Jump to content

Kotleciki z soczewicy.

Recommended Posts

Guest sheina

Hej,

Znalałam wczoraj w internecie dwa przepisy na soczewicę, które wydrukowałam. Jeden dotyczył penne, a drugi kotlecików. Pozstanowiłam zrobić nieco zmodyfikowany drugi przepis. Powiem wam, że równie dobrze smakują owe kotleciki na chlebie, zimne, z lodówki pycha. Dziś sprobuję jeszcze pokroić je, dodać ser i podgrzać w mikrofalówce. Tymczasem podaje przepis na obiad - kotlcikowo - soczewiciwy , mialam wrazenie, ze jem normalnego meilonego, bo takei troche podobne w aromacie i smaku ). Tak więc podaje moją wersję):

Kotleciki z soczewicy:

- 1 szklanka mąki

- cebula

- olej

- 3 ząbki czosnku

- majeranek

- bułka tarta

- sól

- pieprz

- 1,5 szklaki soczewicy

Wykonanie:

Soczewicę ugotować do miękkości ( ja przygotowywałam pierwszy raz , także nic nie płukałam, gootwalam jakos ok 10 min,dodałam sól,( gotuj wedle uznani, aby nie była za twarda), cebulę kroimy w kostkę i , podsmażamy na oleju, na złoty kolor. Nasępnie mieszamy oba składniki ze sobą i dodajemy majeranej, mąkę,pieprz, jeśli jest mało słona to i sól. Całość mielimy przez maszynkę. Do osobnego naczynia wsypujemy bułke tartą, następnie formujemy z wczesniej zmielonej soczewicy niewielkie koleciki, obtaczamy je w bułce i smażymy na rozgrzanym oleju, i malym ogniu, Lekko podrumienione powinny byc dobre

Smacznego !

:czarodziej::wstydnis::dostal_na::icon_smile2: