Skocz do zawartości

Asc-Dsc pierwsze wrażenie i ludzie w naszym życiu


Dirty

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie robimy pierwsze wrazenie,, jak postrzegaja nas ludzie w blizszym kontakcie? Jacy jestesmy w kontaktach z innymi, jakich ludzi przyciagamy w swoim zyciu i co pomagaja nam przepracowac? Proponuje cwiczyc na sobie na wzajem patrzac na os asc dsc 1 i 7 dom, wezly ksiezycowe oraz planety w nich.

Edytowane przez Dirty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak się ograniczać? To, o czym piszesz na początku posta,

jest wyznaczane przez całość "kółeczka" - jak zresztą wszystko inne.

 

Czy nie lepiej / prościej / skuteczniej postawić konkretne pytanie

i odpowiedzieć na nie korzystając z wszystkich dostępnych informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie by sie ograniczac, podalam to z czego ja glownie korzystam bo chodzilo mu o to by nie patrzec jedynie na asc i dsc. Jak najbardziej mozna patrzec na cale kolko.

 

Kto pierwszy na ochotnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula asc masz we lwie wiec mozesz byc postrzegana przy pierwszym kontakcie jaki osoba towarzyska, zawsze w centrum, otoczona ludzmi ale ksiezyc w skorpionie pokazuje ze to tylko pozory bo taj naprawde latwo Cie zranic, pamietasz dlugo doznane krzywdy. Duzo planet w pannie w tym slonce, sugeruje ze tak naprawde jestes dosyc niesmisla acz uporzadkowana i zorganizowana osoba chowajaca swoja niesmialosc pod maska bedacego zadwsze na pierwszym planie lwa. Wydaje mi sie ze czasem sama sie dziwisz ze ludzie tak cie widza bo sama odczuwasz siebie jako osobe raczej spokojna. Saturn w 5 domu sprawia ze mimo powierzchownosci towarzyskiego lwa masz raczej dystans do imprezowego stylu zycia.

 

 

Ty przyciagasz wolnych duchem, ciekawe osoby, moze outsiderow ktorych fascynuje twoja lwia zywiolowosc?

Edytowane przez Dirty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Do rozgryzania kolejny Lew ascendentalny, ten horoskop był omawiany, ale nie w kontekście pierwszego kontaktu i odbioru.

 

38c530aef4699c48med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze pierwsze, ogolne wrazenie, w sensie temperament, czy ktos jest wolny, szybki, niesmialy, a moze energiczny itp. to sie zgadzam ze Ascendent.

Nie wiem za to dlaczego akurat 7 dom?

Na dobra mete w kazdym domu ludzie moga nas nieco inaczej "widziec" zalezy co i jak robimy.

Mozna sie uprzec ze ogolnie domy "powietrzne"(3, 7,i 11 sa tymi )towarzyskimi najbardziej, ale one i tak raczej powiedza jakich ludzi przyciagamy, niz jak nas widza.

A juz wezly mnie zaintrygowaly wrecz.

Co one maja do odbioru nas przez innych (oprocz tego ze moga byc w 1 domu)??

 

Co do horoskopu zamieszczonego przez Ismer-Lwy ascendentowe sa z reguly dosc energiczne, raczej pogodne, serdeczne (lub latwo wpadajace w serdecznosc do innych), ale troszke bije z nich pewnosc siebie :P

Slonce w Raku doda odrobine introwertycznosci i takiego "chowania sie w skorupke", w dodatku jeszcze w 12 d.

Akurat w tym horoskopie wezel poludniowy jest w koniunkcji z Saturnem ( a pamietajmy ze Saturn wedlug niektorych tez mowi o poprzednich wcieleniach/zyciach, a w kazdym razie doswiadczeniu zyciowym, takim zgromadzonym) , co znaczy ze dla osoby niejako naturalne i najlatwiejsze jest partnerstwo (troche polegajace na przyjazni,jak to Wodnik) a pewnego rodzaju samodzielnosc moze byc wyzwaniwm.

Ale nie sadze zeby bylo to widoczne jakos bardzo na co dzien.

 

I-bardzo wazne -pamietajmy ze Ascendent mowi o tym jak osoba jest odbierana, nie o tym co ona o sobie mysli (dobrze czy zle), co sobie wyobraza na swoj temat,jak chcialaby zeby ja widziano itd.

Co wiecej Ascendent nic nie mowi na temat "tak naprawde, w srodku jestem inna..., ludzie nie widza ze ukrywam..., bla, bla, bla.

I nie jest rowniez "maska", ktora "pokazujemy na zewnatrz"- jak bredza niektorzy astrologowie w tzw"astrologii glebi" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba z postu ismer rowniez sprawia wrazenie towarzyskiej, jednak maly pierwszy dom i brak planet w nim sugeruje ze mimo asc we lwie nie ma potrzeby nadmiernego wyrazania siebie czy kreowania wlasnego wizerunku. Ksiezyc w strzelcuw 5 domu osoba szczera prostolinijna. Osoba otwarta. Jednak slonce w raku sprawia ze jwst wrazliwa i latwo ja zranić. Dsc w wodniku przyciaga ciekawe osoby ale saturn jakby ogranicza kontakty miedzyludzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezly to nie jak nas ludzie odbieraja ale jakich przyciagamy. Mamy karme wiec pojawiaja sie ludzie ktorzt wywolujac rozne sytuacje w nadzym zyciu pomagaja nam ja przepracowac i to widac w wezlach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli mamy wezly w "nietowarzyskich" domach?:D

Nie wiem czy karma, raczej mowi sie ze w poludniowym wezle robimy to,co robilismy wiele razy w przeszlosci, czyli jest nam to doskonale znane.

To juz jest kompletmy misz-masz, albo cwiczymy Ascendent, albo 7 dom, lub bierzemy sie za wezly-to trzy rozne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Proszę nie robić offa. Dirty zaproponowała temat, ale nie ograniczyła sposobu interpretacji - każdy może patrzeć na co chce, uwzględniając Asc jako pierwsze wrażenie. Skupmy się na interpretacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dirty i Koma - macie rację, z tym, że Dirty - przeciwnie - ta osoba ma wielką potrzebę wyrażania siebie i kreowania swego wizerunku. Sam znak Asc to sugeruje, natomiast jak i czy to będzie się odbywało (na jaką skalę) decyduję planety tam i władca Asc, jeśli planet nie ma to sam władca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciała być króliczkiem albo szczurkiem doświadczalnym :P

 

509c69f31f071c9agen.png

 

Asc w znaku ognistym czyli zywa, dosc bezposrednia, raczej pogodna, otwarta.

Aczkolwiek tutaj jest to stonowane przez Jowisza w Koziorozcu a Koziorozce juz az tak radoscia nie grzesza.

Wenus w Strzelcu to zawsze jakas dbalosc o piekno, ogolnie estetyke, nie az tak silne jak u Wenus w Byku czy Wadze, ale zawsze.

I to ma dotyczyc wlasnej osoby, czyli zaryzykowalabym stwierdzenie ze jestes osoba dosc zadbana.

Strzelce lubia uczyc(sie) i ...(po)uczyc innych.

Dominanty ( i wladcy d.1) czyli Mars w Pannie i Saturn w Baranie w opozycji.

Mars w Pannie jest krytyczny i krytykancki (nadmiernie) w 9 d. lubi analizowac zdobywana wiedze, Saturn w Baranie jest troche tchorzliwy z kolei, ( w Baranie ciezko mu dowodzic wlasnych racji) w tzw"krotkich kontaktach", ale to juz tak dodatkowo sie rozpedzilam , bo jak sadze glownie widoczne na pierwszy rzut oka beda te typowo "strzelcowate" cechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem osobą rozdartą - jednego dnia jestem radosna i cieszę się że jestem w miarę ładna, innego umieram ze smutku i swej brzydoty.

Nie wiem czy tak nie potrafię bronić swojego zdania i dowodzić własnych racji - często pakuję się w nieprzyjemne wymiany zdań, bo powiem coś za dużo, coś z czym druga osoba się nie zgadza i jest klops - ekhem-ekhem burza.

Kiedyś faktycznie nie potrafiłam siebie wybronić w ogóle nie potrafiłam się postawić ani słownie, ani sytuacyjnie, to się zmieniło jakoś rok temu na to, że umiem siebie wybronić (co nie znaczy, że jak ktoś się drze, to nie drąc się nie bronię siebie, po prostu jak ci nie zależy to odchodzisz i nie jesteś taki jak osoba drąca się), więc ten baran się zgadzał do 18 - ale zmiana tej cechy mogła mieć ogromny związek z numerologią i przerobieniem cech dwóch 2 na cechy 11, dlatego może w swoim kosmogramie czytając o niektórych cechach, mogę się z nimi zgodzić, ale tylko odnosząc je do przeszłości, gdzie były one bardzo silne, a teraz zanikają, albo nie występują.

Reszta się zgadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azalio za szybko podalas rozwiazanie nie zdazylam ;-) ale nie szkodzi pisze nie czytajac Twojej weryfikacji.

Asc wskazuje na to ze jestes postrzegana jako osoba wesola szczera i otwarta, rowniez odwazna .Słońce w koziorozcu - kojarzy mi sie z chlodem, powaga moze jakas czesc Ciebie taka jest? Uwazam ze ludzie nigdy nie sq albo albo, mozna w sobie laczyc wiele sprzecnosci.Ksiezyc we lwie lubis byc podziwiana w centrum uwagi. Dsc w bliznietach - w Twoim otoczeniu sa ludzie bystrzy inteligentni, ktorych wszedzie jest pelno.

 

Azalio czy moglabys zweryfikowac pod katem jakixh ludzi masz w swoim otoczeniu i jak ci sie wydaje ze jestes przez nich postrzegana bo glownie to chcualabym zebysmy cwiczyli.

Edytowane przez Ismer
połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam dla ciebie inny kosmogram, osoby, którą znam. Ciekawi mnie jej nietypowy układ - 4 Strzelce, każdy w 3 domu (jeden co prawda w końcu domu 3). Co można powiedzieć o tej osobie? Tutaj będę bardziej obiektywna, bo w końcu to nie jestem ja ;)

Czy jest to faktycznie nietypowy kosmogram, rzadko spotykany układ czy tylko tak mi się wydaje?

 

f3302e8623bb78b0gen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam dla ciebie inny kosmogram, osoby, którą znam. Ciekawi mnie jej nietypowy układ - 4 Strzelce, każdy w 3 domu (jeden co prawda w końcu domu 3). Co można powiedzieć o tej osobie? Tutaj będę bardziej obiektywna, bo w końcu to nie jestem ja ;)

Czy jest to faktycznie nietypowy kosmogram, rzadko spotykany układ czy tylko tak mi się wydaje?

 

f3302e8623bb78b0gen.png

Nie wiem czy to do mnie czy do Dirty albo Ismer, ale odpowiem ;)

Rzeczywiscie tak silne zgromadzenie planet w jednym znaku jest bardzo rzadkie.

Ogolnie na oewno osoba ma ogromny glod wiedzy,lubi sie uczyc, z reguly silny 3 dom swiadczy o milosci do czytania, ksiazek i...gadania :)

Silny Strzelec to na 100% zainteresowania albo religijno/filozoficzne, albo maksymalne umilowanie podrozy.

Ewentualnie ogromny ped do wiedzy, wyksztalcenia i w tym horoskopie (Ksiezyc w Strzelcu, Jowisz w Raku) bedzie to rowniez pod wplywem rodziny, domu.

 

Kwestia Ascendentu-Panny sa bardzo skromne, to widac czesto tez w ubiorze, jak ja to nazywam "stroj zakonnicy":P, albo mundurek.

Uwielbiaja krytykowac (szczegolnie innych) , bo wtedy wypadaja doskonale na ich tle, i analizuja z entuzjazmem kazdy dostepny szczegol.

Taki ogolny opis oczywiscie daje teraz.

 

Wagi beda na pewno dbaly o estetyke, ozdobianie siebie (stroj), i to gdzies bedzie widoczne w wygladzie, sa uprzejme, zawsze maja swietne maniery, potrafia byc slodkie i urocze.

 

Rozumiem ze to mloda osoba, o ktora pytasz, wiec zainteresowania moga sie jeszcze wyksztalcac, krystalizowac z wiekiem.

 

 

Jesli pytasz o Ascendent, toi trzeba by uscislic czy godzina jest prawidlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirty ludzie często mówią, że jestem odważna - a po prostu jestem głupia :P

Mówią, że jestem pewna siebie, że jestem nawet zbyt pewna siebie, wręcz zadufana w sobie przez cięty dowcip. To jak jestem postrzegana zależy od mojego humoru - jako mruk albo jako super "zabawna" osoba, ale raczej jestem postrzegana jako osoba inteligentna... ale mnie się często wydaje, że ludzie mnie nie lubią i że nigdy nie mogę być kogoś pewna.

Przyciągam faktycznie ludzi inteligentnych i ruchliwych, takich żywych.

 

Co to drugiego kosmogramu to faktycznie jest to osoba młoda, w dodatku przez numerologię lekko "pokrzywdzona" czyli musi przepracować te niższe cechy, więc pewnie teraz objawiają się u niej cechy takie jak zależność od kogoś (2) itd... dlatego wiem, że teraz jest leniuchem, ale jak przepracuje te niższe cechy będzie więcej czytała (bo na razie nie bardzo), ale wiedzę szybko łapie, jest inteligentna.

Krytykować lubi szczególnie mnie, ale to też ja jej cały czas tłukę do głowy, żeby czerpała informacje z wielu źródeł, czyli wpływ domu na wykształcenie i jego kierunek może być. Ubiera się faktycznie skromnie, w stonowane kolory.

Mimo, że mnie krytykuje i jest dla mnie zołzą, to dla innych jest kulturalnym aniołkiem. Po prostu wie kiedy może kogoś skrytykować, a i jeszcze to robi w ukryciu, żeby przed innymi nie wyjść na zołzę.

 

A co jest nie tak z Ascedentem? To moja siostra, która wręcz chwaliła się, o której się urodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Problemy może mieć z facetami - kwadratura Mars- Saturn, opozycja Wenus- Saturn.Poza tym Mars i Uran w V domu. Jeżeli pójdzie na studia, to może mieć problemy- Saturn w IX w negatywnych aspektach z planetami z III domu.

Mogłaby coś w przyszłości osiągnąć albo coś z tworzeniem- podkreślony dom V, albo uczyć innych, bo ten dom III zawalony jest i Węzeł też w IX domu. Cały dom VI w Rybach też mi się kojarzy z opieką nad innymi, lub jakiś artystyczny zawód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a co powiecie o moim kosmogramie? Pozniej napisze dlaczego zalezalo mi na waszej interpretacji. Calkiem niedawno spotkalam sie tez z kilkoma opinami na moj temat wiec potraktuje to jako weryfikacje. Kosmo juz wstawialam w tym watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirty ludzie często mówią, że jestem odważna - a po prostu jestem głupia :P

Mówią, że jestem pewna siebie, że jestem nawet zbyt pewna siebie, wręcz zadufana w sobie przez cięty dowcip. To jak jestem postrzegana zależy od mojego humoru - jako mruk albo jako super "zabawna" osoba, ale raczej jestem postrzegana jako osoba inteligentna... ale mnie się często wydaje, że ludzie mnie nie lubią i że nigdy nie mogę być kogoś pewna.

Przyciągam faktycznie ludzi inteligentnych i ruchliwych, takich żywych.

 

Co to drugiego kosmogramu to faktycznie jest to osoba młoda, w dodatku przez numerologię lekko "pokrzywdzona" czyli musi przepracować te niższe cechy, więc pewnie teraz objawiają się u niej cechy takie jak zależność od kogoś (2) itd... dlatego wiem, że teraz jest leniuchem, ale jak przepracuje te niższe cechy będzie więcej czytała (bo na razie nie bardzo), ale wiedzę szybko łapie, jest inteligentna.

Krytykować lubi szczególnie mnie, ale to też ja jej cały czas tłukę do głowy, żeby czerpała informacje z wielu źródeł, czyli wpływ domu na wykształcenie i jego kierunek może być. Ubiera się faktycznie skromnie, w stonowane kolory.

Mimo, że mnie krytykuje i jest dla mnie zołzą, to dla innych jest kulturalnym aniołkiem. Po prostu wie kiedy może kogoś skrytykować, a i jeszcze to robi w ukryciu, żeby przed innymi nie wyjść na zołzę.

 

A co jest nie tak z Ascedentem? To moja siostra, która wręcz chwaliła się, o której się urodziła.

 

Ascendent jest w 29 stopniu, czyli jesli bedzie kilka/nascie minut roznicy, to moze byc juz w Wadze, o to chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge byc kolejnym kroliczkiem po ismer gdyz na ten temat moglabym sporo powiedziec i jestem ciekawa obiektywnego odczytu

 

 

 

Zdjęcie - 28.11.2015 | Fotosik.pl

 

Ty to masz rozbudowany 1 dom, od Wodnika do Barana !

Wodniki lubia sie wyrozniac, byc "inne niz wszyscy", a skoror Ascendent, to moze sie to jakos objawiac w stroju, itp.

Ale niekoniecznie.

Ogolnie znak powietrzny czyli pewna towarzyskosc, otwarcie na ludzi, ale z takim zastrzezeniem ze "chce byc inna i sie wyrozniac".

Saturn w Strzelcu w 10 d. to bedzie gdzies tam dazenie zeby siebie i wlasna filozofie/zasady, ew. religie pokazac publicznie, takia chec bycia na swieczniku z tym zwiazana.

Saturn dziala z czasem , wiec niekoniecznie musi to byc widoczne w mlodym wieku.

 

WEnus to zawsze jakas estetyka, dobre maniery i -w Rybach chec wspolczucia, tak duchowo bardziej,a Jowisz w Baranie to czasem zbyt duze zaufanie do siebie i pewnosc swoich racji.

I Strzelec zaznaczony i Jowisz w Baranie , to chec bycia liderem i nawet dosc agresywne udowadnianie"ja wiem najlepiej".

Ale na pierwszy plan i tak sie wysuwa Wodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula asc masz we lwie wiec mozesz byc postrzegana przy pierwszym kontakcie jaki osoba towarzyska, zawsze w centrum, otoczona ludzmi ale ksiezyc w skorpionie pokazuje ze to tylko pozory bo taj naprawde latwo Cie zranic, pamietasz dlugo doznane krzywdy. Duzo planet w pannie w tym slonce, sugeruje ze tak naprawde jestes dosyc niesmisla acz uporzadkowana i zorganizowana osoba chowajaca swoja niesmialosc pod maska bedacego zadwsze na pierwszym planie lwa. Wydaje mi sie ze czasem sama sie dziwisz ze ludzie tak cie widza bo sama odczuwasz siebie jako osobe raczej spokojna. Saturn w 5 domu sprawia ze mimo powierzchownosci towarzyskiego lwa masz raczej dystans do imprezowego stylu zycia.

 

 

Ty przyciagasz wolnych duchem, ciekawe osoby, moze outsiderow ktorych fascynuje twoja lwia zywiolowosc?

 

Jako że mam niemal identyczny horoskop co paula23 (jedynie księżyc mam w wadze a nie w skorpio, i merk w innym domu), to dodam od siebie że ludzie też mnie postrzegają na ogół jako osobę pewną siebie i śmiałą czego ja sam nie widzę, a w rzeczywistości jestem jednak dość nieśmiały i za imprezami jakoś nie przepadam, bo żebym się dobrze bawił potrzebuję kogoś do dobrego pogadania. No i tego panniastego uporządkowania jakoś u mnie nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koma fakt moj wodnik byl widoczny w stroju kiedy bylam nastolatka - niebieska szminka, kolorowe pasma we wlosach, jak na to patrze to wlasnue dosyc uranicznie wygladalam. Teraz ide w klasyke.

Lubie wyrazac siebie, wlasne z zdanie i wyrozniac sie nim byc na przekor. Jestem mieszanka osoby towarzyskiej i outsidera. Nigdzie i z nikim nie czuje sie swobodnie we wlasciwym miejscu, nawet po wesolym spotkaniu czuje swobode gdy jestem juz sama i moge juz przestac sie usmiechac mimo ze lubie to czuje ulge gdy jest juz po. Mam wrazenie ze ludzie postrzegaja mnie troche jako dziwna osobe, nie garna sie do mnie a znajomych trace szybko. Ludzie czesto po poznaniu sa mili ja jestem wesola rozmowna a potem udaja ze mnie nie znaja i tak notorycznie latami. Przyzwyczailam sie ze ludzie nie chca mnie sluchac wiec kiefy ktos to robi jestem spanikowana i glos wieznie mi w gardle. Czasem sama zagaduje znajomych ciagne rozmowy ale nie widze z ich strony checi ku temu. Nie wiem ci ze mna jest nie rak. Dlatego yak zalezalo mi na waszej intetpretacji bo chcialam zobaczyc jak Wy to zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...