Skocz do zawartości

Rzeka, jastrząb, martwy ptak, siostry


cichakaska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

dziś miałam bardzo wyraźny i dziwny sen. Śniło mi się, że kąpałam się w rzece z moją starszą siostrą, byłyśmy same i nagle nad nami, nad drzewami zaczął krążyć wielki ptak, był to jastrząb lub orzeł, trzymał w szponach mniejszego ptaka, który był martwy. Ten ptak nagle wypadł z jego szpon i wpadł do rzeki. My wystraszone zaczęłyśmy uciekać pod prąd. Nagle znalazłyśmy się w jakimś domu, ten martwy ptaszek doczołgał się tam za nami, okazało się, że jednak on żyje. Ja się go bałam ale moja siostra wzięła go na ręce, pogłaskała i ptak nic jej nie zrobił, więc zaczęłyśmy się nim opiekować, karmić itd. Koniec snu.

Niedługo w rzeczywistości mamy sprawę spadkową, nasi rodzice nie żyją, jest macocha (relacja jak z obcą osobą, macocha jak z "bajki") i jej dziecko jeszcze.

Czy możecie pomóc zinterpretować, co może znaczyć ten sen? Może to jakaś wskazówka przed sprawą?

Dziękuję za pomoc

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rzeczywiście sen odnosi się do waszej sytuacji.

Rzeka symbolizuje życie jak i upływ czasu jak sama widzisz w wodzie jesteś ty i siostra - czyli obraz waszej obecnej sytuacji.

Ptak w snach to przede wszystkim symbol wiadomości w waszym przypadku pewnie chodzi o sprawę sądową.

Ten mały ptak to prawdopodobnie symbol tego dziecka macochy to wrzucenie go do wody to symbol więzi pomiędzy tym dzieckiem a wami co ciekawe wasza macocha będzie to wykorzystywać i to symbolizuje to płynięcie ptaka za wami.

Uciekacie pod prąd czyli rozprawa będzie ciężka i wyczerpująca - bez tak zwanej miękkiej gry.

Przygarniacie tego ptaka i robicie to we własnym domu. Dom to symbol waszego wnętrza a w tym przypadku jest to moim zdaniem symbol rodziny tak jakbyście zaakceptowały jakąś relację pomiędzy tym dzieckiem a wami coś co was łączy w sposób nie rozerwalny - to symbolizuje ta opieka nad ptakiem.

Tak ja to widzę.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, chyba trafiłeś w samo sedno. Czy dopatrujesz się w tym śnie wskazówki dotyczącej rozprawy? Czy ciężka walka da nam sukces czy przegramy? Może odpuścić sobie od razu? Ciężka jest nasza sytuacja niestety.

Pozdrawiam ciepło

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz w twoją postawę ( tę ze snu) i twoje wątpliwości to jak sama widzisz postawa wycofania to jest to co ciebie charakteryzuje w tej sytuacji ale tu trzeba spojrzeć na postawę twojej siostry - skrajnie inna - brak lęku - dostosowanie się do sytuacji.

To podrzucenie ptaka w snie to symbol kukułczego jajka - to ta niepewność która cię gnębi jeżeli już w momencie planowania walki planujesz porażkę to po co walczyć?

Spójrz na sen - uciekłyście pod prąd czyli pokonałyście trudności - dostałyście coś czego nie do końca chciałyście - ten mały ptak ale okazał się nie taki straszny jakby się zdawało.

Najważniejsze że w śnie zagrożenie od dużego ptaka minęło a to najważniejszy symbol przed waszą walką.

pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...