Skocz do zawartości

Sposób wysławiania się i barwa glosu w horoskopie


Dirty

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuja mnie Wasze spostrzezenia na ten temat. Rozmowa zaczela sie w innym watku ale zeby nie robic balaganu tworze nowy. Ktore znaki kpjarza Wam sie z jakim sposbem prowadzenia rozmowy? I jaki uklad planet w znakach odpowiada za dany tembr glosu?

 

Moje osobiste skojarzenia

Bliznieta- gadula, ciety jezyk

Panna- osoba konkretna oszczedna w slowach

Baran - prostolinijna bezposrednua a nawet wulgarna

Waga- czarujaca w rozmowie potrafi ładnie opowiadac ale mize mowic powoli i zbyt rozwlekle

Odbiegajac od sedna

Skorpion - mistrz riposty ale inteligentnej

 

Co do barwy glosu bardzo spodobal mi sie glos pewnego mezczyzny, meski z tzw chrypa. Rozmowa z nim byla przyjemna opowiadal cos i widac bylo ze to co mowi jest przemyslane , potrafil tez mimo mocnego glosu cudownie delikatnie rozmawiac z dziecmi. Jego merkury lezy w ostatnich stopniach ryb i odbiera aspekty z wenus w baranie.

Inny znajomy chętnie glosi swe poglądy wrecz walczy slowem. Jego merkury lezy w bliznietach w koniunkcji z marsem, merkury odbiera aspekty z wenus w lwie a wiec teatralnosc w wyglaszaniu pogladow. Jest tak krytyczny ze az dziw ze nie ma zadnych planet w pannie.

Tesciowa z merkurym w wadze opowiada bardzo powoli, ze wrecz mozna stracic cierpliwość nim dojdzie do sedna ( zwlaszcza gdy synowa jest baranica) ;-)

Edytowane przez Dirty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli glos I w ogole cialo fizyczne , to najwieksza role ma tu Asc i oczywiscie jego wladcy, aspekty do Asc itp.

Ja mam obserwacje co do Asc.Panien, charaktrystyczne jest takie "cnotliwo-swietoszkowate" podnoszenie oczek I wzdychanie nad niedoskonalosciami (jz wyjatkiem samej Panny, rzecz jasna). tego swiata.

Tembr glosu-nie wiem, nie patrzylam nawet nigdy pod tym katem.

Ludzie z silnym Merkurym/Bliznietami lubia duzo mowic :D

Wiec slychac ich glos czesto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaglanka

Co do barwy glosu bardzo spodobal mi sie glos pewnego mezczyzny, meski z tzw chrypa. Rozmowa z nim byla przyjemna opowiadal cos i widac bylo ze to co mowi jest przemyslane , potrafil tez mimo mocnego glosu cudownie delikatnie rozmawiac z dziecmi. Jego merkury lezy w ostatnich stopniach ryb

Pomijając wszystko inne na temat samego merkurego i barwy głosu to nic dziwnego, że akurat jego głos Ci się spodobał - taki efekt jest bardzo częsty w przypadku gdy są pozytywne połączenia synastryczne merkury wenus czy merkury jowisz. A Ty masz wenus w rybach.

Bo tak naprawdę wszystko jest subiektywne - nie każdemu się podoba to samo ;)

 

Znam co prawda osobę, która ma merkurego w wadze na szczycie domu 5 i merkury ten ma także kon do plutona i jowisza oraz sekstyl do wenus i neptuna; i osoba ta odbiera prawie od każdego komplementy na temat swojego głosu ale to musi być chyba rzeczywiście więcej aspektów "atrakcyjnych" oraz jeszcze takież położenie.

Edytowane przez Jaglanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mówienie czy dużo czy mało, czy bardziej rozwlekle czy nie Merkury prawdę Ci powie :P

Z tego co obserwuję to Baran, Strzelec, Ryby, Bliźnięta lubią sobie pogadać.

Baran lubi mówić głośno, dobitnie, szybko.

Z Merkurym w Byku znam kilka osób i zwykle nawet jeśli ktoś ma np. napchane w Baranie osobówkami to wyraża się powoli, miękko albo ma cichy, delikatny głos.

Znajoma z recepcją Merkury-Wenus właśnie tak mówi i ma ogólnie bardzo przyjemny, kobiecy tembr głosu.

 

Koziorożec, Panna, Skorpion to najbardziej enigmatyczne znaki.

Szczególnie jeszcze jak dana osoba ma Merkurego w retro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pan o ktorym pisalam ma jednak merkury w baranie bo jest rok starszy niz sadzilam a to sporo zmienia w polozeniu planet i przesuwa merkurego w barana wiec strzelilam w 10! Idac w poszuliwaniu chrypy zerknelam w horoskop najbardziej zachrypnietego kobiecego vokalu - bonnie tyler i bardzo sie zdziwil zea merkurego w byku, bren adams w raku a janis joplin w wodniku wiev teoria nie dokonca trafna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Głos to jednak Merkury moim zdaniem...

 

Na mój gust ludzie ze Słońcem i Merkurym w Byku ładnie mówią - i kobiety i mężczyźni :)

Zauważałam ładny, delikatny, kobiecy głos u kobiet z Merkurym w Raku ;)

U kobiet z Merkurym w Rybach słychać takie "zaciąganie" - dla mnie, taka intonacja, może nawet nie zauważają;

Mężczyźni z Merkurym w Strzelcu też brzmią tak fajnie, męsko, niski głos;

Merkury w Bliźniętach jest zmienny - raz brzmi tak, a raz inaczej :P

Merkury we Lwie - znam kilka takich osób i nie mam konkretnego wrażenia :mysli:

Merkury w Baranie - silna, wyrazista intonacja, u kobiet prawie operowa :D Mówią strasznie głośno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując wróżebny wątek Lunarii: mi teraz tranzytny Księżyc idzie po znaku Marsa natalnego...

Mam nadzieję, że napisane przez Ciebie nie było ironią :D

:1s_z:

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Willow napisał:

Cytując wróżebny wątek Lunarii: mi teraz tranzytny Księżyc idzie po znaku Marsa natalnego...

Mam nadzieję, że napisane przez Ciebie nie było ironią :D

:1s_z:

Nie było bo tak na prawde malo osob toleruje swoj glos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NadziejaZoja napisał:

Nie było bo tak na prawde malo osob toleruje swoj glos

To prawda, chociaż mi mój... emmm, no może być, czasami nie podoba mi się tembr, chociaż raz na jakiś czas jak mam chore gardło to gadam głosem z piekła :D

Mi wydaje się że na forum/internecie/ogólnie mowa pisemna pisze (bo ja słyszę jakby napisane) jakimś nieprzyjemnym głosem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Willow napisał:

To prawda, chociaż mi mój... emmm, no może być, czasami nie podoba mi się tembr, chociaż raz na jakiś czas jak mam chore gardło to gadam głosem z piekła :D

Mi wydaje się że na forum/internecie/ogólnie mowa pisemna pisze (bo ja słyszę jakby napisane) jakimś nieprzyjemnym głosem :D

Masz rację, że można tak odebrać, ale jak mnie znasz z ironii to gdzieś tak będziesz mnie kojarzyła. Ironiczną jakoś mnie to nie zdziwiło. Cóż moja koziorożcowa podświadomość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
W dniu 12.10.2020 o 11:07, Willow napisał:

Głos to jednak Merkury moim zdaniem...

 

Na mój gust ludzie ze Słońcem i Merkurym w Byku ładnie mówią - i kobiety i mężczyźni :)

Zauważałam ładny, delikatny, kobiecy głos u kobiet z Merkurym w Raku ;)

U kobiet z Merkurym w Rybach słychać takie "zaciąganie" - dla mnie, taka intonacja, może nawet nie zauważają;

Mężczyźni z Merkurym w Strzelcu też brzmią tak fajnie, męsko, niski głos;

Merkury w Bliźniętach jest zmienny - raz brzmi tak, a raz inaczej :P

Merkury we Lwie - znam kilka takich osób i nie mam konkretnego wrażenia :mysli:

Merkury w Baranie - silna, wyrazista intonacja, u kobiet prawie operowa :D Mówią strasznie głośno :P

Ja mam Merkurego w Wodniku i nie wiem nic :D

Edytowane przez Inez2503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Inez2503 napisał:

A mój ? Sprawdziłam, ze też mam w Wodniku :)

Razem z NadziejąZoją macie bardzo ładny głos, zauważyłam, że czasami, nie wiem, czy dobrze mówię po polsku, pojawiają się takie trochę niskie nuty :) Co w przypadku kobiet brzmi pewnie bardzo pociągająco dla mężczyzn  :);)

Zapomniałam, że masz w Wodniku, jakoś z Strzelcem mi się kojarzyłaś, w sensie, z Merkurym w tym znaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Teraz, Willow napisał:

Razem z NadziejąZoją macie bardzo ładny głos, zauważyłam, że czasami, nie wiem, czy dobrze mówię po polsku, pojawiają się takie trochę niskie nuty :) Co w przypadku kobiet brzmi pewnie bardzo pociągająco dla mężczyzn  :);)

Zapomniałam, że masz w Wodniku, jakoś z Strzelcem mi się kojarzyłaś, w sensie, z Merkurym w tym znaku :)

Ja mam ascendent w Strzelcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Sposób wysławiania się i barwa glosu w horoskopie
W dniu 21.10.2020 o 07:34, Yunugar napisał:

A z Merkurym w Pannie jak brzmią mężczyźni?

Nick Cave brzmi fajnie. Jak Ty brzmisz to nie wiem :D

tak na serio, nie znam chyba za dużo osób z Merkurym w Pannie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Yunugar napisał:

 Mam podobny głos :) a w niektóre dni mam jeszcze niższy.

Piko też gdzieś coś podobnego pisał... Już wiem, gdzie ma Merkury postać Geralta z The Witcher 3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...