Skocz do zawartości

dwuznaczne symbole, dziecko, anakonda, żółw, zbite szkło, nóż i inne proszę o pomoc


uzytkownikmarta

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

miałam przedwczoraj bardzo dziwny sen, w zasadzie często sama interpretuję swoje sny, ale z tym mam problem. Na początek może napiszę trochę o okolicznościach, bo uważam że mają znaczenie, otóż mój chłopak miał trudne dzieciństwo i ogólnie życie, nieszczęśliwe miłości, praca która nie daje satysfakcji, jest z innego kraju a mieszka w Polsce co też jest dla niego dość trudne, ale ostatnio powiedział mi że chce mieć ze mną dziecko, mówił tak już wcześniej, ale tym razem chyba mówi serio. Po tej rozmowie i miło spędzonej nocy miałam taki sen, byłam z nim i moją córką na wycieczce w ogrodzie botanicznym. Moja córka była chłopcem i miała taki sam kolor włosów jak on, choć nie jest jej ojcem. Chodziliśmy po tym ogrodzie dość krótko, wśród jakiejś bujnej zielonej roślinności, i za rogiem zobaczyliśmy dwa terraria, podeszłam do nich, jedno było rozbite ale nie było widać stłuczonego szkła a na tym, które pozostało był kurz, jakby od miesięcy albo lat nikt tego nie zauważył. Z drugiego wyszedł żółw lądowy, taki dość mały jak na ten gatunek żółwia z bardzo dużą, wystającą skorupą i wszedł za te terraria, w tym momencie we śnie byłam już sama. Wychyliłam się żeby zobaczyć co jest za nimi, a tam oprócz żółwia był mały, może 6-letni chłopiec, siedział na ziemii i płakał chicho, obok niego była niewielka (jak na ten gatunek) czerwona anakonda bez głowy, miała schodzącą skórę, jakby ją zrzucała i głowa była wyraźnie, jednym równym cięciem odcięta od reszty, wąż był wysuszony, jakby też od miesięcy albo lat nikt tam nie zaglądał. Wzięłam chłopca na ręce, przytuliłam go tak po matczynemu a on płakał i pytał gdzie jest jego mama. Aha koło chłopca widziałam, chyba nóż, duży, ostry, z czarnym trzonkiem, skierowany ostrzem do anakondy a przeciwnie do mnie i chłopca. Wzięlam go na ręce i wyszliśmy przed budynek, był tam taki jakby wideofon, pokazałam mu oczko kamery i powiedziałam "zobacz, tu jest twoja mama, ona teraz nas widzi, pójdziemy i jej poszukamy". odwróciłam się cały czas trzymajac go na rekach i poszliśmy razem taką kretą ścieżką na zielone wzgórze wprost w jasne, wielkie słońce.

Wiem co oznacza większość symboli w tym śnie, jednak tutaj są one niejednoznaczne i pomieszane w taki sposób że trudno mi to zinterpretować, proszę o pomoc, dodam jeszcze że mam takie wrażenie że ten chłopiec to jakby mój chłopak z przeszłości, ze swojego dzieciństwa, choć był zupełnie do niego niepodobny, miał inny kolor włosów i w ogóle wyglądał całkiem inaczej, ale ta refleksja nasunęła mi się dopiero kilkanaście minut po przebudzeniu. Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rzeczywiście sen jest zakręcony jak ruski słoik ale mam kilka pomysłów na jego rozgryzienie.

Ogród botaniczny to symbol życia czyli skutek waszej rozmowy to że udałaś się do niego z córka to symbol że decyzja jest dla ciebie trudna bo musisz brać pod uwagę również ją i jej uczucia ale tu podświadomość ci podpowiada jej odczucia dając w śnie włosy twojego chłopaka - czyli twoja córka go akceptuje jako mężczyznę w waszym domu ( w śnie była chłopcem).

Terraria to symbol twoich związków przeszłego to zbite i obecnego to całe żółw zaś jest symbolem wskazującym na to że upłynęło wiele czasu abyś mogła zaufać raz jeszcze zaś w związku byłaś bardzo ostrożna i nieufna to symbolizuje skorupa (zamkniecie w sobie ze względu na brak poczucia bezpieczeństwa).

To ze zdecydowałaś się zajrzeć za terrarium świadczy o tym ze propozycję swojego chłopaka traktujesz bardzo poważnie - a raczej postanowiłaś otworzyć się na taką możliwość.

Chłopak to moim zdaniem symbol czasowy ale wsteczny wskazuje na to że twój lęk powstał mniej więcej 6 lat temu ( wiek dziecka) zaś powód twojego zamknięcia leży przed chłopcem - wąż z uciętą głową. Waż to symbol typowo fallustyczny (męski) zaś to że w podświadomości ucięłaś mu głowę to symbol że sprawa potoczyła się szybko ale drastycznie można to połączyć z przemocą być może domową wskazywał by na to nóż jako narzędzie coś co w każdym domu jest niezbędne ale symbolizuje również narzędzie zbrodni stąd to moje skojarzenie z przemocą domową ale to raczej moje odczucie niż znaczenie symbolu. To że ułożenie noża sugerowałby to że to chłopak zabił węża powtarza tylko symbol pierwiastka męskiego w tym zajściu.

Przygarniasz dziecko i wskazujesz mu oko kamery to również symbol tego że poważnie się zastanawiasz nad propozycją twojego chłopaka i wiążesz z nim poważne plany co symbolizuje droga ku słońcu jako typowy happy end.

pewnie zastanawiasz się czy taki sen nie zapowiada ciąży ale moim zdaniem w twoim przypadku problem leży w głowie i w twoich lekach a zakończony proces pogodzenia się myślowego to dopiero początek na tej drodze.

Pozdrawiam:

Sławomir

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, jestem pod wrażeniem tej interpretacji, tylko nie zgadza się jedno, ja nie zabiłam tego węża, raczej to ten chłopiec go zabił i to dawno temu, ja zobaczyłam tylko jego martwe ciało, co do ciąży to jednak też jest niemożliwe ot tak, wiadomo, nie jestem dzieckiem, żeby zachodzić w ciążę jak tego nie chcę, tak czy inaczej dziękujęęę!!! :*

Edytowane przez uzytkownikmarta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To że ułożenie noża sugerowałby to że to chłopak zabił węża powtarza tylko symbol pierwiastka męskiego w tym zajściu."

Cytuje sam siebie ale widocznie uszło to twojej uwadze.

Co do ciąży jak spojrzysz wyżej ja tylko stwierdzam że sen wskazuje na zakończenie procesu myślowego dotyczące twoich związków z przeszłości i obecnego.

Po prostu zaczynasz się otwierać lecz robisz to bardzo powoli jak ten żółw ze snu co dodatkowo jest podkreślone zakurzonym rozbitym akwarium - coś powoli zaczyna być zapominane bo obok jest coś co jest całe (drugie akwarium) ale.................

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...