Jump to content

Syn Madonny (Rocco) i Ksiezyc w Koziorozcu.


Koma
 Share

Recommended Posts

Rocco, syn Madonny i Guy'a Ritchie, ur.11.08.2000 w Los Angeles, USA, g.24.54.

Tak mnie naszly refleksje po niedawnej ucieczce do ojca i odmowy mieszkania z matka.

Argumentowal to tym , ze matka sie niz nie zajmuje, nie zalezy jej na nim, itd.

 

Ksiezyc w Koziorozcu to takie zaprzeczenie Ksiezyca, czyli..brak troski :

Najczesciej Ksiezyce w Kozie narzekaja ze "mama sie nimi nie zajmowala", wszystko musialy robic samodzielnie (Rak to troche taki"zrob za mnie bo ja nie umiem, dopiero sie ucze", niesamodzielny typ (jak dziecko), Koziorozec wprost przeciwnie_"zosia -samosia")

Czesto troche chlod, malo przytulania,itp.

Rownie czesto zwyczajnie rodzica nie ma w domu, fizycznie spedza malo czasu z dzieckiem bo najczesciej zajety jest praca/zarabianiem.

 

Jedna z najblizszych mi osob ma Ksiezyc w Koziorozcu i zachowanie typu"zrob to sam, co, ja mam robic za ciebie ?", lub wrecz"to twoj problem nie moj , nie obchodzi mnie to " uwaza za...troske .

W znaczeniu -wychowawczo takie dzialania sa dobre , bo ucza samodzielnosci, tak twierdzi.

 

Takie moje obserwacje.

 

Co myslicie o tym ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Tak, jak osobiście znam kilka osób z Księżycem w Koziorożcu i każda z nich miała trudne relacje z matką, jedna nawet kontaktów nie otrzymuje. Księżyc a Koziorożec to można rzec są dwa zupełnie inne bajki. Księżyc włada znakiem Raka, a Koziorożec jest znakiem opozycyjnym do niego.

Osoby z Księżycem w Koziorożcu są zazwyczaj nad wiek dojrzałe, to tacy "starzy malutcy". Zazwyczaj mają obowiązki od wczesnych lat, czasem trudno im się wyluzować.

Syn Williama i Kate- Książę George ma Księżyc właśnie w znaku Koziorożca, a to jest znak w którym Kate ma Słońce. Na pewno Mały ma już wpajane te wszystkie zasady etykiety, być może będzie królem kiedyś, to też może być jego brzemię.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

W rodzinie królewskiej ( sorki za odbieganie z tematu) to jest ciekawa historia :

 

Królowa Elżbieta ma Słońce w Byku, Księżyc w Byku ma jej syn, Karol

Księżna Diana miała Słońce w Raku, a Księżyc w Raku ma Książę William

Wspomniana Księżna Kate ma Słońce w Koziorożcu, a jej syn ma Księżyc w Koziorożcu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest No-emi

Jeśli chodzi o sam Księżyc w Koziorożcu to różnie to wygląda, znam osoby, które miały bardzo bliskie relacje z matkami i bardzo były z nimi zżyte.

Znam też kobietę, której matka była zawsze silnie dominująca, autorytarna, kontrolowała każdy aspekt i nawet w dorosłym życiu wchodziła z butami w jej sprawy intymne.

Tak czy inaczej jeśli chodzi stricte o relacje z matką warto patrzeć również na dom IV i X oraz ich władców.

 

W tym konkretnym przypadku chłopak ma silnego Urana na MC w Wodniku, władcę d X i Saturna w d.I + Księżyc w Kozie w d.VIII co może wskazywać na silny wpływ matki na syna, nawet na to jak wygląda czy jaką jest osobą (dom I), duże zamieszanie, zmiany, nerwowość - Uran, a Księżyc w domu VIII trudne przeżycia, emocjonalne blokady czy nieufność no i oczywiście wpływ finansowy.

Link to comment
Share on other sites

Ale i Slonce kolo IC w Lwie czylimatka maw domu najiecej do powiedzenia, ale to niie jest niszczacy, zly wplyw, raczej taki dajacy pewnosc i cieplo.

Podejrzewam ze sam Rocco tez ma cos do powiedzenia( w koncu mogl zadecydowac z kim chce mieszkac)

Wenus to tez mily znak, co prawda troche kierowany rozumem, ale taka chcec lagodzenia konfliktow, dyplomacja w domu.

No ale Ksiezyc jest, jesli chodzi o matke najwazniejszy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

9bd241e1d93542b6med.gif

 

Ciekawy ma kosmogram ten Młody, prostokąt mistyczny wiżu. Poza tym jak pierwszy raz spojrzałam na ten kosmogram, to prędzej bym obstawiała problemy z ojcem. Poza tym widać, że między rodzicami było nie halo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Prostokąt mistyczny figura planetarna utworzona przez dwa równoległe trygony połączone dwoma sekstylami. Przekątne Prostokąta Mistycznego tworzą dwie opozycje.

U Rocco ten prostokąt tworzą : Jowisz- Neptun- Pluton - Merkury oraz opozycje Jowisz- Pluton i Neptun -Merkury ( przekątne prostokąta).

Oczywiście istnieją też różne figury, jak trójkąt, Palec Boży, latawiec- może poczytaj o tym ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest No-emi

Mimo wielu dylematów, który dom to ojciec, który matka to jednak skłaniam się ku klasycznej wersji - d.IV - ojciec, d.X - matka. Choć pozostawia ona wiele pytań.

Dlatego też patrząc w ten sposób odnoszę wrażenie, iż chłopak nie ma łatwych, przyjemnych i ciepłych relacji z matką. To oczywiście również zasługa wygnanego Księżyca, w dodatku dobitego jeszcze przez dom swego upadku.

Można też sprawdzić położenie i aspekty Ceres, choć akurat w tym horoskopie widzę jedynie sekstyl do Słońca.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

No właśnie to są dywagacje, bo w efekcie nie wiemy, jak wyglądają relacje między Madonną, a jej synem, to raz. Ciężko więc zweryfikować, a to co piszą media, to można niekiedy między bajki włożyć. Dwa- tak na logikę - dom IV to jest dom Księżyca, więc w domyśle powinien być domem matki, a dom X - Saturna, czyli ojca. Spotkałam się z teorią, że dom IV to po prostu jest dom rodzica, który ma większy udział w wychowaniu dziecka.

Pewnie, że można na siłę dopasowywać pod swoje teorie, dlatego też bywa,że ile astrologów, tyle zdań :P nawet spotkałam analizy dwóch znanych astrologów, którzy analizowali to samo zagadnienie, a doszli do praktycznie diametralnie różnych wniosków.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Bethany, na logikę - ale dzisiejszą. Bo dom 4 nie jest domem Księżyca, tylko - jak dziś się uważa - Raka a tym rządzi Księżyc, więc tym samym uznano go za dom Księżyca.

Ale dawny podział opierano nie na następstwie znaków i ich władców, tylko na kolejności siedmiu planet, począwszy od Saturna jako władcy wcielenia - tego, który jest granicą między "kosmosem/ niebem" (czyli tym co jest zewnętrzne) a tym co jest ziemskie, czyli rzeczywiste, przejawione (czyli to wszystko co się kręci wewnątrz), oraz tym, który kształtuje (nadaje) formę duchowi, przyoblekając go w ciało. I to jest bardziej logiczny podział.

I podział ten podlegał tylko planetom, znaki (a więc także ich władcy) nie miały tu nic do gadania. A ponieważ teraz mają, to stąd ludzie się po prostu gubią i tak naprawdę nie wiadomo komu wierzyć.

Ja na początku astro edukacji rzucałam się jak pies na flaki na wszelkie informacje. Ale potem przyszedł czas refleksji i osobistego badania oraz konfrontacji systemów, tym bardziej, że nasza psor kazała nam myśleć samodzielnie a nie opierać się na uzyskanych (w tym od niej samej) informacjach.

I z bólem du...szy przekonałam się, że więcej wyciskam z pierwotnego systemu niż z Leowego. A z bólem dlatego, że musiałam przestawić się na inne spojrzenie i przestać upierać się przy swojej wypielęgnowanej koncepcji ;p Ale warto było!

Poza tym dalej popełniam błędy :D

A który z nich był bliższy prawdy, jeśli był?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...