Jump to content
Guest grimmoire

Lenormandowe rozmówki

Recommended Posts

Davey

Coś cisza w tematach z Lenormandami, może przydałoby się coś rozruszać?

Co do powyższego pytania - ja jakoś za winem nie przepadam, więc tego problemu nie mam. Jeśli komuś pomaga to na rozluźnienie, bądź na czystość myśli to czemu nie. Ja raczej wolę zajmować się kartami "na czysto" - bez dodatkowych wspomagaczy, czy to trunków, kadzideł, czy też kawy. Ewentualnie łapię się na tym, że lubię podjeść coś słodkiego, ale to raczej moja natura łakomczucha a nie skutki kartomancji.

sandra11115

Mialam raz w zyciu kladzone karty lenormand na to czy cos się wydarzy miedzy mna a pewnym panem wyszly ladne karty lilie+niedziedz(kwiaty) wszlo ze będziemy milo spedzac czas razem,moge liczyc na cos więcej niż romans ze pozada mnie fizycznie i duchowo i w sumie wrozba się nie sprawdzila;/ nic się miedzy nami nie wydarzyło...

Guest gość5

bo lilie to taka czysta miłość- bez seksu- o seksie mówi karta rózgi, miś to opieka ale tez oznacza bardziej materialne kwestie, dlatego mogło być miło ale niekoniecznie tak jak się chciało, pan mógł Cię podziwiać (urodę) jakieś rozmowy spotkanie na kawie ale ruchu tu brak w kartach. Mis oznacza, ze coś mogło rosnąć w silę- ale przy tych liliach to tylko chyba spokój.

Makrela

A jak myślicie, na ile lenormandy są wspólne z cyganami pod względem znaczeń, chodzi mi o te cygańskie Piatnika?

Eufemia

Myślę, że mają wiele wspólnego, niektóre mają podobne nazwy, inne nie ale w znaczeniu są podobne. Karty obrazkowe są skojarzeniowe, np. Jeździec (posłaniec) - to Wiadomość, Ryby to Pieniądze, Trumna - Śmierć, Serce - miłość, Pierścień - Ślub, Kotwica - Wytrwałość. Ale są też co nie odnoszą się bezpośrednio, jak Choroba w cyganach a w lenormandach tego nie ma, ale jest Krzyż (cierpienie, choroba) czy Kosa (cięcie, operacja), tylko w takim wypadku w lenormandach to działa w połączeniach.

Guest gość5

Ja się♠ rzucam jak szczerbaty na suchary raz na lenorki, raz na cyganki- Piatnikowe jak i Sybilla della Zingara- te mnie zauroczyły....uwielbiam je chociaż odczytuję całkowicie intuicyjnie. Pieknie mówia- tylko ostatnio czort mnie podkusił i namalowałam na nich znaczenia klasyków ( wyciągniete z jakiejś stronki internetowej). no i zaczął się zgrzyt....bo jakze złodziej moze być oznaczony 10 karo.... chyba, ze to te inne znaczenia, gdzie trefle to pieniądze.....teraz kombinuje jak to wymazać :/. a lenorki raz do mnie przemawiają a raz nie.....czasami widzę po prostu ciemność... hahaha

Ismer

Mamy te same myśli - też pomyślałam, żeby to elegancko zamalować, bo przecież można zrobić jakiś artystyczny kleks :)

Jak zrobię fotę moich zamalowanych lenorków to wkleję - zobaczysz jaka ze mnie artystka z kociego teatru :D

No i zrobiłam, poniżej próbka moich kleksów :lol:

e57d6c0f9022b7b5.jpg

a tu są oryginały:

https://picasaweb.google.com/100654996770885805548/MagiczneLenormand#

• Like 1
  • Cool 1

Ismer

Rogi, konkretnie nie wiem gdzie, jest to mały sklepik w Niemczech i można je w nim kupić przez internet; ale że kupowała mi je koleżanka siostry perfekt znająca niemiecki, to się zdałam na nią - no i nie wiem - tego sklepiku nie mogę odnaleźć, ale są dostępne w sieci.

PS

W USA najdrożej, tam krzyczą 30 - 60 $ (to te sklepy z linka z tematu "talie").

Ja kupiłam za 9.90 i tak u Niemców chodzą: 10 - 12 euro + wysyłka ok. 7

Edited by Ismer

mt32

Mały teraz wybór normandów. Książkom wyczerpały się nakłady, więc ceny windują do jakichś kosmicznych wysokości. Ale kupiłam Ciro Expanded. Lubię te produkcje ;)