Skocz do zawartości

Runa osobista


Gość Jaga_Wiedzma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaga_Wiedzma

Spotkałam się z czymś takim, że każdy z nas ma swoją osobistą runę. Coś jak swój znak zodiaku, cyfrę numerologiczną itd. Ale jak się określa taką runę?

Chodzi mi nie o to czy sa jakieś "horoskopy runiczne" tylko sposób na poznanie własnej runy. Mam znajomego, który twierdzi, że jego runą jest gebo i faktycznie jeśli o nim myślę zawsze wyciągam tę runę. Jak wobec tego "odnaleźć" tę swoją indywidualną i osobistą? Wiem, które runy lubię najbardziej, inne mniej, czasem się to zmienia. Ale nie mam np jednej, którą jakoś szczególnie "czuję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

Wiedziałam, że coś mi się o uszy odbiło sprawdziłam i wiem, że są przyporządkowane runy do daty urodzenia.

 

Dla przykładu - ja urodziłam się 20.08 i do mojej daty urodzenia przyporządkowana jest runa Kenaz.

 

Więcej o runach urodzeniowych na stronie: Swiat Energii - strona oficjalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne bo według tej stronki Swiat Energii - strona oficjalna moją runą jest runa Iwaz której żywiołem jest ziemia ale według mojego znaku zodiaku moim żywiołem jest powietrze. Czyżby to nie były przeciwieństwa? Wyjaśni mi to ktoś? Może to jest gdzieś wyjaśnione jestem na tym forum od wczoraj i jeszcze nie doczytałem wielu rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 3 czy 4 szkoły przyporzadkowania run datom

http://hagal.pl/akademia-nauki/wydarzenia/kalendarz-runiczny/

i dla pprzykładu

odala

20.06-5.07....Medytacyjna Moc Run M. Piasecka

20.04-20.05 Byk

i 22.12-19.01 Koziorożec....Vademecum Run E. Kulejewska

6.01-20.01....wg. Hagala

Edytowane przez iridos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz Wścibskie pytanie nowicjusza... Co to jest futhark? I z tymi szkołami run to no rozumiem ale jak to możliwe że moim żywiołem jest powietrze i mojej runy Ziemia?(są to przecież przeciwieństwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedłughttp://hagal.pl/akademia-nauki/wydarzenia/kalendarz-runiczny/ Moją runą jest Oto Raidho która z kolei znajduje się w kręgu powietrza(według poprzdniego kalendarza była to runa iwaz z kręgu ziemi) więc dlaczego na innej stronce znalazłem inną runę pod mój znak zodiaku?

Oraz mam takie pytanie:

Eihwaz

eihwaz.jpg

 

Iwaz

iwaz.jpg

 

Według mnie to ta sama runa ale w dwóch kalendarzach jest pod innym zodiakiem(inną datą)... był bym wdzięczny za wyjaśnienie...

Edytowane przez Elim
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

O Futharku poczytaj też na naszym forum w dziale runy. Na pewno wiele się dowiesz. Co do run przypisanych poszczególnym datom urodzenia to podchodze do tego sceptycznie. Też spotkałam się z tym, że jest kilka wariantów. Jak na razie dla mnie metodą na posiadanie osobistej runy, jest jednak medytacja z runami, a także bliska i szczególna więź z jakąś runą. Ale byłam ciekawa czy znacie inne metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o to dlaczego według dwóch alfabetów mam dwie różne runy?

I jak to możliwe że moja runa osobista ma żywioł ziemi gdzie moim żywiołem jest powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli chodzi o mnie, to moja "ulubioną" runa jest Berkano, jakoś gdy mam ja w ręce, czuje się jakoś tak miło i przyjemnie, nie wiem na czym to polega. Właśnie sprawdziłam jaka runa przypisana jest do mojej daty urodzenia (06.02) i jest to runa Berkano :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma
Ale chodzi mi o to dlaczego według dwóch alfabetów mam dwie różne runy?

I jak to możliwe że moja runa osobista ma żywioł ziemi gdzie moim żywiołem jest powietrze...

 

Jeśli określasz żywioł tylko na podstawie znaku zodiaku to bardziej wierzyłabym runom niż temu zodiakowi. Zodiakalny zywioł nie jest miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kiedyś czytałam jakąś książkę o runach (na dzień dzisiejszy nie pamiętam jaką), w której było napisane, że każdy powinien sam sobie wybrać runę wobec własnych upodobań. Osobiście nie jestem zwolenniczką tego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste runy to takie, ktore w danym czasie na mnie najlepiej oddzialowuja i najbardziej przyciagaja. w sumie Futhark jest dosc 'atrakcyjny' i czasem ciezko zdecydowac sie na jedna rune dlatego tak jak czlowiek sie zmienia, tak sie zmieniaja potrzeby. Miesiac temu Hagalaz dzis Ingwaz itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Hagal to owszem zmiany i to gwałtowne ale takie, które prowadzą do lepszego. Kiedyś sie tej runy bałam, dziś cenię ją bardzo i podobnie jak Seid lubię. Najbardziej jednak obecnie lubię Laguz i niemal się z tą runa utozsamiam. No cóż... Taka moja wodna natura :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czesto idac z psem spotykam jakies gałązki na ziei ktore sa tak powykrzywiane ze ukladaja sie z nich runy..dzis po poludniu znalazlam na chodniku uruz..a wieczoregm laguz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co myślicie o wybraniu runy osobistej zanim pozna się znaczenie każdej ? Ja właśnie zaczynam uczyć się run i nie wiem czy wybrać teraz runę osobistą czy może dopiero jak poznam ich znaczenia i je na energetyzuję ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minął miesiąc odkąd zaczęłam przyjaźń z runami.

 

Od tego czasu cały czas wpada mi w ręce runa Hagala.

Bardzo ją z resztą lubie, czuje jakies dreszcze wewnętrzne jak o niej czytam i medytuje z nią.

Bardzo mnia naładowywuje.

Dużo ludzi podchodzi jednak do niej b. ostrożnie.

Wiem, że jest to runa silna.

Czy oznacza to, że pomimo moich odczuć nie powinnam jej traktować jako TĄ SWOJĄ runę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24dni, każda runa - medytacja i wizualizacja, czytanie o nich, słuchanie ich brzmienia fonetycznego....

 

sądze ze juz je poznałam, pzynajmniej podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, ze przy wyborze run powinniśmy sie kierować głównie intuicją?Wiedza wiedzą, ale przecież skoro jakaś runa nas silnie przyciąga..to chyba nie robi tego bez powodu,prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja zaczełam przygodęz runami, to właśnie Hagalaz przyszła jako pierwsza. Nic o niej nie wiedziałam, ale w moim życiu zachodziły wtedy wielkie zmiany i każdy dzień był burzą. Zaczełam o niej czytać i poznawać ja na sobie. Przyszła pierwsza, bo wtedy byl jej czas, była mi potrzebna...ufam jej i bardzo ją lubię. Nie przeraża mnie. Jest końcem i początkiem, burzą na którą się czeka po uciążliwym, upalnym dniu. Niszczy to co zepsute, zmurszałe, hamujące mnie...przynosi łzy, ale po wszystkim pozawala odetchnąć świeżym rześkim powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja dopiero zaczynam z runami ale jako pierwszą "wykułem" w kamieniu Fehu. Nie wiedząc kompletnie nic o tej runie pomalowałem ją ogólnodostępnym barwnikiem w moim domu czyli lakierem do paznokietek. :P Podświadomie wybrałem kolor czerwony... Odkąd zrobiłem tą runę mam wrażenie, że kamień "opętał" mnie jak pierścień Golluma. Wciąż odczuwam silną potrzebę kontaktu z nim. Myślę, że to Fehu jest moją runą ale według pewnego kalendarza jest nią Isaz, zaprzeczenie Fehu.Isaz najbardziej odzwierciedla mój charakter lecz bardziej ciągnie mnie do Fehu.

Zastanawiam się czy to "opętanie" jest zdrowe, może to tylko zwykła fascynacja, a może coś więcej.

Co o tym myślicie ?

 

Oto mój skarb... :* błyszczący, karmazynowy i przyciągający moją uwagę:

dsc00024cz.jpgdsc00020m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja runa to :Sowelo - Sigel czyli:Słońce, żagiel, spełnienie, powodzenie, wzrost.

 

Nie wiem na czym to polega, ale powiem tak: niemal nic z jej opisu się ze mną niezgadza. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy to "opętanie" jest zdrowe, może to tylko zwykła fascynacja, a może coś więcej.

Co o tym myślicie ?

 

Ja myślę ,a nawet wiem, że Twoją runą jest Fehu, jeżeli ona Cię ciągnie.

A po drugie, runy nigdy nikogo nie opętały i nie opętają. :lol:

 

Pozdrówka,

Deex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja mam pytanie, czy jest ktos tutaj na forum, kto wrozy z run?

Przyznam sie, ze nie mam pojecia o wrozbach wlasnie pod ta postacia. A jestem bardzo zainteresowana.

 

Co takie runy mowia itp? I czy jest ktos, kto moglby wyciagnac dla mnie rune osobista przykladowo??

 

Znalazlam nawet sklep z runami i moze akurat znalazlabym tam tez kamien z moja runa, albo kupila kamien i wyryla na niej rune.

 

Musze przyznac, ze to bardzo interesujacy temat te runy. Tak czytam i czytam i nie moge przestac :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam dzisiaj w sklepie z runami, ale nie zwrocilam na nie uwagi. Ale cos fajnego przydarzylo mi sie w zwiazku z runami. Kupilam kupon lotto i wlozylam do portfela obok runy fehu, wygralam e4. Ciesze sie jednak bardzo, wygrywam. Male kwoty, a ciesza. Moze beda wieksze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Izabela

Jeśli chcesz rzeczywiście rzetelnej wiedzy o runach, a nie jakichś ezopierdół, to radziłabym raczej futharkforum.pl.

To o czym mowa jest tutaj i w podobnych temu miejscach z tradycyjnym, historycznym sposobem obcowania z runami nie ma wiele wspólnego - a raczej nic... ot, taki współczesny wymysł na bazie mody na ezookultyzm ;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Izabela

Jeśli chcesz rzeczywiście rzetelnej wiedzy o runach, a nie jakichś ezopierdół, to radziłabym raczej futharkforum.pl.

To o czym mowa jest tutaj i w podobnych temu miejscach z tradycyjnym, historycznym sposobem obcowania z runami nie ma wiele wspólnego - a raczej nic... ot, taki współczesny wymysł na bazie mody na ezookultyzm ;)

 

A wlasnie od pewnego czasu czytam to forum z zapartym tchem :] ale dziekuje mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...