Jump to content

Pare Faktów o Hinduiźmie

daniel9876

Recommended Posts

• 4 months later...
  • 4 weeks later...

Znaczy się każdy hindus musiałby być opętany przez demony. A tak nie jest, to wymysł człowieka, wszystko co nie chrześcijańskie jest złe. A tam szanuję się każdą istotę, nie mówiąc już o kastach.

• 2 months later...

Trochę przesadzają na tym filmiku tv TRWAM. Obejrzałam, owszem,ale to nie do końca prawda. Ilu ludzi wyleczyła joga itd. tzw. medycyna alternatywna, jak już konwencjonalna nie pomogła, czyli to nie taki demon. Ja tam szanuje każdą religię, gdyż z każdej można czerpać coś pozytywnego- z hinduizmu też. Pozdrawiam wszystkie wierzenia.

• 1 year later...
Guest mahadeva
Hinduizm w pigułce:

Inwazja Pogan - Hinduizm

Stary post, ale myślę, że warto go odświeżyć.

Wielki hinduski jogin Paramahansa Jogananda powiedział:

"Ludzie Zachodu powiadają, że hindusi to poganie. Czy wiecie, że w Indiach to chrześcijan uważa się za pogan? Można powiedzieć, że ignorancja rozkłada się w świecie pół na pół.

Mędrzec zaś widzi Boga wszędzie, nawet w tych, którzy wcale go nie znają."

Sądząc po liczbie postów użytkownik nie miał zbyt wiele do powiedzenia na forum i wpadł tu na krucjatę. Idź stąd synu na łono swego kościoła; jak widać nie masz pojęcia o hinduiźmie, więc nie zabieraj głosu w sprawach, na których się nie znasz.

Jeśli chodzi o Hindusów, to nauczyłem się sto razy więcej od nich niż od chrześcijan. Dla Europejczyka lepiej w zasadzie będzie, jeżeli hinduizm czy buddyzm będzie traktował jako filozofię życiową niż religię.

• 3 months later...

Dokładnie,to wina tego że w Europie bierze się tylko Dwie Ścieżki Jogi :Hatha Jogę - Fizyczną i Dla Profilaktyki ,Oraz Mniej Popularną I Znaną W Europie ,Na Zachodzie Karma Jogę - Ścieżka Świadomego Zdobywania Wiedzy O Swoim Losie ,I Swojej Nieśmiertelnej Duszy .

Hatha Joga - Ścieżka Postaw Psychofizycznych .

Karma Joga - Ścieżka Przyczynowo-Skutkowa ,Działania ,Czynu.

Które się W Europie I Na Zachodzie Wykrztałciła Od Pokoleń I Utrzymywanych w Ścisłej Tajemnicy Na Dalekim Wschodzie I Przekazywanych Z Pokolenia Na Poklolenie ,Z Mistrza Do Ucznia itd.,A Jest Jeszcze Wiele Ścieżek Jogi Mało Popularnych W Europie Które Dbają O Prawidłowy Rozwój Psychiczny,Umysłowy I Duchowy -

Radża Joga (Joga Królewska) - Ścieżka Medytacji = Powinna obejmować Wszystkie Ścieżki Równomiernie. .

Dżajna Joga-Ścieżka Naukowa ,Wiedzy Teoretycznej.

Kundalini Joga - Ścieżka Pomagająca Kontrolować Rozwój Emocjonalno Psychiczny (Kundalini i Czakry ) .

Bahti Joga - Ścieżka Jogi = Poświęcenia,Pokory,Modlitwy,Serca,Miłości ,Świetego.

a Joga to całościowy system Duchowo fizyczny ,gdzie Joga To Z Tłumaczenia Unia Bądź Połączenie Z Bogiem ,Joga To Równocześnie to Droga Do Boga , Przy Całościowym i Konsekwetnym Trzymaniu Się Tej z

Nauki ,Filozofii ,Oraz Psychologii Teoretyczno-Praktycznej , Duchowo-Moralno-Etycznej,Chigienie Psychicznej .

Proszę : http://www.sciaga.pl/tekst/14109-15-joga_droga_do_boga_ponad_podzialami

Edited by Pit
Guest mahadeva

Od Hindusów pochodzi według mnie największe dzieło o tematyce filozoficznej, czyli "Bhagawadgita". Podobne nauki przekazywał Chrystus, choć nie wiem, czy tak zaawansowana wiedza powinna być skierowana do prostych ludzi, jak na przykład rybacy czy rolnicy. Albo Chrystus nigdy nie przemawiał do zwykłego tłumu i pewne fakty zostały zmanipulowane przez ewangelistów, albo faktycznie łudził się, że dokona przebudzenia w najbardziej skostniałych umysłach, choć osobiście jestem za opcją pierwszą, uważam, że miał grupkę uczniów i w śród nich nauczał jak to się odbywa u hinduskich guru.

Aziucel Dahak
Dokładnie,to wina tego że w Europie bierze się tylko Dwie Ścieżki Jogi :Hatha Jogę - Fizyczną i Dla Profilaktyki ,Oraz Mniej Popularną I Znaną W Europie ,Na Zachodzie Karma Jogę - Ścieżka Świadomego Zdobywania Wiedzy O Swoim Losie ,I Swojej Nieśmiertelnej Duszy .

Pit, mnie sie za to wydaje ze to wina tego : 1. brak wiedzy, ignorancja. 2. chcec przestraszenia ludzi przed joga, by wrocili do Kosciola, poniewaz wymknelo im sie to spod kontroli.

Najbardziej smiesza ich mnie argumenty, rowniez dzisiaj, argumenty kosciola na temat czemu energoterapia i inne sprawy sa "zle" i to "szatan". Mowia ze dzialaja, pomagaja, ale musimy przestac to robic bo to "Szatan" :D Tak, cos ludzia pomaga, a oni kaza im to przestac robic :) Swietnie, po prostu swietnie.

Od Hindusów pochodzi według mnie największe dzieło o tematyce filozoficznej, czyli "Bhagawadgita".

Nie najwieksze, lecz jedno z najwiekszych.