Skocz do zawartości

Mysz, zające, chleb, pułapka na myszy, orzeł


Nimue00

Rekomendowane odpowiedzi

Śniłam, że miałam przygotować jakąś ruderę w zupełnym polu na przyjazd ludzi, którzy mieli tam nocować. Moim pierwszym zadaniem miało być pozbycie się myszy. Wszędzie były poustawiane pułapki na te gryzonie. Jednak postanowiłam je wyrzucić - nie miałam najmniejszego zamiaru przyczynić się do czyjejkolwiek krzywdy; a jak tym ludziom się to nie podoba, niech znajdą sobie inne miejsce.

Zrobiłam tak, jak pomyślałam. I pomiędzy pułapkami znalazłam chleb z różnych ziaren. Wyszłam z nim na zewnątrz (gdzie było piękne pole ), a do mnie podbiegła wielka mysz (mimo jej rozmiarów i wyglądu nie nazywałam jej "szczurem "). Zaczęłam ją karmić, a potem i ją głaskać. Polubiłam ją bardzo - nagle zaczęły przychodzić do mnie kolorowe zające. Raczej ciekawe niż głodne, nie jadły chleba, którego im dawałam, a tylko kicały dookoła. Cieszyłam się: do czasu, aż w panicznym biegu wszystkie zwierzaki zaczęły uciekać. Nadlatywał orzeł: był jakby pokurczony, a szpony miał okrwawione. Wystraszyłam się, że skrzywdzi moją mysz, więc rzuciłam się na niego, chcąc się go pozbyć. Jednak on w szponach miał już mysie futerko: nie wiedziałam jednak, czy to "mojej " myszy. Byłam gotowa walczyć z nim, byleby wypuścił swoją zdobycz. Ostatecznie nie wiem, co się stało, bo się obudziłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hm.... Myszy często kojarzą się negatywnie z gryzoniami, szkodnikami. Aczkolwiek jest także pojęcie szarej myszki czyli kogoś skromnego, niedostrzeganego. Ty wbrew jakiemuś oczekiwaniu buntujesz się i zamiast krzywdzić te myszy pozwalasz im żyć. Postępujesz po swojemu. Karmisz je i opiekujesz się nimi. Może to jakieś potrzebujące osoby, którym pomagasz wbrew oczekiwaniu komuś noszącemu się wyżej, bogatszemu. Zające to kolejna grupa. Nie potrzebują twojego chleba, ale podziwiają twoje działania. Orzeł, król pośród ptaków. Ktoś z wysokimi ambicjami, kto krzywdzi tych słabych pod twoją opieką gdy mu się udaje. Ty stawiasz mu czoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...