Jump to content

Obciąć sobie długie włosy!


Kuroi Neko

Recommended Posts

Witam. Ostatnio pracuję nad sobą i zagłębiam się w siebie. Wczoraj w nocy po rozmowie 'ze sobą', następnie po medytacji i próbie OBEE, miałam dziwny sen. Był bardzo wyraźny, ale nie potrafię go zrozumieć. Dodam, że wczoraj po medytacji miałam wrażenie, że to nie jestem ja, patrzyłam w lustro i jakbym nie widziała siebie, poczułam bardzo silnie taką chęć oddzielenia siebie od ciała (stąd próba OBEE, byłam całkiem blisko, ale niestety nie udało się).

 

A więc śniło mi się, że obcięłam włosy. Sama sobie, o tak, nie wiem dlaczego, ale sama byłam w szoku, że to zrobiłam. Od zaaaawsze miałam długie blond włosy, całe życie zapuszczam, to mój duży atut i nigdy bym ich nie ścięła! A we śnie byłam z kimś (nie wiem z kim, stał na boku), wzięłam nożyczki takie chyba fryzjerskie, metalowe i ciężkie i po prostu chwyciłam włosy po prawej stronie i ciach. Robiłam to patrząc w lustro. Po tym jednym obcięciu byłam sama w szoku dlaczego to zrobiłam, płakałam. Nagle się obejrzałam miałam już całe włosy ścięte. Mniej więcej na wysokości ramion (teraz mam włosy prawie do pasa, więc różnica ogromna!), chociaż były one krzywo pościnane tzn z prawej strony były do ramion, ale po lewej stronie włosy miałam prawie jak chłopak, grzywka w dodatku tez obcięta i to jakoś beznadziejnie. Całe włosy były ogólnie jakieś krzywo obcięte, bez żadnego zamysłu, niesforne, każdy w inną stronę. Płakałam i próbowałam się jakoś pocieszyć, że coś da się z tym zrobić, że da się to jakoś uratować i jednocześnie sama się zastanawiałam dlaczego to zrobiłam :/ Płakałam cały czas, próbowałam te włosy jakoś ułożyć, żeby to po ludzku wyglądało, ogarnąć jakąś tą grzywkę, nastąpiły jakieś próby uczesania się grzebieniem. Tłumaczyłam sobie, że zawsze miałam proste włosy, a teraz jak będą takie krótkie to nabiorą lekkości i będą falowane tak jak kiedyś, próbowałam chyba je jakoś zapleść, żeby właśnie takie falowane jak od warkocza były, tzn w sumie nie widziałam tego zaplatania, ale nagle moje włosy były właśnie takie falowane albo może to było moje wyobrażenie siebie w falowanych we śnie, sama nie wiem. Tak czy siak, próbowałam jakoś wyglądać, efekt końcowy nie był zły, ale i tak byłam załamana "Bo gdzie moje długie włosy?! Zawsze miałam długie! Przecież miałam włosy do pasa, jak ja mogłam tak zrobić?!"

 

Co oznacza ten sen?

Link to post
Share on other sites

Skoro próbujesz "poznać siebie", eksperymentujesz z OOBE(z tym radzę ostrożnie, proszę) to znaczy, że zachodzą w Tobie jakieś zmiany, lub ich bardzo pragniesz. Sen o ścięciu włosów właśnie to odzwierciedla. Od zawsze miałaś długie włosy i nagle ścinasz je prawie na chłopaka, to oznacza nagłą i bardzo drastyczną zmianę w jakiejś dziedzinie życia, która zaszła, lub pragniesz, żeby zaszła. Podświadomie się jej jednak obawiasz, bo jej skutki nie są zadowalające.

Link to post
Share on other sites

Sen może również inspirować by nie podejmować poważnych decyzji pod wpływem impulsu. Wspominasz się zrobiłaś to w czyjejś obecności. Może ktoś zachęci Cię do czegoś, czego możesz później żałować i będziesz się zastanawiać jak mogłaś postąpić tak pochopnie bez zastanowienia czy naprawdę tego chcesz.

Link to post
Share on other sites
Kuroi Neko

Faktycznie chcę i dążę do zmiany, w sumie już ją rozpoczynam. Czy drastyczną to nie wiem.

Nie wiem, czy może to coś pomóc, ale sen był po dość emocjonującym dniu (kłótni) z ważną dla mnie osobą, duże rozczarowanie, załamanie i ogólnie sporo emocji. Zastanawiam się czy to się może z tym jakoś wiązać, bo były w tej kwestii próby podjęcia decyzji co robimy z naszą znajomością, ale nic w końcu z tym nie zrobiliśmy.

Dziękuję za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...