Jump to content

MĄŻ i ŻONA czyli jacy są nasi partnerzy


Ismer
 Share

Recommended Posts

 • Administrator

Opisy pochodzą z książki znakomitego polskiego astrologa Leszka Szumana: "Księga wróżb I przepowiedni. W kręgu znaków zodiaku"

 

Od autora:

"Moje uwagi, z konieczności ujęte skrótowo, nie mogą być całkowicie precyzyjne, dokładne. Dlatego też nie będą się nadawały do oceny przydatności obojga partnerów, a tylko do wstępnej selekcji orientacyjnej.

Przy podziale na dwanaście typów cechy indywidualne człowieka są nieuchwytne. Osoby, których Słońce stoi na granicy dwóch znaków nie mieszczą się w tych schematach."

 

ŻONA ZE ZNAKU BARANA

 

Życie miłosne pani Baran jest gorące i gwałtowne, podobnie jak i cały jej charakter. Niepowodzenia jej nie zrażają. Kiedy się rozczaruje do kogoś, nie robi z tego tragedii, ale szuka sobie nowego partnera. Towarzyszka trochę z niej trudna.

 

Panna Baran ma w sobie dużo wdzięku i uroku. Łatwo jej oczarować partnera. Dziewczyna z temperamentem, ale potrafi też opanować się. Jej despotyzm przejawia się także w małżeństwie. Panna Baran gardzi pantoflarzami. Pragnie natomiast męża zgodnego, ustępliwego, wyrozumiałego, który by nieraz przymknął oko na jej flirty. O takiego jednak teraz niełatwo. Mimo dużej aktywności życiowej, w sprawach małżeństwa bywa niezdecydowana. Długo się namyśla nim wybierze właściwego dla siebie towarzysza życia.

Zdarzają się jednak w tym znaku małżeństwa zawierane bez zastanowienia.

Także dosyć często widuje się tu rozwody. Powody: gwałtowność i upór pani Baran. Także zbyt ostry język. Słownictwo miewa pani Baran dość niewybredne. Wspaniały z niej towarzysz-kolega.

 

Dziewczyna z Barana jest o wiele samodzielniejsza, bardziej zdecydowana i aktywna, niż jej siostry z innych znaków. Widywana nieraz uległość, przymilność i łagodność oraz ustępliwość są tylko pozorne i okazywane celowo, aby zwieść partnera. W rzeczywistości znak Barana jest najbardziej męski ze wszystkich.

Panna Baran nie znosi sytuacji niejasnych. Węzły gordyjskie zawsze rozcina, nigdy nie stara się ich rozsupłać.

Niech się mężowi pani Baran nie zdaje, że ją wziął za żonę... Nie, to ona wybrała go sobie na męża.

 

Odpowiednich partnerów dla pani Baran należy szukać wśród znaków: LWA, ŁUCZNIKA i WODNIKA.

Lwa, bo oboje mają ze sobą dużo wspólnego: podobne cele w życiu, upodobania, temperamenty. Często spotyka się tu miłość od pierwszego wejrzenia.

Łucznika, ponieważ i te dwa znaki uzupełniają się dobrze temperamentami, upodobaniami, ruchliwością i radością życia. U obojga widzimy towarzyskość, usposobienie pogodne i wesołe, ruchliwość.

Pewna wspólna i przyjemna, choć niepraktyczna dla obu znaków cecha, to niechęć do skrupulatnego liczenia się z pieniędzmi.

Wodnika, gdyż i w tym zestawieniu spotyka się pary szczęśliwe, pomimo tego, że Wodnik jako partner nie jest łatwy: przywiązuje może zbyt dużą wagę do poziomu umysłowego partnerki. Łączy ich ze sobą pewien romantyzm oraz optymizm życiowy i znikoma interesowność. Na zasadzie kontrastu widuje się niejednokrotnie szczęśliwe powiązania także z Wagą. A jest to znak w zodiaku Baranowi przeciwstawny. Związek z Wagą nie zawsze bywa trwały, co wynika z charakterów obojga partnerów.

 

MĄŻ ZE ZNAKU BARANA

 

Mąż z tego znaku dzielnie daje sobie radę z przeciwnościami losu. Przez życie idzie przebojem.

Mało skomplikowany, prostolinijny, bez kompleksów. Często trochę prymitywny. Swe postulaty życiowe stara się urzeczywistnić siłą, energią, lecz rzadko kiedy przy pomocy krętactwa.

Dla delikatnych pań ze znaku Raka i Ryb, bywa Baran nieco szokujący. Często jest hałaśliwy, mało subtelny. Bardzo rzadko jednak widuje się w tym znaku wyrafinowanych łajdaków. Życiowy entuzjazm Barana poderwie niejedno cielątko (znaki przemilczamy).

Znak Barana długo zachowuje młodzieńczość, tak fizyczną jak i umysłową. Starajmy się zatem dotrzymać mu kroku. Mimo pewnej chropowatości oraz rubasznego i szokującego słownictwa, Baran jest romantykiem z krwi i kości. Nie ma Baranka cichego i spokojnego. To tylko pozór. Jeśli w domu jest układny i powolny, to w pracy jest on zupełnie inny: energiczny, dzielny. I odwrotnie...

 

Mąż ze znaku Barana wymaga specjalnego traktowania. Nie wolno na przykład wojować z nim na zasadzie "trafiła kosa na kamień". Jest natomiast wskazane oszczędzać słowa, postępować spokojnie, sprzeczkę przeczekać, a wszystko ułoży się dobrze. Baran bowiem nie jest uparty, a tylko wojowniczy.

Panowie z tego znaku chcieliby mieć żony mające w sobie coś z chuligana i trochę z księżniczki. Zaś uległe niewolnice szybko ich znudzą.

 

Mężowie z tego znaku tylko pozornie są dość trudni w pożyciu. Jaką wobec nich należy stosować taktykę?

- nie przejmować się. Nie traktować poważnie wystąpień Barana. Z potoku słów, jakimi nas w podnieceniu zaleje, tylko kilka jest ważnych i to z zastrzeżeniem.

Jego niecierpliwość i brak opanowania działają ludziom na nerwy. Należy więc cierpliwie i spokojnie przeczekać jego wybuch gniewu, śmiejąc się w duszy. Niech mu się zdaje, że on jest panem i władcą i że on rządzi w domu. Chce się spotkać z kolegami? - Proszę bardzo, lecz nie wolno mu robić wymówek, że przy takich okazjach wydaje za dużo pieniędzy.

Niejednokrotnie Baran robi w domu niespodzianki. Na przykład: przyprowadzi ni z tego, ni z owego gości, nagle wpadnie na pomysł, aby za chwilę pójść z żoną do kina lub do teatru. Na takie sytuacje partnerka powinna być przygotowana psychicznie i nie robić z tego racji stanu. Im lepiej dostosujemy się do Barana, im lepszą będziemy mu towarzyszką, tym mniej ochoty będzie miał na szukanie kompanii kolegów.

 

Kto ma męża lub żonę ze znaku Barana, nigdy nie powinien z nim walczyć jego bronią, bo przegra. Gwałtownym wystąpieniom, impulsywności i krzykom należy przeciwstawić spokój i równowagę. W małżeństwie z Baranem ten jest górą, kto wykaże większe opanowanie.

Bardzo ważna rada dla żon Baranów: ustępując Baranowi należy zachowywać swą indywidualność. Będzie to cenił.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU BYKA

 

Roztropność, rozwaga, spokój, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Wszystko bywa uprzednio rozpatrywane z punktu widzenia praktycznej użyteczności.

Nie widuje się tu uczuć gwałtownych jak u panny Baran, lecz za to stałość i konserwatyzm.

Pani Byk nie lubi rozwodów. Tylko w ostateczności godzi się na to. Ma silnie rozwinięte uczucia rodzinne oraz poczucie własności.

 

Panią Byk poza mężem i dziećmi niewiele interesuje. Związki i przelotne miłostki nie leżą w jej charakterze. U niej zmysły muszą być poparte uczuciem.

Będąc sama wierną, bywa zazdrosna o swą własność, za jaką uważa męża.

Pani Byk ma wyczucie i zrozumienie dla przyjemnych stron życia. Posiada z reguły zawsze zainteresowania i kwalifikacje kulinarne.

 

Spośród kandydatów do swej ręki panna Byk wybiera ludzi o życiowo trzeźwych poglądach, dzielnych i... nadających się do miłości.

Dla mężczyzny - nie będącego latawcem -- pani Byk jest idealnym typem żony: oszczędna, gospodarna, dbająca o rodzinę. Większość panien z tego znaku jest urodziwa i miewa kształty harmonijnie zaokrąglone.

Poczucie wewnętrznej harmonii pomaga im w urządzeniu przytulnego mieszkania

Podświadomie dąży pani Byk do zachowania stosunków pod każdym względem unormowanych. Osoby niepoważne nie mają u panny Byk żadnych szans.

Kto chce żyć w zgodzie z żoną ze znaku Byka postąpi najrozsądniej kładąc pierwszego pensję na stół. - Wszak wszystko co potrzebujesz, masz w domu, kochanie. A trochę drobnych na nieprzewidziane wydatki? - Ależ oczywiście.

 

Kokieteria panny Byk nie sięga w kręgi skrzącego się dowcipu, intelektualnych pojedynków słownych, w których lubują się Bliźniaczka i Wodniczka. Wierna swemu znakowi panna Byk zjednuje sobie wielbicieli osobistym wdziękiem, czarem i gracją. Udaje się to jej wybornie.

 

Pani Byk ma duże zrozumienie dla wartości realnych, do których należą nie tylko pieniądze, lecz również biżuteria, choćby najskromniejsza -- byle prawdziwa. Warto o tym pamiętać, kiedy zbliżają się imieniny żony.

 

Żony ze znaku Byka są miłe i zgodne we współżyciu, chętnie jednak wysuwają się w małżeństwie na pierwsze miejsce, na pierwszy plan. Nie bądźmy małostkowi. Jeżeli kobieta ma odpowiednie kwalifikacje, możemy jej zaufać i rządy domowe złożyć w jej ręce, zwłaszcza, że większość pań ze znaku Byka jest gospodarna. Zresztą niewiele potrzeba czasu, aby się przekonać, iż bez obaw można pani Byk powierzyć domowe dochody. Będzie nimi zawiadywać i gospodarzyć się oszczędnie i rozsądnie, patrząc podejrzliwie, czy mąż nie odłożył sobie za wiele na wydatki z kolegami.

 

Pani Byk odpowiadają partnerzy ze znaków KOZIOROŻCA i RAKA.

Koziorożca, gdyż wykazuje on zrozumienie dla gospodarności oszczędnej żony i całkowicie aprobuje jej politykę domową. Pan ze znaku Koziorożca nie da żonie powodów do zazdrości, ponieważ temperamenty obu partnerów są wyrównane.

Raka, bo oboje są opanowani tymi samymi dążeniami: zabezpieczeniem finansowym i materialnym dla siebie i dzieci. Oba typy są rozwodom niechętne. Rozchodzą się tylko w ostateczności i niejako pod przymusem. Ich związek charakteryzuje poważne podejście do zagadnień życiowych oraz delikatność uczuć.

Czasami pani Byk bywa szczęśliwa także w związku ze Skorpionem, który szuka w partnerce przede wszystkim harmonii seksualnej.

 

MĄŻ ZE ZNAKU BYKA

 

Na mężów z tego znaku żony rzadko mają powody do narzekań. Dla niektórych panien Byczki są może zbyt przyziemne, lecz w ciężkich czasach - a takie mamy od kilku tysięcy lat - zalety pana Byka uwidaczniają się szczególnie. Bez względu na zawód myśli on głównie o pieniądzach, które wprawdzie bezpośrednio szczęścia nie dają, ale ułatwiają życie i wspaniale chronią przed przeciwnościami losu.

Wśród innych, ważnych cech Byków jest i ta, że cenią wyżej gospodarność żony, niż zalety jej intelektu. Panowie ci mają dużo zmysłu rodzinnego, są domatorami. Lubią spokój, dobre jedzenie, wygody, a co najważniejsze, zgodę w domu.

Wielu mężów z tego znaku ma zrozumienie dla Sztuki, szczególnie gustując w muzyce i śpiewie.

A co do wad... Byki miewają słoniowate figury, stoją jednak mocno na nogach. Dosłownie i w przenośni.

Byk to trzeźwy kalkulator, człowiek myślący kategoriami: winien - ma, nawet jeśli jest intelektualistą. Trzeba tu wspomnieć o pewnym rodzinnym egoizmie Byków: obcy obchodzi ich niewiele.

 

Byk jako mąż jest zawsze mile widziany. Wierny, stały, uczuciowy, od żony nie wymaga przebłysków wybitnego intelektu. Wystarczy, że będzie mu oddana i że będzie miała zalety dobrej gospodyni domu.

 

Mężowie z Byka cenią sobie spokój domowy. Lubią, gdy się o nich dba, pamięta o ich upodobaniach, smacznie im gotuje i troszczy się o ich wygody. A więc: dobra kuchnia, lecz nie za tłusta, bo ludzie z tego znaku mają skłonności do obrastania w sadełko. Pewna trudność w tym, że panowie ci niechętnie rozstają się z pieniędzmi. Są natomiast wniebowzięci, gdy im żona udowodni, że jest gospodarna, oszczędna i potrafi ładnie się ubrać niewielkim kosztem.

 

Panie, mające męża z tego znaku, powinny sobie wcześnie kupić książkę kucharską. Nie po to, aby koniecznie od początku sposobić się do roli kucharki, lecz dlatego, że czasem dobrze jest wiedzieć, co z czego można zrobić lub co jak się nazywa, gdy się trafi do restauracji. Panowie z Byka bardzo kochają dzieci i lubią dobrze i ładnie ubrane żony, chociaż dobrze wiedzą, że co ładne to bardzo drogie.

Po jakimś czasie, gdy poznamy bliżej naszego Byczka, ze zdumieniem spostrzeżemy, że w głębi duszy jest on trochę romantykiem. Ale o tym nie wolno mu mówić.

 

Rady na przyszłość? - Lepiej nie podejmujmy prób zrobienia z pana Byka pantoflarza. Nie wolno mu także okazywać swej wyższości intelektualnej. Nigdy, przy żadnej okazji.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU BLIŹNIĄT

 

Należy przyznać otwarcie, iż świat bez Bliźniaczek byłby bezbarwny i mdły, a miłość tylko biologicznym epizodem. To Bliźniaczka stwarza życiowe napięcia i elektryzuje partnerów. Dziewczyna ta na mężczyzn działa mobilizująco. Oczywiście na intelektualistów, nadążających za jej błyskawicznym pomyślunkiem. Mężczyzn zdobywa głównie swym dowcipem oraz żywą i błyskotliwą szermierką słowną.

Ambicje intelektualne nurtujące Bliźniaczkę powodują, że chętnie zabiera się za literaturę, dziennikarstwo, pracę naukową, pociąga ją również praca w telewizji. Spotkać ją można wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i można nawiązać kontakt z interesującymi ludźmi. Wszystko co niesie urozmaicenie szarego dnia to żywioł Bliźniaczki i utrzymuje ją w napięciu.

Gadatliwość Bliźniaczki oraz tendencja do przeskakiwania od jednego wątku tematycznego do drugiego w dyskusji bywają nieraz męczące, lecz obecni z reguły słuchają jej w napięciu, bo sposób mówienia ma żywy, obrazowy i interesujący. Mąż słucha mniej, znając już na pamięć jubileuszowe wydania jej przemówień.

 

Zaznajomiwszy się z głównymi cechami Bliźniaczki rozumiemy już, że niełatwo dobrać jej partnera, który sprostałby jej wymaganiom, przede wszystkim intelektualnym. Statystycznie udowodnionym jest fakt, że co trzecia Bliźniaczka rozwodzi się przynajmniej raz. - Bliźniaczka bowiem jest po prostu chora, gdy trafi na męża, o którym można powiedzieć, iż jest to "solidny typ z zasadami". Taki zanudzi ją wręcz na śmierć.

Bliźniaczka działa odświeżająco na umysł partnera, któremu w jej towarzystwie nie potrzeba ani kofeiny, ani innych środków pobudzających. Ale do tego potrzebna jest receptywność partnera, umiejącego docenić właściwie wspaniałe cechy Bliźniaczki.

 

Bliźniak w zodiaku jest znakiem najbardziej lotnym umysłowo, lecz także niestałym i najmniej konserwatywnym. Dlatego też każdy związek nie dobrany starannie i właściwie będzie z nim zagrożony.

Pożycie z Bliźniaczka nie jest trudne, jeżeli się będzie pamiętało o jej zainteresowaniach intelektualnych. Harmonia małżeńska bowiem polega między innymi także na zrozumieniu i poszanowaniu zainteresowań i potrzeb partnerki, szczególnie jeżeli chodzi o kobietę ze znaku Bliźniąt. Pani ta musi mieć kogoś bliskiego do wzajemnej wymiany myśli, z kim by rozmawiała i dyskutowała.

 

Żony ze znaku Bliźniąt prowadzą poniekąd podwójne życie: mąż, dom gospodarstwo - zainteresowania intelektualne, często zawodowe. Choćby panie te ciężko pracowały, zawsze znajdą wolną chwilę, aby trochę poczytać, czegoś nowego się dowiedzieć. W tym znaku spotyka się często pęd do dokształcania się. Przewidujący mąż będzie takiej żonie znosił do domu stosy książek. Musi jednak i sam poczytać trochę, aby móc zabrać głos, gdy żona zapyta go o zdanie lub zechce podyskutować na temat przeczytanego dzieła.

 

Bodaj najodpowiedniejszy dla panny Bliźniaczki byłby partner ze znaku WODNIKA. Podobne temperamenty, wszechstronne zainteresowania, brak przesądów, uprzedzeń, delikatność, uprzejmość, ruchliwość, zamiłowanie do urozmaicaniasobie życia oraz rozległe zainteresowania intelektualne, to wszystkie plusy tego związku.

Także partner z WAGI nadaje się na męża dla panny ze znaku Bliźniąt. Oboje są towarzyscy, cenią sobie wartości intelektualne, są uprzejmi, grzeczni i spory będą załatwiali w sposób kulturalny. Między nimi istnieje również dobra harmonia seksualna.

 

MĄŻ ZE ZNAKU BLIŹNIĄT

 

Czy można wyjść za zagadkę lub kameleona? - A można! Mam tu na myśli pana ze znaku Bliźniąt. Normalnie mądrzy partnerzy w małżeństwie idą na kompromis, starają się ze sobą żyć w zgodzie, nie narażając na szwank własnych indywidualności. Każde ustępuje nieco ze swych życiowych postulatów.

Mąż ze znaku Bliźniąt jest we współżyciu trudny z powodu zmienności usposobienia. Jego szybkie tempo myślowe jest męczące. Można powiedzieć, że Bliźniakowi chronicznie dokucza gonitwa myślowa. Która żona potrafi co chwilę przestawić się poniekąd na innego partnera? Oczywiście, nigdy nie będzie się nudziła w towarzystwie takiego męża, ale którą z pań stać na takie intelektualne koziołki? Dlatego też mąż z tego znaku, mimo licznych cech dodatnich, jak: inteligencja, bystrość, grzeczność, delikatność, kulturalność, jest dla niektórych pań trudny we współżyciu. Można co prawda wzruszyć ramionami i chadzać własnymi drogami, jednak brak wzajemnego zrozumienia łatwo może wpłynąć na rozluźnienie kontaktów, co szczególnie w wypadku Bliźniąt bywa powodem przykrych następstw.

 

Mąż ze znaku Bliźniąt wymaga dużego zrozumienia i wyrozumiałości. Chcąc wejść z nim w ścisły kontakt duchowy, należy dostosować się do jego intelektualnych zainteresowań, co wcale nie jest łatwe dla każdej kobiety. Dla zachowania harmonii w małżeństwie warto jednak zdobyć się na wysiłek, w przeciwnym razie mąż będzie szukał duchowych kontaktów gdzie indziej, co może łatwo nabrać niepożądanego charakteru.

 

Bliźniakiem powinny interesować się szczególnie te panie, które najbardziej cenią intelekt partnera i będą dla niego równorzędnym przeciwnikiem we wszelkiego rodzaju pojedynkach słownych, które potrafią docenić i odparować błyskawiczne i efektowne ciosy w słownej szermierce. Mówiąc inaczej: nie może jedno walczyć szpadą, a drugie miotłą.

 

Najodpowiedniejszymi partnerkami dla pana Bliźniaka będą dziewczyny ze znaku Wodnika, a potem Wagi.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU RAKA

 

Panią Rak nie ponoszą seksualne namiętności. Dla jakościowo wysokich wymagań niektórych znaków ma ona mało zrozumienia. Z ukochanym mężczyzną będą ją natomiast łączyły silne więzy uczuciowe. Małżeństwo bez dzieci byłoby dla pani Rak nie do pomyślenia. Jeżeli ich nie ma, będzie matkowała mężowi. Od męża żąda uczucia szczerego i trwałego.

Choć pani Rak ulega łatwo wpływom, w małżeństwie jest stała i wierna.

Pewne przeczulenie uczuciowe powoduje, że pani Rak nie zawsze bywa zadowolona z istniejącego stanu rzeczy, wcześnie jednak dochodzi do przekonania, że małżeństwo to kompromis między tym, co by się mieć chciało, a tym co się ma. Ofiarność i gorące serce pani Rak nie zawsze bywają właściwie docenione, a często wykorzystywane. Nastroje pani Rak miewają swe przypływy i odpływy, co zdaje się mieć jakiś związek z fazami Księżyca; warto sprawdzić!

 

Pani Rak potrzebny jest partner kulturalny, spokojny, pogodny. Nienawidzi ona chamstwa, krzyków, awantur lub autorytatywnego nacisku na jej osobę.

Należy sobie uprzytomnić, że kobiety z Raka to duchowe mięczaki, na których mężowie bez serca nieraz wyżywają się. Pozorna równowaga psychiczna i pogoda ducha, jaką okazuje pani Rak na zewnątrz, to tylko maska ochronna. W głębi duszy lada drobnostka powoduje u niej nerwowe napięcia, a kłopoty prawdziwe lub urojone nie dają jej spokoju. Drobne sprzeczki przeżywa długo, choć partner o nich dawno zapomniał. Dlatego też partner musi być dobrany starannie, niezalęznie od tego, że bez prawdziwej miłości panna Rak nigdy nie wyjdzie za mąż.

Żony mające słońce w Raku prawie wszystkie wyszły za mąż z miłości. Zdarza się jednak, że nieśmiałość tych pań nabiera cech kompleksu i że na skutek różnych wewnętrznych oporów pozostają one nieraz starymi pannami.

 

Pani Rak ciężko przeżywa wszelkie rozczarowania w miłości i w małżeństwie, a biedaczka w swej dobroci zasługuje na to, aby nie robić jej krzywdy. Mama Rak będzie przypominała zawsze kurę nad kurczętami, stale będzie w strachu, że coś mogło się stać jej dzieciom, bo świat jest przecież pełen niebezpieczeństw i ponurych niespodzianek. Mało kto kocha swe dzieci tak mocno jak mama Rak.

 

Żony z tego znaku najchętniej same wykonują wszystkie prace domowe. Należy im w tym pomagać, bo nie zawsze mają odwagę zaprząc do roboty kogoś z domowników. Dla większości mężczyzn są one w ogóle za dobre. Egoistyczni mężowie nieraz zbytnio wykorzystują tę cechę małżonki z Raka.

 

Najodpowiedniejszym partnerem życiowym byłby moim zdaniem ktoś ze znaku RYB. Mąż ten najłatwiej zrozumie i potrafi wczuć się w subtelną psychikę towarzyszki z Raka. U obojga problemy seksualne nie stoją na miejscu pierwszym. Oboje są spokojni, łagodni i w ogóle mają podobne usposobienia.

Także z PANNĄ i BYKIEM harmonizuje charakter pani Rak. Oba znaki mają usposobienie spokojne, zgodne i zrównoważone. Lubią spokojne życie domowe i przejawiają skłonności domatorskie. Tak Panna, jak i Byk mają poczucie wartości pieniądza. Nie lubią wydawać go na byle co. Byk ma może większe wymagania seksualne, do czego znów nie jest tak trudno przyzwyczaić się.

Do pewnego stopnia i Skorpion bywa odpowiednim partnerem dla panny Rak, lecz nieraz łatwo tu o pewne dysharmonie. Arbitralny Skorpion bywa skłonny do tyranizowania łagodnej partnerki.

 

MĄŻ ZE ZNAKU RAKA

 

Pan Rak to uprzejmy, taktowny i romantyczny marzyciel, o bardzo rozsądnym i praktycznym podejściu do życia. Nieraz miewa jednak zmienne nastroje, powodowane lada drobnostką, na co ktoś z innego znaku z pewnością nie zwróciłby wręcz uwagi. Chociaż zdarza się czasem, że pan Rak odezwie się do kogoś ostro lub nawet podniesie głos, jednak serce jego pozostaje miękkie i wrażliwe. Bardzo wysoko sobie ceni okazane mu serce i czułe słowo. Raki są oszczędne na swoisty sposób. Na przykład nie lubią kupować taniochy, bo to w konsekwencji nie opłaca się.

Typowy przedstawiciel znaku Raka niechętnie ubiera się na sportowo. Nie namawiajmy go też do tego.

Chcąc z Rakiem żyć w zgodzie, żona powinna pozostawać w dobrych stosunkach z jego matką. To bardzo ważne.

 

Raki lubią, kiedy żony o nich dbają i rozpieszczają ich, choć otwarcie żaden się do tego nie przyzna.

Żona Raka powinna pamiętać także o tym, co mąż lubi jadać. Raki bywają dumne ze swych przodków (oczywiście pod warunkiem, że jest po temu powód). Kochają się w starych meblach po pradziadkach, nawet gdyby były niewygodne i niefunkcjonalne.

 

Do serca męża, mającego słońce w Raku wiedzie droga niezawodna: przez żołądek. Lecz należy pamiętać, że dla pana Raka nie wystarcza samo dobre jedzenie. Musi ono być przy tym estetycznie podane. Wszelkie gastronomiczne akcesoria, jak: ładna porcelana, serwetki, kwiaty na stole oraz cisza i spokój, to dla pana Raka rzeczy równie ważne. Pan Rak jest dobrym i zgodnym mężem, ale podczas jedzenia nie wolno mu pokazywać złych humorów, kaprysów, grymasów. Tego bardzo nie lubi.

W życiu miłosnym Raków na pierwszym miejscu stoją nie tyle problemy seksualne, co sprawy uczucia, harmonijnego współżycia i wzajemnego zrozumienia się.

 

Żaden ze znaków nie jest tak oddany tradycji i sprawom rodzinnym jak Rak. Jego usłużność i chęć niesienia pomocy czyni z niego pożądanego partnera w małżeństwie.

 

Przed ślubem Rak lubi grać rolę romantycznego amanta. Ponieważ jest nieśmiały, w zalotach będzie krążył dookoła swej lubej, niczym kot koło miski gorącej zupy. Należy go więc ośmielić. Niestety, najbardziej odpowiednie dla Raka dziewczęta - panny z Ryb, Byka i Panny - też są trochę nieśmiałe.

 

Raki nie lubią rozwodów. Realiści przywiązani do rodziny. Często pantoflarze, których żony łatwo urabiają na swą modłę. W sprawach seksualnych mało skomplikowani.

Rada na przyszłość: nie wolno wyrzucać starych kapci Raka, zużytych trampek, a nawet i dziurawego kapelusza. Poczekajmy, niech on to sam zrobi.

Współżycie z Rakiem nie jest trudne, ale trzeba być w stosunku do niego grzecznym i nie wolno do niego podchodzić w sposób egoistyczny.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU LWA

 

Możemy sobie powiedzieć otwarcie: dzisiejsze czasy pannie Lew raczej nie sprzyjają. Aby móc swobodnie rozwinąć swą indywidualność, pani Lew potrzebne są pewne ramy, kulisy życiowe...

Należą do nich: pewien stopień zamożności, możliwość reprezentacji i znacznego wyróżnienia się ponad przeciętność i szarzyznę dnia powszedniego. Tymczasem postępujący na całym świecie proces demokratyzacji zrównuje ludzi.

 

Pani Lew potrafi być wierną i kochającą małżonką, lecz tylko na zasadzie wzajemności.

Kiedy będzie to konieczne, z poświęceniem zajmie się swoimi dziećmi.

Wspaniale nadaje się do reprezentacji gdy zachodzi potrzeba współdziałania w zdobywaniu powodzenia męża.

 

Niekorzystna cecha pani Lew? - Wyobraża sobie, że się zna na ludziach.

Tymczasem Lew należy do znaków najbardziej egocentrycznych. Zapatrzona w siebie pani Lew jest zdania, że tylko ona może mieć rację.

Problemy w małżeństwie rozpatruje pani Lew przede wszystkim pod kątem widzenia własnej kariery życiowej - w sensie zdobycia wyższego standardu. Chętniej więc zakocha się w kimś, kto jej potrafi ofiarować i zapewnić byt zamożny i beztroski, o co dziś na świecie trudno dla człowieka przeciętnego.

 

Pani Lew jest pełna temperamentu i radości życia. Małżeństwa z nią uchodzą za szczęśliwe. Niejeden osobnik zazdrości swemu koledze żony tak reprezentacyjnej, chociaż wiadomo, że nie wszystko złoto co się świeci. Bywa także i złoto bez blasku - mam tu na myśli panią Rak.

Pani Lew miłość zawsze traktuje poważnie. Pętaki i pędziwiatry nie mają u niej żadnych szans.

Panie z tego znaku lubią, kiedy ich mężowie są kimś ważnym, coś reprezentują, coś znaczą, czym można by się pochwalić wśród przyjaciółek, zabłysnąć w towarzystwie. Należy także pamiętać o pieniądzach, aby pani Lew miała za co ładnie się ubierać i mogła choć trochę wyróżnić się wśród otoczenia. W każdym razie po ślubie jest pani Lew mężowi wierna.

 

Kandydaci do ręki panny Lew za wiele sobie po niej obiecują! Lecz małżeństwa z tymi dziewczętami uchodzą za dobrane i szczęśliwe, bo pani Lew baczy dużo na pozory. Tak więc niejeden mężczyzna po cichu zazdrości koledze takiej wspaniałej żony. Czy ma rację? Pamiętajmy, że nie wszystko złoto... itd.

 

Kobieta ze znaku Lwa ma w sobie coś z królewskiego autorytetu. Kiedy będzie pracować społecznie w jakimś stowarzyszeniu kobiecym, wszystkie członkinie jednogłośnie ustąpią jej władzy i wybiorą ją na przewodniczącą, gdyż nikt na to stanowisko nie nadaje się lepiej, niż pani Lew.

Sposób występowania tych kobiet jest także okazały i autorytatywny.

Pani Lew jest wielkoduszna i nie lubi bawić się w szczegóły lub gubić w drobnostkach. Jest przy tym gospodarna. Należy do najlepszych matek. Powiedzenie: "broni swe dzieci jak lwica" można z powodzeniem zastosować do pań ze znaku Lwa. Sposób bycia kobiet z Lwa jest uroczysty, pełen godności i poczucia własnej wartości. Widzi się to od razu po chodzie, wyrazie twarzy, zachowaniu i charakterystycznie uniesionej głowie.

Pani Lew to uosobienie wielkiej damy. Imponująca, promienna, piękna. W wypadkach jaskrawych, jeżeli urodziła się rano, wówczas w wieku starszym nie chadza ulicą, lecz płynie jak fregata flagowa. Jej uroda jest zawsze modna. Jej wytworność i pozorna mądrość olśniewają.

 

Praktycznie biorąc, pani Lew imponuje tylko pieniądz lub stanowisko, bywające często synonimem pieniądza. Ambicje ma wygórowane, lecz bardzo często brak jej możliwości ekspansji i urzeczywistnienia pragnień, jako że na całym świecie większość ludzi należy do sfery średniej i niezamożnej.

Pannę Lew łatwo sobie zjednać, otaczając ją choćby pozorami luksusu. Kto jednak złoży u jej stóp tylko ofiarną miłość, może swój dar zawinąć w gazetę i pójść do domu.

 

Odpowiednimi partnerami dla pani Lew są przede wszystkim BARAN, WAGA i STRZELEC.

Baran nadaje się najbardziej, gdyż w tym związku zbiegają się podobne temperamenty, szeroki gest, rozmach życiowy i optymizm. Oboje są typami ekstrawersyjnymi, żyjącymi "na zewnątrz".

Często i Waga bywa dobrym partnerem dla pani Lew. Temperamenty podobne oraz duża towarzyskość, a w stosunkach z otoczeniem uprzejmość i grzeczność. Pewna wspólna niekorzystna cecha: nie lubią się liczyć z pieniędzmi.

Co do Łucznika, to związki z tym znakiem uchodzą za szczęśliwe ze względu na podobne temperamenty, pewną dozę beztroski, optymizm życiowy i towarzyski.

Nieraz i Bliźnięta tworzą z panią Lew związek harmonijny.

 

MĄŻ ZE ZNAKU LWA

 

Mistrzu - rzekł ktoś do owdowiałego Lwa, aktora - wzruszyła mnie pana rozpacz nad grobem małżonki.

Lew machnął ręką. - To jeszcze nic - odparł - trzeba było mnie widzieć przedtem w kościele.

 

Ten stary dowcip najtrafniej charakteryzuje pana Lwa, któremu życie wydaje się puste bez pełnej widowni. Lew bowiem nie idzie przez życie, a występuje, krocząc majestatycznie.

 

Lwy najłatwiej chwyta się na próżność.

Wystarczy, aby przyszła oblubienica zachowywała się jak dama i pana Lwa podziwiała, słuchając z uwagą jego słów jak boskiego objawienia. I pan Lew zdobyty...

Czyżby?... Ha!... teraz dopiero dla małżonki rozpocznie się gehenna: przez długie lata będzie musiała zdawać egzamin z dyplomacji. Lew bowiem lubi wtrącać się do żoninych spraw. Chętnie dobiera jej ubiór, fryzurę, a nawet lekturę. Żona może z panem Lwem żyć w zgodzie, opalając się w blasku jego powodzenia. Bo zawsze będzie chodziło o j e g o powodzenie.

Nawet w domu Lew nie lubi konkurencji dla swojej osobowości. Jeżeli wszystko idzie po jego myśli, będzie dla partnerki łaskawy i szczodry. Rzadki to wyjątek, że Lew jest żonie niewierny. Po prostu za wielki z niego leń, aby mu się chciało tracić energię i czas na zaloty pozadomowe.

Mężowie ze znaku Lwa mają skłonności do tyranizowania rodziny. Są trochę uparciuchami i egoistami.

Współżycie z nimi jest dość trudne, chyba, że żona zrezygnuje z własnego indywidualnego życia, potakując arbitralnemu panu Lwu i przyznając mu we wszystkim słuszność. Czym płachta dla Byka, tym krytyka dla Lwa. O tym nie wolno zapominać, bo postępowanie Lwa nie może być przedmiotem dyskusji.

Bywają także Lwy - fanfarony (ja za to zapłacę). Na szczęście większość kobiet potrafi liczyć lepiej, niż ich mężowie. Wszelkie wady pana Lwa równoważy jego złote serce. Wszystko co tu wcześniej napisałem o Lwie poniekąd można ująć w jednym zdaniu: trzeba się do niego dostosować kosztem własnej indywidualności. I jeszcze coś. Wiele Lwów potrafi zreperować światło i kran, a to też coś znaczy.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU PANNY

 

Panie ze znaku Panny organizują sobie same swe szczęście małżeńskie. Lecz nim do tego dojdzie, "pacjent" bywa badany, prześwietlany, sprawdzany prawie że elektronicznie, lecz w każdym razie dokładnie, na zimno. Przed ostateczną decyzją Panna przeprowadza kalkulację, porównania, analizy, aż w końcu biedny kandydat stoi odarty z piórek, przebadany i sprawdzony. Oczywiście, po takim egzaminie Pannę nie mogą spotkać żadne niespodzianki. Jednak z tego co pozostało nie starczy już na jakąś szaleńczą miłość, miłosny żar czy zapomnienie się ze strony partnerki. Jej szczęście miłosne można porównać do samochodu, który ma jechać do przodu przy włączonych hamulcach.

Za to w innych dziedzinach Panna ma liczne zalety. Należą do nich: skromność, pracowitość, oszczędność. Można na Pannie zawsze polegać, można jej też zaufać. Jest zrównoważona bowiem i opanowana.

 

Jasne, że wszystkie Panny zaprzeczą temu co o nich napisałem. Nastolatki z tego znaku wręcz pokpiwają sobie z problemów miłości. Panna trzeźwa, opanowana, nieraz przeciąga strunę, nie mogąc się zdecydować na wybór. Nieraz wśród nich spotyka się typy o zahamowaniach.

 

Żony ze znaku Panny to często nieszczęśliwe istoty. Od rana do nocy "muszą" ciężko pracować, dbając o porządek w domu.

Wyraz "muszą" dajemy w cudzysłowiu, gdyż z tym musem na dwoje babka wróżyła. Nikt tych pań do niczego specjalnie nie zmusza. Z manią robienia porządków, jak i z występującą często pewną oschłością, należy się pogodzić, bo pani Panna ma wiele innych zalet, może niezbyt błyskotliwych, lecz cennych.

Potrafi mężowi służyć dobrą radą, dbać o to, by nikt z domowników nie wydawał niepotrzebnie pieniędzy, jest bezpretensjonalna, nigdy nie robi scen małżeńskich, potrafi się ubrać ładnie i tanio, a kiedy w domu ktoś zachoruje, mama Panna będzie świetną pielęgniarką, bez obawy zarażenia się, o co drżą ze strachu panie z Byka i z Lwa. Pracowitość żony - Panny jest nadzwyczajna. Będzie się zamęczała, nie chwaląc się, nie wymagając współczucia, nie skarżąc się. Dla urozmaicenia będzie może prowadziła skrupulatną, kuchenno-domową rachunkowość.

W związku małżeńskim, w którym uczestniczy pani Panna, jeżeli dochodzi do rozwodu, to nigdy z jej inicjatywy, a partnera. Przyczyną zazwyczaj bywa nadmiar zalet małżonki.

 

Z Panną dobrze harmonizuje znak BYKA. Oboje patrzą na świat przez to samo okienko: gospodarni, oszczędni, charaktery zgodne. Oboje lubią rozmawiać o finansach i interesach. Utrata pieniędzy boli Byka więcej, niż atak kamicy żółciowej. Do zdrady małżeńskiej taki maż skłonności nie miewa. A nuż wynikłyby z tego jakieś wydatki? - zastanawia się pan Byk. Panna, na wskroś realistka, cieszy serce Byka. Wspierają się nawzajem w .swych poglądach, cenią sobie także swe tendencje domatorskie.

O KOZIOROŻCU można powiedzieć mniej więcej to samo. I ten znak harmonizuje z Panną, chociaż oboje partnerzy miewają czasem pewne opory w sferze erotycznej. Pani Panna i jej małżonek - pan z Koziorożca - cenią nawzajem w partnerze cechy, które ktoś bardziej lekkomyślny traktowałby jako cnoty negatywne. Trzeźwość poglądów na wszystko, co innych doprowadziło do rozpaczy, cenione jest tu najbardziej. Chłodna kalkulacja i myślenie głową, a nie sercem, to cechy bezsprzecznie pożyteczne, lecz czy także przyjemne? - Wszystko jest względne, proszę Państwa, ale Pannie i Koziorożcowi jest z tym wygodnie i dobrze. W małżeństwie tym nie ma szaleństw, lecz i mało jest rozczarowań i zawodów.

Także z Rakiem tworzy Panna związek harmonijny.

 

MĄŻ ZE ZNAKU PANNY

 

Już na wstępie należy zaznaczyć, że panie o usposobieniu romantycznym nie napotkają u panów ze znaku Panny na właściwy grunt. Pannie brak bowiem odpowiedniej anteny do recepcji podobnych uczuć. Nie jest to typ, który by swej lubej grał na mandolinie i śpiewał ballady.

Seksbomba uperfumowana za uszami i biegająca po mieszkaniu w majtkach oraz z różą w zębach, wywołałaby u pana z Panny konsternację. Raczej chętnie natomiast zgodziłby się na rolę mydła lub szczotki w jej ręce, bo Panna szuka nie kochanki, a żony!

We współżyciu mąż ze znaku Panny jest trochę trudny, chyba z powodu nadmiaru zalet. W porównaniu z innymi znakami, panowie z Panny mają w swym życiu stosunkowo niewiele miłostek. W ich małżeństwie więcej niż dwoje dzieci to wyjątek. Większość starych kawalerów niestety ma Słońce w tym znaku zodiaku.

 

Dziewczyna, którą chłopiec ze znaku Panny wybrał za żonę, może być pewna jego wierności - oczywiście na zasadzie wzajemności. Ze strony partnera nie będą ją czekały żadne przykre niespodzianki, lecz inne chyba też nie, bo Panna ma za mało fantazji i życiowego rozmachu...

Chłopiec z Panny, trzeźwy, o chłodnej głowie, na wszystko patrzy okiem krytyka, bez afektu. Na męża nadaje się on tylko dla kobiet o podobnym usposobieniu. Okazywanie mu uczuć gorących, miłego nieraz braku rozsądku, spowodowanego namiętnością, najczęściej będzie trafiało w próżnię.

Warto także wiedzieć, że Panna nienawidzi głupoty tak samo jak brudu.

Nie jest wskazane wytykanie Pannie błędów. Mąż zna je przecież najlepiej sam, a krytyki swojej osoby nie lubi bardzo, chociaż sam często bywa strasznym zrzędą.

 

Mężom ze znaku Panny na ogół trudno dogodzić. Zawsze będzie im się zdawało, że wszystko wiedzą lepiej, że są oszczędniejsi, gospodarniejsi i mniej wymagający, niż ich żony. Ich roztropność i praktyczne podejście do życia są dla kobiety uczuciowej wręcz irytujące.

Można przypuszczać, że człowiek, który wymyślił planowanie, na pewno miał słońce w znaku Panny.

 

Kiedy w domu coś się zepsuje, można być pewnym, że mąż Panna bez niczyjej pomocy naprawi uszkodzenie. Umoralniające kazania dla niesfornych dzieci wygłasza najlepiej ojciec z tego znaku. Panna jako mąż bardzo lubi, kiedy żona zasięga jego rady i opinii. Tę przyjemność można mu zrobić łatwo. Męża Pannę trudno owinąć sobie dookoła palca, lecz można na nim polegać.

Jeżeli któraś żona Panny chciałaby narzekać na męża, niech sobie uprzytomni, że on ciężko pracuje na utrzymanie rodziny i nie narzeka. Stara się usilnie, aby swoim bliskim zapewnić dostatek i aby dobrze wychować dzieci.

Panna należy do znaków bardzo ofiarnych, mało egoistycznych. Chętnie poświęca się dla rodziny, nie żądając niczego w zamian.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU WAGI

 

Większość Wag to dziewczęta urodziwe, wesołe i towarzyskie. Jednak trudno wskazać skuteczny sposób postępowania z nimi z powodu dużej wrażliwości oraz zmienności nastrojów. Jako towarzyszka życia pani Waga jest miła i przyjemna, do wielu sytuacji życiowych potrafi się dostosować, lecz do pełni szczęścia jest jej niezbędny wyższy standard życiowy. Pod tym kątem więc będzie Waga rozpatrywała swe przyszłe szansę matrymonialne. Związanie się z panią Wagą wymaga drobnych inwestycji (podobnie jak z panią Lew). Lecz za to mąż ma co pokazać w towarzystwie, bo pani Waga ma w sobie coś wytwornego; jest damą na właściwym poziomie.

 

O starających się o jej rękę Wagę nigdy głowa nie boli. Chętnych jest bowiem tylu, że nic tylko wybierać i przebierać. Waga szeroko korzysta z tej sytuacji.

W odpowiedniej oprawie Waga rozkwita w całej pełni swej urody.

Panią Wagę zawsze będzie mąż mógł uważać za pewnego rodzaju ozdobę. Takiego samego zdania będą goście, podziwiający jej takt, dyplomację i umiejętność właściwego znalezienia się w towarzystwie.

Panie z Wagi i Lwa to najbardziej reprezentatywne kobiety wśród dwunastu pań zodiaku. Wspaniale nadają się na żony dla ludzi na eksponowanych stanowiskach.

 

Pani Waga to typ, który ma stosunkowo najwięcej odpowiednich dla siebie partnerów. Nadaje się dla niej BLIŹNIAK. Jest to znak "intelektualny", na który w obecnych czasach istnieje duże zapotrzebowanie. Oboje nie są obarczeni ciężkawym pomyślunkiem, niczym się nie przejmują. Ce****e ich także bystrość, zamiłowanie do urozmaicenia i towarzyskość. Partnerzy ci nigdy ze sobą się nie nudzą. Istnieje też między nimi całkiem dobra harmonia seksualna.

 

Jeżeli WODNIK starający się o rękę Wagi jest już po trzydziestce, może być z niego partner odpowiedni, bo wtedy ma już właściwe rozeznanie. Zresztą, jest to ciekawy i kulturalny oryginał, a współżycie z nim jest interesujące.

STRZELEC, ten wiecznie młody partner, pełen entuzjazmu i radości życia, stale miewa nowe pomysły. Wiele z nich potrafi urzeczywistnić. Należy traktować poważnie jego zamierzenia. Między tymi partnerami istnieje dużo wspólnych stycznych.

Wielkopańskość LWA, jego szeroki gest, lekceważenie drobnostek, wszak to wspaniałe i przyjemne zalety. A że chce mieć zawsze rację? Proszę, niech mu się zdaje, że ją ma.

Oboje lubią wyższy standard życiowy, są towarzyscy, bez kompleksów, uprzedzeń i stanów depresyjnych.

Bywa, że i w znaku Barana spotyka się odpowiedniego towarzysza dla panny Wagi.

 

MĄŻ ZE ZNAKU WAGI

 

Pan Waga to partner miły, ciekawy i zgodny, ale pod warunkiem, że mu nikt swym postępowaniem nie nastąpi kopytem, przepraszam: nogą, na jedną z szalek jego wagi.

Najbardziej zdradliwy jest czarujący uśmiech i melodyjny głos tego pana. Rozbroi on każdą, nawet najbardziej rozżaloną i rozgoryczoną partnerkę. Nie jest to jednak wręcz hipnotyczny przymus, jaki wywiera na kobiety pan Skorpion. Wpływ Wagi jest raczej zniewalający. Kto zna mitologię, ten przypomina sobie z pewnością historię o tym, jak to syreni śpiew oczarował towarzyszy Odysa. Tylko on sam przezornie zatkał sobie uszy woskiem...

 

Romantyzm i czar to magnesy dla tłumu dziewcząt ujętych wdziękiem tego urodzonego amanta, tego wzorcowego Bel Ami. Nadmiar delikatności często nie pozwala panu Wadze powiedzieć do miłej towarzyszki: Nie! Nierzadko rodzi to później bardzo smutne skutki, aż do rozprawy rozwodowej włącznie.

Mąż z Wagi jest wspaniałym kochankiem, ale nie spodziewajmy się po nim, że wczuje się w duszę swej partnerki lub zrozumie jej sytuację psychiczną, gdy ta z kolei popadnie w jakieś życiowe trudności i konflikty. Pod tym względem Waga jest bardzo powierzchowna.

Mężowie ze znaku Wagi powinni pamiętać, że prawdziwa miłość musi polegać na wzajemności. Mieć powodzenie, dać się kochać, to za mało. Harmonia w małżeństwie wymaga też stałości uczuć.

 

Pan Waga na ogół oświadcza się bardzo niechętnie. Należy więc zdjąć mu ten ciężar z serca i zrobić to za niego. Chociaż później, w razie jakiegokolwiek sporu, lubi on powiedzieć: to Ty dążyłaś do małżeństwa! A kiedy biedną żonę ze złości ma właśnie trafić apopleksja, wówczas pan Waga uśmiechnie się czarująco i ... wszystko już minęło, zostało zapomniane, zażegnane, wybaczone...

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU SKORPIONA

 

Pani Skorpion to kobieta z charakterem, obojętnie jak to rozumieć, w sensie dodatnim lub ujemnym.

Chociaż nie zawsze urodziwa, jest bezsprzecznie bardzo atrakcyjna.

Ma w sobie ukryty narkotyk, błyskawicznie działający na mężczyzn. Ma też bardzo dużo instynktu w doborze partnera. Zdumiewające są jej spokój i pewność siebie. Z pozoru wydaje się być szalenie opanowana, jednak w głębi duszy ponoszą ją gwałtowne namiętności.

Wszelkie swe problemy rozpatruje pani Skorpion pod kątem widzenia seksu. Dla osób z innych znaków na pewno sprawa ta będzie niezrozumiała, lecz wierzcie mi, tak jest rzeczywiście.

 

Przenikliwa bystrość pani Skorpion ułatwia jej natychmiastowe rozeznanie wszelkich sytuacji. Jest to typ mściwy i pamiętliwy na krzywdy. Kobieta ta zdolna jest' wypomnieć partnerowi flirt sprzed dwudziestu lat. Niedobrze jest mieć ją za wroga, lecz jako przyjaciel jest życzliwa, pomocna, a nawet ofiarna.

 

Jako żona jest to typ wartościowy. W nieszczęściu potrafi wziąć na swe barki wszystkie kłopoty domowo - rodzinne. Kiedy jednak zrazi się do partnera, gotowa z nim zerwać natychmiast.

Przy nawiązywaniu stosunków należy postawić sprawę jasno: małżeństwo lub przyjaźń, choć pani Skorpion nie są do szczęścia potrzebne koncesje i gwarancje pisemne z Urzędu Stanu Cywilnego.

Dobry z niej psycholog. Jest przebiegła, podejrzliwa i zazdrosna. Stąd często się rozwodzi.

W ogóle pani ta to kłębek wszelkich namiętności, ale również dzielna pod każdym względem.

 

Żona mająca słońce w Skorpionie rządzi domem. Co do tego nie ma dwóch zdań. Jest dzielna, doświadczona i trzeźwo myśląca jak rzadko kto, a więc to co się do niej mówi, musi mieć sens. Nie można jej zbyć byle słowem.

 

Pani Skorpion jest namiętna i pełna temperamentu. Mając żonę z tego znaku, mąż nie potrzebuje szukać urozmaicenia poza domem i lokować nadwyżek u konkurencji. Byłoby to zresztą dużym ryzykiem, bo pani Skorpion potrafi okazać gwałtownie swą zazdrość. U pań tych ważne są nastroje i humory. Ich postępowanie trudno nieraz zrozumieć, bo i one same często siebie nie rozumieją.

Pewną wskazówką może być fakt, iż wszystko co czyni pani Skorpion ma podłoże uczuciowe, tak jak u Raka i Ryb, lecz jest to bez porównania bardziej aktywne, dynamiczne, gwałtowne, żywiołowe.

 

Pannie Skorpion trudno dobrać odpowiedniego partnera. Dziewczyna ta jest bardzo arbitralna, a ze wszystkich znaków seksualnie najbardziej pobudliwa i wymagająca, tak ilościowo jak i jakościowo. Panna Skorpion ma zawsze i wszędzie powodzenie u mężczyzn, bez względu na urodę.

 

Pana RYBĘ nie trzeba odławiać, sam wejdzie do sieci partnerki. Jest to typ uczuciowy, o bogatym życiu wewnętrznym, podświadomie pragnie, aby mu matkowano. Ponieważ jednak pani Skorpion ma charakter twardy i zaborczy, jej opiekuńczość łatwo zmienia się w centralny zarząd. Przebiegła małżonka ze Skorpiona trzyma poczciwą Rybę w sieci. Małżeństwa te nie rozwodzą się prawie nigdy.

Pan RAK ustępliwy, zgodny, będzie czuł się w roli pantoflarza dobrze, chociaż w życiu zawodowym jest dzielny i samodzielny. I w tym wypadku decyduje panna Skorpion o dacie ślubu. Jeżeli partner będzie pani Skorpion odpowiadał, nie wypuści go ona nigdy z ręki, a ewentualną konkurencję brutalnie potrafi przepędzić.

W niektórych wypadkach nadaje się dla panny Skorpion także partner ze znaku Koziorożca, z Byka, a także ewentualnie i z Panny.

 

MĄŻ ZE ZNAKU SKORPIONA

 

Jedną z głównych cech Skorpionów jest pewien brak umiaru.

W zależności od całokształtu horoskopu indywidualnego, może tu chodzić o życie seksualne, jedzenie, picie wódki, a bardzo często o nadmiar pracowitości.

W żadnej z tych potencjalnych dziedzin pan Skorpion nie będzie szanował i uwzględniał stanu swego zdrowia, jeżeli będą powodowały nim jakieś szczególne zainteresowania.

Skorpiony pomawia się o różne niemiłe cechy. Ale w czasach, kiedy na każdym niemal kroku napotyka się zawiść, wyrachowanie i brak ludzkich uczuć, rzuca się w oczy czysta i bezinteresowna przyjaźń osób z tego znaku.

Wobec wrodzonej pamiętliwości, jest jednak wskazane nie narażać się Skorpionom nawet w drobnostkach.

 

Mąż ze znaku Skorpiona ma skomplikowany charakter i rzadko która żona go rozumie. Jest on w dużym stopniu duchowym samotnikiem podobnie jak Wodnik.

Najłatwiej przełamać jego nieufność i trafić do niego poprzez okazywanie zainteresowania dla nurtujących go problemów. Nigdy nie ułagodzi się jego podejrzliwości zupełnie, tak jak nikomu nie uda się całkowicie zgłębić tajników jego duszy. Zawsze pozostanie jakiś zakamarek zamknięty i to nawet dla osób najbardziej zaufanych i ukochanych.

Do rzadkości należą mężowie ze Skorpiona zgodni i ustępliwi. Na ogół bardzo daje się we znaki ich władczość i wojowniczość. Zależy to też od godziny urodzenia. Panowie ci bywają często bezsensownie zazdrośni. Po cóż więc im się narażać? Zresztą, gdzie jest taka dziewczyna, której nie zaspokoi jeden Skorpion?

Spytajcie się żony Skorpiona o jego życie seksualne. Młoda się zarumieni, a starsza z uśmiechem zażenowania pochyli nisko głowę. Pod względem seksualnym Skorpiony są nie do zdarcia. Panie, które lubią wyżywać się tylko w erotycznym gadulstwie, niech lepiej Skorpionom nie pokazują się na oczy.

 

Na teatralne występy swej żony żaden Skorpion nie da się nabrać. A na groźbę popełnienia samobójstwa, gotów jest taki pan usłużnie otworzyć małżonce okno, nawet na wyższym piętrze.

Bojaźliwe dziewczątko to nie partner dla Skorpiona. Dla tej, która ma dosyć charakteru i temperamentu, aby śmiało dostosować się do męża Skorpiona, otworzą się horyzonty, o jakich filozofom się nie śniło.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU ŁUCZNIKA

 

Większość panien z Łucznika to dziewczyny ładne, reprezentacyjne i atrakcyjne. Jedną z zasadniczych wad jest to, że nie przychodzi im łatwo dostosowanie się do partnera. Mąż pani Łuczniczki musi być spokojny, wyrozumiały i ustępliwy. Wtedy ona będzie dla niego wspaniałą towarzyszką życia. Zaś mąż będzie nią tak zaabsorbowany, że mu nie starczy czasu na jakieś pozamałżeńskie znajomości.

 

Łuczniczka ma szerokie zainteresowania, chętnie porusza w towarzystwie tysiące tematów, ale na ogół powierzchownie. Zmartwień sercowych żona z Łucznika nie potrafi dusić w sobie. Lubi opowiadać o nich przygodnym słuchaczom. Nim napotka odpowiedniego dla siebie partnera, upłynie czasem dużo wody w rzece. Jest bowiem wymagająca i przebiera wśród kandydatów; lekkoduchy i typy niepoważne nie mają u niej szans. Łuczniczka lubi też sięgać wysoko. Rozgląda się wśród ludzi na stanowiskach, z tytułami, mundurem oraz... doświadczeniem. Pragnie bowiem błyszczeć i wzbudzać zainteresowanie u boku męża, który już do czegoś w życiu doszedł.

Trzeba dodać, że panie Łucznik rozwodzą się stosunkowo łatwo. W kolejności swych astralnych sióstr stoją na trzecim miejscu (statystycznie).

 

Łuczniczka to typ szczery, otwarty. Często nie liczy się ze słowami i mówi to co myśli. Bije od niej swoboda i radość życia. Do jej najważniejszych cech charakteru należą: uczciwość i prostolinijność.

Jej opinię często natomiast psują pozory. Winne temu jest niczym nieskrępowane postępowanie pani Łucznik.

 

Najodpowiedniejszymi partnerami dla Łuczniczki są: BARAN, LEW, WODNIK i WAGA.

Baran ze względu na .podobne temperamenty, usposobienie, radość życia, pewną beztroskę i aktywność.

Chociaż nieraz padają ostre słowa, burze mijają szybko.

Lew także nadaje się na partnera dla Łuczniczki. Szczerość i otwartość dominują u obojga, a poza tym: rozmach życiowy, podobne temperamenty, towarzyskość, wesołość i pełny optymizm.

Wodnik jako znak przeciwstawny często także harmonizuje z Łuczniczką. Również i Waga bywa odpowiednim partnerem pani Łucznik. Oboje ce****e bowiem pewna wytworność, bywają ambitni, nie małostkowi i lubiani w towarzystwie.

 

MĄŻ ZE ZNAKU ŁUCZNIKA

 

Do panów z tego znaku chciałoby się czasem powiedzieć: patrz gdzie idziesz, bo zajdziesz tam gdzie patrzysz. Większość z nich bowiem idzie przez życie z głową pełną fantastycznych koncepcji, bujając w obłokach. Tę cechę mają Łucznicy nawet w starszym wieku.

Ciekawostką jest fakt, że panowie ci to szczęściarze. Bogowie chyba tylko wiedzą dlaczego tak jest i dlaczego los tak często ich wspiera; jest to jednak rzecz bezsporna. Ich "patrzenie w obłoki" bywa uzasadnione i często, o dziwo, daje dobre rezultaty.

 

Tajemnica harmonijnego współżycia z panem Łucznikiem wynika z jego przyjaznego stosunku do całego świata. Także wśród kobiet miewa Łucznik liczne platoniczne sympatie. Jego jowialność nakazuje mu rozmawiać serdecznie i poufale zarówno ze starszą panią w kiosku Ruchu jak i z mleczarką lub sprzątaczką w jego klatce schodowej. To jednak sprawa mało ważna i nieszkodliwa. Niewielu Łuczników posiada ściśle intelektualne zainteresowania, ale w stosunku do swej partnerki stawiają oni raczej wysokie wymagania. I o tym też należy pamiętać.

Trzeba też wiedzieć, że Łucznicy są bardzo ruchliwi i towarzyscy. Pod tym względem trzeba im dotrzymać kroku.

 

Rzadko który Łucznik przywiązuje wagę do kontaktów towarzyskich ze swoją lub żony rodziną.

Swobodne postępowanie Łucznika bywa wielokrotnie powodem złośliwych plotek. Reaguje on na nie wzruszeniem ramion. Typ ten nie ma nic wspólnego z zasadą: z kwiatka na kwiatek.

 

Łucznik ceni sobie możliwość mówienia wprost tego co myśli. Trzeba się więc do tego przyzwyczaić. Czasem zdarzy mu się popełnić jakieś głupstwo, gdyż jest impulsywny. Nieważne to jednak wobec faktu, że typ ten potrafi kochać szczerze. A to jest przecież cecha spotykana raczej rzadko.

 

Żonie pana Łucznika nie wolno być małostkową. Jej posunięcia w dziedzinie polityki małżeńskiej powinny być dyskretne, niewidoczne, raczej zakulisowe. Na wyższych stanowiskach Łucznicy dużo czasu poświęcają sprawom organizacyjnym. W ogóle można podziwiać ich zapał, przedsiębiorczość i entuzjazm do pracy.

Mądra żona musi ograniczyć swe ewentualne tendencje zaborcze, dając mężowi więcej swobody. Gdy będzie chodziło o dalekie podróże palcem po mapie, musi traktować to poważnie, bo Łucznika łatwo sobie można zrazić lekceważącymi uwagami. To nieważne, że Łucznik czasem pobuja chętnie w obłokach, robiąc dalekosiężne plany. A propos: udaje mu się te śmiałe pomysły urzeczywistnić.

Mądra żona powinna mężowi z tego znaku co jakiś czas wyrazić swój podziw, powiedzieć mu, że jest z niego dumna. Nic tak dodatnio nie wpływa na harmonię w małżeństwie z Łucznikiem jak takie pozornie mało znaczące stwierdzenie.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU KOZIOROŻCA

 

Dzielna, pracowita i warta zaufania pani Koziorożec traktuje problemy życiowe poważnie, czasem może nawet zbyt poważnie. Lekkoduchy nie mają u niej żadnych szans.

Jest spokojna, rzeczowa i zrównoważona. Chłodna tylko pozornie, aczkolwiek seksualnie może zbyt opanowana. Niestety, nie potrafi właściwie zareklamować siebie i swych zalet. Mówiąc prościej: nie ma w niej nic z podrywaczki, kiepska też z niej kokietka.

 

Większość dziewcząt z tego znaku to typy wartościowe. Jest faktem ogólnie znanym, że panie z Koziorożca po czterdziestce wyglądają ładniej i są powabniejsze, niż we wczesnej młodości.

Większość pań z Koziorożca ma ładną cerę do późnej starości

Wszystkie żony z tego znaku miewają maniery salonowe, bez względu na środowisko, z którego wyszły. Odstępstwa od tego są niezmiernie rzadkie.

 

Pani Koziorożec dosyć trudno okazać głębię nurtującego ją uczucia.

Ma ona pod tym względem jakby jakieś opory, przystępy fałszywego wstydu.

Rozsądny mąż nie powinien tłumaczyć sobie mylnie tego pozornego chłodu.

W stosunku do rodziny pani ta kieruje się także poczuciem obowiązku. Lubi oszczędnie i skromnie prowadzić swe gospodarstwo, lecz na miłe, przytulne mieszkanie nie kładzie szczególnego nacisku. Zresztą, nie ma wybitnych talentów w tym kierunku.

Wszelkie zagadnienia życiowe traktuje poważnie. Wierność, stałość, konserwatyzm, to jej główne cechy. Nawet kiedy mąż jest wietrznikiem, rzadko potrafi zdobyć się na stanowczy krok. Wybryki mężowi może wybaczyć, lecz zapomnieć ich nie potrafi.

Mama Koziorożec jest w rodzinie wspaniałą ostoją stałości, porządku, ładu i regularnego trybu życia.

Jej podstawowym dążeniem będzie zawsze zachowanie stanu posiadania, utrzymanie jedności i zgody w rodzinie. Jej myśli będą więc krążyły dookoła zabezpieczenia starości swojej i męża.

 

Cechy ujemne pani Koziorożec?

- Niewiele radości życia, często pewna posępność. W sposobie bycia jest nieśmiała i bardzo płochliwa.

Liczne, ukryte zalety tej pani to rozsądek, gospodarność, oszczędność i przywiązanie do rodziny.

Nawet kiedy okaże się, że mąż jest nieodpowiednio dobrany, pani Koziorożec będzie starała się pójść na kompromis, mając nadzieję, iż wszystko może się jeszcze jakoś szczęśliwie ułoży.

Żona z Koziorożca nie ma zwyczaju narzekać na ciężki los i dzielnie znosi wszelkie jego przeciwności.

 

Niewiele jest typów odpowiednich na partnerów panny Koziorożec. Przede wszystkim należałoby pomyśleć o BYKU. Typy te dają mało powodów do zazdrości. Myśląc kategoriami finansowymi, pan Byk będzie dumny z gospodarności żony. Oboje spokojni i zrównoważeni, o podobnych temperamentach.

Partner z PANNY ma podobne upodobania i zapatrywania. Także łączy ich trzeźwość, rozwaga i rozsądek, wierność, gospodarność i pewna rezerwa w stosunku do otoczenia. Ale nie będzie tu nigdy mowy o miłości od pierwszego wejrzenia. Zresztą, oboje bywają trochę nieśmiali i lubią rozważać wszelkie za i przeciw.

Czasem i pan RYBA wygra los, biorąc żonę z Koziorożca. Pani ta zorganizuje właściwie gospodarstwo i wprowadzi planowanie do życia domowego. Traktowanie pana Ryby delikatnie i wyrozumiale opłaci się na zasadzie wzajemności.

Także Skorpion bywa odpowiednim partnerem dla panny Koziorożec.

 

MĄŻ ZE ZNAKU KOZIOROŻCA

 

Kiedy chodzi o Koziorożca, potwierdza się przysłowie, że nie wolno oceniać wartości książki według jej oprawy i okładki.

Aby pana Koziorożca poznać dokładnie, należałoby go odwrócić na lewą stronę, tak, aby jego zewnętrzny chłód i rezerwę dać do wewnątrz. Wówczas można by się przekonać, jaki wesoły potrafi być pan Koziorożec, jakie ma poczucie humoru. Jak gorące jest jego serce i ile w nim radości życia. Taki jest pan Koziorożec od wewnątrz. Niestety miewa opory, gdy chodzi o okazywanie tych cech na zewnątrz. Ale ważne jest to, że one w ogóle istnieją. W marzeniach i skrytych myślach jest pan Koziorożec nawet romantykiem, lecz jego postępowanie wobec ludzi jest zawsze trochę na dystans. Szczególnie uwidacznia się to ,w odniesieniu do obcych kobiet. W ich towarzystwie pan Koziorożec czuje się nieco nieswojo. Byłoby ogromnym błędem, w celu skokietowania go, nałożenie bikini o szerokości sznurowadła do butów i podmalowanie oczu na zielono. Jasne, że Koziorożec nie jest z drewna, ale do USC z taką dziewczyną za żadne skarby nie pójdzie.

 

- Czy ty mnie jeszcze kochasz? - spytała pewna pani męża Koziorożca.

- Wszak powiedziałem Ci to raz podczas oświadczyn, a drugi raz gdy urodziłaś dziecko. Czy ty myślisz, że ja tak szybko zmieniam zdanie? - oto typowa odpowiedź partnera z tego znaku.

Panowie z Koziorożca nie są sentymentalni. Na sprawy miłości zdają się zapatrywać nieco prozaicznie. Wprawdzie w planie codziennych czynności i zajęć mają dla problemów miłosnych wyznaczony czas... Na pocieszenie żonom należy powiedzieć, że problemy te u pana Koziorożca bardzo długo figurują na domowej wokandzie. Nawet jeszcze wówczas, gdy u mężczyzny przeminą czasy bohaterskie, zapytani co jest w życiu najwspanialsze, odpowiadają bez wahania: trzy rzeczy: wino, śpiew, a tę trzecią zapomniałem.

Nie myślmy jednak, że Koziorożec w życiu rodzinnym jest zimnym i sztywnym uosobieniem obowiązku i dokładności. W domu Koziorożce są miłe, wesołe, mają duże poczucie humoru i potrafią zabawić towarzystwo. Oczywiście, że niektóre szczegóły ich charakteru zawsze będą wypływały na wierzch. Na przykład żona - flejtuch zawsze będzie dla Koziorożca cierniem w nodze.

 

Panowie z tego znaku mają w stosunku do rodziny duże poczucie obowiązku, lubią spokojne, skromne zacisze domowe i są przeciwnikami wystawnego trybu życia. Do zagadnień domowych podchodzą poważnie, systematycznie, często z lekka pesymistycznie. Współżycie małżeńskie opierają na zaufaniu do partnerki.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU WODNIKA

 

Wodniczka to dziewczyna nie dla każdego. Bystra, inteligentna, dowcipna, pogodna, wesoła. Typ na wskroś oryginalny. Pozbawiona wszelkich uprzedzeń i przesądów.

Kiedy jest młoda i niedoświadczona, zdarza się, że ją ktoś poderwie i zdobędzie na żonę przez zaskoczenie. Lecz po trzydziestce jest już bardzo ostrożna. Partner musi reprezentować wysoki poziom intelektualny, musi mieć w sobie coś czym można jej zaimponować.

Wodniczkę zdobywa się albo z miejsca, albo wcale. Jest ona życzliwa, prostolinijna i wierzy ludziom, ale tak jak wiele kobiet czuje wstręt do myszy i pająka, tak Wodniczkę ogarnia obrzydzenie, kiedy na drodze życiowej napotka głupca, chama lub oszusta.

Jeżeli jej serce jest zaangażowane, potrafi żyć z partnerem zgodnie aż do śmierci, bez gwarancji ze strony USC. Nie ma w niej nic z wyrachowania i chłodnej kalkulacji.

 

Większość Wodniczek to kobiety towarzyskie, miłe, czujące się dobrze wśród ciekawych ludzi.

Ciekawa cecha żon z tego znaku: bywają zaprzyjaźnione z całym światem, nie przyjaźniąc się specjalnie z nikim. Kto pojął za żonę Wodniczkę, można o nim powiedzieć, że wygrał na loterii wielki los. Niestety, nie każdy mąż potrafi docenić tę wspaniałą partnerkę.

 

Odpowiednich partnerów dla Wodniczki nie ma zbyt wielu. Na pierwszym miejscu należałoby tu postawić BLIŹNIAKA. U obojga występuje umiarkowany temperament, a umysłowo odpowiadają sobie wspaniale. Nikt nie potrafi z Wodniczką prowadzić takiej błyskotliwej rozmowy jak Bliźniak i nikt nie potrafi tak dobrze docenić jej zalet umysłowych.

Na drugim miejscu znajduje się pan WAGA. Widzimy tu także harmonię seksualną, delikatność,- usposobienie wesołe i towarzyskie. Nieco powierzchowny intelektualizm partnera z Wagi w tym zestawieniu Wodniczki nie razi.

 

MĄŻ ZE ZNAKU WODNIKA

 

Nie spodziewajcie się miłe Czytelniczki, że Wodnik będzie się zachowywał jak każdy inny zakochany.

Jako przyjaciel jest Wodnik wspaniały i nieskomplikowany. Lecz w miłości? - Dziewczynę może mieć każdy, ale miłość to co innego - rzekł kiedyś typowy Wodnik.

 

Wodniki są w pewnym sensie samotnikami, trudnymi do zrozumienia. Myślami i poglądami odbiegają od swych zodiakalnych towarzyszy. Bodajże nigdy nie mają ciasnego horyzontu intelektualnego.

 

Nie ma nic gorszego, niż stosować wobec Wodnika metody podrywaczki. Szkoda zachodu. Dziewczyna musi Wodnika czymś zafascynować.

Wskazana jest także pewna rezerwa, gdyż to Wodnika zastanowi i wzbudzi w nim zainteresowanie partnerką. Wodnik zdaje się być łagodny i ustępliwy, jednak to tylko pozory, maska. Umie on konsekwentnie i wytrwale dążyć do raz obranego celu.

Pan z tego znaku nie lubi liczyć się z pieniędzmi, ale nie można o nim powiedzieć, iż jest rozrzutny. Życie z Wodnikiem bywa ciekawe, choć dla żony nie zawsze starczy na kupno futra.

 

Mąż Wodnik to optymista, lubiący przebywać w obłokach, opromieniony aureolą pozornego szczęścia.

Zadaniem jego żony będzie stać mocno na nogach rzeczywistości i pilnować, aby polot jego myśli nie przekroczył granic zdrowego rozsądku. Nieraz jest to wskazane, choć nie zawsze. Dążenia pana Wodnika są wzniosłe i idealistyczne. Często chciałby on uszczęśliwiać ludzkość. Miewa z tego powodu trudności, bo rzadko kto chce się na to godzić.

Pan Wodnik na ogół nie lubi przeliczać otrzymanych pieniędzy. Powinna zatem robić to jego żona. Musi ona patrzeć trzeźwo na świat za siebie i za męża.

Mąż Wodnik jest indywidualistą. Jeżeli przejmie czyjąś ideę, musi dostosować ją do swych poglądów, zmodyfikować, ulepszyć. Jego pragnienie wolności i swobody myśli jest bezprzykładne.

Mąż Wodnik żyje często w świecie iluzji. Jak tu postępować z takim człowiekiem? Przede wszystkim należy poważnie odnieść się do jego dziwacznych nieraz pomysłów. Jego niepokój i nerwowość należy traktować z opanowaniem, bo Wodnik jest w gruncie rzeczy człowiekiem ciekawym, nieprzeciętnym, oryginalnym i niepodobnym do innych. Niestety, rzadko kto go rozumie.

 

W okazywaniu miłości Wodniki są raczej wstrzemięźliwe. Nawet wówczas, kiedy taki pan zdobędzie się na słowa: "kocham cię", często będzie zwlekał z wyznaczeniem daty ślubu.

Może to lepiej, bowiem Wodniki obojga płci nie powinny pobierać się zbyt wcześnie.

 

Wodniki są niezbyt zazdrosne. Długo ufają swej wybrance serca i same bywają wierne.

Typy te rzadko kłamią, wolą raczej coś niecoś przemilczeć.

Wodniki nie robią wielkich majątków. Nie zależy im na tym. Tyle jest przecież na świecie rzeczy ciekawszych, niż robienie pieniędzy.

 

Wodniki nie zawsze żenią się z miłości. Nieraz powodują nimi kalkulacje praktyczne. Ale gdy po dwudziestu latach małżeństwa mąż Wodnik powie do swej małżonki nagle: jaka ty jednak jesteś ładna, wówczas wszystko inne będzie nieważne.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ŻONA ZE ZNAKU RYB

 

Łagodna, uczuciowa i wrażliwa pani Ryba ma serce miękkie jak wosk, chociaż często stara się to ukryć przed otoczeniem. Pragnie być kochaną i kochać wiernie i trwale - "na zawsze".

Niestety, tak się składa, że co trzecia Ryba się rozwodzi (w świetle statystyki) lub z jakichś innych powodów traci partnera. Niejednokrotnie traci go z własnej winy. Rybka ma w sobie morze uczucia, którego starczyłoby na obdzielenie kilku jej zodiakalnych sióstr. Niestety, często spotykają ją rozczarowania, a nagrodą za wielką miłość z reguły jest niewdzięczność. Będąc zmuszona raz i drugi ogłaszać upadłość swych uczuć, próbuje dostosować się do partnera. Stara się żyć nadzieją, że wszystko zmieni się na lepsze, a ona zapomni o przeżytych rozczarowaniach. Myśląc o nich, Rybka cierpi w milczeniu i nie skarży się. Rybki często po kryjomu płaczą. Dlatego też w starych bajkach perły uchodzą za zaczarowane łzy ukrytych zmartwień sercowych skrzywdzonych kobiet.

 

Gadatliwa pani Ryba jest trochę niewolnicą własnego domu.

Często zdarza się, że rodzina wykorzystuje jej dobroć i ofiarność. Szczególnie, gdy ktoś w domu zachoruje, mama Ryba potrafi poświęcić pacjentowi bezsenne noce. Pani Ryba ma dużo zmysłu estetycznego. Będzie dążyła do upiększenia mieszkania, ale w sposób oszczędny i niezbyt kosztowny. Jej dom jest jej światem. Należy więc iść jej na rękę w tych staraniach.

Miękka, uległa i ustępliwa pani Ryba jest w życiu dzielna, ale wymaga wyrozumiałego, oględnego traktowania. W stosunku do partnerów bywa nieraz nieśmiała i bojaźliwa.

Niech nikt nie myśli, że Rybka jest jakąś niedojdą życiową. Przeciwnie, potrafi ona doskonale dawać sobie radę w życiu, choć czyni to w sposób inny, niż jej siostry z pozostałych znaków.

 

Zdrowie pani Ryby zdaje się szwankować częściej, niż u innych kobiet. Należy więc oszczędzać jej siły i pomagać na każdym kroku. O ile warunki na to pozwalają, trzeba z nią wyjechać na urlop nad morze, bo tak się dziwnie składa, że Ryba jak prawdziwa ryba lubi wodę.

 

Kto pragnie żony uczuciowej, wrażliwej i receptywnej, reagującej subtelnie na każdy przejaw tkliwości, niech się rozejrzy wśród dziewcząt ze znaku Ryb.

Żony z Raka i Ryb to najbardziej uczuciowe i delikatne kobiety. Dlatego tak im trudno dobrać sobie właściwego partnera.

W życiu seksualnym Rybka ma nieco spóźniony zapłon.

Jeżeli więc partnerowi brak doświadczenia i o tym ważnym szczególe nie wie, łatwo u Rybki o nerwice i inne dolegliwości. Pomawianie Rybki o rybi temperament jest krzywdzące i wynika z nieznajomości jej psychiki.

Kiedy towarzysz życia jest dobrany właściwie, skromna Rybka rozkwita niebawem jak Królowa Nocy, promieniując szczęściem i miłością.

 

Odpowiednim partnerem dla Ryby jest przede wszystkim RAK. Obu znakami rządzą bowiem uczucie i delikatność. Oboje są domatorami kochającymi rodzinę i dzieci. Zmienność nastrojów u nich nie jest niebezpieczna dla harmonii współżycia. Życie seksualne u obojga stoi raczej na drugim miejscu, ustępując pierwszego miejsca głębokiemu uczuciu.

Także w znaku SKORPIONA spotyka się partnerów odpowiednich dla Ryby, choć żywiołowość męża z tego znaku Rybkę trochę onieśmiela. Lecz Skorpion będzie ostoją dla żony w chwilach niezdecydowania lub zwątpienia i w chwilach, kiedy będzie chodziło o wywalczenie czegoś.

W następnej kolejności można rozglądać się także wśród panów ze znaku BYKA, KOZIOROŻCA i PANNY, których przedstawiciele mogą być dobrą podporą życiową Ryby. Znaki te wyróżnia delikatność, na co Rybka jest szczególnie wrażliwa.

 

MĄŻ ZE ZNAKU RYB

 

Współżycie z mężem, mającym słońce w znaku Ryb nie jest trudne. Większość tych panów to marzyciele. Nie jest to równoznaczne z niedołęstwem, lecz w życiu codziennym daje pewne utrudnienie.

 

Ryby są w życiu niezbyt wymagającymi partnerami. Na siebie zarobią bez trudu, jednak ich żony na wielkie luksusy nie mają co liczyć. Pewien pan Ryba tak podkreślił swój życiowy punkt widzenia: nie pragnę być miliarderem, ale chętnie żyłbym jak milioner.

 

Do dobrych i przyjemnych cech pana Ryby należy brak nadmiernego krytycyzmu. Nawet z trudną we współżyciu teściową będzie on starał się żyć w zgodzie i rozumieć jej punkt widzenia.

W sprawach finansowych pan Ryba nie jest rozrzutny, a raczej niegospodarny. Wprawdzie nie zawsze, lecz często. Zależy to od pory dnia, w której się urodził.

Delikatność i pewne przewrażliwienie psychiczne są przyczyną zmiennych nastrojów pana Ryby, ale mądra żona potrafi wygładzić zmarszczone czoło męża.

W większości wypadków dzieci kochają tatę Rybę i żyją z nim w harmonii i zgodzie. Pewna wrodzona naiwność oraz swoista, pokojowa i niezbyt agresywna filozofia życiowa pana Ryby ułatwia mu kontakt z dziećmi.

 

Pan Ryba to optymista, fantastyczny i miły marzyciel. Nie wolno go mrozić krytycznymi i ironicznymi uwagami. Można powiedzieć, że Ryba w jakiś sposób przypomina paczkę, w której rozluźnił się sznurek. Od tego jest jednak żona, aby miękkiego pana Rybę mobilizowała i podnosiła na duchu, wzmacniała w nim wiarę w siebie.

 

Mąż ze znaku Ryb kieruje się uczuciem, dlatego żona ma do niego nieraz pretensje, że jest za miękki, za dobry, za pobłażliwy, zwłaszcza, gdy chodzi o ich dzieci.

Jego zainteresowania dobrą kuchnią trochę przekraczają przeciętny poziom. Nie wolno mu za wiele folgować pod tym względem, bo jego zdrowie nie jest nadzwyczajne. Także jego siły fizyczne są dość ograniczone. Nie wymagajmy więc, aby wyłącznie tylko on sam znosił węgiel do piwnicy. Jego ruchliwość - często związana z zawodem - wychodzi mu natomiast na zdrowie.

 

Pan mąż ze znaku Ryb łatwo ulega nastrojom. Od nich jest też zależne jego postępowanie. Doświadczona żona umie wnioskować z miny męża Ryby jaki ma dziś humor.

Należy pamiętać, że niepokaźność i bezradność Ryby jest tylko pozorna. Ryba daje sobie w życiu zazwyczaj dobrze radę. Robi to może w inny sposób niż większość ludzi, lecz fakt ten jest bezsporny. Wybaczymy mu więc wspaniałomyślnie jego dziwactwa, bo w większości przypadków jest on na wskroś dobrym i łagodnym człowiekiem.

 

Cechy pana Ryby są nieco płynne i niewyraźne, jakby zamazane. Często widać u niego niezdecydowanie. Żyć z panem Rybą jest jednak dosyć łatwo, pod warunkiem, że się będzie szanować i brać pod uwagę indywidualne cechy jego charakteru.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...
 • Administrator
10 minut temu, Makryz napisał:

Fuj ;p pająków nie nawidzę!

no to już wiem, co podpowiedzieć Brombie z okazji sprawienia komuś mikołajkowego prezentu :smieszne: -  czarna wdowa, to jest to! 

 • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ismer napisał:

no to już wiem, co podpowiedzieć Brombie z okazji sprawienia komuś mikołajkowego prezentu :smieszne: -  czarna wdowa, to jest to! 

A tego pajączka akurat lubię :smieszne: dzięki, na pewno wykorzystam przeciwko swoim wrogom :D bo ich też mam

Edited by Makryz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...