Jump to content

Detoxicatio nie tylko wiosenne

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Ekspert
Eufemia

A czy trzeba mieć wszystkie ziola? albo zamienić na co innego i czy to tylko wiosna trzeba pic czy mozna caly rok, i koniecznie z ubywającym ksieżycem czy nie?

Przecież jak chcesz to możesz pić cały rok, kto ci zabroni? Kto ci zabroni użyć też zamienników? To propozycja pana Sroki. Tyle, że on mógł dobrać zioła pod specjalnym kątem, a cały rok nie powinno się niczego pić, bo organizm się przyzwyczaja, tylko pić na przykład 3 miesiące takie, 3 miesiące inne....

• Administrator
Ismer

Nie trzeba mieć wszystkich, można zastąpić je podobnie działającymi. No i niekoniecznie na wiosnę się pije, można pić całorocznie, bo to ma za zadanie pozamiatać trochę organizm ;) A Księżyc ubywający to klasyka - napisałam, że najlepiej a nie że koniecznie ;p

• Like 3
  • Ekspert
Eufemia
Przecież jak chcesz to możesz pić cały rok, kto ci zabroni? Kto ci zabroni użyć też zamienników? To propozycja pana Sroki. Tyle, że on mógł dobrać zioła pod specjalnym kątem, a cały rok nie powinno się niczego pić, bo organizm się przyzwyczaja, tylko pić na przykład 3 miesiące takie, 3 miesiące inne....

To ja wiem ze nie pije sie caly rok, chodzilo mi o to czy te mozna pic latem albo zimą tez a nie tylko na wiosne ;p

Nikt mi nie zabroni uzycia zamiennikow ale dobrze sie upewnic, bo ziola nie sa jednak takie same i kazde ma nie tylko podstawowe wspolne dzialanie ale oprocz niego kilka innych, tak czytalam na stronie tego pana Henryka specjalisty od ziól.

• Like 1
  • 1 year later...
mrófka

Jest wiosna i Księżyc jest malejący więc to najlepszy czas na rozpoczęcie odtruwania po zimie :)

Czy zioła o. Klimuszki, te po antybiotykach też można podpiąć pod detoxicatio?

• Like 3
  • Administrator
Ismer
Jest wiosna i Księżyc jest malejący więc to najlepszy czas na rozpoczęcie odtruwania po zimie :)

Czy zioła o. Klimuszki, te po antybiotykach też można podpiąć pod detoxicatio?

Racja :) to najlepszy czas na detoks.

Jeśli masz na myśli ta mieszankę z jarzębiną to można, ona wprawdzie ma zadanie wg. słów o. Klimuszki "oczyścić krew i zasilić wyjałowiony organizm w sole mineralne i substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu", ale ma zioła i silnie oczyszczające i rewitalizujące, czyli jest to takie wash&go.

A biorąc pod uwagę to, że antybiotyki są w powszechnym spożyciu (mięsko się kłania) to mimo iż są to niewielkie ilości dostające się do organizmu, lecz stale, to uważam, że nie zaszkodzi potraktować się tym zestawem.

I tak myślę, że chociaż czasami można by sobie zafundować bakterie jelitowe, najlepiej naturalne, te z kwaśnego mleka czy jogurtu naturalnego (własnej produkcji - marzenie) albo chociaż te kupne, ale dobrej jakości, tzn. te liczone w dużej ilości zer po przecinku.

• Like 4
  • Super 1
  • Thanks! 1

Możesz podać receptariusz na te zioła po antybiotykach?

A czy "kefirek"z grzybka tybetańskiego może być zamiast jogurtu /kefiru - chodzi mi o mikroflorę florę bakteryjną>

• Like 2
  • Ismer changed the title to Detoxicatio nie tylko wiosenne
  • Ismer pinned this topic
  • Administrator
Ismer

Jako że nadchodzi wiosna, a 9 marca jest pełnia i od tej pory Księżyc będzie w fazie ubywającej, przeto przypominam zainteresowanym, że jest to dobry czas na ziołowy detoks :))

Można rozpocząć kurację na przykład od 12 marca, ponieważ wtedy Księżyc po południu wchodzi w znak Skorpiona, który jest odpowiedzialny m.in. za utylizację i wydalanie tego co szkodliwe i niepotrzebne :yes: 

• Like 2
  • Thanks! 1

Ismer, a mogę zadać głupie pytanie, póki Księżyc jeszcze we Lwie? Czy te składniki da sie kupić w aptece, czy jednak trzeba mieć własny ogródek? :)

• 2 months later...
  • Ekspert
Eufemia

Jestem po tym detoksie i znacznie lepiej się czuję.  Zdaję sobie sprawę, że samo oczyszczenie to połowa sprawy, a druga połowa to utrzymanie kondycji, ale tu z pomocą przychodzi m.in.dieta, czyli więcej warzyw, owoców a mięcha i wędlin jak najmniej, a jak kto może to niech z nich zrezygnuje. Doświadczalnie na sobie przekonałam się, że to jednak ma wpływ. Ale że nie o mięso tu chodzi to nie będę w tym wątku o tym mówić, a co do tej mieszanki - zdecydowanie polecam! :)

• Like 3
  • Cool 1
  • Super 1