzyskich, społecznych i innych, będą mieli możność prowadzenia życia ułatwionego.

Ostre spięcia na skutek niecierpliwości obojga, pewnej pobudliwości i niepokoju, wnoszą tylko urozmaicenie w życie tych dwojga wspaniałych ludzi, jakimi są Wodniki. Jest to opinia spotykana powszechnie.

Także i Jung bez wahania stawia im 5 punktów.

 

Pan Wodnik i Pani Ryba

Zdobycie serduszka Rybki wymaga szczególnej taktyki.

Wszelkie wystąpienia obcesowe, zaborcze i gwałtowne chybiają celu. Rybka subtelna, delikatna, zawsze musi być traktowana oglądnie. Rybka rozbudzona we właściwy sposób, może okazać się kobietą z temperamentem.

Z partnerem Wodnikiem zawsze będzie miała ciekawe tematy do rozmowy. Oboje bardzo interesują się problemami z pogranicza nauki oficjalnej.

Jung przyznaje tej parze tylko 3 punkty, oboje partnerzy bowiem wymagają traktowania nieschematycznego, gdzie w grę wchodzą takie rzeczy, jak: wyczucia, przeczucia, intuicje itp. właściwości.

 

źródło: L. Szuman "W kręgu znaków zodiaku"

  • Super 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...