Skocz do zawartości

Podróż mentalna


Reina

Rekomendowane odpowiedzi

Zajmowałam sie kiedyś OOBE. Niewiele mi z tego wyszło, chociaż były ze dwa czy trzy ciekawe przypadki, a w którymś momencie, kiedy odkryłam prawdopodobny sposób na OOBE, świadomie przerwałam trening. Na forum zresztą się wypowiadałam na ten temat.

 

Jest coś takiego jak podróż mentalna. Nie wiem, czy słyszeliście o niej. Jest nieco zbliżona do astralnej - z tą różnicą, że nie wychodzimy z ciała i z tego co wiem, nie mamy dostępu do planów innych od tego, w którym żyjemy.

Wysyłamy cząstkę naszego umysłu, ale nie duszę, ciało stralne w dowolne miejsce, by obserwować je.

Można tak np. wyśledzić znajomych, zobaczyć, czy dobrze się mają, obejrzeć miejsca na drugim końcu świata.

Pokopię w swoich książkach i jeśli znajdę fragmenty o podróży mentalnej, zacytuję je tutaj. Pamiętam, że autor, który prowadził warsztaty i kursy poświęcone OOBE, zaczynał naukę właśnie od podróży mentalnej, która jest łatwiejsza do opanowania. Wielu uczniów rezygnowało po tym z dalszej nauki OOBE, będąc całkowicie zadowolona z dotychczasowych osiągnięć.

 

Wydaje mi się, że podróż mentalna jest jak najbardziej prawdopodobna - może to właśnie ją odbywają jasnowidze, którzy odszukują np.zaginionych ludzi.

 

Jak zawsze ciekawa jestem opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja inaczej rozumiem podróż mentalną. Jest o niebo lepsza od astralnej. Odbywa się na wyższych poziomach a jednocześnie można być świadomością przy ciele. Wyższe podróże są możliwe po aktywowania wyższego ciała Merkaba co oznacza przeniesienie się fizycznie do nieba, nie ma tam zagrożeń jak w astralu, nie trzeba wchodzić w trans i jest natychmiastowa. Można być w innym miejscu siedząc przy kompie zachowując świadomość, ofc. wysoką świadomość.

 

Ale wystarczy sobie wyobrazić np tybet i to już jest wasza podróż mentalna więc docencie wyobraźnie i rozwijajcie mental.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jednak zupelnie inna teorie oparta na osobistych doswiadczeniach i krotko postaram sie ja wyjasnic.sa 3-fazy roznie nazywane przez ludzi bo kazdy czlowiek inaczej okresla stan w jakim sie znajduje.1-faza wyobraznia*(na co dzien kazdy z niej korzysta np.musze kupic cos i wyobrazamy sobie sklep)2-faza wyobraznia zwiazana z medytacja(wyobraznia zanika gdy umysl przechodzi droga medytacji w trans,balansujac wtedy na "progu"choc sa ludzie co potrafia przejsc w tym stanie prog)3-faza to zupelnie cos innego,nasz duch, stral (jak kto woli) opuszcza materie(cialo) otwiera drzwi i nastepnie "przekracza prog".Do tego od tysiecy lat ludzie uzywaja "klucza"a tym to "kluczem" sa substancje chemiczne znajdujace sie w niektorych roslinach mistycznych grzybach...(ja przetestowalem kilka specyfikow i do tego celu najlepszy jest lu...k,ale nie polecam!!!!!!!),nastepnie w naszym mozgu zachodzi reakcja ktorej efektem jest odlaczenie sie obu"cial"(sa ludzi ktorzy np.doswiadczyli smierci klinicznej i bez pomocy "natury"doznali tego stanu).dla nas wszystkich sa te drzwi otwarte,lecz niestety ktos lub cos je kiedys za nami zatrzasnie...jedni pozostaja na progu(np.okreslenie czysciec) inni wejda inni wracaja,ja nie wierze w zadne krainy ,raje itp..."sa tylko ksztalty!!!"i one uformowaly ten wszech....czy swiat jak kto woli....ps.naturalnie"drzwi, progi sa metafora"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego co napisała Reina zaczynałem przygode z OOBE.

Miałem to na kursie dla początkujący OOBE, ale zwyczajnie pod nazwą "OOBE dla początkujących". Teraz sam nie wiem jak to nazwać.. trza pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje, ze poprzez palenie marihuany, a bardziej nawet haszu jest latwiej przynajmniej w medytacji -skupienie, wyciszenie, do glowy nie dobija sie tyle roznych niepotrzebnych mysli w danej chwili. niewiem natomiast jak nasza swiadomosc to odbiera, czy bardziej sie 'slucha' nas wtedy.

nic nie propaguje, mowie o wlasnych doswiadczeniach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie Reina ze chetnie przeczytam opinie pomorzanki na temat "uzywek i sr.halucynogennych" ale przedtym pozwole sobie napisac pare slow na ten temat.Wiec,, chcac nie chcac jestesmy ( powiedzmy juz na tej ciemno niebieskiej planetce)jedynym gatunkiem "pozadajacym uzywek" czy jasniej narkotykow nie tylko do oobe.oczywiscie mozna tu wymieniac tysiace specyfikow zaczynajac na harbatce poprzez papieroska konczac na strzykawie,ale nie to chcem powiedziec,.Otoz kroczac droga ewolucji czlowieka nasz mozg ksztaltowaly glownie grzyby nie rydze czy maslaki ale halucynogenne(roslinki tez byly w menu),i tak homo-"cpal "i przeksztalcil sie w sapiens.to trwa do dnie dzisiejszego lecz rozwoj cywilizacji posegregowal,ograniczyl , tez wprowadzil nowe uzywki ale pozadanie czy to kawy czy haroiny jest zaskakujaco podobne.nie trudno sobie tez wyobrazic pol europy nacpanej sporyzem ktory atakowal zboza przez setki lat itd..,przykladow jest mnostwo ale nie uwazasz chyba mnie za" cpuna"tylko dlatego ze twoim zdaniem wziolem ziele na oobe???jestem soba i nadal bede,a oobe tez jest uzywka czyz go nie pozadamy???pozdrawiam ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Podróż mentalna jest "wygodniejsza" niż OOBE,tak więc trzeba spróbować,po czym poznac że się naprawdę udało?

Najlepiej zacząć od mentalnego obejrzenia pokoju obok, a potem iść do niego i sprawdzić, czy "widziało" się rzeczywiście go takim, jaki jest w tym momencie (czy leżą takie same przedmioty w tych samych miejscach etc.)

Można też spróbować też namierzyć znajomych i potem zapytać się ich, co robili w takim a takim momencie.

Kwestia ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrym sposobem jest trik z kartami do gry

bierzesz dajmy na to 5 kart do gry..ukladasz na biurku figura do dolu

nastepnie zamykasz oczy i mieszasz karty do momentu az stracisz orientacje ktora jest ktora...

zostawiasz karty na biurku

nastepnie pruba podrozy mentalnej/astralnej

jezeli sie uda i karty beda lezaly na biurku podczas pordozy

odkrywasz je i zapamietujesz

po "powrocie" weryfikujesz doswiadczenie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 1 miesiąc temu...

jest to możliwe, sama tego używam prawie codziennie. Mogę zobaczyć w ten sposób ciała astralne znajomych i ich aurę, aurę na odległość nauczyłam się dopiero spostrzegać z dwa dni temu. jest także możliwość dotknięcie mentalnie danej osoby a ta to odczuje. Niestety muszę mocno jak tylko potrafię przyłożyć danej osobie żeby ona cokolwiek poczuła T^T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...